1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Tokyo Uçak Bileti

Tokyo Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Senso-ji
  2. Harajuku
  3. Rainbow Köprüsü
  4. Tokyo Ulusal Müzesi
  5. Tokyo Skytree

1. Senso-ji

Senso-ji, Tokyo’nun merak uyandıran yerlerinin başında gelmektedir. Oldukça ihtişamlı ve büyük bir Budist tapınağı olan Senso-ji, aynı zamanda Tokyo’da yer alan en eski tapınak olma özelliğini taşımaktadır. Japon kültürünü ve inancını en yakından görmek istiyorsanız mutlaka Senso-ji adı tapınağı ziyaret etmelisiniz.

Senso-ji

2. Harajuku

Harajuku, adeta Tokyo’nun moda ve kültür anlamında kalbinin attığı yerdir. Bu caddeye gittiğinizde anime tarzı kıyafetleri keşfedebilir, Japon kültürüne ait eşyaları inceleyebilir ve Tokyo’nun kalabalık bir şehir olduğunu burada hissedebilirsiniz.

Harajuku

3. Rainbow Köprüsü

Rainbow Köprüsü, Tokyo’nun eşsiz manzarasına ayrı bir renk katan mimari harikasıdır. Tokyo Körfezi üzerinde uzanan Rainbow Köprüsü, Tokyo’nun Shibaura ve Odaiba bölgeleri arasında bağ kurmaktadır. Bu köprüyü özellikle akşam saatlerinde görmenizi öneririz. Rainbow Köprüsü’nün renkli ışıklandırmalarıyla ve bu ışıkların Tokyo Körfezine yansımasıyla eşsiz bir görsel şölen oluşuyor.

Rainbow Köprüsü

4. Tokyo Ulusal Müzesi

Tokyo Ulusal Müzesi, Tokyo’nun sanat, bilim ve doğa tarihine ışık tutan önemli bir müzedir. Bu müzeyi bu kadar önemli kılan öncelikle Japonya’da kurulan ilk sanat müzesi olmasıdır. Tokyo Ulusal Müzesi, yaklaşık 150 yılda oldukça önemli eserlere ve sergilere ev sahipliği yapmıştır. Siz de Japon sanatını yakından görmek istiyorsanız Tokyo’ya gittiğinizde Tokyo Ulusal Müzesi’ne mutlaka uğramalısınız.

Tokyo Ulusal Müzesi

5. Tokyo Skytree

Tokyo Skytree, Tokyo şehrini ayaklarınızın altına serecek olan kuledir. Bu kulenin en önemli özelliği ise, 634 metre yüksekliği sayesinde dünyanın en uzun ikinci kulesi olmasıdır. Tokyo’yu kuş bakışı izlemek istiyorsanız Tokyo Skytree’ye sizi davet ediyoruz.

Tokyo Skytree

Daha Fazlasını Keşfet!

Tokyo Nerede Yenir

Tokyo Nerede Yenir

Tokyo’ya geldiniz fakat yüzlerce restoran arasında kararsız mı kaldınız? O halde size tavsiyemiz olan şu restoranlara bir göz atabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tokyo Otel Tavsiye

Tokyo Otel Tavsiye

Tokyo varışlı online uçak biletinizi sitemizden aldınız mı? Eğer ben Tokyo seyahatime hazırım diyorsanız, sıra geldi nerede konaklayacağınıza! Tokyo’da yer alan onlarca otel arasında kararsız kaldıysanız, size tavsiyemiz olan şu otellere bir göz atabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tokyo'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Tokyo'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tokyo’da Alışveriş - Ne Alınır?

Tokyo’da Alışveriş - Ne Alınır?

Tokyo’da alışveriş yapmak isterseniz Harajuku bölgesine ve Takeshita Caddesi’ne gidebilirsiniz. Buraya gittiğinizde anime tarzı kıyafetlerden ve eşyalardan, kimonolardan sevdikleriniz için alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tokyo Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Tokyo Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Tokyo, gece hayatı konusunda da dünyada önde gelen başkentlerdendir. Özellikle Kabukicho bölgesi, Tokyo’nun geceleri oldukça canlı olan ve dünyaya ün salmış olan bir yeridir. Siz de Tokyo’da eğlenmek ve gecenin tadını Tokyo’da çıkarmak isterseniz tek yapmanız gereken şey sadece iki dakikanızı ayırıp Tokyo varışlı online uçak bileti almak! Tokyo’da eğlencenin kalbinin attığı mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tokyo Ne Yenir?

Tokyo Ne Yenir?

Bu sene tatilinizi dünyanın önde gelen başkentlerinden biri olan Tokyo’da mı geçirmek istiyorsunuz? Eğer planınız bu yöndeyse, gidiş dönüş Tokyo uçak biletlerinizi sitemizden en uygun fiyata alabilirsiniz. Tokyo’ya kadar gitmişken mutlaka tatmanızı tavsiye ettiğimiz lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tokyo’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Tokyo’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Tokyo’da ılıman iklim tipinin özellikleri görülmektedir. Bu iklim tipi gereği, yaz ayları, Tokyo’da oldukça sıcak geçmektedir. Tokyo’nun en sıcak olduğu ay diyebileceğimiz ağustos ayında gün içinde sıcaklık 38 dereceye kadar çıkabilmektedir. Tokyo’da en fazla yağış ise yine bu sıcak aylar olan yaz aylarında ve ilkbahar aylarında görülmektedir. Kış ayları ise Tokyo’da daha serin geçmekte, Tokyo’nun en soğuk olduğu ay diyebileceğimiz ocak ayında aylık sıcaklık ortalaması 9 derece gözlenmektedir. Tokyo kent gezisi için en ideal zamanlar ise sonbahar ve ilkbahar aylarıdır.

Japon kültürünü keşfetmek için Tokyo’yu seçtiyseniz, en ideal zamanda en ideal fiyata Tokyo varışlı online uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tokyo Hakkında

Tokyo Hakkında

Tokyo, Doğu Asya bölgesinin en önemli ve en güçlü ülkelerinden biri olan Japonya’nın başkentidir. Japon Denizi, Doğu Çin Denizi ve Filipin Denizi ile etrafı sarılmış olan ada ülkesi Japonya’da Tokyo, Kanto bölgesi sınırları içerisinde yer alır. Japonya toprakları üzerindeki konumu olarak ise Tokyo güneydoğu tarafında yer almaktadır. Dünyanın en kalabalık başkentleri arasında yer alan Tokyo’nun nüfusu, 9 milyon 273 bin civarındadır. Tabi sadece yerel nüfusu ile değil; Tokyo, yıl içerisinde dünyanın her yerinden gelen birçok ziyaretçisi ile birlikte oldukça kalabalık bir şehirdir. Tokyo’ya takma ad olarak ise Doğunun Başkenti veya Yükselen Güneş Ülkesi takma adları verilmektedir.

Siz de online uçak biletinizi alıp Tokyo’ya ziyaretinizi gerçekleştirdiğinizde, Tokyo’nun canlı hayatına kapılacak ve Japon kültürünü tam da başkentinde yaşayacaksınız.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tokyo Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz