1. Anasayfa
  2. San Jose Uçak Bileti

San Jose Uçak Bileti

San Jose Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında San Jose Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Türkiye San Jose istikametinde en sık uçan havayolları American Airlines, United Airlines, Air Canada, Türk Hava Yolları ve Delta Air Lines hava yollarıdır. İstanbul ‘dan San Jose’ye uçuş yaklaşık 16 buçuk saat sürmektedir. San Jose uçuşları arasında direkt uçuş bulunmamakla birlikte ülkemizden 2 aktarma yaparak San Jose’ye ulaşabilirsiniz. Ülkemizden İstanbul, İzmir, Batman, Diyarbakır, Çanakkale ve Ankara gibi şehirlerden San Jose’ye aktarmalı olarak uçabilirsiniz. İstanbul ile San Jose arasında ise haftanın her günü 62’ye yakın sefer düzenlenmektedir. En düşük fiyatlı uçak biletini bulabileceğiniz aylar ise kış ayları olmaktadır. Siz de online şekilde uçak bileti almayı tercih ederek zamanınızdan tasarruf edebilirsiniz. San Jose uçak biletinizi online sistem üzerinden almaya karar verdiyseniz, uçak biletinizin hemen elinizin altında olduğunu söyleyebiliriz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. San Jose’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. San Jose Hakkında
  3. San Jose Ne Yenir?
  4. San Jose Nerede Yenir
  5. San Jose Gezilecek Yerler
  6. San Jose Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. San Jose’de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. San Jose'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. San Jose Otel Tavsiye

San Jose’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

San Jose’ye uçak kullanarak ulaşmak isteyenleri karşılayan bir havalimanı vardır. Bu havalimanı ise San Jose Uluslararası Havaalanı’dır. San Jose Uluslararası Havaalanı varış noktası olan online uçak biletinizi en kolay ve en ucuza sitemizden alabilirsiniz.

San Jose Uluslararası Havaalanı

Bu havaalanının yeni adı Norman Y. Mineta San Jose Uluslararası Havalimanı’dır. San Jose’nin şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanı, Santa Clara ve Silikon Vadisi’ne hizmet vermektedir. Yurt içinde ve uluslararası seyahat eden yüzbinlerce yolcu San Jose Havalimanı’nı ziyaret etmektedirler. Bu havaalanı aynı zamanda en önemli özelliği San Fransisco körfezinin en büyük ikinci havalimanı olmasıdır. San Jose Uluslararası Havaalanı’ndan San Jose şehir merkezine gitmek için şu araçlardan birini kullanabilirsiniz:

Otobüs ile San Jose Uluslararası Havaalanı’ndan San Jose şehir merkezine gitmek aktarmalı bir şekilde gerçekleşecektir. Aslında oldukça kısa olan bu mesafe, otobüs ile oldukça uzun sürede tamamlanmaktadır. Ama ben havaalanından şehir merkezine yolculuğumu ucuza getirmek istiyorum diyorsanız otobüsle gitmeyi tercih etmelisiniz. San Jose Uluslararası Havaalanı’ndan otobüse binmek için B Terminali’ne gitmeniz gerekmektedir. Buradan 60 numaralı otobüse binip El Camino & Lafayette durağında inmeniz ve bu duraktan 22 numaralı otobüse binmeniz gerekmektedir. 

Taksi ise San Jose Uluslararası Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşımda en pratik yol. Havaalanı içerisindeki veya çevresindeki durakların birinden bineceğiniz taksi ile yaklaşık 8-10 dakika içinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak bu süreyi trafiğin etkileyebileceğini de belirtelim.

Araç kiralayarak da hem havaalanından şehir merkezine giderken hem de San Jose seyahatiniz sırasında oldukça rahat edersiniz. Araç kiralamak için San Jose Uluslararası Havaalanı içindeki Alamo, Enterprise ve Budget gibi araç kiralama ofislerinden birini tercih edebilirsiniz. Kiraladığınız bu araç ile şehir merkezine giderken CA-87 S yolunu takip ederseniz kısa sürede San Jose’ye ulaşmış olursunuz.

San Jose’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

San Jose’de çok sayıda Türk yaşamaktadır. Herhangi bir yerde bir Türk’le karşılaşmanız size bir süre sonra normal gelecektir. San Jose’de insanlar arasındaki dayanışma ve yardımlaşma diğer ülkelere göre daha azdır insanlar çoğu zaman yalnız yaşamayı tercih ederler. San Jose yerlileri bunu ne kadar inkâr etse de git gide artan evsiz ve aç insan sayısı bu durumu destekler niteliktedir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz