1. Anasayfa
  2. Sofya Uçak Bileti

Sofya Uçak Bileti

Sofya Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Sofya Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Türkiye ile Sofya arası direkt uçuş yapılabilen bir havalimanı bulunmamaktadır. Ancak bir veya iki aktarma yaparak Sofya’ya ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan, İzmir’den, Adana’dan ve Denizli’den Sofya’ya gitmek için bir aktarma yapmanız gerekmektedir. Diğer şehirlerden Sofya’ya gitmek için ise iki aktarma yapmanız gerekmektedir. Türkiye-Sofya arası uçak seferlerini sıklıkla gerçekleştiren havayolu şirketleri ise Aegean Airlines ve Türk Hava Yolları’dır.

Bu yıl tatilinizi Sofya’da geçirmeye hazır mısınız? Eğer hazırsanız Sofya online uçak biletinizi en uygun fiyata sitemizden alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Soyfa'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Sofya Hakkında
  3. Sofya Ne Yenir?
  4. Sofya Nerede Yenir
  5. Sofya Gezilecek Yerler
  6. Sofya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Sofya'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Sofya'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Sofya Otel Tavsiye

Sofya'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Sofya’da uluslararası uçuşlar için hizmet veren bir havalimanı vardır o da Sofia Havalimanı’dır. Sofia Havalimanı varışlı online uçak biletinizi, uçuşunuzdan en az 49 gün öncesinden sitemizden alarak en ucuza alabilirsiniz.

Sofia Havalimanı

Sofia Havalimanı, 1935 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Bulgaristan’ın uluslararası havalimanları arasında en yoğun olan havalimanlarından biridir. Sofia Havalimanı, Sofya şehir merkezinin doğusunda kalmaktadır. Şehir merkezi ile havalimanı arası ise yaklaşık 10 kilometredir. Sofia Havalimanı’ndan Sofya şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Otobüs ile havalimanından şehir merkezine direkt olarak gidemeseniz de aktarma yaparak yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Sofia Havalimanı’ndan E84 ve E184 numaralı otobüslere binerek toplu taşıma araçlarının duraklarına ulaşabilir ve oradan aktarma yaparak şehir merkezine olan yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Bir ulaşım yolu olarak E184 numaralı otobüsü kullanarak Sofia Airport durağına gelebilir, buradan M2 metro hattına binerek yaklaşık 25-26 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ise aktarma yapmadan Sofia Havalimanı’ndan Sofya’ya gitmek isteyenlerin alternatif çözüm yolu! Taksileri havalimanı içerisinde veya dışında yer alan duraklarda bulabilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz ise yaklaşık 25 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak da Sofia Havalimanı’ndan Sofia şehir merkezine olan yolculuğunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sofia Havalimanı içerisinde bulunan Sixt ve Top Rent A Car gibi araç kiralama ofislerinden aracınızı esnek fiyata kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile gen. Danail Nikolaev yolunu takip ederseniz Sofya’ya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Sofya'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Sofya’da yaşayan Türk nüfusu oldukça fazladır. Hatta bunun bir sonucu olarak Bulgar restoranından çok Türk restoranı şehirde yoğunluktadır. Eğer Bulgar yemekleri size göre değilse gidip bir Türk restoranında karnınızı doyurabilirsiniz. Sofya’da alışveriş yapmanın ise oldukça ucuza mal olacağını şimdiden belirtelim.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz