1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  4. Atlanta Uçak Bileti

Atlanta Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

04 Aralık 2021 18:20
  1. Havana Kulübü
  2. Wrecking Bar Brew Pub
  3. CosmoLava

1. Havana Kulübü

Havana Kulübü, Küba esaslarına sahip kulüp, Atlanta içerisindeki en popüler gece kulüplerinden biridir. Oldukça büyük bir alana kurulmuştur. Özel etkinlikler ve ünlü DJ’leri ağırlamasıyla bilinmektedir. Daha özel bir alan istiyorsanız bungalow denilen alanlarda kendinize özel bir eğlence yaratabilirsiniz.

Havana Kulübü

2. Wrecking Bar Brew Pub

Wrecking Bar Brew Pub, Little Five Points bölgesinde bulunan bir pubdır. En önemli özelliği, onu popüler yapan olayı birçok bira çeşidinin olmasıdır. Tam 700 adet biranın bulunduğu bir içecek menüsü ve kaliteli bir yiyecek menüsüyle büyük ve popüler bir eğlence mekanıdır.

Wrecking Bar Brew Pub

3. CosmoLava

CosmoLava, Midtown bölgesinde bulunmaktadır. Altı adet bara sahip bir mekandır ve VIP bölümleriyle ünlenmiştir. Kapalı ve açık olmak üzere iki terası vardır ve teraslardan kocaman bir Midtown manzarası görebilirsiniz. Atlanta içerisindeki en popüler kulüplerden biridir.

CosmoLava

Daha Fazlasını Keşfet!

Atlanta Nerede Yenir

Atlanta Nerede Yenir

Atlanta’da yemek insanlar için oldukça önemli bir yerde tam da bu sebepten restoranları ve sokak lezzetleri yapan küçük noktaları oldukça iyi. Bu güzel yiyecekleri yiyebileceğiniz mekanlar:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Atlanta Otel Tavsiye

Atlanta Otel Tavsiye

Atlanta’da konaklama için birçok seçenek bulunmaktadır ancak biz sizin için en popüler konaklama noktalarından ve mekanlarından üç tanesini seçtik. Aynı zamanda fiyatlarına göre değişikliği göz önünde bulundurarak derleme yaptık. Atlanta’da tüm semtlerde, ilçelerde konaklama imkanınız vardır. Henüz bilet almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Atlanta'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Atlanta'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Atlanta’da Alışveriş - Ne Alınır?

Atlanta’da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş bakımından Atlanta’da Amerika’nın en popüler şehirlerinden biridir. Atlanta, ABD içerisinde ilk 10 perakende satış yapan mağazalarından birine sahip kenttir. Şehrin semtlerinin hepsinde alışveriş olanağınız bulunur. Hatta yalnızca belli yerlerde değil ara sokaklarda da şahane ürünler bulabileceğiniz yerler mevcuttur. Bennett Caddesi, Miami Circle gibi yerler sanatsal ürünleri satın alabileceğiniz yerler. Buckhead bu konuda en gelişmiş ilçelerden biri sayılır. Yalnızca Buckhead içerisinde 1400’den fazla mağaza bulunmaktadır. Barney’s CO-OP, Phipps Plaza, Tiffany & Co. gibi yerlerden istediğiniz türde alışverişler yapabilirsiniz. Peachtree Caddesi, Midtown içerisinde sokak alışverişi yapmanız için vazgeçilmez lokasyonlardan. Downtown’da ise sokak satıcılarının ürünlerini bulmak mümkün. Tüm bunları deneyimlemek isterseniz ucuz Atlanta uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Atlanta Gezilecek Yerler

Atlanta Gezilecek Yerler

Atlanta, ait olduğu eyaletin kuvvetli tarihi geçmişinden etkilenmiş bir şehirdir. Özellikle tarih alanında görmeniz gereken birçok şey vardır. Atlanta’da gezmek istediğiniz yerlere gitmek için sitemizden ucuz Atlanta uçak biletinizi satın alabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Atlanta Ne Yenir?

Atlanta Ne Yenir?

Atlanta, klasik Amerikan damak tadına sahip bir şehirdir. Genel olarak belirgin ve farklı bir yiyecek türü yoktur. Ancak yine de Atlanta sınırları içerisinde diğer bölgelere göre çok daha iyi yapılan yemekler bulunmaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Atlanta’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Atlanta’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Kışı da, yazı da ziyaret için ideal olan Atlanta’da yazları nemlidir. Kış ayları ise ortalama soğukluklarla geçen bir şehirdir. Yılın büyük bölümleri bahar aylarını yaşayan şehir, aslında her zamanda ziyaret edilebilecek bir şehirdir. 

Mart ve Haziran ayları en çok yağışın görüldüğü aylardır. Yılın en sıcak ayı Temmuz ayıdır, ortalama sıcaklıklar olsa da en yüksek olarak 32 derece ölçülmüştür. Kış ayları içinde kar yağışları olsa da kalıcılığı en fazla 3-4 gün arası sürmektedir. Kışın ortalama hava sıcaklığı 5-10 derece arasında değişmektedir. 

Atlanta’ya gitmek için aslıda yılın her zamanını tercih edebilirsiniz ancak illa ki en güzel aylara denk gelmek istiyorum diyorsanız, bahar ayları seyahatiniz için en iyi aylar olacaktır. Atlanta’ya ne zaman gideceğinize karar verdiyseniz ucuz uçak biletinizi sitemizden bulabilirsiniz. Atlanta uçak biletinizi satın almayı unutmayınız.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Atlanta Hakkında

Atlanta Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki en bilindik eyaletlerden biri olan Georgia eyaleti içerisinde bulunur. Atlanta, eyaletin başkenti konumundadır ve aynı zamanda en büyük kenttir. Amerika içerisindeki 9. büyük metropoliten bölgedir. Ulusal bir ticaret merkezidir, bu konuma gelene kadar Amerikan İç Savaşı sırasında oldukça mahvolmuştur. Daha sonra hızla toparlanan şehir, aslında iki demiryolu hattı arasına 19. yy içerisinde kurulmuş bir yerdir. Şehir oldukça popüler Amerikan şehirlerinden biri olduğu için birden fazla da takma adı bulunmaktadır. Bu takma adlar: Ufuk Kenti, Büyük Şeftali, Hotlanta, Ormanda Bir Şehir, Kapı Şehir.

Atlanta aynı zamanda diğer şehirlerden mücadele yönünden de ayrılır. 60’larda Afro-Amerikanların İnsan Hakları Mücadelesi döneminde liderlerinin bu ayrımcılığa karşı çıktığı bilinmektedir. Bunun için: “Çok çalışmadan dolayı nefret edebilme için zamanımız yok!” sloganını benimsemişlerdir. 

Dağlık bir alan üzerinde kurulu olsa da, bitki örtüsü oldukça güzeldir ve Atlanta’da orman havasını da tadabilirsiniz. Ayrımcılık mücadelesi ile Amerika’nın güneyinden ayrılan Atlanta’ya gitmek için online Atlanta uçak biletinizi sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Atlanta Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz