1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Doha Uçak Bileti

Doha Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. İmam Muhammed bin Abdülvahap Cami
  2. İslam Eserleri Müzesi
  3. Souq Waqif
  4. The Pearl
  5. Willagio Mall
  6. Corniche

1. İmam Muhammed bin Abdülvahap Cami

İmam Muhammed bin Abdülvahap Cami, Aynı anda 30.000 kişinin ibadet edebileceği bu devasa ve göz alıcı cami 2006 yılında yapılmıştır. Yapım maliyetiyle gündem olan cami, Katar’ın simgelerinden biridir. Tam 90 kubbeye sahip bu cami, modern yapıların ve Arap mimarisinin bir harmanı olarak karşımıza çıkar. İçeride ibadethane haricinde hafızlık kursları ve kütüphane bulunuyor. Turistlerin oldukça ilgisini çeken bu eser için abdest alınan bölümlerinde 24 saat boyunca sıcak su akmasıyla da biliniyor.

İmam Muhammed bin Abdülvahap Cami

2. İslam Eserleri Müzesi

İslam Eserleri Müzesi, Arap eserlerinde görebileceğiniz şaşaadan bahsetmek gerekirse İslam Müzesi o eserlerden biridir. Arap mimarisinin ne kadar süslü ve gösterişli olduğu tüm dünyaca bilinmektedir. İşte içerisindeki eserlerin çokluğuyla ve gösterişiyle dikkat çeken bir eser, İslam Eserleri Müzesi. Ieoh Ming Pei adlı mimarın eseridir bu müze ve söylenenlere göre Pei bu müzeyi inşa etmeden önce aylarca İslam ülkelerini gezip mimarileriyle öne çıkan eserleri tanımıştır. Bir gözlem ürünü olan bu eser 2008 yılında, yapay bir ada üzerine inşa edilmiştir.

İslam Eserleri Müzesi

3. Souq Waqif

Souq Waqif, Souq, pazar yerlerine verilen bir isimdir. Eski Pazar anlamını taşıyan bu bölgede geçmişi en az 100 yıllık olan bir Pazar yeri bulunmaktadır. Aynı zamanda eski taş binaları ve eski Arap mimarisni yansıtan üslupla yapılmış evleri oldukça dikkat çekicidir. Geçtiğimiz yıllarda eski güzelliği bozulmadan restore edilmiştir ve böylece turistlerin daha sık uğradığı bir yer olmuştur. Bölgede akşam saateri oldukça hareketli geçmektedir, yılın bazı zamanları festivaller de olmaktadır ve içerdisinde bir tiyatro ve sanat galerisi de bulunmaktadır.

Souq Waqif

4. The Pearl

The Pearl, Doha’da yer alan yapay bir adadır. Gökyüzünden bakıldığında üzerine birer içci olan üç istiridye adadan oluştuğu için buraya İnci ismini vermişlerdir. Yapımına 2007 yılında başlanmıştır ve üç yıl sürmüştür.

The Pearl

5. Willagio Mall

Willagio Mall, Bu alışveriş merkezi içerisinde 200den fazla dünya ülkeleri dahil lmak üzere mağaza bulunmaktadır. Burada gondollarla gezebilirsiniz, Venedik’i ayağınıza getiren bir yapıdır.

Willagio Mall

6. Corniche

Corniche, 5 kilometrelik bir sahil yoludur. Bu alanda The Pearl adlı anıt, Emiri Diwan, Katar Ulusal Müzesi, Katar Ulusal Tiyatrosu, Doha Kulesi ve 7 adlı bir heykel bulunmaktadır.

Corniche

Daha Fazlasını Keşfet!

Doha Nerede Yenir

Doha Nerede Yenir

Doha'da popüler yemekleri saydıktan sonra bu yemekleri nerede yiyebileceğinizi söylemeden geçmeyelim. Sizin için hazırladığımız Doha'da hangi restoranlara gidilir listemize göz atabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Doha Otel Tavsiye

Doha Otel Tavsiye

West Bay bölgesi son zamanlarda yatırımların artış gösterdiği lüks bir bölgedir. Bu bölgedeki oteller de oldukça lükstür ancak buna rağmen turistlerin en çok tercih ettiği konaklama bölgelerinden biridir. Burada kalabileceğiniz bazı oteller: Shangri-La Hotel, Sheraton Grand Doha Hotel, Ezdan Hotel, Four Seasons Hotel Doha.

Al Sadd bölgesi oldukça kalabalık bir bölgedir ve bunun yanında birçok ünlü ve büyük alışveriş merkezi bu bölgede bulunur. Ucuz konaklama ve lüks konaklama seçenekleri mevcuttur. West Bay’dan sonra turistlerin en uğrak noktasıdır diyebiliriz. Burada kalabileceğiniz bazı oteller: Wyndham Grand Regency Hotel, Warwick Doha, Doha Downtown Hotel, White Moon Residance, Millenium Plaza Hotel.

Doha Havalimanı bölgesi havaalanı sivil olarak kullanılsa da ticari önemi de oldukça büyüktür. Deniz üzerine kurulu bir havalimanı vardır ve bu bölgeye yakın konaklamak isterseniz belli seçenekler vardır. Burada konaklayabileceğiniz bazı oteller: Oryx Airport Hotel, Sharq Vllage & Spa, Doha Marriott Hotel.

Şehir merkezi ve çevresi buradan hem şehir merkezine kolay bir erişim sağlayabilir hem de çok dha ucuza konaklamak için yerler bulabilirsiniz. Özellikle şehir merkezinin arka kısmında kalan bölgelerde daha ucuza konaklama olanağı bulmanız mümkündür. Burada konaklayabileceğiniz bazı oteller: Holiday Villa Hotel, Zubarah Hotel, Victoria Hotel, Safir Hotel.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Doha'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Doha'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Doha'da Alışveriş - Ne Alınır?

Doha'da Alışveriş - Ne Alınır?

Doha halkı, diğer Arap ülkelerindeki halklar kadar alışverişi ve şatafatı severler. Bu sebeple boş zamanlarında alışveriş yapmak onlar için mutluluk verici bir eylemdir. Alışveriş için doğru yerlerden birindesiniz. Gösterişi sevdikleri için de oldukça şatafatlı mimarisiyle dikkat çeken birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Fiyatlar pahalıdır zira zengin bir şehirdir ancak dışarıdan gelenler için biraz cep yakıcı olabilir. Villaggio Mall ve City Center Mall, genellikle alışveriş için tercih edilen ilk mekanlar listesindedir. Geleneksel şeyler almak istiyorsanız Souq Waqif bölgesine göz atabilirsiniz. Aynı zamanda İslam Sanatları Müzesi ve Matfaf (modern sanat müzesi)’ın hediyelik eşya dükkanlarından bir şeyler alabilmeniz mümkündür.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Doha Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Doha Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Bir Arap ülkesi olduğu için oldukça gösterişli ve pahalı bir gece hayatına sahiptir Doha. Aynı zamanda içki satışı kısıtlı olduğu için belli başlı mekanlarda içki bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Doha Ne Yenir?

Doha Ne Yenir?

Sınırlı üretim alanlarına rağmen mutfakları oldukça gelişmiştir. Balık her zaman birincil tüketim malzemesi olmuştur. Zamanla Hint mutfağından tutun, İran, Kuzey Akdeniz gibi yerlerden yemek kültürü olarak etkilenmişlerdir. Örneğin deniz mahsullerini yoğurtla servis ederler; etli ve oldukça baharatlı bir pilav ve koyun etinden oluşan machboos adlı bir yemekleri vardır; haşlanmış koyun veya keçi dolmasını çeşnili pilavla servis ederler; yine pilav ve rostodan oluşan ghuzhi adlı bir yemekleri vardır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Doha'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Doha'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Coğrafi olarak Basra Körfezinin kıyısında yer alan Doha’da, en düşük sıcaklıklar 25-30 derece arasındadır. Yaz aylarında özellikle temmuz ve ağustos’ta hava sıcaklıkları 50 dereceye kadar ulaşabilmektedir. Nemin azlığından dolayı geceleri oldukça serin olsa da gün içinde hava ılımandır. Yaz aylarında seyahat etmeyi tercih ediyorsanız Haziran ayı sizin için en uygun ay olacaktır. Haziran ayı için en ucuz uçak biletini sitemizden temin edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Doha Hakkında

Doha Hakkında

Basra Körfezi kıyısında yer alan Katar’ın başkenti olan Doha, ülkenin de en büyük şehri olma özelliğini elinde bulundurmaktadır. Katar’ın yedi belediyesinden biri ve ekonomi merkezidir. Ülkenin en büyük petrol şirketleri burada bulunmaktadır. Gerek yerli, gerek yabancı yatırımcıarın uğrak noktasıdır. 2006 yılında Uluslararası 15. Asya Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmasıyla beraber Aga Khan ödülüne layık görülen bir de müzesi vardır.  

Eğer siz de Doha’ya gitmek istiyorsanız, hemen sitemizden ucuz uçak biletlerinden online olarak satın alarak tatilinize bir adım yaklaşabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Doha Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz