1. Anasayfa
  2. Vancouver Uçak Bileti

Vancouver Uçak Bileti

Vancouver Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Vancouver Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Türkiye’den Vancouver’a ulaşım için direkt uçuş bulunmamaktadır. En az iki aktarma yaparak Vancouver uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul’dan Vancouer’a gitmek için en az iki aktarma yapmanız gerekmektedir. Bu istikamette yolculuğunuz ise en kısa 16,5 saat sürecektir. İstanbul’dan Vancouver’a gitmek için, bu istikamette en popüler hava yolu şirketleri olan Air Canada, Delta Air Lines ve Air Serbia’dan birini seçebilirsiniz.

Yolculuğunuz için popüler hava yolu şirketinizi de seçtiyseniz, online uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alabilir ve Vancouver seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Vancouver'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Vancouver Hakkında
  3. Vancouver Ne Yenir?
  4. Vancouver Nerede Yenir
  5. Vancouver Gezilecek Yerler
  6. Vancouver Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Vancouver'de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Vancouver'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Vancouver Otel Tavsiye

Vancouver'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Vancouver kentine uçakla ulaşım için kullanılan tek bir uluslararası havalimanı vardır. Eğer varış noktası Vancouver olan online uçak biletiniz hazırsa varacağınız havalimanı, uluslararası uçuşlar için kullanılan Vancouver Uluslararası Havalimanı olacaktır.

Vancouver Uluslararası Havalimanı

1929 yılında hizmet vermeye başlamış olan köklü bir havalimanıdır. Kanada’nın en yoğun ikinci havalimanı olma özelliğindeki bu havalimanı, sadece 2019 yılında 26 milyon 380 bine yakın yolcuyu ağırlamıştır. Birçok alan için uluslararası havalimanları arasından birincilik ödülü almıştır. Vancouver Uluslararası Havalimanı, Vancouver şehir merkezine yaklaşık 12 kilometre mesafededir. Vancouver Uluslararası Havalimanı’ndan Vancouver şehir merkezine ulaşım için ise şu vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Metro ile Vancouver Havalimanı’na aktarmasız ve hızlıca ulaşabilirsiniz. Havalimanı içerisinden şehir merkezine direkt ulaşabileceğiniz metro hattı ise Canada Linet o Waterfront metro hattıdır. Havalimanının içerisinden metroya binmek için yaklaşık 1 dakika yürüyerek YVR – Airport metro durağına gitmeniz gerekmektedir. Buradan bineceğiniz metro ile yolculuğunuz ise yaklaşık 26 dakika sürecektir.

Taksi ile de havalimanında fazla beklemeden şehir merkezine direkt gidebilirsiniz. Taksileri Vancouver Uluslararası Havalimanı’nın içerisinde veya dışında bulabilirsiniz. Taksi ile trafiğe de bağlı olarak yolculuğunuz ortalama 28-35 dakika arası sürecektir.

Araç kiralayarak da Vancouver Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Araç kiralamak için havalimanında bulunan Avis ve Budget gibi uluslararası araç kiralama şirketlerini veya yerel araç kiralama şirketlerini tercih edebilirsiniz. Kiraladığınız araç ile Grant McConachie Way E ve Granville St yolunu takip ederek Vancouver şehir merkezine en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Vancouver'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Vancouver’da diğer halkların yanında Çin nüfusu oldukça fazladır. Hatta kentte Çin Mahallesi adıyla anılan bir mahalle dahi vardır. Bazı tabelalarda Çince yazılar gördüğünüzde bu nedenle şaşırmamalısınız. Vancouver ile Türkiye arasında 10 saatlik bir zaman farkı olduğunu da belirtmeliyiz. Vancouver, Türkiye saatine göre 10 saat geridedir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz