1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Viyana Uçak Bileti

Viyana Ne Yenir?

04 Aralık 2021 18:20
  1. Şnitzel
  2. Tafelspitz
  3. Sachertorte
  4. Wiener Würstel

1. Şnitzel

Şnitzel, Viyana'da en çok sevilen yemeklerden bir tanesi. Hem kolay hazırlanıyor hem de çok lezzetli. Balık, tavuk veya dana etiyle yapılan bu şnitzelleri mutlaka denemelisiniz.

Şnitzel

2. Tafelspitz

Sebze ve meyvelerle haşlanan bir sığır eti olan Tafelspitz, görsel olarak da oldukça ilgi çekici. Viyana seyahatinizde denemenizi tavsiye ettiğimiz tatlardan bir tanesi.

Tafelspitz

3. Sachertorte

Tatlı sevenlerin bayılacağı bir çikolatalı kek olan Sachertorte, tarifinin sır gibi saklanmasıyla meşhur. O yüzden Viyana'ya geldiyseniz yemeden dönmeyin deriz!

Sachertorte

4. Wiener Würstel

Viyana'nın sokak lezzetlerinden Wiener Würstel, bir sosisli çeşidi aslında. Bu yemeği şehrin her noktasında bulmanız mümkün. Viyana'da en çok tüketilen atıştırmalıkların başında gelen bu lezzeti denemenizi tavsiye ederiz.

Wiener Würstel

Daha Fazlasını Keşfet!

Viyana Nerede Yenir

Viyana Nerede Yenir

Tarihi bir şehir olan Viyana'da eski ve tarihi binalarda harika yemekler yiyebilirsiniz. Viyana'da ünlü restoranları sizin için araştırdık. Viyana lezzetlerini tadabileceğiniz, en çok tercih edilen restoranlar şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Viyana Otel Tavsiye

Viyana Otel Tavsiye

Viyana gezi rehberinin olmazsa olmazı konaklanacak bölgelerin tavsiye edildiği bir başlıktır. 

İlk olarak Innere Standt’yi anlatalım. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan şehirde çok sayıda görülmesi gereken yer mevcuttur. Gezilecek yerlere yakın olmak istiyorsanız halkın Innere Stadt olarak bildiği bu bölgede kalabilirsiniz. Bölgedeki popüler otellerin başında Hotel Austia – Wien, Hotel Sacher Wien ve Mercure Wien Zentrum gelmektedir. 

Neubau’da yine konaklayabileceğiniz seçeneklerdendir. Daha çok genç nüfusun bulunduğu bu güzel yer sanatseverler için harika mekanları barındırıyor. Buradaki popüler otellerden birkaçı şu şekildedir. Hotel Sans Souci Wien – Ruby Marie Hotel Vienna - İntercityhotel Wien 

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Viyana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Viyana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Viyana festivalleriyle tam anlamıyla coşacaksınız. Yılın hangi ayı gelirseniz gelin burada muhakkak bir festivale denk gelirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Viyana'da  Alışveriş - Ne Alınır?

Viyana'da Alışveriş - Ne Alınır?

Bir şehri gezerken oradan hediyelikler almak, kendinize özel bir şeyler edinmek herkese iyi gelir. Viyana’da alışveriş yapacağınız para birimi Euro’dur. 

Şehirde Ringtrassen Galerien ve Lugner City adında iki büyük AVM bulunmaktadır. Dünyaca ünlü tüm marklara tek çatı altında toplayan bu alışveriş merkezlerinde aradığınızı bulmamanız mümkün değil.

Avm’lerin dışında Viyana’daki alışveriş caddelerinden ve sokak pazarlarında da ilginç ürünler bulabilirsiniz. 

Viyana’dan dönerken yanınızda getirmek isteyeceğiniz şeylerden ilki kurabiye ve keklerdir. Gıda ürünlerini muhafaza ederek saklarsanız ülkenize dönerken herhangi bir problem yaşamazsınız. Kar küreleri, sanatçıları imgeleyen objeler gibi çeşitli hediyelik eşyalar da alınabilecekler arasındadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Viyana Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Viyana Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Viyana gezilecek yerler açısından zengin bir şehir olduğu gibi gece hayatıyla da geride kalmıyor. Her seyahatinizde bar keşfetmeyi seven biriyseniz Viyana'daki ünlü noktalar şu şekildedir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Viyana Gezilecek Yerler

Viyana Gezilecek Yerler

Orta Avrupa’da göreceğiniz en muhteşem yerler kesinlikle Viyana’dadır. Seyahatinizi dolu dolu geçirmek istiyorsanız Viyana gezi rehberi doğrultusunda bir program yapabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Viyana’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Viyana’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Viyana’ya seyahat edeceğiniz zamanı hava koşullarına göre ayarlamak gezinin verimliliği açısından iyi olacaktır. Temmuz ayı burada bilinen en sıcak aydır. Bu ayda bile görülen sıcaklık gezmenize mani değildir. Gezi esnasında sıcaktan yorularak iki kat fazla enerji harcamak kimse istemez. Viyana’da böyle bir problem yaşamazsınız. Şehirde Karasal iklimin hâkim olduğu görülmektedir. Kış mevsimi bu sebeple oldukça soğuk geçer. Şehri seyahat etmek için kış mevsimini seçtiyseniz, muhakkak hava koşullarını dikkate alarak kıyafetler getirmelisiniz. Viyana’yı keyifli gezmek için en uygun aylar, Mayıs, Temmuz, Ağustos ve Eylüldür. Hafif esen bir rüzgâr eşliğinde, uzaktan sesi gelen klasik müziği şehri enerjik gezmek harika olacaktır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Viyana Hakkında

Viyana Hakkında

Viyana Dünya çapında adından söz ettiren bir şehirdir. Avusturya’nın başkenti olan Viyana’yı Keltlerin kurduğu bilinmektedir. Şehrin nüfusu 2 milyona yakındır. Buradaki halkın çoğunluğu İngilizce bilmektedir lakin Viyana’nın resmi dili Almanca'dır. Resmi dilden ayrı olarak bu kentte yaşayan azınlıkların dilleri de bazı tabelalarla kullanılır. Örneğin bazı parkların tabelaları Almanca'nın yanı sıra Türkçe, Boşnakça, Hırvatça ve Sırpça olarak yazılır. Viyana Eyaleti'nin hazırladığı bilgilendirme ve tanıtım broşürlerinde de bu diller kullanılır. 

Viyana, Avusturya'nın en küçük yüzölçümüne sahip kentidir. Nüfus bakımından ise Avrupa Birliği'nin en kalabalık 10. kentidir. Viyana'da Birlemiş Milletler bürosu bulunur, böylece Birleşmiş Milletler'in dört resmî merkez temsilciliğinden birine sahip olmuştur. Ayrıca burada OPEC, AGİT ve Uluslararası Atom Enerjisi Örgütü gibi kuruluşların da temsilcilikleri vardır.

Mimari ve kültürel açıdan oldukça zengindir çünkü yüzyıllar boyunca çeşitli imparatorluklara başkentlik yapmıştır. Dolayısıyla bu kentte çok sayıda saray, katedral, kilise ve başka mimari yapılar bulunur. Kentte gezilip görülecek çok fazla yer vardır. Bu yönüyle Viyana çok fazla turist çeker.

Viyana gezi rehberi buraya gittiğinizde elinizde olması gereken tüm bilgileri içermektedir. İlk defa Viyana’ya gidecekseniz ülkenin yıl içinde eğlence yönünden en aktif olduğu Mayıs ayını tercih edebilirsiniz. Viyana’yı keşfetmek için uzun bir tatile ihtiyacınız olacak. Öyleyse, ne, nerede, nasıl başlayalım...

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Viyana Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz