1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Van Uçak Bileti

Van Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:34
  1. Kurut Aşı
  2. Van Usulü Ispanaklı Borani
  3. Sengeser
  4. Kaşık Tatlısı

1. Kurut Aşı

Kurut Aşı, Van şehrinin tadına doyum olmayan bir yemeği olan Kurut Aşı’nı mutlaka tatmalısınız. Bu yemeğe ismini veren kurut ise bir tür süt ürünüdür. Yoğurttan veya yayık altı ayranından yapılmaktadır. Ana malzemeleri erişte ve mercimek olan Kurut Aşı’na kurut, erişteler piştikten sonra eklenir. Salça, et suyu ve maydanoz ise Kurut Aşı yemeğinin diğer malzemeleridir. Yöresel yemeklerin bulunduğu çoğu restoranda Kurut Aşı yemeğini bulabilirsiniz.

Kurut Aşı

2. Van Usulü Ispanaklı Borani

Van usulü ıspanaklı borani ise Van kentini ziyaret ettiğinizde sıklıkla göreceğiniz, işiteceğiniz bir tat. Hafif ve sindirimi kolay bir tat olan boraninin farklı malzemelerle yapılmış haline de sıklıkla rastlayabilirsiniz.

Van Usulü Ispanaklı Borani

3. Sengeser

Mercimek ve ince dilinmiş soğan ile yapılan Van şehrine özgü Sengeser yemeğini de Van şehrini ziyaretinizde tatmanızı öneririz.

Sengeser

4. Kaşık Tatlısı

Van şehrine özgü bir tatlı tatmak istiyorsanız Kaşık Tatlısı’nı tercih edebilirsiniz. Şerbetli bir tatlı olan kaşık tatlısı, yapılışı bakımından lokma tatlısına benzemektedir.

Kaşık Tatlısı

Van hakkında daha fazla şey keşfet!

Van'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Van'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Van Gezilecek Yerler

Van Gezilecek Yerler

Van şehri kültürel ve doğal yerler bakımından zengin bir şehirdir. Pek çok gezilecek yerler Van şehrinde mevcuttur. Van şehri ziyaretinizde gezi listenize ekleyeceğiniz yerler ise şuralardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Van Uçak Bileti