1. Anasayfa
  2. Tampa Uçak Bileti

Tampa Uçak Bileti

Tampa Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Tampa Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ülkemizden Tampa’ya aktarmasız direkt uçuş neredeyse hiç yok gibidir. Genellikle aktarma yapılarak Tampa’ya ulaşılmaktadır. Ülkemizden Tampa’ya en çok sefer düzenleyen havayolu şirketleri sırasıyla Delta Air Lines, American Airlines, United Airlines, Türk Hava Yolları ve Lufthansa’dır. En çok gidiş geliş yapan firmalar ise Delta Air Lines ve American Airlines’tır. Şehirden şehre fark etse de ortalama 20 saatte Tampa’ya ulaşabilmek mümkündür.

Amerika’nın önde gelen şehirlerinden olan Tampa’ya gitmek için valiziniz hazır mı? Eğer hazırsa sadece iki dakikanızı ayırarak Tampa uçak biletinizi alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Tampa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Tampa Hakkında
  3. Tampa Ne Yenir?
  4. Tampa Nerede Yenir
  5. Tampa Gezilecek Yerler
  6. Tampa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Tampa'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Tampa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Tampa Otel Tavsiye

Tampa'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Tampa’da Tampa Intl Havalimanı adında bir uluslararası havalimanı bulunmaktadır. Tampa’ya vardığınızda sizi karşılayacak olan ilk yer Tampa Uluslararası Havalimanı’dır.

Tampa Uluslararası Havalimanı

Tampa Uluslararası Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Tampa Intl Havalimanı 2019 yılında yaklaşık 25 milyon yolcu taşıyarak Kuzey Amerika’nın en çok yolcu taşıyan 28. havalimanı olmuştur. Her gün 120’den fazla iniş ve kalkış gerçekleşmektedir. Maalesef şehir merkezine ulaşımda toplu taşıma gibi araçlar kullanılmamaktadır. Tampa bu konuda bir miktar geride kalmıştır. Şehirde toplu taşıma yok denecek kadar azdır. Tampa Uluslararası Havalimanı’ndan Tampa şehir merkezine gitmek için şu vasıtaları kullanabilirsiniz:

Taksi, toplu taşımanın yaygın olmadığı bu şehirde en alternatif vasıtadır. Tampa Uluslararası Havalimanı’nda taksiye binmek için havalimanı yanındaki taksi durağına gidebilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 15-25 dakika arası sürecektir.

Araç kiralayarak da hem şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz hem de şehri gezerken bu aracı kullanmanız sizin için daha rahat olacaktır. Aracınızı online ya da havalimanındaki araç kiralama ofislerinden kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araçla giderken I-275 N yolunu kullanırsanız kısa sürede Tampa şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Tampa’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Konaklayacağınız otelde rezervasyonunuzu erkenden yaptırırsanız, tatilinizi daha ucuza getirebilirsiniz. Ayrıca Tampa’ya festival gibi etkinlikler için gidecekseniz gitmeden önce etkinliklerin güncel tarihlerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Eğer ulaşımda taksiyi kullanacaksanız mutlaka binmeden önce pazarlık yapmanızı öneririz. Şehirde alışverişlerde genellikle dolar kullanıldığından gitmeden dolar edinmenizde fayda var. 

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz