1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Stuttgart Uçak Bileti

Stuttgart Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Schlossplatz Meydanı
  2. Altes Schloss Kalesi
  3. Neues Schloss
  4. Mercedes- Benz Müzesi

1. Schlossplatz Meydanı

Schlossplatz meydanını Stuttgart ziyaretinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz. Stuttgart’ta yapılan pek çok kutlama, konser bu meydanda yapılmaktadır. Adeta şehrin kalbinin attığı yer bu meydandır. Schlossplatz Meydanı, Yeni Saray’ın ortasında yer almaktadır. Bu meydanda aynı zamanda Concordia Heykeli ve Melek Çeşmesi bulunmaktadır.

Schlossplatz Meydanı

2. Altes Schloss Kalesi

Altes Schloss Kalesi’ni Stuttgart’ın tarihi dokusunu hissetmek isterseniz ziyaret edebilirsiniz. Bu tarihi kale, geçmişi 10. yüzyıla dayanan bir kaledir. Bu kale geçmişte genişletilerek saray olarak da kullanılmıştır.

Altes Schloss Kalesi

3. Neues Schloss

Neues Schloss ise Stuttgart’ta sizi tarih yolculuğuna çıkaracak bir diğer yerdir. Bu yerin inşası ise 1800 lü yıllarda tamamlanmıştır. Bu bina kraliyet ikametgahı olarak kullanılmıştır. Alman mimarisini ve ihtişamlı bir yapıt görmek isterseniz mutlaka gitmeniz gereken yer bu tarihi binadır.

Neues Schloss

4. Mercedes- Benz Müzesi

Mercedes- Benz Müzesi’nde yüzyılı aşkın sürelik otomobil endüstrisinin gelişimi sergilenmektedir. Mercedes markasına ait 160 klasik araba bu müzede sergilenmektedir. Dünyaca ünlü bir otomobil şirketinin nasıl bugünlere geldiğini görmek isterseniz Mercedes-Benz Müzesi’ne gitmelisiniz.

Mercedes- Benz Müzesi

Stuttgart hakkında daha fazla şey keşfet!

Stuttgart'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Stuttgart'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Baharın gelişi, Noel, Paskalya... Stuttgart'ta çok sayıda etkinlik düzenlenmektedir. Katılabileceğiniz bazı festivaller ise şöyle:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Stuttgart Uçak Bileti