1. Anasayfa
 2. Bükreş Uçak Bileti

Bükreş Uçak Bileti

Bükreş Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Bükreş Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Bükreş uçak bileti ile bu destinasyondaki yolculuğunuzu rahatça yapabilirsiniz. Bükreş'e Türkiye’den direkt uçuşlarla veya bir, iki aktarma yapılarak ulaşabilir. Bazı popüler çıkış noktalarını ve uçuşların detaylarını aşağıdaki listeden kontrol edebilirsiniz:

İstanbul Bükreş:

 • Aktarmasız: 1 saat 20 dakika
 • Aktarmalı (Uçuşlar arası bekleme süreleri dahil): Tek aktarmalı uçuşlar için en az 7 saat / İki aktarmalı seferlerdeyse en az 9 saat

Ankara Bükreş:

 • Aktarmalı (İki uçuş arası bekleme süresiyle beraber): Tek aktarmada en az 3 saat 30 dakika / İki veya daha fazla aktarmalı uçuşlarda en az 10 saat 30 dakika

Antalya Bükreş:

 • Aktarmalı (Sıradaki uçuşu bekleme süresi dahil): Bir aktarmalı uçuşlar minimum 4 saat / İki aktarmalı uçuşlarda en az 12 saat

İzmir Bükreş:

 • Aktarmalı (Diğer uçuşu bekleyeceğiniz süre de dahil): Bir aktarma en az 4 saat / İki veya daha fazla aktarma en az 12 saat

Samsun Bükreş:

 • Aktarmalı (Sıradaki uçuşu bekleyeceğiniz süreyle beraber): Tek aktarmalı uçuşlar minimum 4 saat 15 dakika / Çoklu aktarma içeren uçuşlar minimum 9 saat

Türkiye’den Bükreş’e sıklıkla sefer düzenleyen hava yolları ise Pegasus, Lufthansa ve Türk Hava Yolları şeklinde sıralanabilir.

Bükreş ucuz uçak biletini internet üzerinden almak istiyorsanız Biletbak size yardımcı olabilir. Biletbak ile seyahatiniz için uygun zamanı belirledikten sonra güvenle ödemenizi yapabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Bükreş Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 2. Bükreş Hakkında
 3. Bükreş Ne Yenir?
 4. Bükreş Nerede Yenir?
 5. Bükreş Gezilecek Yerler
 6. Bükreş Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 7. Bükreş Alışveriş - Ne Alınır?
 8. Bükreş Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 9. Bükreş Otel Tavsiye

Bükreş Havalimanları Hakkında Bilgiler

Bükreş'e giderken kullanabileceğiniz iki havalimanı bulunuyor: Henri Coanda veya Aurel Vlaicu Havalimanı. Bükreş'e bir yolculuk planlıyorsanız biletinizi hangi havalimanına alacağınıza da karar vermelisiniz. Havalimanından merkeze veya konaklayacağınız bölgeye ulaşımınızı nasıl yapacağınız belirleyici bir faktör olabilir.   

Henri Coanda Uluslararası Havalimanı

Henri Coanda Uluslararası Havalimanı aynı zamanda Otopeni Havalimanı adıyla da biliniyor. Bunun sebebiyse havalimanının Otopeni bölgesinde bulunması. Havalimanı aynı zamanda tüm Romanya'daki en yoğun havalimanı olma unvanını da taşıyor.

Henri Coada Uluslararası Havalimanı, Bükreş merkezinden 18 kilometre uzakta yer almakta. Havalimanından merkeze ulaşmak içinse pek çok seçeneğiniz var.

Otobüs ile Bükreş merkezine ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Otobüs hem hızlı, hem de ekonomik bir seçenek. Merkeze giderken havalimanından kalkan Express 783 numaralı otobüs hattını kullanmanız gerekiyor. Bu otobüs hattı 24 saat boyunca 40 dakikalık aralarla kalkar. Bir bilet fiyatı ise güncel olarak 3,5 Rumen Leyi.

Taksi de popüler bir alternatif. Taksiyle otobüse kıyasla daha konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Özellikle çok fazla bagajınız varsa bu daha iyi bir seçenek olabilir. Taksiler gelen yolcu çıkış kapısında 24 saat boyunca bekler. Yolculuk için ortalama 45 Rumen Leyi ödemeniz gerekiyor.

Araç kiralayarak da Bükreş'te istediğiniz noktaya ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Bükreş merkezine gitmek istiyorsanız DN1/E60 karayolunu kullanın. Bu yol kullanabileceğiniz yollar arasında en kestirme olanı. Aracınızı havalimanında ofisi bulunan Hertz, InterRent, Enterprise gibi firmalardan kiralayabilirsiniz. İsterseniz aracınızı internet üzerinden yolculuk öncesi de ayırtabilirsiniz.

Aurel Vlaicu Uluslararası Havalimanı

Aurel Vlaicu Uluslararası Havalimanı, Bükreş Şehir Havalimanı veya Baneasa Havalimanı adlarıyla da bilinir. Aurel Vlaicu Havalimanı'nın tarihi 1909 yılına kadar gidiyor. O zamanlar havalimanı askeri uçakların kalkışı için kullanılıyordu. 1912 yılındaysa havalimanı arazisinde bir uçuş okulu açıldı.

Havalimanı Bükreş merkezine yaklaşık 9 kilometre mesafede yer alıyor. Havalimanından merkeze ulaşım için dört faklı vasıta bulunmakta.

Otobüs ile merkeze ulaşımınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Aurel Vlaicu Havalimanı’ndan Bükreş merkezine ulaşım için 131 ve 301 nolu otobüs hatlarını kullanmalısınız. Otobüs fiyatı ise 3,5 Rumen Leyi.

Tramvay ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Havalimanından merkeze giden 5 numaralı tramvaya veya Express hatta binmeniz gerekiyor. Yolculuğunuz yaklaşık yarım saat sürecek.

Taksi de kullanabileceğiniz seçeneklerden birisi. Havalimanı merkeze yakın bir noktada bulunduğu için taksi ücretini dert etmenize gerek yok. Ortalama olarak 18 Rumen Leyi ödemeniz gerekiyor. Ayrıca bagajınız da varsa taksi oldukça avantajlı bir alternatif.

Araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. DN1/E60 karayolunu kullanarak Bükreş merkezine daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Flexicar, Europcar, AutoGrand gibi havalimanında ofisi bulunan firmalardan araç kiralayabilirsiniz. Önceden rezervasyon yapıp aracınızı ayırtma seçeneğiniz de bulunuyor.

Bükreş Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Bükreş yüz ölçümü olarak çok küçük olduğundan dönüp dolaşıp aynı yere varmanız mümkün. Bununla beraber paranızı mutlaka Roman Leyi'ne çevirmenizi öneriyoruz. Çünkü Bükreş'te Roman Leyi dışında başka bir para birimi kabul eden dükkan, mağaza veya restoran bulmak oldukça zor.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz