1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gezilecek Yerler
 4. Samsun Uçak Bileti

Samsun Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
 1. Bandırma Vapuru ve Milli Mücadele Parkı Açık Hava Müzesi
 2. Milli Kurtuluş Anıtı
 3. Onur Anıtı
 4. Samsun Kent Müzesi
 5. Amazon Adası, Batı Park
 6. Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti
 7. Şahinkaya Kanyonu Tabiat Parkı
 8. Kabaceviz Şelaleleri

1. Bandırma Vapuru ve Milli Mücadele Parkı Açık Hava Müzesi

Bandırma Vapuru ve Milli Mücadele Parkı Açık Hava Müzesi, Samsun şehrinin simgesi haline gelmiştir. Bandırma Vapuru, Mustafa Kemal Atatürk ve kurmaylarını İstanbul’dan Samsun’a getiren vapurdur. Tarihte önemli bir yeri olan Bandırma Vapuru’nun bir örneği, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının ilk ayak bastığı yere yerleştirilmiştir. 2003 yılında müze olarak açılmış ve ziyaretçileri kabul etmeye başlamıştır. Müze içerisinde bal mumundan yapılmış Atatürk’ün arkadaşlarını ve vapurda olanları simgeleyen heykeller bulunmaktadır.

Bandırma Vapuru ve Milli Mücadele Parkı Açık Hava Müzesi

2. Milli Kurtuluş Anıtı

Milli Kurtuluş Anıtı, Milli Mücadele dönemini simgeleyen bir anıttır. Anıtta Türkiye’nin bölgelerini temsilen yedi figür bulunmaktadır.

Milli Kurtuluş Anıtı

3. Onur Anıtı

Onur Anıtı, Samsun şehrinin simgelerinden biridir. İlkadım ilçesinde Belediye Parkı içerisinde bulunan bu anıt Avustralyalı bir heykeltıraş olan Heinrich Krippel tarafından yapılmıştır. Bu anıtta Gazi Mustafa Kemal Atatürk şahlanan atı üzerinde dimdik ve korkusuzca batıya bakmaktadır.

Onur Anıtı

4. Samsun Kent Müzesi

Samsun Kent Müzesi, Samsun şehrinin tarihini ve Samsun şehrine ait çoğu değeri sergileyen bir müzedir. Samsun şehrini tanımak, tarihini bilmek istiyorsanız bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Samsun Kent Müzesi

5. Amazon Adası, Batı Park

Amazon Adası, Batı Park, tarihte Samsun şehrinin belirli bölgelerinde yaşamış olan kadın savaşçı Amazonların hayatı bu adada sergileniyor. Aynı zamanda bu adada Amazon savaşçı kraliçesi heykeli de bulunmaktadır.

Amazon Adası, Batı Park

6. Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Samsun şehrinin önemli doğal güzelliklerinden biridir. Samsun’un Bafra ilçesinde bulunan bu delta aynı zamanda Türkiye’nin en büyük deltalarından biridir. Göçmen kuşların göç yolu üzerindeki bir dinleme noktası özelliğindeki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti dönem dönem farklı kuş türlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti

7. Şahinkaya Kanyonu Tabiat Parkı

Şahinkaya Kanyonu Tabiat Parkı, içerisinde bulunan heybetli kayalar ve manzarası ile Samsun şehrinin önemli doğal güzelliklerinden biridir. Samsun’un Vezirköprü ilçesinde bulunan bu tabiat parkı içerisinde doğa yürüyüşü yapabilir, bisiklete binebilir ve eşsiz manzarasının fotoğrafını çekebilirsiniz.

Şahinkaya Kanyonu Tabiat Parkı

8. Kabaceviz Şelaleleri

Kabaceviz Şelaleleri, üç kademeli bir şelaledir ve bu özelliğiyle ziyaretçilerinin dikkatini çekmektedir. Samsun’un Çarşamba ilçesinde bulunan bu gizli cennet Kabaceviz Şelalelerini Samsun gezi listenize eklemenizi öneririz.

Kabaceviz Şelaleleri

Samsun hakkında daha fazla şey keşfet!

Samsun'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Samsun'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Samsun Ne Yenir?

Samsun Ne Yenir?

Samsun mutfağı zengin bir mutfaktır. Karadeniz Bölgesi’ne özgü birçok lezzeti Samsun şehrinde tadabilirsiniz. 

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Samsun Uçak Bileti