1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. San Jose Uçak Bileti

San Jose Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Downtown
  2. Winchester Gizem Evi
  3. Aziz Joseph Katedral Bazilikası
  4. San Jose Gül Bahçesi
  5. Teknolojik Yenilikler Müzesi

1. Downtown

Downtown, adeta San Jose’nin kalbinin attığı yerdir. Burada gerçekten San Jose’de olduğunuzu hissedebilirsiniz. Birçok alışveriş merkezinin de bulunduğu bu meydanda doyasıya alışveriş yapabilirsiniz. Şehrin tarihi dokusunu da yine bu bölgede görebilirsiniz. San Jose’ye gidip de San Jose’nin kilit noktası konumunda olan şehir merkezi Downtown’u görmedim demeyin.

Downtown

2. Winchester Gizem Evi

Winchester Gizem Evi en önemli turistik yerlerden biridir. Amerikan Ulusal Tarihi Mekanları içerisinde yer alan bu gizem evini mutlaka gezip görmelisiniz. Peki burada ne mi var? Winchester Gizem Evi’nde korku filmlerine konu olabilecek bir mimari var. Konak olarak inşa edilen Winchester Gizem Evi, ünlü bir silah patronu olan William Winchester’ın eşi Sarah Winchester’ın eviymiş.

Winchester Gizem Evi

3. Aziz Joseph Katedral Bazilikası

Aziz Joseph Katedral Bazilikası 1885’ten bu yana açık olan bir Katolik kilisedir. Tarihi olarak oldukça değerli olan bu yapıyı gezerken San Jose’nin göz alıcı mimarisini yakından görme şansını yakalamış olursunuz. San Jose’de yaşayanlar için manevi olarak değerli bir yapı olan Aziz Joseph Katedral Bazilikası’nda şehrin kültürünü, manevi yanını da yakından görme şansını yakalarsınız.

Aziz Joseph Katedral Bazilikası

4. San Jose Gül Bahçesi

San Jose Gül Bahçesi, kentin doğa yanını ayaklarınızın altına serecek olan yerdir. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen güllere ev sahipliği yapan bu bahçede mis gibi gül kokusunu içinize çekerek yürüyüş yapabilirsiniz. Farklı gül çeşitlerinin oluşturduğu bu ihtişamlı bahçe, görsel olarak da şehirde bir harika yaratıyor.

San Jose Gül Bahçesi

5. Teknolojik Yenilikler Müzesi

Teknolojik Yenilikler Müzesi’ni de San Jose’ye geldiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz. Teknoloji alanının geçmişini ve yakın geleceğini adeta bir film şeridi gibi size gösterecek olan müze bu müzedir. Teknoloji alanında oldukça gelişmiş ve büyük adımlar atmaya da devam eden San Jose şehrine gelmişken bu müzeye uğramamak ayıp olur.

Teknolojik Yenilikler Müzesi

Daha Fazlasını Keşfet!

San Jose Nerede Yenir

San Jose Nerede Yenir

Meksika yemeklerinin en lezzetlilerini yiyebileceğiniz San Jose'de ayrıca diğer dünya mutfaklarından yemekler yapan restoranlar da vardır. İtalyan, Japon ve Fransız restoranlarının ağırlıklı olarak yer aldığı bu kentte bu ülkelere özgü yemekleri yemenizi tavsiye ederiz. San Jose halkının en çok sevdiği ve popüler hale gelen mekanlardan bazılarını sizin için listeledik. San Jose ziyaretinizde bu mekanlara da uğrayabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
San Jose Otel Tavsiye

San Jose Otel Tavsiye

San Jose’de uygun fiyata birçok kalacak yer bulabilirsiniz. Size tavsiyemiz olan otellere geçmeden önce San Jose uçak bileti yazarak sitemizden uygun fiyata uçak biletinizi alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. San Jose’de konaklamanız için size tavsiyemiz olan oteller ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
San Jose'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

San Jose'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
San Jose’de Alışveriş - Ne Alınır?

San Jose’de Alışveriş - Ne Alınır?

San Jose’den sevdikleriniz için hediye almak isterseniz Bass Pro Shops’u ziyaret edebilirsiniz. San Jose’den sevdikleriniz için şehrin önemli bir geçim kaynağı olan ahşap ve seramikten yapılan hediyelik eşyalardan alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
San Jose Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

San Jose Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

San Jose’de oldukça renkli bir gece hayatı vardır. Eğlence mekanları sadece dokusuyla bile büyülemektedir. Ben San Jose’de doyasıya eğlenirim diyorsanız San Jose varışlı online uçak biletinizi sitemizden temin edebilirsiniz. San Jose’ye vardığınızda uğramanızı tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
San Jose Ne Yenir?

San Jose Ne Yenir?

San Jose'de dünya mutfağından yemekler sıklıkla tüketilir. Özellikle Meksika yemeği olan taco, Japon yemeği sushi, İtalyan yemeği olan pizza... Baharatın bol kullanıldığı Hint yemekleri de sevilir. Barbeküyü de çok seven San Jose halkının kırmızı ve beyaz etin her çeşidini severek yediğini söyleyebiliriz. Amerikan kültürüne ait olan fast food sevgisi bu kentte de vardır ancak diğer yerlere göre daha azdır. Çünkü bu kentin bulunduğu Kaliforniya eyaleti, Amerika'nın batısında bulunur ve Meksika'ya komşudur. Dolayısıyla mutfağında da ağırlıklı olarak Meksika'dan etkilenmiştir. San Jose seyahatinizde yemek molası verdiğinizde harika Meksika yemeklerini tatmanızı bu nedenle öneririz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
San Jose’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

San Jose’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

San Jose’de ılıman ve sıcak bir iklim hakimdir. Kış aylarında yağışlar görülmektedir. San Jose’nin yıllık ortalama sıcaklığı 16 dereceye varmaktadır. Kış aylarında en düşük sıcaklık 9 derecedir. Yağışın en az olduğu aylar ise yaz aylarıdır. San Jose, her mevsim sıcak bir şehirdir yalnız kış yağışları San Jose gezinizde sizi engelleyebilir bu nedenle yağışın az olduğu zamanlarda haziran, temmuz ve ağustos aylarında San Jose’ye gitmenizi tavsiye ederiz.

San Jose’ye gitmenizi tavsiye ettiğimiz zamanlar için en ucuza uçak bileti arıyorsanız, sitemizde bulabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
San Jose Hakkında

San Jose Hakkında

Santa Clara Kontluğu’nun merkez şehri olan San Jose, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan bir şehirdir. San Jose Kosta Rika’nın başkenti ve en büyük şehri olma özelliği taşımaktadır. Bu şehir, Central Valley vadisi üzerinde yer almaktadır ve ekonomik, sosyal, siyasi faaliyetlerin çokça olduğu bir şehirdir. San Francisco’ya komşu konumdadır. Kosta Rika’nın başkenti San Jose, Panama ile Nikaragua arasında kalmaktadır. Turizm sektörü de oldukça gelişmiş olan bu şehrin, Karayip Denizi ve Büyük Okyanus’a kıyısı bulunmaktadır. San Jose aynı zamanda kahve ve orkide yetiştiriciliğinde adından çok söz ettiren bir şehirdir. Bu sakin ve doğa harikası şehirde ortalama yaşam süresi 80 yılı civarındadır. Refah seviyesi yüksektir. Ülkenin idari merkezi konumundadır. Limanı ile de oldukça ünlenen San Jose, yeşilin bin bir tonunu bünyesinde barındırmakta; doğa güzellikleriyle hayran bırakmakta. İdari bir merkez olmasının yanında eğlence ve festivallerin de merkezi konumunda olan bir şehirdir. Tarihi olarak da büyük önem taşıyan San Jose’yi 1777’li yıllarda İspanyollar kurmuştur. Silikon Vadisi’nin Başkenti takma ismi San Jose’ye verilmiştir. Nüfusu ile ise Amerika Birleşik Devletleri’nin nüfus listesinde 10. sırada yer alan San Jose’nin nüfusu 2013 yılı itibarı ile bir milyona yaklaşmıştır. Şehrin resmi dili İspanyolcadır. Şehir sınırları içerisinde farklı yerel diller de konuşulsa da yoğun olarak İspanyolca konuşulmaktadır. San Jose, tarihi boyunca İspanya, Meksika gibi birçok ülkenin egemenliği altına girmiş bir şehirdir. Bu nedenle tarihi zengindir. San Jose Müzesi, Mısır Müzesi ve Portekiz Müzesi bu zengin tarihi yansıtan müzelerdir. San Jose’nin para birimi ise Kosta Rika Kolonu’dur. Bu yılki tatilimde San Jose’yi bir gezip göreyim diyenlerdenseniz, San Jose uçak bileti almak için daha neyi bekliyorsunuz? Sadece iki dakikanızı ayırarak San Jose uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
San Jose Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz