1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Atlanta Uçak Bileti

Atlanta Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Georgia Akvaryumu
  2. Coca Cola Dünyası
  3. CNN Stüdyoları
  4. The Fox Theater
  5. Jimmy Carter Kütüphanesi ve Müzesi

1. Georgia Akvaryumu

Georgia Akvaryumu, 100.000 canlının yaşadığı akvaryum, bir zamanlar dünyanın en büyük akvaryumu olma özelliğine sahipti. Rekor başka akvaryumlara bırakıldıysa da dünyada akvaryum olayını yayan burasıydı. 500 türün yaşadığı akvaryum gezilmesi gereken yerlerin başında.

Georgia Akvaryumu

2. Coca Cola Dünyası

Coca Cola Dünyası, evet, adından anlaşılacağı üzere yıllarca Coca-Cola’nın sırrı dedikleri olayları açıklamak için ziyarete açılmış bir yerdir. Gizli formülün kasası, şişe işlemleri, pop-kültür galerisi ve mağazasıyla ziyaret etmeniz gereken bir yer.

Coca Cola Dünyası

3. CNN Stüdyoları

CNN Stüdyoları, dünyaca ünlü kanalın stüdyosudur. Artık markalaşan bu stüdyoları görmek için yapılan turlara katılabilirsiniz. Stüdyonun kontrol odasını, CNN haber merkezlerini, HD Stüdyo 7 ve HLN haber merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.

CNN Stüdyoları

4. The Fox Theater

The Fox Theater, tapınak olarak planlanarak yapılmış olsa da bir süre film seti olarak kullanıldı. 70’lerde sinema sektörünün çöküşe girmesi sebebiyle yıkılmasına karar veriliyordu neredeyse. Ancak daha sonra burayı tarihi bir anıt olarak adlandırdılar ve yıkılmaması için kampanyalar başlatıldı. Daha sonra restorasyondan geçti ve kullanıma açıldı.

The Fox Theater

5. Jimmy Carter Kütüphanesi ve Müzesi

Jimmy Carter Kütüphanesi ve Müzesi, Atlantalılar tarafından Başkan Carter’a saygı ve sevgilerini belli etmek amacıyla projelendirilip hayata geçti. Müzede; Carter’a ait Nobel Barış Ödülü, Oval Ofisi’nin bir kopyası, 500.000 kadar fotoğraf bulunuyor. Aynı zamanda Carter ailesine ait eşyalar ve belgeler de bulunmaktadır.

Jimmy Carter Kütüphanesi ve Müzesi

Atlanta hakkında daha fazla şey keşfet!

Atlanta'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Atlanta'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Atlanta Ne Yenir?

Atlanta Ne Yenir?

Atlanta, klasik Amerikan damak tadına sahip bir şehirdir. Genel olarak belirgin ve farklı bir yiyecek türü yoktur. Ancak yine de Atlanta sınırları içerisinde diğer bölgelere göre çok daha iyi yapılan yemekler bulunmaktadır.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Atlanta Uçak Bileti