1. Anasayfa
  2. Stuttgart Uçak Bileti

Stuttgart Uçak Bileti

Stuttgart Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Stuttgart Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Stuttgart’a Türkiye’den sefer düzenleyen Pegasus, Corendon, Türk Hava Yolları ve SunExpress hava yolları ile direkt veya bir aktarma yaparak uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’de Antalya, İstanbul, Alanya ve İzmir’den Stuttgart’a sık sefer düzenlenmektedir. İstanbul’dan haftanın her günü Stuttgart şehrine 50 sefer gerçekleşmektedir. İstanbul ile Stuttgart arası 1760 kilometredir ve bu güzergahta en kısa uçuş 3 saattir. Siz de online olarak uygun fiyata uçak biletinizi alabilir bu her alanda ünlü ve gelişmiş şehri ziyaret edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Stuttgart’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Stuttgart Hakkında
  3. Stuttgart Ne Yenir?
  4. Stuttgart Nerede Yenir
  5. Stuttgart Gezilecek Yerler
  6. Stuttgart Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Stuttgart’ta Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Stuttgart'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Stuttgart Otel Tavsiye

Stuttgart'taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Stuttgart’ta Stuttgart Havaalanı adında bir tane havaalanı bulunmaktadır. Stuttgart Havaalnı varışlı online uçak biletinizi ucuza getirmek istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Stuttgart Havaalanı 

Stuttgart Havaalanı, Almanya’nın en işlek altıncı havaalanıdır. Stuttgart’a ve yakınındaki beldelere hizmet veren Stuttgart Havaalanı, şehir merkezine 13 kilometre mesafededir. Havaalanı ile şehir merkezi arası yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Yolcu trafiği oldukça yoğundur, yılda yaklaşık 10 milyon yolcu Stuttgart Havaalanı’nı ziyaret etmektedir. Stuttgart Havaalanı, yılda 5- 10 milyon yolcu aralığındaki en iyi Avrupa havaalanı ödülünü kazanmıştır. Sadece 2018 yılında 12 milyona yakın yolcu Stuttgart Havaalanı’nı ziyaret etmiştir. Stuttgart Havaalanı 2013 yılında vefat eden eski Stuttgart belediye başkanı Manfred Rommel’in adını alarak Stuttgart Manfred Rommel Havaalanı adıyla anılmaya başlamıştır. Stuttgart Havaalanı ilk önce 1939 yılında Böblingen Havaalanı’nın yerini alarak kurulmuştur. 1945’li yıllarda Amerikan kontrolü altında kalmıştır. Soğuk Savaş Dönemi’nde ABD’nin helikopter operasyonları için kullanılmıştır. Birleşik Devletler 1948 yılında havaalanını Almanlara iade etmiştir. Havaalanı, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra genişletilmiştir. Stuttgart Havaalanı’nda dört adet terminal bulunmaktadır. Tek pisti ve tek helikopter pisti bulunmaktadır. Stuttgart Havaalanı’nından Stuttgart şehir merkezine gitmek için şu vasıtaları kullanabilirsiniz:

Otobüs ile oldukça ucuza şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 10- 15 dakikada bir havaalanından şehir merkezine sefer düzenleyen otobüslere binmek için havalimanı yanındaki otobüs durağına gidebilirsiniz. Toplu taşıma ile şehir merkezine yolculuğunuz yaklaşık 15 dakika sürecektir.

Taksi vasıtasını da şehir merkezine ulaşımda tercih edebilirsiniz. Taksi ile yolculuk süreniz şehir trafiğine göre değişecektir, ortalama süre ise 20 dakikadır. Taksiyi tercih ederseniz oldukça fazla bir ücret ödemek durumundasınız.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı içindeki araç kiralama ofislerinden veya online şekilde aracınızı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile kısa sürede şehir merkezine ulaşmak isterseniz B27 yolunu takip edebilirsiniz.

Stuttgart’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Stuttgart’ta çok fazla Türk yaşamaktadır eğer gezinizde bir Türk ile karşılaşırsanız şaşırmayın. Stuttgart’ın nüfusunun yarısına yakını başka ülkelerden gelmiştir. Bu nedenle şehirde yerli Stuttgartlı bulmak zordur. Stuttgart’ta alışveriş yapacaksanız alışverişinizi pazar gününe bırakmamanızı öneririz çünkü pazar günleri mağazalar kapalı olur. Eğer hala uçak biletinizi almadıysanız hemen sitemiz üzerinden online olarak Stuttgart uçak bileti alabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz