1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Vancouver Uçak Bileti

Vancouver Uçak Bileti

Vancouver hakkında harika bir gezi rehberi hazırladık!

7 Eylül 2020 Pazartesi
 1. Genel Bilgiler / Hakkında
 2. Havalimanları
 3. Nasıl gidilir?
 4. Ne zaman gidilir?
 5. Ne yenilir, ne içilir?
 6. Ünlü restoranlar
 7. Gezilecek yerler
 8. Eğlence / Gece hayatı
 9. Alışveriş
 10. Festival / Önemli günler
 11. Önemli bilgiler / Püf noktalar
 12. Konaklama

Vancouver Hakkında

Vancouver, Kanada’da yer alan en önemli şehirlerden biridir. Kanada’nın Britanya Kolumbiyası sınırları içerisinde yer alan Vancouver, kendi adını taşıyan Vancouver metropol alanının da merkezi şehridir. Önemli bir liman kenti olan Vancouver, ekonomisini de yoğun olarak liman kenti olması ile güçlendirmektedir. Vancouver şehrinin nüfusu ise 2017 nüfus sayımına göre 676 bine yaklaşmıştır. Nüfus özelliği ise kozmopolittir. Birçok bölgeden yoğun göç almıştır. Kanada’nın hızla gelişen kentlerinden biri olan Vancouver kentinin resmi para birimi ise Kanada dolarıdır. Halkın yoğun olarak konuştuğu resmi diller ise İngilizce ve Fransızca dilleridir.

Kanada’nın önde gelen şehirlerinden biri olan Vancouver’a gitmek için uçak biletinizi aldınız mı? Eğer henüz uçak biletinizi temin etmediyseniz sitemiz üzerinden online Vancouver uçak bileti almayı tercih edebilirsiniz.

Vancouver'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Vancouver kentine uçakla ulaşım için kullanılan tek bir uluslararası havalimanı vardır. Eğer varış noktası Vancouver olan online uçak biletiniz hazırsa varacağınız havalimanı, uluslararası uçuşlar için kullanılan Vancouver Uluslararası Havalimanı olacaktır.

Vancouver Uluslararası Havalimanı

1929 yılında hizmet vermeye başlamış olan köklü bir havalimanıdır. Kanada’nın en yoğun ikinci havalimanı olma özelliğindeki bu havalimanı, sadece 2019 yılında 26 milyon 380 bine yakın yolcuyu ağırlamıştır. Birçok alan için uluslararası havalimanları arasından birincilik ödülü almıştır. Vancouver Uluslararası Havalimanı, Vancouver şehir merkezine yaklaşık 12 kilometre mesafededir. Vancouver Uluslararası Havalimanı’ndan Vancouver şehir merkezine ulaşım için ise şu vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Metro ile Vancouver Havalimanı’na aktarmasız ve hızlıca ulaşabilirsiniz. Havalimanı içerisinden şehir merkezine direkt ulaşabileceğiniz metro hattı ise Canada Linet o Waterfront metro hattıdır. Havalimanının içerisinden metroya binmek için yaklaşık 1 dakika yürüyerek YVR – Airport metro durağına gitmeniz gerekmektedir. Buradan bineceğiniz metro ile yolculuğunuz ise yaklaşık 26 dakika sürecektir.

Taksi ile de havalimanında fazla beklemeden şehir merkezine direkt gidebilirsiniz. Taksileri Vancouver Uluslararası Havalimanı’nın içerisinde veya dışında bulabilirsiniz. Taksi ile trafiğe de bağlı olarak yolculuğunuz ortalama 28-35 dakika arası sürecektir.

Araç kiralayarak da Vancouver Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Araç kiralamak için havalimanında bulunan Avis ve Budget gibi uluslararası araç kiralama şirketlerini veya yerel araç kiralama şirketlerini tercih edebilirsiniz. Kiraladığınız araç ile Grant McConachie Way E ve Granville St yolunu takip ederek Vancouver şehir merkezine en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Vancouver'e Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Vancouver’a ulaşım için direkt uçuş bulunmamaktadır. En az iki aktarma yaparak Vancouver uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul’dan Vancouer’a gitmek için en az iki aktarma yapmanız gerekmektedir. Bu istikamette yolculuğunuz ise en kısa 16,5 saat sürecektir. İstanbul’dan Vancouver’a gitmek için, bu istikamette en popüler hava yolu şirketleri olan Air Canada, Delta Air Lines ve Air Serbia’dan birini seçebilirsiniz.

Yolculuğunuz için popüler hava yolu şirketinizi de seçtiyseniz, online uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alabilir ve Vancouver seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vancouver'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Vancouver, Kanada’da olduğu için sert ve soğuk bir iklimi sahip olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat Vancouver, hem deniz kenarında bir şehir olduğu için hem de Kanada’nın karasallığından uzak olduğu için şehirde görülen iklim tipi ılıman iklimdir. Kış ayları dondurucu soğuklar görülse de Kanada’nın iç kesimlerinde yer alan şehirlere göre daha ılık geçer. Vancouver kentinin en soğuk olduğu ay ocak ayıdır. Bu ayda sıcaklık ortalaması ise -1 derecedir. Yaz ayları ise fazla bunaltıcı olmayan bir sıcakla geçer. En sıcak olan ay temmuz ayında sıcaklık ortalaması 28 derecedir. En az yağış ise yaz aylarında görülmektedir. Vancouver kent gezisi için en ideal aylar ise yağışın az olduğu yaz aylarıdır.

Vancouver’a gitmek için en ideal aylar olan yaz ayları için ucuza uçak bileti arıyorsanız, sitemize bakabilirsiniz.

Vancouver'de Yemek - Restoran - Ne Yenilir Ne İçilir?

Vancouver’ın kendine özgü birçok çeşitte yemeği olmadığını şimdiden belirtmeliyiz. Fakat genel olarak Kanada mutfağından ve Asya mutfağından birçok yöresel lezzeti Voncouver’da bulabilirsiniz. Vancouver’a gittiğinizde mutlaka tatmanızı önerdiğimiz lezzetler ise şunlardır:

Tümünü Göster

Vancouver'daki Ünlü Restoranlar - Hangi Restoranlara Gidilir?

Vancouver seyahati için planınızı yaptıysanız, şimdi tek yapmanız gereken Vancouver uçak bileti almak! Vancouver uçak biletinizi online olarak almayı tercih ederek hem zamandan hem nakitten tasarruf edebilirsiniz. Vancouver’a gittiğinizde uğramanızı ısrarla önerdiğimiz restoranlar ise şuralardır:

Tümünü Göster

Vancouver'de Gezilecek Yerler - Ne Yapılır? - Önemli Yerler

Vancouver seyahat planlamanızı oluşturup ucuz uçak bileti arayışına girdiyseniz, bu arayış içinde fazla vakit kaybetmeden sitemize uğramanızı tavsiye ederiz. Sitemizde Vancouver varışlı ucuz uçak biletlerini bulabilir ve kısa sürede temin edebilirsiniz. Vancouver seyahatiniz sırasında mutlaka uğramanızı tavsiye ettiğimiz yerler ise şuralardır:

Tümünü Göster

Vancouver'de Gece Hayatı - Bar - Eğlence

Vancouver’a gitmeyi düşünüyorsanız Vancouver hakkında size bahsetmemiz gereken önemli bir nokta daha var o da Vancouver’ın gece hayatı! Vancouver’ın geceleri oldukça renkli geçmektedir. Özellikle Yaletown ve Davie Village bölgeleri gecenin kalbinin attığı bölgelerdir. Vancouver’a gittiğinizde eğlenebileceğinizi düşündüğümüz, size tavsiyemiz olan mekanlar ise şöyle:

Tümünü Göster

Vancouver'de Alışveriş - Ne Alınır?

Vancouver’da alışveriş yapmak isterseniz alışveriş yerlerinin yoğunlukta olduğu Gastown bölgesini tercih edebilirsiniz. Vancouver’dan dönerken sevdiklerinize akçaağaç şurubu almayı ise sakın unutmayın!

Ben bir gidip Vancouver’ı gezip göreyim diyorsanız, uçak biletinizi oldukça pahalıya almanızı istemeyiz. Vancouver varışlı online uçak biletinizi sitemizden oldukça ucuza alabilir ve Vancouver’a gezisi için kendinize daha çok para ayırabilirsiniz.

Vancouver'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Vancouver’ın önemli günlerini kaçırmamak için uçak biletinizi bu günlere ayarlayarak hemen alın! Uçak biletinizi ucuza almak istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeniz yeterli.

Tümünü Göster

Vancouver'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Vancouver’da diğer halkların yanında Çin nüfusu oldukça fazladır. Hatta kentte Çin Mahallesi adıyla anılan bir mahalle dahi vardır. Bazı tabelalarda Çince yazılar gördüğünüzde bu nedenle şaşırmamalısınız. Vancouver ile Türkiye arasında 10 saatlik bir zaman farkı olduğunu da belirtmeliyiz. Vancouver, Türkiye saatine göre 10 saat geridedir.

Vancouver'da Nerede Kalınır? - Konaklanması Tavsiye Edilen Bölgeler

Vancouver varışlı online uçak biletinizi de sitemiz üzerinden temin ettiyseniz, sıra geldi Vancouver’da nerede kalacağınıza! Vancouver’ın çeşitli otelleri arasından sizin için seçtiğimiz oteller ise şuralardır:

Tümünü Göster
Valencia