1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Tokyo Uçak Bileti

Tokyo Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Senso-ji
  2. Harajuku
  3. Rainbow Köprüsü
  4. Tokyo Ulusal Müzesi
  5. Tokyo Skytree

1. Senso-ji

Senso-ji, Tokyo’nun merak uyandıran yerlerinin başında gelmektedir. Oldukça ihtişamlı ve büyük bir Budist tapınağı olan Senso-ji, aynı zamanda Tokyo’da yer alan en eski tapınak olma özelliğini taşımaktadır. Japon kültürünü ve inancını en yakından görmek istiyorsanız mutlaka Senso-ji adı tapınağı ziyaret etmelisiniz.

Senso-ji

2. Harajuku

Harajuku, adeta Tokyo’nun moda ve kültür anlamında kalbinin attığı yerdir. Bu caddeye gittiğinizde anime tarzı kıyafetleri keşfedebilir, Japon kültürüne ait eşyaları inceleyebilir ve Tokyo’nun kalabalık bir şehir olduğunu burada hissedebilirsiniz.

Harajuku

3. Rainbow Köprüsü

Rainbow Köprüsü, Tokyo’nun eşsiz manzarasına ayrı bir renk katan mimari harikasıdır. Tokyo Körfezi üzerinde uzanan Rainbow Köprüsü, Tokyo’nun Shibaura ve Odaiba bölgeleri arasında bağ kurmaktadır. Bu köprüyü özellikle akşam saatlerinde görmenizi öneririz. Rainbow Köprüsü’nün renkli ışıklandırmalarıyla ve bu ışıkların Tokyo Körfezine yansımasıyla eşsiz bir görsel şölen oluşuyor.

Rainbow Köprüsü

4. Tokyo Ulusal Müzesi

Tokyo Ulusal Müzesi, Tokyo’nun sanat, bilim ve doğa tarihine ışık tutan önemli bir müzedir. Bu müzeyi bu kadar önemli kılan öncelikle Japonya’da kurulan ilk sanat müzesi olmasıdır. Tokyo Ulusal Müzesi, yaklaşık 150 yılda oldukça önemli eserlere ve sergilere ev sahipliği yapmıştır. Siz de Japon sanatını yakından görmek istiyorsanız Tokyo’ya gittiğinizde Tokyo Ulusal Müzesi’ne mutlaka uğramalısınız.

Tokyo Ulusal Müzesi

5. Tokyo Skytree

Tokyo Skytree, Tokyo şehrini ayaklarınızın altına serecek olan kuledir. Bu kulenin en önemli özelliği ise, 634 metre yüksekliği sayesinde dünyanın en uzun ikinci kulesi olmasıdır. Tokyo’yu kuş bakışı izlemek istiyorsanız Tokyo Skytree’ye sizi davet ediyoruz.

Tokyo Skytree

Tokyo hakkında daha fazla şey keşfet!

Tokyo'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Tokyo'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Tokyo Uçak Bileti