1. Anasayfa
  2. Van Uçak Bileti

Van Uçak Bileti

Van Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Van Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Van şehrine Türkiye’nin birçok şehrinden direkt uçuş ile ulaşabilirsiniz. Bunlardan bazıları İstanbul, Antalya, Adana ve İzmir şehirleridir. En sık olan uçuş ise Ankara ve İstanbul şehirlerinden yapılan uçuştur. Van şehri Ankara şehrinden uçakla 1 saat 35 dakika ve İstanbul şehrinden 1 saat 55 dakika sürmektedir. Direkt uçuş dışında bir aktarma yaparak Van şehrine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İstanbul ile Van şehirleri arasında haftanın her günü 12 uçuş seferi bulunmaktadır. SunExpress, Türk Hava Yolları ve Pegasus hava yolu firmaları Van şehrine sık sefer düzenlemektedir. Siz de sitemiz üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde uygun fiyata uçak biletinizi alarak Van şehrini ziyaret edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Van'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Van Hakkında
  3. Van Ne Yenir?
  4. Van Nerede Yenir
  5. Van Gezilecek Yerler
  6. Van Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Van'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Van'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Van Otel Tavsiye

Van'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Van şehrine ve çevresindeki bölgelere hizmet veren bir tane havalimanı vardır.

Van Ferit Melen Havalimanı

Van Ferit Melen Havalimanı, 1943 yılında inşa edilmiştir. Van kentine ve çevresindeki bölgelere hizmet veren Van Ferit Melen Havalimanı, Türkiye’ de ilk uyduyla iniş sisteminin kurulduğu havalimanıdır. Kurulduğu tarihte ismi Van Havalimanı olarak geçen bu havalimanının ismi, bakanlar kurulunun 2001 tarihli kararıyla Van Ferit Melen Havalimanı olarak değiştirilmiştir. Van Gölü’nün sahiline paralel olarak kurulan Van Ferit Melen Havalimanı, şehir merkezine 8 kilometre mesafede yer almaktadır. 1993 yılında Hudut Kapısı olarak ilan edilen Van Ferit Melen Havalimanı’ndan her gün Ankara Esenboğa, Antalya, İstanbul, Adana ve İzmir Adnan Menderes havalimanlarına seferler gerçekleşmektedir. Türk Hava Yolları, Pegasus ve SunExpress hava yolları; Van Ferit Melen Havalimanı’ndan sık sefer gerçekleştiren hava yollarıdır. Edremit ilçesinin Eminpaşa Mahallesi’nde bulunan Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Van şehir merkezine ulaşım için dört farklı vasıta bulunmaktadır:

Dolmuş, Van şehir merkezine ulaşım için dolmuş vasıtasını kullanabilirsiniz. Terminal binasının çıkışında, 300 metre ileride bulunan Havalimanı Ana Giriş Nizamiyesi önünden yarım saat aralıkla geçen mavi dolmuşlar, Van şehir merkezine ulaşımınızı sağlayacaktır. 

Otobüs, Van şehir merkezine ulaşım için otobüs vasıtasını kullanabilirsiniz. Van Büyükşehir Belediyesi’nin 351 numaralı otobüsü ile şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Van şehrinde otobüs ile ulaşımınızı gerçekleştirecekseniz Belvan Kart isimli şehir içi ulaşım kartını kullanmak durumundasınız. 2018 yılı ocak ayı itibari ile tam fiyat 1,80 öğrenci fiyatı ise 1,25 türk lirasıdır. 351 numaralı otobüs ile Havaalanı Kavşağı’ndan İpekyolu Bulvarı, Sebze Hali Kavşağı, Cumhuriyet Caddesi, Milli Egemenlik Caddesi ve İkizler gidiş yolu ile şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır.

Taksi, Van şehir merkezine ulaşım için taksi vasıtasını da kullanabilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 20 dakika sürecektir. Terminal binası önünden taksiler kalkmaktadır. Taksi ile şehir merkezine ulaşımı tercih ederseniz yaklaşık 50 türk lirası ödemek durumundasınız.

Araç Kiralama, Van şehir merkezine ulaşım için kiraladığınız araç vasıtasını da kullanabilirsiniz. Van Ferit Melen Havalimanı’nda bulunan central rent a car, avis ve budget araç kiralama firmalarından aracınızı kiralayabilirsiniz.

Van'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Van şehrinde bugüne kadar pek çok doğal afet yaşanmıştır ve halen de yaşanmaktadır. Van şehri ziyaretinizde bir deprem sarsıntısı ile karşılaşabilirsiniz. Van şehrinde size anlatılacak bir hikaye de Van Gölü canavarları hikayesidir. Van Gölü canavarını duymaya hazırlıklı olmalısınız.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz