1. Anasayfa
  2. Tokyo Uçak Bileti

Tokyo Uçak Bileti

Tokyo Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Tokyo Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Tokyo’ya Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Yalnızca Antalya’dan en az bir aktarma yaparak Tokyo’ya ulaşmak mümkündür. Diğer şehirlerden ise en az iki aktarma yaparak Tokyo’ya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Türkiye-Tokyo arası güzergahta sık sefer düzenleyen hava yolları ise Aeroflot, Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır.

Türkiye-Tokyo arası güzergah için en az aktarmalı ve en ucuza uçak bileti arıyorsanız sitemizde bulabilir ve sadece iki dakikanızı ayırarak satın alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Tokyo’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Tokyo Hakkında
  3. Tokyo Ne Yenir?
  4. Tokyo Nerede Yenir
  5. Tokyo Gezilecek Yerler
  6. Tokyo Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Tokyo’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Tokyo'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Tokyo Otel Tavsiye

Tokyo’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Tokyo’da uluslararası uçuşları karşılamak için kullanılan iki havalimanı vardır: Haneda Uluslararası Havalimanı ve Narita Uluslararası Havalimanı. Tokyo uçuşunuz için bu havalimanlarından biri varışlı online uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz:

Narita Uluslararası Havalimanı

Narita Uluslararası Havalimanı, yalnız Tokyo şehir merkezi için değil Tokyo metropol alanına ve Narita kentine de hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. 1978 yılında hizmet vermeye başlamıştır ve Narita Uluslararası Havalimanı adını almadan önceki adı Yeni Tokyo Uluslararası Havalimanı’dır. Tokyo şehir merkezinin doğusunda kalan Narita Uluslararası Havalimanı’ndan Tokyo şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Tren ile hem fazla zaman kaybetmeden hem de oldukça uygun fiyata Tokyo şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Narita Uluslararası Havalimanı’ndan Tokyo şehir merkezi yönüne ulaşımı sağlayan iki ayrı tren vardır. Bunlardan birincisi JR trenleridir. Şehir merkezine oldukça hızlı bir şekilde gitmek istiyorsanız bu express trenleri kullanabilirsiniz. Diğer bir tren servisi ise Keisei trenleridir. Bu trenlerle de Tokyo’nun şehir merkezi dahil merkezi yerlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile ise yolculuğunuz biraz uzun sürse de şehri tanıyarak Tokyo’nun merkezine ulaşma imkanını yakalayabilirsiniz. Narita Uluslararası Havalimanı’ndan otobüs, Terminal 1’de yer alan otobüs durağından kalkmaktadır. Ginza Station durağında aktarma yaparak gerçekleştirebileceğiniz bu yolculuğunuz toplamda 1 saat 40 dakika civarı sürecektir.

Taksi ile toplu taşıma ile uğraşma derdi olmadan, rahatlıkla Narita Uluslararası Havalimanı-Tokyo yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu istikamette yolculuğunuz ise trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 1-1,5 saat arası sürecektir.

Araç kiralamayı tercih ederek de Narita Uluslararası Havalimanı’ndan Tokyo şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Narita Uluslararası Havalimanı’nda yer alan Budget, Orix ve Vantech gibi araç kiralama ofislerinden dilediğiniz aracı kiralayabilir ve kiraladığınız bu araç ile Higashi Kanto Expressway yolunu takip ederek kısa sürede yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Haneda Uluslararası Havalimanı

Haneda Uluslararası Havalimanı, Tokyo’da uluslararası uçuşlar için kullanılan ana havalimanıdır. Japonya’nın ve hatta dünyanın en işlek havalimanları sıralamasında ilklerde yer alan Haneda Uluslararası Havalimanı, 1931 yılında açılmıştır. Şehir merkezine yaklaşık 14 kilometre uzaklıkta olan Haneda Uluslararası Havalimanı’ndan Tokyo şehir merkezine gitmek için şu vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Tren, aktarmasız olarak ve toplu taşıma ile Haneda Uluslararası Havalimanı’ndan Tokyo şehir merkezine ulaşabileceğiniz tek yoldur. Keikyu trenleri adı verilen bu trenler, 10 dakikada bir havalimanından şehir merkezi yönüne hareket etmektedir. Keikyu trenleri ile yapacağınız 10 dakikalık yolculuğun sonunda, Tokyo şehir merkezinin durağı olan Shinagawa durağına ulaşabilirsiniz. 

Taksi ile, kısa mesafe olduğu için fazla ücret ödemeden ve oldukça konforlu bir şekilde Tokyo şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksileri ise Haneda Uluslararası Havalimanı içerisinde bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Budget ve Hertz gibi havalimanı çevresinde bulunan araç kiralama yerlerinden, dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Aracınızla giderken Haneda Uluslararası Havalimanı ile Tokyo şehir merkezi arası kestirme yol olan Shuto Expressway Wangan Line ve Haneda Line/ Shuto otoyolunu kullanabilirsiniz.

Tokyo’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Tokyo’nun oldukça pahalı bir şehir olduğu konusunda sizi uyarmalıyız. Tokyo’nun insanı içine çeken alışveriş yerlerine fazla aldanmamalısınız. Tokyo’ya gittiğinizde şehrin ve insanların düzenine hayret edeceğinizi de şimdiden belirtmeliyiz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz