1. Anasayfa
  2. Aşkabat Uçak Bileti

Aşkabat Uçak Bileti

Aşkabat Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Aşkabat Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

 Aşkabat ülkemize oldukça uzak bir konumda olduğundan hava yolları ile hızlıca ve konforlu şekilde buraya uçmayı tercih edebilirsiniz. Pek çok şehirden Aşkabat'a direkt uçuşlar olsa da özellikle küçük şehirlerden kalkan uçaklar öncelikle İstanbul veya Ankara'dan aktarma yapmaktadır. Bu nedenle İstanbula'a veya Ankara'ya gidişinizi ve aktarmada geçecek süreyi de hesaba katmalısınız.

İstanbul Aşkabat arası uçakla ortalama 4 saattir. Otel chek-in işlemleri gibi ayarlamalarınızı bu süreyi göz önüne alarak yapmanızı tavsiye ederiz. İstanbul Aşkabat ve Aşkabat İstanbul arasında pek çok havayolunun düzenlediği doğrudan uçuşlar yer almaktadır. Bununla beraber Ankara Aşkabat arası ortalama olarak 3 saat 10 dakika sürmektedir.

Türkiye’den Aşkabat’a en çok sefer yapan hava yolları firması ise Türk Hava Yolları’dır. THY'nin Aşkabat rotasında çok sayıda aktarmasız uçuşu bulunduğundan bu firmayı tercih etmenizi öneriyoruz.

Biletbak ile ucuz uçak bileti alabilir ve THY'den taksitli uçak biletinizi ayırtabilirsiniz.

Aşkabat'a Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Aşkabat'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Aşkabat Hakkında
  3. Aşkabat Ne Yenir?
  4. Aşkabat Nerede Yenir
  5. Aşkabat Gezilecek Yerler
  6. Aşkabat Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Aşkabat'ta Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Aşkabat'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Aşkabat Otel Tavsiye

Aşkabat'taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Aşkabat’ta bir adet havalimanı yer almaktadır ve hem iç hem de dış uçuşlar için yolcular burayı kullanmaktadır. Aşkabat'a yolculuk etmeyi planlıyorsanız havalimanının özellikle turistik sezonlarda oldukça kalabalık olacağını bilmelisiniz.

Aşkabat Uluslararası Havalimanı

Aşkabat’ın 10 km kuzeybatısında bulunan Aşkabat Uluslararası Havalimanı, ilk olarak 1994 yılında açılmıştı. Daha sonra 3.700 metrelik bir piste sahip olan eski havalimanı kapatıldı ve 2016 yılında yeniden inşa edildikten sonra açıldı. 1994 yılında açılan ilk havalimanının ismi Türkmenistan’ın ilk cumhurbaşkanı olan Saparmurat Türkmenbaşı’nın ismini taşıyordu.

Bugün Aşkabat Uluslararası Havalimanı Türkmenistan’ın en yoğun havalimanıdır. Yıllık neredeyse 15 milyon yolcuya ev sahipliği yapar. Aşkabat Havalimanı 7 gün, 24 saat boyunca hizmetlerine devam eder 350.000 metrekarelik kapalı alana sahiptir. Havalimanının tasarımı ise Aşkabat Uluslararası Havalimanı hakkında bir başka ilginç noktadır. Havalimanının tasarımı Türkmen kuşu şeklindedir.

Taksi ile havalimanından ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı çevresinde 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler bulunuyor. Havalimanından şehre taksi ile ulaşmak yaklaşık 25 dakikalık bir yolculukla mümkün olmaktadır.

Toplu taşıma kullanarak da ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanının 2 numaralı terminal çıkışında durak bulunmaktadır. Buradan 1 veya 22 numaralı otobüsler ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otobüsler sadece gece 11’e kadar hizmet vermektedir ve yolculuk yaklaşık yarım saat sürmektedir.

Aşkabat'ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Türkmenistan’da da Türkiye’de kullanılan priz tiplerinden kullanılır. Bu sebeple yanınızda farklı tiplerde adaptör taşımanıza gerek yoktur. Türkmenistan geziniz sırasında devlet binaları yakınında çok fazla fotoğraf çekmemeye dikkat etmelisiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz