1. Anasayfa
  2. Samsun Uçak Bileti

Samsun Uçak Bileti

Samsun Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Samsun Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Samsun şehrine, Türkiye’de bulunduğunuz bir şehirden direkt veya 1 aktarmalı uçuş yaparak gidebilirsiniz. Ankara, İzmir, İstanbul ve Antalya şehirlerinden Samsun şehrine sık şekilde direkt uçuş yapılmaktadır. Samsun Çarşamba Havaalanı’na sık sefer gerçekleştiren hava yolları ise Türk Hava Yolları, SunExpress ve Pegasus’tur. Samsun şehri ile İstanbul şehri arası uçakla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir. Samsun şehri ile Ankara şehri arası ise uçakla yaklaşık 56-57 dakika aralığında sürmektedir. Sitemiz üzerinden uygun fiyata uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Samsun'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Samsun Hakkında
  3. Samsun Ne Yenir?
  4. Samsun Nerede Yenir
  5. Samsun Gezilecek Yerler
  6. Samsun Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Samsun'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Samsun'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Samsun Otel Tavsiye

Samsun'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Samsun şehri ve çevresindeki bölgelere hizmet veren bir tane havalimanı bulunmaktadır.

Samsun Çarşamba Havalimanı

Samsun şehrinin ilk havalimanı Samsun Havalimanı’dır. 1958 yılının kasım ayında trafiği başlayan bu havaalanı şehir merkezine yalnızca 4 kilometre mesafede bulunmaktaydı. Samsun Havalimanı 1999 yılına kadar hizmet vermiştir ve sonrasında hızla artan yolcu ve uçak trafiği karşısında yetersiz kalmıştır. 1994 yılında ise Samsun Çarşamba Havalimanı’nın yapımına başlanmıştır. Samsun Çarşamba Havalimanı, 1994-1998 yılları arasında inşa edilmiştir. 15 Aralık 1998 günü, o dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Başbakanı Mesut Yılmaz’ın katılımıyla Samsun Çarşamba Havalimanı’nın açılışı yapılmıştır. Havaalanının ilk seferi, 1999 yılı Ocak ayında gerçekleşmiştir. Samsun’un Çarşamba ilçesi Çınarlık mahallesinde Samsun-Ordu yolu üzerinde bulunmaktadır. Samsun Çarşamba Havalimanı’nın Samsun şehrinin merkezine olan uzaklığı yaklaşık 25 kilometredir. Yolcu trafiği yoğun olan Samsun Çarşamba Havaalanı yılda yaklaşık 1,8 milyon yolcuyu ağırlamaktadır. EgyptAir, Lufthansa, Pegasus, Sunexpress, Türk Hava Yolları ve Ukraine International hava yollarının Samsun Çarşamba Havaalanı’na sık uçuşu bulunmaktadır. Samsun Çarşamba Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için üç vasıta mevcuttur: 

Samsun Çarşamba Havaalanı’ndan şehir merkezine Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin özel halk otobüsünün Çınarlık ring servisleri saat 12.00 ve 16.00’da günde iki sefer olmak üzere havalimanının nizamiye kapısından geçmektedir.

Samsun Çarşamba Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için taksi vasıtasını da tercih edebilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler bulunmaktadır. Taksi ile yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 25 dakika sürecektir. Taksi ile şehir merkezine ulaşımınızı sağlamak isterseniz yaklaşık 116 lira ücret ödemek durumundasınız.

Samsun Çarşamba Havaalanı’ndan şehir merkezine kiraladığınız araç vasıtasıyla da gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havalimanı içerisinde birçok araç kiralama ofisi bulunmaktadır.

Samsun Çarşamba Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ otobüsleri de kullanılabilir. Fakat HAVAŞ servisleri Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından bir süreliğine durdurulmuştur.

Eğer siz uçak biletinizi hala almadıysanız hızlıca sitemizden ucuz uçak biletinizi rahatça alabilirsiniz.

Samsun'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Samsun, ilginç sebepleri olan birçok ilginç olayın yaşandığı şehirdir. Bu nedenle haberlerde çok defa yer eden bir şehirdir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz