1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Vancouver Uçak Bileti

Vancouver Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Capilano Asma Köprüsü
  2. Stanley Park
  3. Antropoloji Müzesi
  4. Christ Church Cathedral

1. Capilano Asma Köprüsü

Capilano Asma Köprüsü, Vancouver’a gittiğinizde kesinlikle görmeniz gereken ilk yer! Ormanlık iki alanının arasında kalan Capilano Nehri’nin üzerinde yer alan bu köprü, dünyanın en uzun köprülerinden biri. 140 metre uzunluğunda olan Capilano Asma Köprüsü’nden geçerken kendinizi hem nehir hem de doğanın birleştiği eşsiz bir manzara içerisinde bulacaksınız.

Capilano Asma Köprüsü

2. Stanley Park

Stanley Park, Vancouver’ın Vancouver olduğunu hissedeceğiniz parktır. Oldukça geniş bir alanı kaplayan Stanley Park, yarımada şeklindedir ve Burrard Inlet, English Bay ve Vancouver Harbour suları ile çevrelenmiştir. Stanley Park’a gittiğinizde eşsiz Vancouver doğasını ve Vancouver şehrinin şehir manzarasını izleyebilirsiniz. Parkın geniş alanı içerisinde gezerken de Vancouver Akvaryumu’nu ve Malkin Bowl amfitiyatrosunu görebilirsiniz.

Stanley Park

3. Antropoloji Müzesi

Antropoloji Müzesi, Vancouver’da yer alan önemli bir kültür mirası müzesidir. Kuzeybatı kültürel eserlerinin yanında dünyanın birçok yerinde hayat bulmuş olan kültürel eserleri de yine bu müze içerisinde görebilir ve inceleyebilirsiniz. Bu müze içerisinde yer alan önemli kültürel eserlerden biri olan buda heykeli ise ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekmektedir.

Antropoloji Müzesi

4. Christ Church Cathedral

Christ Church Cathedral, Vancouver’ın mimari yüzünü görebileceğiniz yerdir. Şehrin canlı ve gelişmiş bir bölgesinde yer alan bu önemli katedral, Vancouver’a ayrı bir görünüm kazandırıyor. Yaklaşık 130 yıldır dimdik ayakta duran bu katedralin eşsiz mimarisini ve içerisindeki değerli motifleri görmek için mutlaka gezmelisiniz.

Christ Church Cathedral

Vancouver hakkında daha fazla şey keşfet!

Vancouver Nerede Yenir

Vancouver Nerede Yenir

Vancouver seyahati için planınızı yaptıysanız, şimdi tek yapmanız gereken Vancouver uçak bileti almak! Vancouver uçak biletinizi online olarak almayı tercih ederek hem zamandan hem nakitten tasarruf edebilirsiniz. Vancouver’a gittiğinizde uğramanızı ısrarla önerdiğimiz restoranlar ise şuralardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Vancouver'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Vancouver'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Vancouver’ın önemli günlerini kaçırmamak için uçak biletinizi bu günlere ayarlayarak hemen alın! Uçak biletinizi ucuza almak istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeniz yeterli.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Vancouver Uçak Bileti