1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Vancouver Uçak Bileti

Vancouver Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:19
  1. Capilano Asma Köprüsü
  2. Stanley Park
  3. Antropoloji Müzesi
  4. Christ Church Cathedral

1. Capilano Asma Köprüsü

Capilano Asma Köprüsü, Vancouver’a gittiğinizde kesinlikle görmeniz gereken ilk yer! Ormanlık iki alanının arasında kalan Capilano Nehri’nin üzerinde yer alan bu köprü, dünyanın en uzun köprülerinden biri. 140 metre uzunluğunda olan Capilano Asma Köprüsü’nden geçerken kendinizi hem nehir hem de doğanın birleştiği eşsiz bir manzara içerisinde bulacaksınız.

Capilano Asma Köprüsü

2. Stanley Park

Stanley Park, Vancouver’ın Vancouver olduğunu hissedeceğiniz parktır. Oldukça geniş bir alanı kaplayan Stanley Park, yarımada şeklindedir ve Burrard Inlet, English Bay ve Vancouver Harbour suları ile çevrelenmiştir. Stanley Park’a gittiğinizde eşsiz Vancouver doğasını ve Vancouver şehrinin şehir manzarasını izleyebilirsiniz. Parkın geniş alanı içerisinde gezerken de Vancouver Akvaryumu’nu ve Malkin Bowl amfitiyatrosunu görebilirsiniz.

Stanley Park

3. Antropoloji Müzesi

Antropoloji Müzesi, Vancouver’da yer alan önemli bir kültür mirası müzesidir. Kuzeybatı kültürel eserlerinin yanında dünyanın birçok yerinde hayat bulmuş olan kültürel eserleri de yine bu müze içerisinde görebilir ve inceleyebilirsiniz. Bu müze içerisinde yer alan önemli kültürel eserlerden biri olan buda heykeli ise ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekmektedir.

Antropoloji Müzesi

4. Christ Church Cathedral

Christ Church Cathedral, Vancouver’ın mimari yüzünü görebileceğiniz yerdir. Şehrin canlı ve gelişmiş bir bölgesinde yer alan bu önemli katedral, Vancouver’a ayrı bir görünüm kazandırıyor. Yaklaşık 130 yıldır dimdik ayakta duran bu katedralin eşsiz mimarisini ve içerisindeki değerli motifleri görmek için mutlaka gezmelisiniz.

Christ Church Cathedral

Daha Fazlasını Keşfet!

Vancouver Nerede Yenir

Vancouver Nerede Yenir

Vancouver seyahati için planınızı yaptıysanız, şimdi tek yapmanız gereken Vancouver uçak bileti almak! Vancouver uçak biletinizi online olarak almayı tercih ederek hem zamandan hem nakitten tasarruf edebilirsiniz. Vancouver’a gittiğinizde uğramanızı ısrarla önerdiğimiz restoranlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Vancouver Otel Tavsiye

Vancouver Otel Tavsiye

Vancouver varışlı online uçak biletinizi de sitemiz üzerinden temin ettiyseniz, sıra geldi Vancouver’da nerede kalacağınıza! Vancouver’ın çeşitli otelleri arasından sizin için seçtiğimiz oteller ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Vancouver'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Vancouver'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Vancouver’ın önemli günlerini kaçırmamak için uçak biletinizi bu günlere ayarlayarak hemen alın! Uçak biletinizi ucuza almak istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeniz yeterli.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Vancouver'de Alışveriş - Ne Alınır?

Vancouver'de Alışveriş - Ne Alınır?

Vancouver’da alışveriş yapmak isterseniz alışveriş yerlerinin yoğunlukta olduğu Gastown bölgesini tercih edebilirsiniz. Vancouver’dan dönerken sevdiklerinize akçaağaç şurubu almayı ise sakın unutmayın!

Ben bir gidip Vancouver’ı gezip göreyim diyorsanız, uçak biletinizi oldukça pahalıya almanızı istemeyiz. Vancouver varışlı online uçak biletinizi sitemizden oldukça ucuza alabilir ve Vancouver’a gezisi için kendinize daha çok para ayırabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Vancouver Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Vancouver Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Vancouver’a gitmeyi düşünüyorsanız Vancouver hakkında size bahsetmemiz gereken önemli bir nokta daha var o da Vancouver’ın gece hayatı! Vancouver’ın geceleri oldukça renkli geçmektedir. Özellikle Yaletown ve Davie Village bölgeleri gecenin kalbinin attığı bölgelerdir. Vancouver’a gittiğinizde eğlenebileceğinizi düşündüğümüz, size tavsiyemiz olan mekanlar ise şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Vancouver Ne Yenir?

Vancouver Ne Yenir?

Vancouver’ın kendine özgü birçok çeşitte yemeği olmadığını şimdiden belirtmeliyiz. Fakat genel olarak Kanada mutfağından ve Asya mutfağından birçok yöresel lezzeti Voncouver’da bulabilirsiniz. Vancouver’a gittiğinizde mutlaka tatmanızı önerdiğimiz lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Vancouver'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Vancouver'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Vancouver, Kanada’da olduğu için sert ve soğuk bir iklimi sahip olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat Vancouver, hem deniz kenarında bir şehir olduğu için hem de Kanada’nın karasallığından uzak olduğu için şehirde görülen iklim tipi ılıman iklimdir. Kış ayları dondurucu soğuklar görülse de Kanada’nın iç kesimlerinde yer alan şehirlere göre daha ılık geçer. Vancouver kentinin en soğuk olduğu ay ocak ayıdır. Bu ayda sıcaklık ortalaması ise -1 derecedir. Yaz ayları ise fazla bunaltıcı olmayan bir sıcakla geçer. En sıcak olan ay temmuz ayında sıcaklık ortalaması 28 derecedir. En az yağış ise yaz aylarında görülmektedir. Vancouver kent gezisi için en ideal aylar ise yağışın az olduğu yaz aylarıdır.

Vancouver’a gitmek için en ideal aylar olan yaz ayları için ucuza uçak bileti arıyorsanız, sitemize bakabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Vancouver Hakkında

Vancouver Hakkında

Vancouver, Kanada’da yer alan en önemli şehirlerden biridir. Kanada’nın Britanya Kolumbiyası sınırları içerisinde yer alan Vancouver, kendi adını taşıyan Vancouver metropol alanının da merkezi şehridir. Önemli bir liman kenti olan Vancouver, ekonomisini de yoğun olarak liman kenti olması ile güçlendirmektedir. Vancouver şehrinin nüfusu ise 2017 nüfus sayımına göre 676 bine yaklaşmıştır. Nüfus özelliği ise kozmopolittir. Birçok bölgeden yoğun göç almıştır. Kanada’nın hızla gelişen kentlerinden biri olan Vancouver kentinin resmi para birimi ise Kanada dolarıdır. Halkın yoğun olarak konuştuğu resmi diller ise İngilizce ve Fransızca dilleridir.

Kanada’nın önde gelen şehirlerinden biri olan Vancouver’a gitmek için uçak biletinizi aldınız mı? Eğer henüz uçak biletinizi temin etmediyseniz sitemiz üzerinden online Vancouver uçak bileti almayı tercih edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Vancouver Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz