1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  4. Stuttgart Uçak Bileti

Stuttgart'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Stuttgart Bahar Festivali (Nisan-Mayıs)
  2. Stuttgart Weindorf Şarap Festivali (26 Ağustos- 6 Eylül)
  3. Stuttgart Açık Hava Caz Festivali (4 Temmuz- 14 Temmuz)
  4. Stuttgart'ta Noel (25 Aralık)
  5. Paskalya (17 Nisan)
  6. İşçi Bayramı (1 Mayıs)
  7. Doğu ve Batı Almanya’nın Birleşmesi (3 Ekim)

1. Stuttgart Bahar Festivali (Nisan-Mayıs)

Stuttgart Bahar Festivali

2. Stuttgart Weindorf Şarap Festivali (26 Ağustos- 6 Eylül)

Stuttgart Weindorf Şarap Festivali

3. Stuttgart Açık Hava Caz Festivali (4 Temmuz- 14 Temmuz)

Stuttgart Açık Hava Caz Festivali

4. Stuttgart'ta Noel (25 Aralık)

Stuttgart'ta Noel

5. Paskalya (17 Nisan)

Paskalya

6. İşçi Bayramı (1 Mayıs)

İşçi Bayramı

7. Doğu ve Batı Almanya’nın Birleşmesi (3 Ekim)

Doğu ve Batı Almanya’nın Birleşmesi

Daha Fazlasını Keşfet!

Stuttgart Nerede Yenir

Stuttgart Nerede Yenir

Stuttgart’ta ne yiyeceğinize karar verdiyseniz sıra geldi nerede yemek yiyeceğinize. Size önerimiz olan Stuttgart restoranlarına geçmeden önce, ucuza uçak bileti almak için güvenli bir yer aramanıza gerek kalmadığını hatırlatmak isteriz. Ucuz uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla ve güvenle alabilirsiniz. Size önerimiz olan Stuttgart restoranları şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Stuttgart Otel Tavsiye

Stuttgart Otel Tavsiye

Stuttgart’ta kalmak için havaalanı, şehir merkezi ve Merkez Tren İstasyonu yakınlarında birçok yer bulabilirsiniz. Stuttgart’a gitme hayalleri kurmaya başladıysanız ve ucuz uçak bileti akıyorsanız doğru yerdesiniz! Sitemizde en ucuz Stuttgart uçak biletlerini sizler için satışa sunduk. Stuttgart’ta konaklamanız için size önerimiz olan oteller ise şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Stuttgart’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Stuttgart’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Stuttgart alışveriş yapmak için harika bir şehirdir. Alışveriş yapmak için büyük caddelere, alışveriş merkezlerine ve büyük mağazaların yanı sıra küçük butik dükkanlara sahiptir. Açık hava pazarları da vardır. Her bütçeye uygun alışveriş imkanı sunar. 

Stuttgart'ta alışveriş yapmak isteyenlere önerimiz Schlossplatz bölgesi. Burada cadde ve sokaklarda çok çeşitli mağazalar ve özellikle hediyelik eşya satan dükkanlar vardır. Kentin en meşhur alışveriş caddesi ise Königstrasse'dir. Araç trafiğine kapalı olan bu caddede sadece yaya olarak yürünebilir. Königstrasse'de dünyaca ünlü markaların mağazalarını bulabilir, lüks tasarım butiklerinden sayılı olarak üretilen tekstil ürünlerine sahip olabilirsiniz. Bu caddede ayrıca yer altı pasajları da vardır. Stuttgart'ta kurulan açık hava pazarları da uygun fiyatlı alışveriş için idealdir. Ayrıca Noel zamanı kurulan Noel Pazarı'na da denk gelirseniz mutlaka gitmenizi öneririz. Noel ruhunu yaşamak ve harika hediyelikler bulup almak için iyi bir seçenektir. Şehir merkezinde bulunan Milaneo Alışveriş Merkezi'nde de yüzlerce mağaza vardır. 

Stuttgart'tan dönerken Stuttgart’ın ünlü meyve şaraplarından satın alabilir veya tavsiye ettiğimiz caddelerden antika ürünleri hem kendinize hem de hediye olarak sevdiklerinize alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Stuttgart Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Stuttgart Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Stuttgart’ın oldukça hareketli bir gece hayatı vardır. Stuttgart’ta gece hayatı denilince akla gelen ilk yer Theodor Caddesi’dir. Stuttgart’ta geceleri şehrin kalbi bu caddede atar. Theodor Caddesi’nde birçok eğlence mekânı ve bar bulunmaktadır. Şaraplarıyla ünlü bu şehirde birçok şarap bar bulunmaktadır. Her müzik tarzına hitap eden mekanları olan Stuttgart’ta caz kulüpleri ve barları ve piyano barları gibi eğlence mekanları da bulunmaktadır. Eğer siz de Stuttgart’ın bu tempolu gece hayatına katılmak isterseniz Stuttgart uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Stuttgart’ta uğramanızı tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Stuttgart Gezilecek Yerler

Stuttgart Gezilecek Yerler

Siz daha seyahat hazırlıklarına başlamadan ucuza uçak biletini nereden alırım diye kara kara düşünüyor musunuz? Düşünmeyi bırakın! Hemen sitemize girin ve en ucuz Stuttgart uçak biletleriyle karşılaşın. Stuttgart’a gittiğinizde mutlaka gezip görmeniz gereken yerler ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Stuttgart Ne Yenir?

Stuttgart Ne Yenir?

Almanya’nın önde gele şehirlerinden biri olan ve Alman kültürünü yakından görebileceğiniz Stuttgart’a gitmeyi kim istemez ki? Bu sene tatilinizi bu şehirde geçirmek isterseniz Stuttgart uçak biletinizi kolaylıkla sitemizden alabilirsiniz. Stuttgart’a gittiğimde ne yerim diye düşünmemeniz için sizin için bir liste hazırladık:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Stuttgart’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Stuttgart’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Stuttgart’ta sıcak ve ılıman bir iklim görülmektedir. Belirgin yağışların görüldüğü bu şehirde yıllık ortalama yağış miktarı 1265 mm dir. Şehirde en kurak aylarda bile yağış miktarı fazladır. Yıllık ortalama sıcaklığı ise 16. 8 derecedir. Yağışın en fazla olduğu aylar ilkbahar aylarıdır. Kış aylarında da yağış fazladır. Stuttgart’a gitmek için en ideal aylar Ağustos, Eylül ve Ekim aylarıdır. Bu aylarda yağış miktarı düşüktür. Bu aylarda ortalama sıcaklık ise 22 derecedir. Bu aralıkta Stuttgart’a gitmek isterseniz Stuttgart’a sonbahar ayının getirdiği güzel görüntüleri de görebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz mevsimde uçak bileti bulabilmek için sitemiz üzerinden bilet fiyatlarını takip edebilir en uygun anda ucuz uçak bileti alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Stuttgart Hakkında

Stuttgart Hakkında

Almanya’nın önemli bir ticaret merkezi olma özelliği taşıyan Stuttgart, Baden- Württemberg eyaletinin merkezi ve en büyük belediyesidir. Stuttgart Almanya’nın güney kısmında yer almaktadır. Neckar Nehri yakınlarında yer alan bu şehir; Belçika, İsviçre ve Avusturya üçgeni ortasında bulunan merkez şehir konumundadır. Şehir aynı zamanda Münih, Nürnberg ve Frankfurt gibi Almanya’nın popüler kentlerine yakın bir konumda bulunmaktadır. Karlsruhe, Heidelberg ve Ulm Stuttgart’ı çevreleyen Almanya şehirleridir. 2018 yılı itibarıyla nüfusu 633 bine yaklaşan şehir, Almanya’nın en kalabalık şehirleri arasında altıncı sıradadır. Stuttgart’ın önemli bir özelliği de Porsche, SAP, Bosch ve Mercedes- Benz gibi ünlü şirketlerin genel merkezlerinin bu şehirde yer almasıdır. Önemli bir ekonomiye sahiptir. Ekonomisi açısından Almanya’ya büyük katkı sağlamaktadır. Endüstrinin ve ticaretin merkezi olan Stuttgart, Mercedes’in anavatanı olarak anılmaktadır. Otomobil üreticiliğinde dünyada ilk sıralarda yer almaktadır. Şehir doğasıyla da büyülemekte, geniş üzüm bağları ve ormanları bu şehrin adeta dekorlarıdır. Endüstrinin ve ticaretin merkezi olmasının yanında sanatın, kültürün ve tarihin de merkezidir. Tarih dolu Stuttgart, geçmişte birçok imparatorluğun egemenliği altına girmiştir. Bunlardan bazıları Roma İmparatorluğu, Alman İmparatorluğu, Weimar Cumhuriyeti ve Nazi Almanyası’dır. Stuttgart’ın mimarisinde geçmişin izlerini kolaylıkla görebilirsiniz. Şehirde yüzlerce yıl öncesinden günümüze ulaşan birçok saray, kale, kilise ve anıt gibi yapılar bulunmaktadır. Saray Meydanı ve yine burada bulunan Concordia Heykeli ve Melek çeşmesi de bu yapılara örnektir. Sanat alanında adından söz ettiren Stuttgart’ta, ünlü müzikallerden olan Vampirlerin Dansı ve Cats’in sahnelendiği dünya çapında ünlü Stuttgart Balesi bulunmaktadır. Bu şehirde yaygın olarak Almanca, Türkçe ve Schwabisch dilleri konuşulmaktadır. Para birimi olarak Euro para birimi kullanılmaktadır. Stuttgart saat farkı olarak Türkiye’den 1 saat geridedir. Sizler de bu kenti gezmek isterseniz hemen sitemiz üzerinden uçak biletinizi online olarak alın, hem erken rezervasyon fırsatlarından yararlanın hem de ucuz uçak bileti bulma fırsatlarından faydalanın.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Stuttgart Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz