1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Tampa Uçak Bileti

Tampa Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:35
  1. Deniz Ürünleri
  2. Yucca
  3. Siyah Fasulye
  4. Tostones

1. Deniz Ürünleri

Deniz Ürünleri ile Süslenmiş Pilav buranın sevilen yemeklerindendir. Tampa mutfağında deniz ürünlerinin ayrı bir yeri vardır. Deniz ürünlerinden oluşan yemeklere daha bir özenle yaklaşırlar. Deniz ürünleri ile süslenmiş pilav da bunun en bariz örneğidir. Tampa’yı ziyaret eden her turistin bu lezzetin adeta müptelası olduğunu söyleyebiliriz.

Deniz Ürünleri

2. Yucca

Yucca, salçalı soslarla servis edilen yanında da mutlaka patates püresi getirilen bir yemek çeşididir. Bu yemek, Türkiye’deki tavuk şiş gibi bir yemektir. İster öğle yemeğinde isterseniz de akşam yemeğinde rahatlıkla yucca yemeğini tercih edebilirsiniz. Bu yemeğin özellikle sosuna bayılacağınızı şimdide söyleyebiliriz.


Yucca

3. Siyah Fasulye

Siyah Fasulye’den oluşan salatalar da Tampa’da yavaş yavaş meşhur yiyecekler arasına giren yeni bir lezzet. Siyah fasulye kullanılarak yapılan çeşit çeşit salataları tek başına bir öğle yemeği olarak tercih edebilirsiniz. Çünkü oldukça doyurucu olacaktır.

Siyah Fasulye

4. Tostones

Tostones’i de Tampa’ya gittiğinizde denemenizi tavsiye ederiz. Çünkü tostonesin kulağa oldukça ilginç gelecek bir lezzet olduğunu düşünüyoruz. Tostones, muz dilimlerinin yağda kızartılmasıyla hazırlanan bir yiyecek. Kızarmış muz mu olur? demeyin, deneyin. Genellikle bal ile servis ediliyor.

Tostones

Tampa hakkında daha fazla şey keşfet!

Tampa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Tampa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Tampa Gezilecek Yerler

Tampa Gezilecek Yerler

Tampa seyahatine kendinizi hazır hissediyor musunuz? O halde hemen Tampa uçak biletinizi sitemizden alın ve bu seyahatiniz için hazırlıklara başlayın! Tampa seyahatinizde mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler ise şuralardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Tampa Uçak Bileti