1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Tampa Uçak Bileti

Tampa Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Busch Bahçeleri
  2. Sunshine Sky Bridge
  3. Ybor City
  4. Sacred Heart Catholic Church

1. Busch Bahçeleri

Busch Bahçeleri, sizleri Afrika’daki vahşi hayatın içine iten bir hayvanat bahçesidir. Aynı zamanda eğlence parkı olarak hazırlanmış bu yeri görmenizde fayda var. Burada kendinizi adeta safarideymiş gibi hissedebilir, doğa hayatının tadını çıkarabilirsiniz.

Busch Bahçeleri

2. Sunshine Sky Bridge

Sunshine Sky Bridge, Tampa’nın simgesi haline gelmiş olan yerdir. Tampa Körfezi üzerine kurulmuş olan bu köprü, yaklaşık 7 kilometre uzunluğundadır. Bu köprü size uçuyormuşsunuz hissi verecektir. Köprünün manzarası gerçekten insanı büyüleyen cinsten.

Sunshine Sky Bridge

3. Ybor City

Ybor City’i gezmeden Tampa’dan gitmek olmazdı. Şehrin tarihine ışık tutan Ybor City, manevi açıdan şehrin gözdesi durumunda. Resmi verilere göre bu bölgenin yaklaşık 100 yıllık bir tarihi olduğu belirtiliyor. Nostaljik binalardan oluşan bu bölgenin sokakları arasında bir bisiklet turu fena olmaz.

Ybor City

4. Sacred Heart Catholic Church

Sacred Heart Catholic Church adlı Katolik kilise, şehrin manevi yanını, kültürünü ve mimarisini yansıtıyor. Tarih meraklıları için a keşfe değer bir yer olan bu kilisenin yapımı 400 yıl sürmüş, yapımına 1500’lü yıllarda başlanmış. Yapımına ise epey paralar harcanmış, yaklaşık 300 bin dolardan söz edilmekte.

Sacred Heart Catholic Church

Daha Fazlasını Keşfet!

Tampa Nerede Yenir

Tampa Nerede Yenir

Tampa’da hangi lezzetleri yiyeceğinize karar verdiniz mi? Şimdiden ağzım sulanmaya başladı dediğinizi duyar gibiyim. Tampa restoranlarına geçmeden önce Tampa uçak biletinizi en kolay, online uçak bileti almayı tercih ederek alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Size önerimiz olan Tampa restoranları ise şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tampa Otel Tavsiye

Tampa Otel Tavsiye

Tampa’da konaklama ücretleri oldukça uygun. Üstelik aradığınız özelliklerde uygun otel bulmak da bir o kadar kolay. Tampa’da toplamda büyüklü küçüklü 186 tane otel vardır. Tampa uçak biletinizi sitemizden alarak çoktan hazır ettiyseniz, size önerimiz olan şu otellere bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tampa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Tampa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tampa'da Alışveriş - Ne Alınır?

Tampa'da Alışveriş - Ne Alınır?

Tampa'da alışveriş yapmak için Ybor City’e gidebilirsiniz. Gündüz vakti alışveriş yapılabilecek birçok mekan vardır. Dünya çapında bilinen ünlü markaları bulabileceğiniz gibi küçük butik mağazalardan da alışveriş yapabilirsiniz. Burada şehre özgü küçük hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tampa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Tampa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kentin en çok sevilen mekanlarının listesi oldukça uzun, Tampa’nın gece hayatı da doğası gibi oldukça renkli. Siz de bu renkli gece hayatı içinde doyasıya eğlenmek isterseniz, Tampa uçak biletiniz bir tık uzağınızda. Tampa’da uğramanızı tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tampa Ne Yenir?

Tampa Ne Yenir?

Tampa, benim gezmem ve tanımam gereken şehir diyorsanız daha neyi bekliyorsunuz? Hemen online uçak biletinizi alın ve Tampa’ya uçun! Tampa’da ne yerim ne içerim diye hiç endişelenmeyin size tavsiyemiz olan şu Tampa lezzetlerine bir göz atın:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tampa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Tampa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Tampa’da ılıman bir iklim görüldüğünü söyleyebiliriz. Ancak yağışlar süreklidir, kuraklığın çok olduğu dönemlerde bile yağış görülmesi mümkündür. Bu kentin ortalama sıcaklığı yaklaşık 13 derecedir. En az yağış ocak ayında, en çok yağış ise haziran ayında görülmektedir. En yüksek sıcaklıklar temmuz aylarında görülmektedir. En soğuk aylar ise aralık - şubat arasıdır. Eğer Tampa’ya seyahat etmek gibi bir planınız varsa ilkbahar ya da yaz aylarında gelebilirsiniz. Gelirken yanınıza mutlaka yağmurluk gibi kıyafetler alın. Muhtemelen ihtiyacınız olacaktır. Tampa’ya gideceğiniz zamanı belirlediniz ve seyahat hazırlıklarına mı başladınız? O halde online Tampa uçak biletinizi en ucuza sitemizden alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tampa Hakkında

Tampa Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaletinde yer alan Tampa, eyaletin hatta ülkenin neredeyse en temiz sokaklarına sahiptir. 500 bine yakın nüfusuyla turistik yerleriyle ön plana çıkmaktadır. Meksika Körfezi’nin kıyısında bulunan bu kentin bulunduğu bölgeye Tampa Bay da denilmektedir. Aynı zamanda Florida eyaletinin en büyük şehirlerinden biri olma özelliğini de taşımaktadır. Şehir yaşamından ve monoton yaşam tarzından sıkılanların çok hoşuna gidecek olan bu şehrin, gündüz görünen gökdelenler ve binalar sanki bir ticaret merkezini andırsa da gece hayatı şehrin görüntüsünün aksine cıvıl cıvıl geçmektedir. Son yıllarda Tampa, turistlerin ve turizmcilerin gözdeleri arasındadır. Şehrin çok pahalı bir yaşantısının olmadığı belirtelim. Şehir her ne kadar sessiz sakin bir kent olsa da şehirde düzenlenen etkinlik ve festivallerle kentin enerjisi sürekli olarak tazelenmektedir. Kentin iklim yapısı birazcık sürprizlerle doludur. Güneşli bir gün aniden kapatarak, gök gürültülü sağanak yağmurlu bir güne dönüşebilir. Ayrıca Tampa ile Türkiye arasında 7 saatlik zaman farkı vardır. Yani şu an Türkiye’de saat 20.00 ise Tampa’da saat 13.00 olacaktır. Eğer siz de şehir yaşantısından birazcık kaçmak ve tatil yapmak istiyorsanız istediğiniz uçak firmasından biletinizi online alarak bu kenti keşfetmeye başlayabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Tampa Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz