1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. San Jose Uçak Bileti

San Jose Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Downtown
  2. Winchester Gizem Evi
  3. Aziz Joseph Katedral Bazilikası
  4. San Jose Gül Bahçesi
  5. Teknolojik Yenilikler Müzesi

1. Downtown

Downtown, adeta San Jose’nin kalbinin attığı yerdir. Burada gerçekten San Jose’de olduğunuzu hissedebilirsiniz. Birçok alışveriş merkezinin de bulunduğu bu meydanda doyasıya alışveriş yapabilirsiniz. Şehrin tarihi dokusunu da yine bu bölgede görebilirsiniz. San Jose’ye gidip de San Jose’nin kilit noktası konumunda olan şehir merkezi Downtown’u görmedim demeyin.

Downtown

2. Winchester Gizem Evi

Winchester Gizem Evi en önemli turistik yerlerden biridir. Amerikan Ulusal Tarihi Mekanları içerisinde yer alan bu gizem evini mutlaka gezip görmelisiniz. Peki burada ne mi var? Winchester Gizem Evi’nde korku filmlerine konu olabilecek bir mimari var. Konak olarak inşa edilen Winchester Gizem Evi, ünlü bir silah patronu olan William Winchester’ın eşi Sarah Winchester’ın eviymiş.

Winchester Gizem Evi

3. Aziz Joseph Katedral Bazilikası

Aziz Joseph Katedral Bazilikası 1885’ten bu yana açık olan bir Katolik kilisedir. Tarihi olarak oldukça değerli olan bu yapıyı gezerken San Jose’nin göz alıcı mimarisini yakından görme şansını yakalamış olursunuz. San Jose’de yaşayanlar için manevi olarak değerli bir yapı olan Aziz Joseph Katedral Bazilikası’nda şehrin kültürünü, manevi yanını da yakından görme şansını yakalarsınız.

Aziz Joseph Katedral Bazilikası

4. San Jose Gül Bahçesi

San Jose Gül Bahçesi, kentin doğa yanını ayaklarınızın altına serecek olan yerdir. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen güllere ev sahipliği yapan bu bahçede mis gibi gül kokusunu içinize çekerek yürüyüş yapabilirsiniz. Farklı gül çeşitlerinin oluşturduğu bu ihtişamlı bahçe, görsel olarak da şehirde bir harika yaratıyor.

San Jose Gül Bahçesi

5. Teknolojik Yenilikler Müzesi

Teknolojik Yenilikler Müzesi’ni de San Jose’ye geldiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz. Teknoloji alanının geçmişini ve yakın geleceğini adeta bir film şeridi gibi size gösterecek olan müze bu müzedir. Teknoloji alanında oldukça gelişmiş ve büyük adımlar atmaya da devam eden San Jose şehrine gelmişken bu müzeye uğramamak ayıp olur.

Teknolojik Yenilikler Müzesi

San Jose hakkında daha fazla şey keşfet!

San Jose'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

San Jose'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
San Jose Uçak Bileti