1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Viyana Uçak Bileti

Viyana Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Belvedere Sarayı
  2. Sanat Tarihi Müzesi
  3. Dönme Dolap
  4. Tiergarten Hayvanat Bahçesi 
  5. Hofburg Sarayı 

1. Belvedere Sarayı

Prens Eugene için inşa edilen sarayın yapılış amacı yazlık olarak kullanılmakmış. Burası gerçekten görkemli kelimesinin bile eksik kaldığı bir yapı. Ünlü Mimar Johann Lucas von Hildebrandt imzası taşıması da bu sarayın çekiciliğini artırıyor. Belvedere Sarayı günümümüzde sergilerin yapıldığı bir mekân olarak kullanılır. Sarayın çevresi de en az saray kadar dikkat çekicidir. Sarayı ziyaret etmek ücretlidir.

Belvedere Sarayı

2. Sanat Tarihi Müzesi

Tarihe ve sanata ilgi duyuyorsanız Viyana’daki Sanat Tarihi Müzesini ziyaret etmemek ciddi kayıp olacaktır. Buradaki tabloları tek tek incelerken yapıldıkları döneme yolculuğa çıkacaksınız. Müze’nin Dünya çapında ünlenmesinin sebebi ise Dünya’nın en büyük Bruegel Koleksiyonuna sahip olmasıdır.

Sanat Tarihi Müzesi

3. Dönme Dolap

Viyana’nın meşhur Dönme Dolabı. Bu gerçekten ciddi derecede büyük ve heyecan verici. Şayet binmeye cesaret ederseniz harika bir deneyim olacağından şüpheniz olmasın. Dönme dolabın bulunduğu Prater Parkı ’da Viyana’daki en etkileyici yerlerden biridir. Nostaljinin ve modernizmin birleştiği eğlence araçlarıyla büyük, küçük herkes keyif dolu anlar geçirecektir.

Dönme Dolap

4. Tiergarten Hayvanat Bahçesi 

Burada sevimli dostlarla tanışacaksınız. Tiergarten yıl içinde 2 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Bu kadar rağbet görmesinin sebebi ise 700’den fazla hayvan türüne ev sahipliği yapmasıdır. En eski hayvanat bahçelerinden biridir. 1906 yılında burada meydana gelen insan gözetimi altında Afrika filinin doğum gerçekleştirmesiyle Tiergarten Dünya çapında ünlenmiştir.

Tiergarten Hayvanat Bahçesi 

5. Hofburg Sarayı 

13. Yüzyılda yapılan saray Ortaçağ kalesi olarak yapılmıştır. Bölgedeki hükümdarlar değiştikçe yapıya eklemeler yapıldığı için ilk inşa edildiği gibi durmamaktadır. Sarayda 3 bölüm müze olarak kullanılırken diğer bölümler Cumhurbaşkanı’na tahsis edilmiştir.

Hofburg Sarayı 

Viyana hakkında daha fazla şey keşfet!

Viyana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Viyana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Viyana festivalleriyle tam anlamıyla coşacaksınız. Yılın hangi ayı gelirseniz gelin burada muhakkak bir festivale denk gelirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Viyana Ne Yenir?

Viyana Ne Yenir?

Avusturya mutfağı; Türk, Hint, Yahudi ve Orta Doğu mutfağından izler taşır çünkü bu mutfakların birleşimiyle ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla Viyana'da damak zevkinize uygun çok fazla yemek bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Burada yemenizi tavsiye ettiğimiz öncelikle yemek şnitzel. Çünkü her ne kadar her ülkede ve hatta marketlerde hazır olarak bulunsa da şnitzel bir Avusturya yemeğidir. Yanında enfes patateslerle servis edilen bu yemeği mutlaka kendi bölgesinde tatmanızı öneririz. Bir diğer meşhur lezzet ise sosis. Çoğunlukla domuz etinden yapılan bu lezzeti eğer domuz etli yemek istemiyorsanız satın almadan önce sormalısınız. Viyana seyahatinizde adım başı hot dog yani sosisli yiyebileceğiniz bir yer bulabilirsiniz, bu yönüyle de hem pratik hem doyurucu bir lezzet.

Çikolata denilince akla Viyana gelmez ancak bu kentin Mozart Çikolatası çok meşhur. İsmi de Mozartkugel olarak geçiyor.

Viyana'da başka ne yenilir ne içilir sizin için listeledik, buradan bakabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Viyana Uçak Bileti