1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Doha Uçak Bileti

Doha Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. İmam Muhammed bin Abdülvahap Cami
  2. İslam Eserleri Müzesi
  3. Souq Waqif
  4. The Pearl
  5. Willagio Mall
  6. Corniche

1. İmam Muhammed bin Abdülvahap Cami

İmam Muhammed bin Abdülvahap Cami, Aynı anda 30.000 kişinin ibadet edebileceği bu devasa ve göz alıcı cami 2006 yılında yapılmıştır. Yapım maliyetiyle gündem olan cami, Katar’ın simgelerinden biridir. Tam 90 kubbeye sahip bu cami, modern yapıların ve Arap mimarisinin bir harmanı olarak karşımıza çıkar. İçeride ibadethane haricinde hafızlık kursları ve kütüphane bulunuyor. Turistlerin oldukça ilgisini çeken bu eser için abdest alınan bölümlerinde 24 saat boyunca sıcak su akmasıyla da biliniyor.

İmam Muhammed bin Abdülvahap Cami

2. İslam Eserleri Müzesi

İslam Eserleri Müzesi, Arap eserlerinde görebileceğiniz şaşaadan bahsetmek gerekirse İslam Müzesi o eserlerden biridir. Arap mimarisinin ne kadar süslü ve gösterişli olduğu tüm dünyaca bilinmektedir. İşte içerisindeki eserlerin çokluğuyla ve gösterişiyle dikkat çeken bir eser, İslam Eserleri Müzesi. Ieoh Ming Pei adlı mimarın eseridir bu müze ve söylenenlere göre Pei bu müzeyi inşa etmeden önce aylarca İslam ülkelerini gezip mimarileriyle öne çıkan eserleri tanımıştır. Bir gözlem ürünü olan bu eser 2008 yılında, yapay bir ada üzerine inşa edilmiştir.

İslam Eserleri Müzesi

3. Souq Waqif

Souq Waqif, Souq, pazar yerlerine verilen bir isimdir. Eski Pazar anlamını taşıyan bu bölgede geçmişi en az 100 yıllık olan bir Pazar yeri bulunmaktadır. Aynı zamanda eski taş binaları ve eski Arap mimarisni yansıtan üslupla yapılmış evleri oldukça dikkat çekicidir. Geçtiğimiz yıllarda eski güzelliği bozulmadan restore edilmiştir ve böylece turistlerin daha sık uğradığı bir yer olmuştur. Bölgede akşam saateri oldukça hareketli geçmektedir, yılın bazı zamanları festivaller de olmaktadır ve içerdisinde bir tiyatro ve sanat galerisi de bulunmaktadır.

Souq Waqif

4. The Pearl

The Pearl, Doha’da yer alan yapay bir adadır. Gökyüzünden bakıldığında üzerine birer içci olan üç istiridye adadan oluştuğu için buraya İnci ismini vermişlerdir. Yapımına 2007 yılında başlanmıştır ve üç yıl sürmüştür.

The Pearl

5. Willagio Mall

Willagio Mall, Bu alışveriş merkezi içerisinde 200den fazla dünya ülkeleri dahil lmak üzere mağaza bulunmaktadır. Burada gondollarla gezebilirsiniz, Venedik’i ayağınıza getiren bir yapıdır.

Willagio Mall

6. Corniche

Corniche, 5 kilometrelik bir sahil yoludur. Bu alanda The Pearl adlı anıt, Emiri Diwan, Katar Ulusal Müzesi, Katar Ulusal Tiyatrosu, Doha Kulesi ve 7 adlı bir heykel bulunmaktadır.

Corniche

Doha hakkında daha fazla şey keşfet!

Doha Nerede Yenir

Doha Nerede Yenir

Doha'da popüler yemekleri saydıktan sonra bu yemekleri nerede yiyebileceğinizi söylemeden geçmeyelim. Sizin için hazırladığımız Doha'da hangi restoranlara gidilir listemize göz atabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Doha'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Doha'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Doha Ne Yenir?

Doha Ne Yenir?

Sınırlı üretim alanlarına rağmen mutfakları oldukça gelişmiştir. Balık her zaman birincil tüketim malzemesi olmuştur. Zamanla Hint mutfağından tutun, İran, Kuzey Akdeniz gibi yerlerden yemek kültürü olarak etkilenmişlerdir. Örneğin deniz mahsullerini yoğurtla servis ederler; etli ve oldukça baharatlı bir pilav ve koyun etinden oluşan machboos adlı bir yemekleri vardır; haşlanmış koyun veya keçi dolmasını çeşnili pilavla servis ederler; yine pilav ve rostodan oluşan ghuzhi adlı bir yemekleri vardır.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Doha Uçak Bileti