1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Doha Uçak Bileti

Doha Nerede Yenir

04 Aralık 2021 18:20
  1. Le Gourmet
  2. Idam
  3. Cucina
  4. Shebastan

1. Le Gourmet

Le Gourmet, tüm bu etkilenilen mutfakların karışımı gibidir. Burada Akdeniz, Lübnan ve Orta Doğu mutfağından tatlar denemeniz mümkündür. Bu restoranda vejetaryen ürünler bulmanız da mümkün. Ayrıca et yemeklerindeki tüm etler helal kesim olması da bu restoranı daha tercih edilebilir kılıyor.

Le Gourmet

2. Idam

Idam, adlı restoranda Akdeniz mutfağından ürünler bulmanız mümkündür. Turistlerin çoğunlukla ziyaret ettiği yerlerden biri ola bu restoran her zaman yemeklerini özenle servis ederek müşterilerinin beğenisini toplamaktadır.

Idam

3. Cucina

Cucina, İtalyan mutfağı ve Katar mutfağının bir karışımını yakalayabileceğiniz bir mekandır. İki mutfağı eşsiz yöntemlerle bir araya getiren restoran şefinin çabalarını takdir etmemek elde değil, gerçekten sadece biz değil mekana gelen tüm ziyaretçiler yemeklerden oldukça hoşnutlardır. Eğer buraya uğramayı düşünüyorsanız gözünüz kapalı gelebilirsiniz.

Cucina

4. Shebastan

Shebastan, özellikle İran mutfağı üzerine usta olsa da diğer Orta Doğu kültürüne ait yemekleri de bulabileceğiniz bir yerdir. Bu restoranın glütensiz yemek gibi seçenekleri mevcuttur.

Shebastan

Daha Fazlasını Keşfet!

Doha Otel Tavsiye

Doha Otel Tavsiye

West Bay bölgesi son zamanlarda yatırımların artış gösterdiği lüks bir bölgedir. Bu bölgedeki oteller de oldukça lükstür ancak buna rağmen turistlerin en çok tercih ettiği konaklama bölgelerinden biridir. Burada kalabileceğiniz bazı oteller: Shangri-La Hotel, Sheraton Grand Doha Hotel, Ezdan Hotel, Four Seasons Hotel Doha.

Al Sadd bölgesi oldukça kalabalık bir bölgedir ve bunun yanında birçok ünlü ve büyük alışveriş merkezi bu bölgede bulunur. Ucuz konaklama ve lüks konaklama seçenekleri mevcuttur. West Bay’dan sonra turistlerin en uğrak noktasıdır diyebiliriz. Burada kalabileceğiniz bazı oteller: Wyndham Grand Regency Hotel, Warwick Doha, Doha Downtown Hotel, White Moon Residance, Millenium Plaza Hotel.

Doha Havalimanı bölgesi havaalanı sivil olarak kullanılsa da ticari önemi de oldukça büyüktür. Deniz üzerine kurulu bir havalimanı vardır ve bu bölgeye yakın konaklamak isterseniz belli seçenekler vardır. Burada konaklayabileceğiniz bazı oteller: Oryx Airport Hotel, Sharq Vllage & Spa, Doha Marriott Hotel.

Şehir merkezi ve çevresi buradan hem şehir merkezine kolay bir erişim sağlayabilir hem de çok dha ucuza konaklamak için yerler bulabilirsiniz. Özellikle şehir merkezinin arka kısmında kalan bölgelerde daha ucuza konaklama olanağı bulmanız mümkündür. Burada konaklayabileceğiniz bazı oteller: Holiday Villa Hotel, Zubarah Hotel, Victoria Hotel, Safir Hotel.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Doha'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Doha'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Doha'da Alışveriş - Ne Alınır?

Doha'da Alışveriş - Ne Alınır?

Doha halkı, diğer Arap ülkelerindeki halklar kadar alışverişi ve şatafatı severler. Bu sebeple boş zamanlarında alışveriş yapmak onlar için mutluluk verici bir eylemdir. Alışveriş için doğru yerlerden birindesiniz. Gösterişi sevdikleri için de oldukça şatafatlı mimarisiyle dikkat çeken birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Fiyatlar pahalıdır zira zengin bir şehirdir ancak dışarıdan gelenler için biraz cep yakıcı olabilir. Villaggio Mall ve City Center Mall, genellikle alışveriş için tercih edilen ilk mekanlar listesindedir. Geleneksel şeyler almak istiyorsanız Souq Waqif bölgesine göz atabilirsiniz. Aynı zamanda İslam Sanatları Müzesi ve Matfaf (modern sanat müzesi)’ın hediyelik eşya dükkanlarından bir şeyler alabilmeniz mümkündür.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Doha Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Doha Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Bir Arap ülkesi olduğu için oldukça gösterişli ve pahalı bir gece hayatına sahiptir Doha. Aynı zamanda içki satışı kısıtlı olduğu için belli başlı mekanlarda içki bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Doha Gezilecek Yerler

Doha Gezilecek Yerler

Doha’nın gezilecek yerleri çok, bunu bildiğimizden sizler için küçük bir rehber hazırladık. En çok sevilen yerleri görmek isteyeceğinizi düşündük. Yoksa siz hala Doha biletinizi almadınız mı? Neyse dert etmeyin hemen sitemizden uçak biletinizi online olarak satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Doha Ne Yenir?

Doha Ne Yenir?

Sınırlı üretim alanlarına rağmen mutfakları oldukça gelişmiştir. Balık her zaman birincil tüketim malzemesi olmuştur. Zamanla Hint mutfağından tutun, İran, Kuzey Akdeniz gibi yerlerden yemek kültürü olarak etkilenmişlerdir. Örneğin deniz mahsullerini yoğurtla servis ederler; etli ve oldukça baharatlı bir pilav ve koyun etinden oluşan machboos adlı bir yemekleri vardır; haşlanmış koyun veya keçi dolmasını çeşnili pilavla servis ederler; yine pilav ve rostodan oluşan ghuzhi adlı bir yemekleri vardır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Doha'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Doha'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Coğrafi olarak Basra Körfezinin kıyısında yer alan Doha’da, en düşük sıcaklıklar 25-30 derece arasındadır. Yaz aylarında özellikle temmuz ve ağustos’ta hava sıcaklıkları 50 dereceye kadar ulaşabilmektedir. Nemin azlığından dolayı geceleri oldukça serin olsa da gün içinde hava ılımandır. Yaz aylarında seyahat etmeyi tercih ediyorsanız Haziran ayı sizin için en uygun ay olacaktır. Haziran ayı için en ucuz uçak biletini sitemizden temin edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Doha Hakkında

Doha Hakkında

Basra Körfezi kıyısında yer alan Katar’ın başkenti olan Doha, ülkenin de en büyük şehri olma özelliğini elinde bulundurmaktadır. Katar’ın yedi belediyesinden biri ve ekonomi merkezidir. Ülkenin en büyük petrol şirketleri burada bulunmaktadır. Gerek yerli, gerek yabancı yatırımcıarın uğrak noktasıdır. 2006 yılında Uluslararası 15. Asya Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmasıyla beraber Aga Khan ödülüne layık görülen bir de müzesi vardır.  

Eğer siz de Doha’ya gitmek istiyorsanız, hemen sitemizden ucuz uçak biletlerinden online olarak satın alarak tatilinize bir adım yaklaşabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Doha Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz