1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Ağrı Uçak Bileti

Ağrı Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:34
  1. Ayran aşı
  2. Abdigör Köftesi
  3. Hengel
  4. Alabalık
  5. Murtuğa

1. Ayran aşı

Ayran aşı, Ağrı’da başlangıç olarak tadabileceğiniz bir lezzettir. Yayla çorbasına benzeyen bu lezzetin farkı içerisine kabak da konulmasıdır. Ağrı’ya gittiğinizde bu lezzeti tatmanızı tavsiye ederiz. Eğer Ağrı’ya gitmeye karar verdiyseniz uçak biletinizi uzaklarda aramayın, hemen sitemiz üzerinden online uçak biletinizi satın alın, uçuşun keyfini sürün.

Ayran aşı

2. Abdigör Köftesi

Abdigör köftesi, Ağrı’nın en ünlü yemeklerinden biridir. Bildiğimiz köfteden birçok farkı olan Abdigör köfte, hazırlanırken eti tokmak yardımıyla dövülüyor. Yumurta, soğan ve çeşitli baharatlar da eklenerek hazırlanan köfte pilav ile servis ediliyor.

Abdigör Köftesi

3. Hengel

Hengel yemeği, bir çeşit hamur yemeğidir. Kare biçimde kesilen hamurlar kaynatılarak üstüne yoğurt ve bu yemeğe özgü hengel sosu eklenerek hazırlanan bu yemeğin tadına mutlaka bakmalısınız.

Hengel

4. Alabalık

Alabalık ise Ağrı’da çokça bulunan bir balıktır. Balık Gölü’nden, Cuma Çayı’ndan tutulan tazecik alabalığın tadına Ağrı’ya gittiğinizde mutlaka bakmalısınız.

Alabalık

5. Murtuğa

Murtuğa ise Ağrı’da bir tatlı yemek istiyorsanız başvurabileceğiniz bir lezzet. Murtuğa, helva şeklinde yapılan fakat üzerine ceviz ve fındık eklenmesiyle ve sunum şekliyle helvadan ayrılan bir tattır.

Murtuğa

Ağrı hakkında daha fazla şey keşfet!

Ağrı Gezilecek Yerler

Ağrı Gezilecek Yerler

Ağrı, tarihte olduğu gibi günümüzde de önemli şehirlerimiz arasındadır. Türkiye'nin ve Avrupa Kıtası'nın en yüksek dağı olan Ağrı Dağı'nı mutlaka gezmenizi öneririz. Ağrı Dağı Milli Parkı'nda mevsimine göre görebileceğiniz çeşitli kuş türleri yaşamaktadır. Burası Türkiye'nin en büyük milli parkı olma özelliğini taşımaktadır. Ağrı'ya gittiğinizde bu parkta gezmenizi ve muhteşem Ağrı Dağı manzarasını yakından görmenizi tavsiye ederiz.

Birçok gezilecek önemli yeri bulunan Ağrı’da gezebileceğiniz başlıca yerler ise şuralardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Ağrı Uçak Bileti