1. Anasayfa
 2. Atlanta Uçak Bileti

Atlanta Uçak Bileti

Atlanta Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Atlanta Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

14 Mayıs 2021 08:16

Atlanta’ya Türk Hava Yolları, United Airlines, Delta Air Lines, American Airlines ve KLM Royal Dutch Airlines hava yolları firmalarını kullanarak gidebilirsiniz. Ülkemiz içinde İstanbul’da bulunan havalimanlarından Atlanta’ya direkt uçuş mevcut. Haftanın yaklaşık 4 günü ülkemizden Atlanta’ya uçuş seferi vardır. Atlanta’ya gitmek için sitemizden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Atlanta’ya Nasıl Gidilir?
 2. Atlanta'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Atlanta’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Atlanta Hakkında
 5. Atlanta Ne Yenir?
 6. Atlanta Nerede Yenir
 7. Atlanta Gezilecek Yerler
 8. Atlanta Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Atlanta’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Atlanta'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Atlanta'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Atlanta Otel Tavsiye

Atlanta'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Georgia eyaletinin başkentinde bulunan uluslararası havalimanı Atlanta Hartsfield-Jackson Uluslararası Havalimanı’dır. Atlanta Hartsfield-Jackson Uluslararası Havalimanı varışlı online uçak biletinizi sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz veya rezervasyonunuzu şimdiden yaptırabilirsiniz.

Atlanta Hartsfield-Jackson Uluslararası Havalimanı

Atlanta’da bulunan havalimanı 1998 yılından beri dünyanın en işlek havalimanı olmaya adaydır. Şehir merkezi ile havalimanı arasında yaklaşık 17 kilometre mesafe bulunmaktadır. 1926 yılında, sivil havacılığa hizmet etmek amaçlı açılmıştır. Atlanta’ya gitmek için Atlanta varışlı uçak biletinizi sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine varış için kullanabileceğiniz ulaşım yöntemlerini de sizin için derledik:

Otobüs ve Tren, Marta firmasına ait olan otobüs veya trenlerle şehir merkezine gitmek mümkün. Bu toplu taşıma araçlarıyla merkeze varmanız en fazla 15 dakika sürmektedir. 2,50 USD gibi bir fiyata şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Hemen havalimanı içinden kalkan otobüsler ve havalimanı yakınındaki tren istasyonundan kalkan trenler, merkeze ulaşmanız için en ucuz yol. Aynı zamanda havalimanı servislerini de kullanabilirsiniz. Bu servisler 6 USD gibi bir fiyatla kullanılabiliyor ve yaklaşık 10 dakika içinde merkeze varabiliyorsunuz.

Taksi ile otobüs ve trenden daha rahat şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 32 USD gibi bir ücrete şehir merkezine gitmeniz mümkündür. 10 dakikaya yakın sürmektedir. 

Araç kiralama da kullanılabilecek ulaşım yöntemlerinden biridir. Gerek havalimanı içerisindeki araç kiralama firmalarından gerekse internetteki online sitelerden araç kiralama için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Atlanta’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Kışı da, yazı da ziyaret için ideal olan Atlanta’da yazları nemlidir. Kış ayları ise ortalama soğukluklarla geçen bir şehirdir. Yılın büyük bölümleri bahar aylarını yaşayan şehir, aslında her zamanda ziyaret edilebilecek bir şehirdir. 

Mart ve Haziran ayları en çok yağışın görüldüğü aylardır. Yılın en sıcak ayı Temmuz ayıdır, ortalama sıcaklıklar olsa da en yüksek olarak 32 derece ölçülmüştür. Kış ayları içinde kar yağışları olsa da kalıcılığı en fazla 3-4 gün arası sürmektedir. Kışın ortalama hava sıcaklığı 5-10 derece arasında değişmektedir. 

Atlanta’ya gitmek için aslıda yılın her zamanını tercih edebilirsiniz ancak illa ki en güzel aylara denk gelmek istiyorum diyorsanız, bahar ayları seyahatiniz için en iyi aylar olacaktır. Atlanta’ya ne zaman gideceğinize karar verdiyseniz ucuz uçak biletinizi sitemizden bulabilirsiniz. Atlanta uçak biletinizi satın almayı unutmayınız.

Atlanta Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki en bilindik eyaletlerden biri olan Georgia eyaleti içerisinde bulunur. Atlanta, eyaletin başkenti konumundadır ve aynı zamanda en büyük kenttir. Amerika içerisindeki 9. büyük metropoliten bölgedir. Ulusal bir ticaret merkezidir, bu konuma gelene kadar Amerikan İç Savaşı sırasında oldukça mahvolmuştur. Daha sonra hızla toparlanan şehir, aslında iki demiryolu hattı arasına 19. yy içerisinde kurulmuş bir yerdir. Şehir oldukça popüler Amerikan şehirlerinden biri olduğu için birden fazla da takma adı bulunmaktadır. Bu takma adlar: Ufuk Kenti, Büyük Şeftali, Hotlanta, Ormanda Bir Şehir, Kapı Şehir.

Atlanta aynı zamanda diğer şehirlerden mücadele yönünden de ayrılır. 60’larda Afro-Amerikanların İnsan Hakları Mücadelesi döneminde liderlerinin bu ayrımcılığa karşı çıktığı bilinmektedir. Bunun için: “Çok çalışmadan dolayı nefret edebilme için zamanımız yok!” sloganını benimsemişlerdir. 

Dağlık bir alan üzerinde kurulu olsa da, bitki örtüsü oldukça güzeldir ve Atlanta’da orman havasını da tadabilirsiniz. Ayrımcılık mücadelesi ile Amerika’nın güneyinden ayrılan Atlanta’ya gitmek için online Atlanta uçak biletinizi sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz.

Atlanta Ne Yenir?

Atlanta, klasik Amerikan damak tadına sahip bir şehirdir. Genel olarak belirgin ve farklı bir yiyecek türü yoktur. Ancak yine de Atlanta sınırları içerisinde diğer bölgelere göre çok daha iyi yapılan yemekler bulunmaktadır.

Avocado Tacos

Avocado Tacos

Avocado Tacos, görsel olarak gerçekten iştah açıcı olan bu yiyecek aslında Taco, Meksika mutfağına ait bir yemektir. Ancak kullanılan malzemeler ve tarzı dolayısıyla Kore ve Meksika mutfağının karışımı denebilecek bir yemek türüdür.

Foie Gras

Foie Gras

Foie Gras, Bask tarzı bir yemektir. Kaz ciğeri olarak çevrilen yemek gerçekten kaz ciğerini ve bolca karabiberi birleştirerek oluşturulmuş bir yemektir. Atlanta’da en iyisini yiyebileceğiniz bir lezzet.

Lobster Fried Rice

Lobster Fried Rice

Lobster Fried Rice, denemenizi kesinlikle tavsiye ettiğimiz, bizim için alışılmışın dışında kalan bir yemek. Deniz ürünlerini seviyorsanız yemeden Atlanta’dan gitmemelisiniz. Islakoz ve kızarmış pilavdan oluşan yemek, en lezzetlisini bu şehir sınırları içinde yiyebileceğiniz bir lezzettir.

Donut

Donut

Donut, bildiğiniz gibi Amerika içerisindeki en popüler tatlı. Aslında çörek grubuna girebilecek olan bu lezzetin aklınıza gelebilecek her türlüsü Amerika’nın her yerinde bulunabilir ancak Atlanta’daki şahane bake fırınlarından bu lezzetin en şahanelerinden bulabilirsiniz.

Atlanta Nerede Yenir

Atlanta’da yemek insanlar için oldukça önemli bir yerde tam da bu sebepten restoranları ve sokak lezzetleri yapan küçük noktaları oldukça iyi. Bu güzel yiyecekleri yiyebileceğiniz mekanlar:

1. STK

STK

STK, Atlanta, Amerika’nın geri kalanındaki insanların damak tadına sahip olduğu için en çok tüketilen yemekler et yemekleridir. Bu restoran bir steakhouse sayılabilir, insanlar arasında özellikle etleri ile popülerdir. Mezuniyet yemekleri, akşam yemekleri, toplantılar için kullanılabilecek şahane bir yer.

2. Babette's Cafe

Babette's Cafe

Babette's Cafe, New York (Amerika) ve Paris (Fransa) şehirlerinin damak tatlarına yakın bir damak tadına sahip mekandır. Tüm öğünleriniz için tercih edebileceğiniz restoran, Atlanta içerisindeki en popüler restoranlardan biridir.

3. South City Kitchen

South City Kitchen

South City Kitchen, özellikle Amerikan lezzetlerini bulabileceğiniz bir restoran. Genellikle dolu olduğu için rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Buranın en önemli özelliği tüm öğünler için tatların gerçekten çok iyi olması. Popüler mekanlardan biri.

Atlanta uçuş biletinizi en ucuza sitemizden alabilirsiniz.

Atlanta Gezilecek Yerler

Atlanta, ait olduğu eyaletin kuvvetli tarihi geçmişinden etkilenmiş bir şehirdir. Özellikle tarih alanında görmeniz gereken birçok şey vardır. Atlanta’da gezmek istediğiniz yerlere gitmek için sitemizden ucuz Atlanta uçak biletinizi satın alabilirsiniz:

Georgia Akvaryumu

Georgia Akvaryumu

Georgia Akvaryumu, 100.000 canlının yaşadığı akvaryum, bir zamanlar dünyanın en büyük akvaryumu olma özelliğine sahipti. Rekor başka akvaryumlara bırakıldıysa da dünyada akvaryum olayını yayan burasıydı. 500 türün yaşadığı akvaryum gezilmesi gereken yerlerin başında.

Coca Cola Dünyası

Coca Cola Dünyası

Coca Cola Dünyası, evet, adından anlaşılacağı üzere yıllarca Coca-Cola’nın sırrı dedikleri olayları açıklamak için ziyarete açılmış bir yerdir. Gizli formülün kasası, şişe işlemleri, pop-kültür galerisi ve mağazasıyla ziyaret etmeniz gereken bir yer.

CNN Stüdyoları

CNN Stüdyoları

CNN Stüdyoları, dünyaca ünlü kanalın stüdyosudur. Artık markalaşan bu stüdyoları görmek için yapılan turlara katılabilirsiniz. Stüdyonun kontrol odasını, CNN haber merkezlerini, HD Stüdyo 7 ve HLN haber merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.

The Fox Theater

The Fox Theater

The Fox Theater, tapınak olarak planlanarak yapılmış olsa da bir süre film seti olarak kullanıldı. 70’lerde sinema sektörünün çöküşe girmesi sebebiyle yıkılmasına karar veriliyordu neredeyse. Ancak daha sonra burayı tarihi bir anıt olarak adlandırdılar ve yıkılmaması için kampanyalar başlatıldı. Daha sonra restorasyondan geçti ve kullanıma açıldı.

Atlanta Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Özellikle gece hayatı bakımından oldukça zengin olan Atlanta’nın her ilçesinde farklı bir eğlence anlayışı bulunmaktadır. Aynı zamanda tüm ilçelerde gece gündüz partileri dikkat çekiyor. Eğlencenin asla bitmediği Atlanta’da, Midtown, Buckhead, Little Five Point ilçelerinde farklı mekanlarda eğlence hayatınızı renklendirebilirsiniz. Henüz uçak biletinizi almadıysanız Atlanta biletinizi sitemizden temin etmeyi unutmayın. Seyahatinizi eğlenceyle taçlandırmak isterseniz sizin için bu tacı takacak mekanları derledik:

1. Havana Kulübü

Havana Kulübü

Havana Kulübü, Küba esaslarına sahip kulüp, Atlanta içerisindeki en popüler gece kulüplerinden biridir. Oldukça büyük bir alana kurulmuştur. Özel etkinlikler ve ünlü DJ’leri ağırlamasıyla bilinmektedir. Daha özel bir alan istiyorsanız bungalow denilen alanlarda kendinize özel bir eğlence yaratabilirsiniz.

2. Wrecking Bar Brew Pub

Wrecking Bar Brew Pub

Wrecking Bar Brew Pub, Little Five Points bölgesinde bulunan bir pubdır. En önemli özelliği, onu popüler yapan olayı birçok bira çeşidinin olmasıdır. Tam 700 adet biranın bulunduğu bir içecek menüsü ve kaliteli bir yiyecek menüsüyle büyük ve popüler bir eğlence mekanıdır.

3. CosmoLava

CosmoLava

CosmoLava, Midtown bölgesinde bulunmaktadır. Altı adet bara sahip bir mekandır ve VIP bölümleriyle ünlenmiştir. Kapalı ve açık olmak üzere iki terası vardır ve teraslardan kocaman bir Midtown manzarası görebilirsiniz. Atlanta içerisindeki en popüler kulüplerden biridir.

Atlanta’da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş bakımından Atlanta’da Amerika’nın en popüler şehirlerinden biridir. Atlanta, ABD içerisinde ilk 10 perakende satış yapan mağazalarından birine sahip kenttir. Şehrin semtlerinin hepsinde alışveriş olanağınız bulunur. Hatta yalnızca belli yerlerde değil ara sokaklarda da şahane ürünler bulabileceğiniz yerler mevcuttur. Bennett Caddesi, Miami Circle gibi yerler sanatsal ürünleri satın alabileceğiniz yerler. Buckhead bu konuda en gelişmiş ilçelerden biri sayılır. Yalnızca Buckhead içerisinde 1400’den fazla mağaza bulunmaktadır. Barney’s CO-OP, Phipps Plaza, Tiffany & Co. gibi yerlerden istediğiniz türde alışverişler yapabilirsiniz. Peachtree Caddesi, Midtown içerisinde sokak alışverişi yapmanız için vazgeçilmez lokasyonlardan. Downtown’da ise sokak satıcılarının ürünlerini bulmak mümkün. Tüm bunları deneyimlemek isterseniz ucuz Atlanta uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Atlanta'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Ülkenin suç oranlarının en yüksek olduğu şehirlerden biridir zira bölgedeki evsiz nüfusun çoğunluğu Atlanta’da yaşamaktadır. Bu sebeple dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Uçak biletinizi en az 80 gün önce almanız bütçeniz için çok daha iyi olacaktır. Biletinizin daha ucuza gelmesini sağlayacaktır. Uçak biletinizi ucuz almak istiyorsanız sitemizde ucuz Atlanta uçak bileti sizi bekliyor.

Atlanta Otel Tavsiye

Atlanta’da konaklama için birçok seçenek bulunmaktadır ancak biz sizin için en popüler konaklama noktalarından ve mekanlarından üç tanesini seçtik. Aynı zamanda fiyatlarına göre değişikliği göz önünde bulundurarak derleme yaptık. Atlanta’da tüm semtlerde, ilçelerde konaklama imkanınız vardır. Henüz bilet almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

1. W Atlanta Downtown

W Atlanta Downtown

W Atlanta Downtown, Downtown bölgesinde bulunan bir oteldir aynı zamanda en lüks otellerden birisidir. 5 yıldızlı bir oteldir. Otel içerisinde golf sahası, hiking alanı, gece kulübü gibi alanlar bulunmaktadır. Bunun yanında havuz, spa, sauna gibi hizmetleri bulunur. Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

2. Econo Lodge Airport Hotel

Econo Lodge Airport Hotel

Econo Lodge Airport Hotel, Eagan Park bölgesinde bulunan 2 yıldızlı bir oteldir. Havuz ve kahvaltı hizmetleri bulunur ve Atlanta içerisindeki en ucuz otellerden biridir. Wi-Fi hizmetleri de bulunmaktadır. Merkeze çok yakın değildir.

3. W Atlanta Buckhead

W Atlanta Buckhead

W Atlanta Buckhead, 4 yıldızlı bir butik oteldir ve Buckhead bölgesinde bulunmaktadır. Standart odaları için bile fiyatları normale göre biraz daha yüksektir. Ancak hem konum olarak hem de konfor olarak oldukça iyi bir oteldir. Fitness salonu ve spa hizmetleri vardır. Aynı zamanda Wi-Fi hizmetleri de bulunmaktadır.

Valencia