1. Anasayfa
  2. Doha Uçak Bileti

Doha Uçak Bileti

Doha Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Doha Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ülkemiz şehirlerinden yalnızca İstanbul ile Doha arasında direkt uçuş mevcuttur. İstanbul’dan Doha’ya ise gün içerisinde 3 adet sefer yapılmaktadır. İstanbul, İzmir ve Ankara Doha’ya en sık uçuş yapılan şehirlerdir. Ülkemizden Doha’ya uçan uçak firmaları şöyledir: Pegasus, Türk Hava Yolları, Oman Air, Qatar Airways ve Royal Jordanian. Doha için bileti en ucuza bulabileceğiniz aylar ise: Eylül, Mart ve Şubat. aylarıdır. Bunun yanında Ağustos, Temmuz ve Nisan ayları Doha’ya gidiş için hiç doğru bir zaman değildir zira bilet fiyatları bu aylarda tavan yapmaktadır. Dönem fark etmeksizin sitemizde en ucuz uçak biletleri olduğundan sitemizden online uçak bileti alarak yolculuğunuzu ucuza getirebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Doha'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Doha Hakkında
  3. Doha Ne Yenir?
  4. Doha Nerede Yenir
  5. Doha Gezilecek Yerler
  6. Doha Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Doha'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Doha'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Doha Otel Tavsiye

Doha'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Doha'da Hamad Uluslararası Havalimanı adında bir havalimanı bulunmaktadır.

Hamad Uluslararası Havalimanı

Hamad Uluslararası Havalimanı, Doha’da bulunur. 2014 yılında kapanan Doha Uluslararası Havalimanı yerine kurulmuştur. Sahipleri aynı olup ilk havalimanının eleştirilip kapatılmasıyla ortaya çıkmıştır. Şehir merkezi le arasında 15 km bulunmaktadır. Havalimanından şehir merkezine taksi, araç kiralama ve otobüs gibi seçeneklerle ulaşmak mümkündür. 

Taksi: Turkuaz renkli Karwa adıyla bilinen taksilerle havaalanından şehir merkezine ulaşmak yaklaşık 25 dakika sürüyor. Oldukça rahat ve güvenli olan taksiler sayesinde 35 Qar gibi bir ücrete havalimanından şehir merkezine gitmek mümkün.

Otobüs: Karwa Smartcard adlı otobüs kartlarını havalimanındaki bazı noktalardan satın alarak yolculuk yapabilirsiniz. İlla kart almak da gerekmiyor, ücreti şoföre vererek yolculuk yapabilirsiniz. Taksiye göre yolculuğunuz biraz daha uzun sürebilir ancak çok daha uygun fiyatlıdır. Yarım saatte bir 109 ve 737 numaralı otobüslerle; her yirmi dakikada bir 777 ve 747 numaralı otobüslerle şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. 

Bunların yanında henüz Katar’a ayak basmadan aradığınız bir araç kiralama servisiyle biraz pahalı olsa da çok daha rahat yolculuk yapacağınız bir yol edinebilirsiniz.

Doha'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Oldukça bilindik bazı bilet alabileceğiniz sitelerde belirtildiği üzere biletinizi en az 80 gün önceden alırsanız çok daha ucuza gelecektir. İçki içmek istiyorsanız bir yere giderken pasaportunuzu mutlaka yanınızda taşımalısınız. Zira içkili mekanlarda dahi içki içebilmek için turist olduğunuzu belgelemenizi isteyeceklerdir. Eğer hala Doha için uçak biletiniz yoksa hemen sitemizden online olarak uçak bileti almanız mümkündür.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz