1. Anasayfa
  2. Viyana Uçak Bileti

Viyana Uçak Bileti

Viyana Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Viyana Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Viyana ulaşım açısından zorluk çekmeyeceğiniz bir şehirdir. Burada uluslararası bir havalimanı, 3 tren garı, 3 otobüs terminali bulunmaktadır. Ulaşımın gelişmiş olması şehri cazip kılan bir seçenektir. Nasıl giderim? Sorusuna Viyana gezi rehberi sayesinde kolay ulaşmak zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

İstanbul ile Viyana arası 2 saat 20 dakika sürmektedir. Tabii hava şartlarına bağlı olarak bu süre 5- 10 dakika uzayabilir yahut kısalabilir. İstanbul Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları ile Viyana’ya istediğiniz gün ek sefer olmadan uçabilirsiniz. Aynı şekilde Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkış yapan Pegasus Hava Yolları da haftanın 7 günü direkt olarak Viyana’ya uçmaktadır.

Havalima’nından şehre ulaşmak istediğinizde alternatifler kısıtlı değildir. 

Flixbus ile Erdberg uluslararası otobüs terminaline ulaşarak buradan U3 numaralı metro iile şehir merkezine gelebilirsiniz. Diğer seçenek ise, Viyana Airport Lines’tır. Yarım saatte bir kalkan Westbahnhof, Hauptbahnof ve Morzinplatz otobüslerinin biletlerini gidiş dönüş almanız karlı olacaktır. Benim en hızlı şekilde şehir merkezine ulaşmam gerek diyenlerdenseniz sizin için CAT Tren seçeneği en uygundur. Tek yön diğer ulaşım seçeneklerine göre biraz pahalıdır. Lakin 16 dakikada şehir merkezine ulaşım vadeder. Bununla beraber kablosuz internet, elektrik ve USB prizleri gibi alternatiflerde trende mevcuttur.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Viyana’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Viyana Hakkında
  3. Viyana Ne Yenir?
  4. Viyana Nerede Yenir
  5. Viyana Gezilecek Yerler
  6. Viyana Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Viyana'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Viyana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Viyana Otel Tavsiye

Viyana'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Viyana'da Viyana Uluslararası Havalimanı adında bir havalimanı hizmet vermektedir.

Viyana Uluslararası Havalimanı

Viyana Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine birçok farklı ulaşım yolu vardır. Bunlar şöyledir:

Vienna Airport Lines, Türkiye'deki HAVATAŞ gibidir. Havalimanının çıkışındaki bu otobüslerin önünde gideceği bölgenin numarası yazar ve gideceğiniz bölgenin uzaklığına göre süre değişiyor. Trafik sorunu olmadığı için rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. Sonrasında gideceğiniz yere göre toplu taşıma kullanmanız gerekebilir.

Metro, Viyana'da kullanabileceğiniz bir diğer ulaşım aracıdır. Havalimanından gideceğiniz yere mutlaka metro vardır anca aktarma yapmanız da gerekebilir. 

CAT trenleri, The City Airport Train adıyla hizmet veren bu tren 16 dakikada sizi şehir merkezine götürür. Ancak merkezde kalmayacaksanız yine bir araç kullanmanız gerekecektir. 

Taksi, bir diğer ulaşım aracıdır. Gideceğiniz yere göre fiyatlar değişse de şehir merkezine 35- 40 Euro civarında tutmaktadır.

Viyana'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Viyanada’ki seyahatiniz boyunca şu bilgiler size çok şey katacaktır. 

Aldığınız her tek yön biletinde aktarmalar ücretsizdir. 

Naschmarkt’ta çok sayıda Türk ve Türk esnaf bulunmaktadır. 

Yaz akşamları keyiflidir. Caddeler kalabalık ve eğlencelidir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz