1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Tampa Uçak Bileti

Tampa Ne Yenir?

04 Aralık 2021 18:20
  1. Deniz Ürünleri
  2. Yucca
  3. Siyah Fasulye
  4. Tostones

1. Deniz Ürünleri

Deniz Ürünleri ile Süslenmiş Pilav buranın sevilen yemeklerindendir. Tampa mutfağında deniz ürünlerinin ayrı bir yeri vardır. Deniz ürünlerinden oluşan yemeklere daha bir özenle yaklaşırlar. Deniz ürünleri ile süslenmiş pilav da bunun en bariz örneğidir. Tampa’yı ziyaret eden her turistin bu lezzetin adeta müptelası olduğunu söyleyebiliriz.

Deniz Ürünleri

2. Yucca

Yucca, salçalı soslarla servis edilen yanında da mutlaka patates püresi getirilen bir yemek çeşididir. Bu yemek, Türkiye’deki tavuk şiş gibi bir yemektir. İster öğle yemeğinde isterseniz de akşam yemeğinde rahatlıkla yucca yemeğini tercih edebilirsiniz. Bu yemeğin özellikle sosuna bayılacağınızı şimdide söyleyebiliriz.


Yucca

3. Siyah Fasulye

Siyah Fasulye’den oluşan salatalar da Tampa’da yavaş yavaş meşhur yiyecekler arasına giren yeni bir lezzet. Siyah fasulye kullanılarak yapılan çeşit çeşit salataları tek başına bir öğle yemeği olarak tercih edebilirsiniz. Çünkü oldukça doyurucu olacaktır.

Siyah Fasulye

4. Tostones

Tostones’i de Tampa’ya gittiğinizde denemenizi tavsiye ederiz. Çünkü tostonesin kulağa oldukça ilginç gelecek bir lezzet olduğunu düşünüyoruz. Tostones, muz dilimlerinin yağda kızartılmasıyla hazırlanan bir yiyecek. Kızarmış muz mu olur? demeyin, deneyin. Genellikle bal ile servis ediliyor.

Tostones

Daha Fazlasını Keşfet!

Tampa Nerede Yenir

Tampa Nerede Yenir

Tampa’da hangi lezzetleri yiyeceğinize karar verdiniz mi? Şimdiden ağzım sulanmaya başladı dediğinizi duyar gibiyim. Tampa restoranlarına geçmeden önce Tampa uçak biletinizi en kolay, online uçak bileti almayı tercih ederek alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Size önerimiz olan Tampa restoranları ise şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tampa Otel Tavsiye

Tampa Otel Tavsiye

Tampa’da konaklama ücretleri oldukça uygun. Üstelik aradığınız özelliklerde uygun otel bulmak da bir o kadar kolay. Tampa’da toplamda büyüklü küçüklü 186 tane otel vardır. Tampa uçak biletinizi sitemizden alarak çoktan hazır ettiyseniz, size önerimiz olan şu otellere bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tampa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Tampa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tampa'da Alışveriş - Ne Alınır?

Tampa'da Alışveriş - Ne Alınır?

Tampa'da alışveriş yapmak için Ybor City’e gidebilirsiniz. Gündüz vakti alışveriş yapılabilecek birçok mekan vardır. Dünya çapında bilinen ünlü markaları bulabileceğiniz gibi küçük butik mağazalardan da alışveriş yapabilirsiniz. Burada şehre özgü küçük hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tampa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Tampa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kentin en çok sevilen mekanlarının listesi oldukça uzun, Tampa’nın gece hayatı da doğası gibi oldukça renkli. Siz de bu renkli gece hayatı içinde doyasıya eğlenmek isterseniz, Tampa uçak biletiniz bir tık uzağınızda. Tampa’da uğramanızı tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tampa Gezilecek Yerler

Tampa Gezilecek Yerler

Tampa seyahatine kendinizi hazır hissediyor musunuz? O halde hemen Tampa uçak biletinizi sitemizden alın ve bu seyahatiniz için hazırlıklara başlayın! Tampa seyahatinizde mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tampa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Tampa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Tampa’da ılıman bir iklim görüldüğünü söyleyebiliriz. Ancak yağışlar süreklidir, kuraklığın çok olduğu dönemlerde bile yağış görülmesi mümkündür. Bu kentin ortalama sıcaklığı yaklaşık 13 derecedir. En az yağış ocak ayında, en çok yağış ise haziran ayında görülmektedir. En yüksek sıcaklıklar temmuz aylarında görülmektedir. En soğuk aylar ise aralık - şubat arasıdır. Eğer Tampa’ya seyahat etmek gibi bir planınız varsa ilkbahar ya da yaz aylarında gelebilirsiniz. Gelirken yanınıza mutlaka yağmurluk gibi kıyafetler alın. Muhtemelen ihtiyacınız olacaktır. Tampa’ya gideceğiniz zamanı belirlediniz ve seyahat hazırlıklarına mı başladınız? O halde online Tampa uçak biletinizi en ucuza sitemizden alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tampa Hakkında

Tampa Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaletinde yer alan Tampa, eyaletin hatta ülkenin neredeyse en temiz sokaklarına sahiptir. 500 bine yakın nüfusuyla turistik yerleriyle ön plana çıkmaktadır. Meksika Körfezi’nin kıyısında bulunan bu kentin bulunduğu bölgeye Tampa Bay da denilmektedir. Aynı zamanda Florida eyaletinin en büyük şehirlerinden biri olma özelliğini de taşımaktadır. Şehir yaşamından ve monoton yaşam tarzından sıkılanların çok hoşuna gidecek olan bu şehrin, gündüz görünen gökdelenler ve binalar sanki bir ticaret merkezini andırsa da gece hayatı şehrin görüntüsünün aksine cıvıl cıvıl geçmektedir. Son yıllarda Tampa, turistlerin ve turizmcilerin gözdeleri arasındadır. Şehrin çok pahalı bir yaşantısının olmadığı belirtelim. Şehir her ne kadar sessiz sakin bir kent olsa da şehirde düzenlenen etkinlik ve festivallerle kentin enerjisi sürekli olarak tazelenmektedir. Kentin iklim yapısı birazcık sürprizlerle doludur. Güneşli bir gün aniden kapatarak, gök gürültülü sağanak yağmurlu bir güne dönüşebilir. Ayrıca Tampa ile Türkiye arasında 7 saatlik zaman farkı vardır. Yani şu an Türkiye’de saat 20.00 ise Tampa’da saat 13.00 olacaktır. Eğer siz de şehir yaşantısından birazcık kaçmak ve tatil yapmak istiyorsanız istediğiniz uçak firmasından biletinizi online alarak bu kenti keşfetmeye başlayabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tampa Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz