1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Van Uçak Bileti

Van Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Van Gölü
  2. Travertenler
  3. Erçek Gölü Kuş Cenneti
  4. Van Kalesi
  5. Hoşap Kalesi
  6. Hüsrev Paşa Camii

1. Van Gölü

Van Gölü, yıl içerisinde birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü’nü Van şehri ziyaretinizde mutlaka görmelisiniz. Bu ziyaretinizde ayrıca Van Gölü’nde bulunan Akdamar, Çarpanak, Kuşadası ve Adır adalarını gezebilirsiniz.

Van Gölü

2. Travertenler

Travertenler, Van şehrinin doğal mirasları arasındadır. Akçalı Travertenleri olarak bilinen bu travertenler, Dere içi Köyü yakınında bulunmaktadır.

Travertenler

3. Erçek Gölü Kuş Cenneti

Erçek Gölü Kuş Cenneti, Van Gölü’nün doğusunda bulunan bir set gölüdür. Birçok kuş türü burada yaşamını sürdürmektedir. Yaz Ördeği, Flamingo, Kara Boyunlu ve Büyük Cılbıt bunlardan bazılarıdır. Bu zengin doğa ortamını Van şehrine gittiğinizde ziyaret etmenizi öneririz. Sitemiz üzerinden uygun fiyata uçak biletinizi alarak Van şehrinin zengin doğa ortamını seyredebilirsiniz.

Erçek Gölü Kuş Cenneti

4. Van Kalesi

Van Kalesi, Van şehrinin önemli bir tarihi mirasıdır. Merkeze 5 kilometre uzaklıkta bulunan bu kale, Tuşpa adı ile uzun süre Urartu Devleti’nin başkentliğini yapmıştır. Van şehrine gittiğinizde sarp bir kayalık üstüne inşa edilen bu tarihi kaleyi ziyaret edebilirsiniz.

Van Kalesi

5. Hoşap Kalesi

Hoşap Kalesi, Van şehrinin diğer bir önemli tarihi kalesidir. Bu kale Mahmudi Süleyman Bey tarafından 1643 yılında yaptırılmıştır. Bu kalenin özelliği ise yaptırıldığı tarihten bu yana çok fazla bozulmamış olmasıdır.

Hoşap Kalesi

6. Hüsrev Paşa Camii

Hüsrev Paşa Camii, 1567 yılında Van Beylerbeyi Köse Hüsrev Paşa tarafından yaptırılmıştır. Bu camiinin önemli özelliği ise Mimar Sinan’ın eserleri arasında sayılmasıdır. Mimar Sinan’ın Van şehrinde bulunan bir eserini görmek isterseniz bu camiyi ziyaret edebilirsiniz.

Hüsrev Paşa Camii

Van hakkında daha fazla şey keşfet!

Van'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Van'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Van Ne Yenir?

Van Ne Yenir?

Van şehrinin kendine özgü, içerisinde çokça farklı lezzete yer veren bir yemek kültürü vardır. Özellikle hamur işi ve et yemekleri konusunda oldukça gelişmiştir. Peki Van şehrinde ne yemeli?

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Van Uçak Bileti