1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Atlanta Uçak Bileti

Atlanta Ne Yenir?

04 Aralık 2021 18:20
  1. Avocado Tacos
  2. Foie Gras
  3. Lobster Fried Rice
  4. Donut

1. Avocado Tacos

Avocado Tacos, görsel olarak gerçekten iştah açıcı olan bu yiyecek aslında Taco, Meksika mutfağına ait bir yemektir. Ancak kullanılan malzemeler ve tarzı dolayısıyla Kore ve Meksika mutfağının karışımı denebilecek bir yemek türüdür.

Avocado Tacos

2. Foie Gras

Foie Gras, Bask tarzı bir yemektir. Kaz ciğeri olarak çevrilen yemek gerçekten kaz ciğerini ve bolca karabiberi birleştirerek oluşturulmuş bir yemektir. Atlanta’da en iyisini yiyebileceğiniz bir lezzet.

Foie Gras

3. Lobster Fried Rice

Lobster Fried Rice, denemenizi kesinlikle tavsiye ettiğimiz, bizim için alışılmışın dışında kalan bir yemek. Deniz ürünlerini seviyorsanız yemeden Atlanta’dan gitmemelisiniz. Islakoz ve kızarmış pilavdan oluşan yemek, en lezzetlisini bu şehir sınırları içinde yiyebileceğiniz bir lezzettir.

Lobster Fried Rice

4. Donut

Donut, bildiğiniz gibi Amerika içerisindeki en popüler tatlı. Aslında çörek grubuna girebilecek olan bu lezzetin aklınıza gelebilecek her türlüsü Amerika’nın her yerinde bulunabilir ancak Atlanta’daki şahane bake fırınlarından bu lezzetin en şahanelerinden bulabilirsiniz.

Donut

Daha Fazlasını Keşfet!

Atlanta Nerede Yenir

Atlanta Nerede Yenir

Atlanta’da yemek insanlar için oldukça önemli bir yerde tam da bu sebepten restoranları ve sokak lezzetleri yapan küçük noktaları oldukça iyi. Bu güzel yiyecekleri yiyebileceğiniz mekanlar:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Atlanta Otel Tavsiye

Atlanta Otel Tavsiye

Atlanta’da konaklama için birçok seçenek bulunmaktadır ancak biz sizin için en popüler konaklama noktalarından ve mekanlarından üç tanesini seçtik. Aynı zamanda fiyatlarına göre değişikliği göz önünde bulundurarak derleme yaptık. Atlanta’da tüm semtlerde, ilçelerde konaklama imkanınız vardır. Henüz bilet almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Atlanta'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Atlanta'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Atlanta’da Alışveriş - Ne Alınır?

Atlanta’da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş bakımından Atlanta’da Amerika’nın en popüler şehirlerinden biridir. Atlanta, ABD içerisinde ilk 10 perakende satış yapan mağazalarından birine sahip kenttir. Şehrin semtlerinin hepsinde alışveriş olanağınız bulunur. Hatta yalnızca belli yerlerde değil ara sokaklarda da şahane ürünler bulabileceğiniz yerler mevcuttur. Bennett Caddesi, Miami Circle gibi yerler sanatsal ürünleri satın alabileceğiniz yerler. Buckhead bu konuda en gelişmiş ilçelerden biri sayılır. Yalnızca Buckhead içerisinde 1400’den fazla mağaza bulunmaktadır. Barney’s CO-OP, Phipps Plaza, Tiffany & Co. gibi yerlerden istediğiniz türde alışverişler yapabilirsiniz. Peachtree Caddesi, Midtown içerisinde sokak alışverişi yapmanız için vazgeçilmez lokasyonlardan. Downtown’da ise sokak satıcılarının ürünlerini bulmak mümkün. Tüm bunları deneyimlemek isterseniz ucuz Atlanta uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Atlanta Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Atlanta Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Özellikle gece hayatı bakımından oldukça zengin olan Atlanta’nın her ilçesinde farklı bir eğlence anlayışı bulunmaktadır. Aynı zamanda tüm ilçelerde gece gündüz partileri dikkat çekiyor. Eğlencenin asla bitmediği Atlanta’da, Midtown, Buckhead, Little Five Point ilçelerinde farklı mekanlarda eğlence hayatınızı renklendirebilirsiniz. Henüz uçak biletinizi almadıysanız Atlanta biletinizi sitemizden temin etmeyi unutmayın. Seyahatinizi eğlenceyle taçlandırmak isterseniz sizin için bu tacı takacak mekanları derledik:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Atlanta Gezilecek Yerler

Atlanta Gezilecek Yerler

Atlanta, ait olduğu eyaletin kuvvetli tarihi geçmişinden etkilenmiş bir şehirdir. Özellikle tarih alanında görmeniz gereken birçok şey vardır. Atlanta’da gezmek istediğiniz yerlere gitmek için sitemizden ucuz Atlanta uçak biletinizi satın alabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Atlanta’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Atlanta’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Kışı da, yazı da ziyaret için ideal olan Atlanta’da yazları nemlidir. Kış ayları ise ortalama soğukluklarla geçen bir şehirdir. Yılın büyük bölümleri bahar aylarını yaşayan şehir, aslında her zamanda ziyaret edilebilecek bir şehirdir. 

Mart ve Haziran ayları en çok yağışın görüldüğü aylardır. Yılın en sıcak ayı Temmuz ayıdır, ortalama sıcaklıklar olsa da en yüksek olarak 32 derece ölçülmüştür. Kış ayları içinde kar yağışları olsa da kalıcılığı en fazla 3-4 gün arası sürmektedir. Kışın ortalama hava sıcaklığı 5-10 derece arasında değişmektedir. 

Atlanta’ya gitmek için aslıda yılın her zamanını tercih edebilirsiniz ancak illa ki en güzel aylara denk gelmek istiyorum diyorsanız, bahar ayları seyahatiniz için en iyi aylar olacaktır. Atlanta’ya ne zaman gideceğinize karar verdiyseniz ucuz uçak biletinizi sitemizden bulabilirsiniz. Atlanta uçak biletinizi satın almayı unutmayınız.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Atlanta Hakkında

Atlanta Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki en bilindik eyaletlerden biri olan Georgia eyaleti içerisinde bulunur. Atlanta, eyaletin başkenti konumundadır ve aynı zamanda en büyük kenttir. Amerika içerisindeki 9. büyük metropoliten bölgedir. Ulusal bir ticaret merkezidir, bu konuma gelene kadar Amerikan İç Savaşı sırasında oldukça mahvolmuştur. Daha sonra hızla toparlanan şehir, aslında iki demiryolu hattı arasına 19. yy içerisinde kurulmuş bir yerdir. Şehir oldukça popüler Amerikan şehirlerinden biri olduğu için birden fazla da takma adı bulunmaktadır. Bu takma adlar: Ufuk Kenti, Büyük Şeftali, Hotlanta, Ormanda Bir Şehir, Kapı Şehir.

Atlanta aynı zamanda diğer şehirlerden mücadele yönünden de ayrılır. 60’larda Afro-Amerikanların İnsan Hakları Mücadelesi döneminde liderlerinin bu ayrımcılığa karşı çıktığı bilinmektedir. Bunun için: “Çok çalışmadan dolayı nefret edebilme için zamanımız yok!” sloganını benimsemişlerdir. 

Dağlık bir alan üzerinde kurulu olsa da, bitki örtüsü oldukça güzeldir ve Atlanta’da orman havasını da tadabilirsiniz. Ayrımcılık mücadelesi ile Amerika’nın güneyinden ayrılan Atlanta’ya gitmek için online Atlanta uçak biletinizi sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Atlanta Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz