1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Glasgow Uçak Bileti

Glasgow Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. 2. Modern Sanatlar Galerisi
  2. Kelvingrove Sanat Galerisi ve Müzesi
  3. Glasgow Katedrali
  4. People's Palace and Winter Gardens Müzesi

1. 2. Modern Sanatlar Galerisi

2. Modern Sanatlar Galerisi’nin burada olduğunu biliyor muydunuz? Peki birincisi nerede? Modern Sanat Galerisi’nin birincisi ise şu anda Londra’da bulunuyor. Eğer sanata ilginiz varsa, Londra’dan sonra en çok ziyaret edilen sanat galerisi olan 2. Modern Sanatlar Galerisi’ni mutlaka gezmeniz gerektiğini söyleyelim.

2. Modern Sanatlar Galerisi

2. Kelvingrove Sanat Galerisi ve Müzesi

Kelvingrove Sanat Galerisi ve Müzesi’ni de ziyaret ederek sanat aşıkları bu ayki ruhlarının sanat ihtiyaçlarını doyurabilirler. Sanat meraklıları için burası gayet yerinde bir tercih olacaktır. Zaten Glasgow bir sanat şehridir. Sanat şehri olduğunu en iyi yansıtabildiği önemli yerlerden biri de Kelvingrove Sanat Galerisi ve Müzesi’dir.

Kelvingrove Sanat Galerisi ve Müzesi

3. Glasgow Katedrali

Glasgow Katedrali, hem mimari açıdan hem de kültür açısından Glasgow’un önemli yerlerindendir. Eğer sanattan ziyade mimari eserler ilginizi çekiyorsa, gotik eserlerin baş tacı ve aynı zamanda bir kilise olan bu yeri mutlaka gezip görmelisiniz. Burada mimarinin yanında Glasgow’un kültür tarihine de şahitlik etmiş olacaksınız.

Glasgow Katedrali

4. People's Palace and Winter Gardens Müzesi

People's Palace and Winter Gardens müzesi, şehrin tarihi yönünü gözler önüne seren müzedir. Glasgow’un şehir olarak tüm hikayesinin yer aldığı bu müzeyi mutlaka gezip görmelisiniz. Gittiğiniz şehrin tarihini ve kültürünü merak etmek en doğal hakkınız. Glasgow’da bu merakınızı giderebileceğiniz en iyi yer hiç şüphesiz People's Palace and Winter Gardens’tır.

People's Palace and Winter Gardens Müzesi

Glasgow hakkında daha fazla şey keşfet!

Glasgow'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Glasgow'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Glasgow'da müzik etkinliklerine çok önem verilir. Bu nedenle Glasgow'da müzik festivallerden birine katılmanızı öneririz. Glasgow'da düzenlenen etkinliklerden bazıları şöyle:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Glasgow Uçak Bileti