1. Anasayfa
 2. Bükreş Uçak Bileti

Bükreş Uçak Bileti

Bükreş Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Bükreş Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

15 Haziran 2021 23:48

Bükreş uçak bileti ile bu destinasyondaki yolculuğunuzu rahatça yapabilirsiniz. Bükreş'e Türkiye’den direkt uçuşlarla veya bir, iki aktarma yapılarak ulaşabilir. Bazı popüler çıkış noktalarını ve uçuşların detaylarını aşağıdaki listeden kontrol edebilirsiniz:

İstanbul Bükreş:

 • Aktarmasız: 1 saat 20 dakika
 • Aktarmalı (Uçuşlar arası bekleme süreleri dahil): Tek aktarmalı uçuşlar için en az 7 saat / İki aktarmalı seferlerdeyse en az 9 saat

Ankara Bükreş:

 • Aktarmalı (İki uçuş arası bekleme süresiyle beraber): Tek aktarmada en az 3 saat 30 dakika / İki veya daha fazla aktarmalı uçuşlarda en az 10 saat 30 dakika

Antalya Bükreş:

 • Aktarmalı (Sıradaki uçuşu bekleme süresi dahil): Bir aktarmalı uçuşlar minimum 4 saat / İki aktarmalı uçuşlarda en az 12 saat

İzmir Bükreş:

 • Aktarmalı (Diğer uçuşu bekleyeceğiniz süre de dahil): Bir aktarma en az 4 saat / İki veya daha fazla aktarma en az 12 saat

Samsun Bükreş:

 • Aktarmalı (Sıradaki uçuşu bekleyeceğiniz süreyle beraber): Tek aktarmalı uçuşlar minimum 4 saat 15 dakika / Çoklu aktarma içeren uçuşlar minimum 9 saat

Türkiye’den Bükreş’e sıklıkla sefer düzenleyen hava yolları ise Pegasus, Lufthansa ve Türk Hava Yolları şeklinde sıralanabilir.

Bükreş ucuz uçak biletini internet üzerinden almak istiyorsanız Biletbak size yardımcı olabilir. Biletbak ile seyahatiniz için uygun zamanı belirledikten sonra güvenle ödemenizi yapabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Bükreş Nasıl Gidilir?
 2. Bükreş Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Bükreş Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Bükreş Hakkında
 5. Bükreş Ne Yenir?
 6. Bükreş Nerede Yenir?
 7. Bükreş Gezilecek Yerler
 8. Bükreş Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Bükreş Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Bükreş Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Bükreş Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Bükreş Otel Tavsiye

Bükreş Havalimanları Hakkında Bilgiler

Bükreş'e giderken kullanabileceğiniz iki havalimanı bulunuyor: Henri Coanda veya Aurel Vlaicu Havalimanı. Bükreş'e bir yolculuk planlıyorsanız biletinizi hangi havalimanına alacağınıza da karar vermelisiniz. Havalimanından merkeze veya konaklayacağınız bölgeye ulaşımınızı nasıl yapacağınız belirleyici bir faktör olabilir.   

Henri Coanda Uluslararası Havalimanı

Henri Coanda Uluslararası Havalimanı aynı zamanda Otopeni Havalimanı adıyla da biliniyor. Bunun sebebiyse havalimanının Otopeni bölgesinde bulunması. Havalimanı aynı zamanda tüm Romanya'daki en yoğun havalimanı olma unvanını da taşıyor.

Henri Coada Uluslararası Havalimanı, Bükreş merkezinden 18 kilometre uzakta yer almakta. Havalimanından merkeze ulaşmak içinse pek çok seçeneğiniz var.

Otobüs ile Bükreş merkezine ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Otobüs hem hızlı, hem de ekonomik bir seçenek. Merkeze giderken havalimanından kalkan Express 783 numaralı otobüs hattını kullanmanız gerekiyor. Bu otobüs hattı 24 saat boyunca 40 dakikalık aralarla kalkar. Bir bilet fiyatı ise güncel olarak 3,5 Rumen Leyi.

Taksi de popüler bir alternatif. Taksiyle otobüse kıyasla daha konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Özellikle çok fazla bagajınız varsa bu daha iyi bir seçenek olabilir. Taksiler gelen yolcu çıkış kapısında 24 saat boyunca bekler. Yolculuk için ortalama 45 Rumen Leyi ödemeniz gerekiyor.

Araç kiralayarak da Bükreş'te istediğiniz noktaya ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Bükreş merkezine gitmek istiyorsanız DN1/E60 karayolunu kullanın. Bu yol kullanabileceğiniz yollar arasında en kestirme olanı. Aracınızı havalimanında ofisi bulunan Hertz, InterRent, Enterprise gibi firmalardan kiralayabilirsiniz. İsterseniz aracınızı internet üzerinden yolculuk öncesi de ayırtabilirsiniz.

Aurel Vlaicu Uluslararası Havalimanı

Aurel Vlaicu Uluslararası Havalimanı, Bükreş Şehir Havalimanı veya Baneasa Havalimanı adlarıyla da bilinir. Aurel Vlaicu Havalimanı'nın tarihi 1909 yılına kadar gidiyor. O zamanlar havalimanı askeri uçakların kalkışı için kullanılıyordu. 1912 yılındaysa havalimanı arazisinde bir uçuş okulu açıldı.

Havalimanı Bükreş merkezine yaklaşık 9 kilometre mesafede yer alıyor. Havalimanından merkeze ulaşım için dört faklı vasıta bulunmakta.

Otobüs ile merkeze ulaşımınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Aurel Vlaicu Havalimanı’ndan Bükreş merkezine ulaşım için 131 ve 301 nolu otobüs hatlarını kullanmalısınız. Otobüs fiyatı ise 3,5 Rumen Leyi.

Tramvay ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Havalimanından merkeze giden 5 numaralı tramvaya veya Express hatta binmeniz gerekiyor. Yolculuğunuz yaklaşık yarım saat sürecek.

Taksi de kullanabileceğiniz seçeneklerden birisi. Havalimanı merkeze yakın bir noktada bulunduğu için taksi ücretini dert etmenize gerek yok. Ortalama olarak 18 Rumen Leyi ödemeniz gerekiyor. Ayrıca bagajınız da varsa taksi oldukça avantajlı bir alternatif.

Araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. DN1/E60 karayolunu kullanarak Bükreş merkezine daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Flexicar, Europcar, AutoGrand gibi havalimanında ofisi bulunan firmalardan araç kiralayabilirsiniz. Önceden rezervasyon yapıp aracınızı ayırtma seçeneğiniz de bulunuyor.

Bükreş Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Bükreş karasal iklim şartlarının yaşandığı bir bölge. Bu nedenle yaz ayları sıcak ve kurak, kış aylarıysa soğuk ve yağışlı geçer. Yaz mevsiminde sıcaklıklar 30-35 derecenin üstüne çıkabilir. Kış aylarında ise termometreler eksileri gösterir. Ekstrem hava koşulları gezinizi etkileyebileceğinden Bükreş'e baharda gitmenizi öneririz. Havaların ısındığı fakat bunaltmadığı Mayıs ayı ile sonbahar başları oldukça ideal olabilir.

Seyahate çocuklarınızla çıkacaksanız yaz tatilini değerlendirmeniz gerekebilir. Bu durumda havaların Temmuz ve Ağustos kadar sıcak olmadığı Haziran'ı önerebiliriz.

Bükreş Hakkında

Romanya'nın başkenti Bükreş ülkenin güneydoğusunda, Bulgaristan sınırına yakın bir konumda bulunuyor. Bükreş'in başkent olması dışında bir diğer önemli özelliği de Romanya’nın ticaret merkezi olması. Bükreş, Romanya’nın diğer illerine göre oldukça küçük bir alana sahip. Yüz ölçümü sadece 228 kilometrekare olan Bükreş'te 1 milyonu aşkın insan yaşıyor. Mimarisiyle de dikkat çeken bu başkent gelişmiş dünya şehirlerinden birisi. Bükreş'in refah seviyesi de dünya ortalamasına göre oldukça iyi durumda.

Bükreş'e takma ad olarak Küçük Paris ve Doğu’nun Paris’i yakıştırılmış. Bükreş kelimesinin ise 'bucur' sözcüğünden türediği söylenmekte. Bucur, zevk ve mutluluk anlamına gelir.

Bükreş antik çağlardan beri yerleşim yeri olsa da ismine ilk kez 1459'dan kalan kayıtlarda rastlanır. Bu da bize Bükreş'te şehirleşmenin diğer bölgelere göre daha geç başladığını anlatır.

Bükreş'in kuruluşu hakkında kesin bir bilgi olmasa da çeşitli teoriler bulunuyor. Bunlardan en kabul göreni Bükreş'i Eflak prensi Radu Voda'nın kurduğu yönünde. Bükreş'in asıl gelişimi ise III. Vlad ya da bilinen ismiyle Kazıklı Voyvoda zamanına denk gelir. Gelişimin öncelikle Curtea Veche (Eski Şehir) olarak bilinen bölgede hız kazandığı düşünülüyor. Daha sonraları 1476'da Bükreş Boğdanlı III. Stephan ve 1554'te Türkler tarafından işgal edildi.

Osmanlı'ya bağlı olduğu zamanlarda Bükreş hızla gelişmeye devam etti. Bu dönemde Bükreş Balkanların politik ve ticari merkezi haline geldi. 1594 yılında Eflak Osmanlı'ya karşı ayaklandı ve bunun sonucu olarak Bükreş Sinan Paşa tarafından büyük hasara uğratıldı. 1640'lara gelindiğinde Bükreş kendisini toparlamayı yeni başarmıştı.

1850'lerde Bükreş Romanya Prensliği'nin başkentiydi. 1859'da Eflak ve Boğdan Birleşti ve Bükreş 1862'de yeni krallığın başkenti oldu. 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı'ndan sonra Bükreş Osmanlı'dan tamamen ayrıldı.

1947 yılında Romanya'da komünizm ilan edildi ve 1965 yılına kadar devam etti. Bu dönemde Bükreş'teki pek çok tarihi yapı yıkıldı ve yenileri inşa edildi.

2000'lerde başlayan modernleşme çalışmaları bugün meyvelerini vermiş gibi görünüyor. Özellikle ulaşım ağı konusunda oldukça iyi bir iş ortaya koyan Bükreş, otomotiv sanayisinin de önde gelenlerinden. Otomotiv haricinde iş makinaları ve elektrik elektronik alanları da burada gelişim göstermiş. Bükreş, eğitim alanında da Balkanların en iyisi olmayı başarıyor. Spiru Haret Üniversitesi ve Bükreş Üniversitesi gibi köklü üniversiteler Bükreş'te öğretime devam ediyor.

Bükreş'te para birimi olarak Roman Leyi kullanılır. Burada yoğun olarak ülkenin resmi dili olan Rumence konuşulur. Bunun yanında Almanca ve Macarca konuşanlar da bulunabilir.

Kendine has mimarisi, operaları, baleleri ve renkli gece hayatıyla Bükreş ziyaretçilerine harika bir deneyim sunuyor. Bir tatilden beklentiniz kültür, sanat alanında doyurucu olmasıysa Bükreş sizin için bulunmaz bir fırsat.

Bükreş Hakkında

Bükreş Ne Yenir?

Bükreş, Rumen mutfağını en iyi yansıtan bölgelerin başında geliyor. Burada güzel bir lezzet turuna çıkabilir, Rumen ve Bükreş mutfak kültürünü görebilirsiniz. Bükreş'e geldiğinizde denemeden dönmemeniz gereken bazı yemekler var.

Tocanita

Tocanita

Tocanita, Bükreş’te çoğu restoranda bulabileceğiniz yöresel bir lezzet. Akşam yemeği için tercih edebileceğiniz bu et yemeği, patates, soğan ve çeşitli baharatlarla hazırlanıyor. Tocanita için 'patatesli et yemeği' denilebilir. Özellikle et yemeklerinden hoşlanıyorsanız bu tarifi çok seveceksiniz.

Ghiveci

Ghiveci

Ghiveci, Türkiye'deki türlü yemeğine benziyor. Fakat yapımı daha zahmetli ve içine daha fazla malzeme giriyor. Ghiveci ismi aslında 'güveç' anlamına geliyor. Zaten bu yemeğin en önemli özelliği güveçte pişirilmesi. Ayrıca yemeğe 20 çeşitten fazla sebze de katılıyor.

Papanasi

Papanasi

Bükreş’te yöresel bir tatlı arıyorsanız papanasi tatlısından deneyebilirsiniz. Romanya'da oldukça ünlü olan tatlıda peynir ve reçel uyumundan faydalanılmış. Hepimizin aşina olduğu donutun peynir, reçel ve krema ile tatlandırılmasıyla hazırlanır. Pek çok kafe ve restoranda papanasiden bulabilirsiniz.

Tuica

Tuica

Bükreş'in yemekleri ve tatlıları gerçekten çok güzel. Yine de susayanları da düşünerek bir içki önerisi yapalım. Bükreş'te alkollü içki olarak tuica çok seviliyor. Tuica, erikten hazırlanan bir tür brandi. Buraya geldiğinizde kaliteli bir barda veya restoranda brendi denemeyi ihmal etmeyin.

Bükreş Nerede Yenir?

Romanya'nın ünlü yemeklerini sıraladık. Şimdi de bu yemekleri nerelerde deneyebileceğinizi inceleyelim. Bükreş'te hem yerel kültürü, hem de dünya mutfaklarını yansıtan pek çok restoran ve kafe bulunuyor. Bunlardan en iyilerini listemizde görebilirsiniz.

La Pescaria Dorobantilor

La Pescaria Dorobantilor

Rumen yemek kültürünü en iyi yansıtan restoranlardan birisi de La Pescaria Dorobantilor. Hem sunumları, hem de zengin menüsü sayesinde buraya tekrar tekrar gelmek isteyeceksiniz. La Pescaria Dorobantilor, Dorobanti bölgesinde, 23 Tudor Stefan'da bulunuyor.

Fish House

Fish House

Deniz ürünlerini seviyorsanız Fish House'a mutlaka uğramalısınız. Burası taze balıkları ve diğer deniz mahsullerini titizlikle hazırlıyor. Fish House, Calea Floreasca konumunda ziyaretçilerini bekliyor. Buraya gelirseniz özellikle brodetto yemeğinden denemenizi öneririz.

La Vitrine

La Vitrine

La Vitrine, manzarası sayesinde iştahınızı açacak bir restoran. La Vitrine, yalnızca manzarasıyla değil birbirinden lezzetli yemekleriyle de ziyaretçilerini büyülemeyi başarıyor. Akdeniz ve Avrupa yemeklerini hazırlayan restoranı Barbu Vacarescu Bulvarı'nda bulabilirsiniz.

Caru’cu Bere

Caru’cu Bere

Caru’cu Bere, kahvaltıya özel bir yer arıyorsanız tercih edebileceğiniz bir mekan. Kahvaltı sizin için en önemli öğünse ve saatlerce keyifli bir şekilde kahvaltınızı yapmak istiyorsanız bu restoranı ziyaret edebilirsiniz. Restoran Strada Stavropoleos üzerinde yer alıyor.

Bükreş Gezilecek Yerler

Bükreş’e neden Doğu’nun Paris’i dendiğini gezip gördükten sonra daha iyi anlayacağınıza inanıyoruz. Burada adım attığınız her yer turistik açıdan değer taşıyor diyebiliriz. Neyse ki yüz ölçümü küçük olan Bükreş'te her şeyi görmeniz oldukça kolay olacak.

Parlamento Sarayı

Parlamento Sarayı

Parlamento Sarayı, Bükreş'in başkent oluşunun sembolü olarak kabul görüyor. Görkemli yapısıyla oldukça dikkat çeken bu bina için Romanya siyasetinin kalbinin attığı yer diyebiliriz. Bükreş’e gittiğinizde bu görkemli binayı ziyaret etmeyi unutmayın.

Ateneum

Ateneum

Bükreş mimarisini en iyi yansıtan yapılardan birisi de Ateneum. Oldukça gösterişli olan bu yapının tarihi 1888 yılına kadar gidiyor. Konser salonu olarak kullanılan bina George Enescu Meydanı üzerinde yer alıyor.

Devrim Meydanı

Devrim Meydanı

Devrim Meydanı için Bükreş'in en canlı meydanı denilebilir. Meydana 1989 Devrimi'nin anısına bu isim verilmiş. Bükreş’in çoğu önemli noktası da bu meydanın yakınında yer alır. Devrim Meydanı'nın ortasında bulunan Kral 1. Carol’un heykelini de görmeden geçmeyin.

Ulusal Romanya Tarihi Müzesi

Ulusal Romanya Tarihi Müzesi

Ulusal Romanya Tarihi Müzesi, Bükreş’te gezip görmeniz gereken en önemli müzelerden. Burada gördüğünüz eserler sayesinde tarihe tanıklık ettiğinizi hissedeceksiniz. Müzede sizi şaşırtacak Romanya tarihi koleksiyonlarıyla karşılaşabilirsiniz. Müze, Calae Victoriei üzerinde kapılarını açıyor.

Bükreş Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Her yeri gezdik, biraz da eğlenelim derseniz çok şanslısınız. Bükreş, Romanya’da gece hayatı ve eğlence denilince akla ilk gelen yer. Eğlencenin tadını en iyi şekilde çıkarmak için özel olarak hazırladığımız eğlence mekanları listesine bakabilirsiniz.

Silver Church

Silver Church

Silver Church, Bükreş'in en popüler gece kulüplerinden. Burası neredeyse her gün tıklım tıklım olur. Yüzlerce insanın doyasıya eğlendiği bu yerde müziğin ritmi sizi de içine çekecek. Silver Church, Cotroceni bölgesine oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

Fratelli Social Club

Fratelli Social Club

Fratelli Social Club, özellikle tasarımıyla göz kamaştıran bir gece kulübü. Burada ünlü sanatçıların konserlerinin tadını çıkarabilirsiniz. Hem müzik, hem de kaliteli içkileri bir arada bulmak isteyenler buraya mutlaka bir şans vermeli. Fratelli, Glodeni Caddesi'nde hizmet veriyor.

Control Club

Control Club

Control Club, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek ve dans etmek için mükemmel bir mekan. Control Club'ın en sevilen özelliklerinden birisi de açık hava bölümü bulunması. Bahçe tipinde terası olan bu samimi gece kulübünü seveceğinizi düşünüyoruz. Control Club'ı Strada Constantin'de bulabilirsiniz.

Big Ben Pub

Big Ben Pub

Big Ben Pub, sessiz sakin bir mekanda içkinizi yudumlamak istiyorsanız sizin için uygun bir yer. Big Ben Pub'da arkadaşlarınızla saatlerce oturup sohbet, yemek ve içki üçlüsünün keyfini çıkarabilirsiniz. Mekan Strada Şelari'de yer alıyor.

Bükreş Alışveriş - Ne Alınır?

Turist olarak Bükreş'e gittiyseniz harika alışveriş merkezlerinin ve dükkanların sizi beklediğini söyleyelim. Bükreş'te her bütçeye ve her zevke hitap eden alışveriş mekanları bulunuyor. Daha geleneksel bir şeyler isterseniz Rumen kültürüne ait birçok hediyeliği de Bükreş sokaklarında bulabilirsiniz. Özellikle antika dükkanları yoğun ilgi görüyor.

Calea Victoriei'de alışveriş yapıp hediyelik alabileceğiniz pek çok mağaza var. Gidebileceğiniz alışveriş merkezlerini de şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Unirea Shopping Center
 2. Băneasa Shopping City
 3. Bucureşti Mall
 4. Afi Palace Cotroceni
 5. Grand Arena Mall
 6. Mario Plaza
 7. City Mall
 8. Liberty Center
 9. Sun Plaza

Alışveriş merkezlerinin dışında Bükreş'in pazarları da meşhur. Türkiye'deki pazar yerlerine oldukça benzeyen bu pazarlar haftanın belirli günlerinde kurulur. Bu günleri takip ederek alışveriş yapabilirsiniz.

Bükreş Alışveriş - Ne Alınır?

Bükreş Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Gezinizi renklendirmenin en güzel yolu festivallere ve etkinliklere katılmak. Bükreş, kutlamaları ve şenlikleriyle dolu dolu bir takvime sahip. Buraya ne zaman gelirseniz gelin bir festival veya özel güne denk gelebilirsiniz. Yine de seyahatinizi bu özel günlere göre ayarlamak isterseniz hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz.

Tümünü Göster

Bükreş Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Bükreş yüz ölçümü olarak çok küçük olduğundan dönüp dolaşıp aynı yere varmanız mümkün. Bununla beraber paranızı mutlaka Roman Leyi'ne çevirmenizi öneriyoruz. Çünkü Bükreş'te Roman Leyi dışında başka bir para birimi kabul eden dükkan, mağaza veya restoran bulmak oldukça zor.

Bükreş Otel Tavsiye

Konaklama alternatifleri konusunda da Bükreş geniş bir yelpazeye sahip. Burada hem lüks oteller, hem de bütçe dostu seçenekler bir arada bulunuyor. Otel rezervasyonunuzu erkenden yapmanız da fiyat konusunda size avantaj sağlayabilir.

Antique Hostel Bucharest

Antique Hostel Bucharest

Antique Hostel Bucharest, nostaljik bir görünüme sahip. Otelin penceresinden baktığınızda kendinizi Paris’te gibi hissedebilirsiniz. Otelin fiyatı da oldukça uygun. Gezilecek yerler bakımından da iyi bir konumda olan bu oteli Bükreş’te konaklamak için tercih edebilirsiniz.

Palatul Suter

Palatul Suter

Palatul Suter , Bükreş'in 5 yıldızlı otellerinden. Aradığınız çoğu imkanı bu otelde bulabilirsiniz. Spa, spor salonu gibi birçok hizmet bu otelde mevcut. Burası Bükreş standartlarına göre biraz daha pahalı ve lüks bir alternatif. Palatul Suter'in gecelik ücretleri 1.000 liradan başlıyor.

Casa Mica

Casa Mica

Casa Mica, 3 yıldıza sahip bir otel. Otel, Henri Coanda Havalimanı’na yarım saat uzaklıkta bulunuyor. Otelin samimi ve şirin bir atmosferi var. Strada General Petre Popovat'ta yer alan otelin fiyatları ortalama 350-450 arasında değişiyor.

InterContinental Bucharest

InterContinental Bucharest

InterContinental Bucharest, kaliteli bir otel arayanların tercihi oluyor. Otelin ücretleri tek gece için 600 liradan başlıyor. 5 yıldızı bulunan otel Nicole Balcescu Bulvarı'nda yer almakta. Buraya evcil hayvanlarınızla da gelip güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Valencia