1. Anasayfa
  2. Raleigh Uçak Bileti

Raleigh Uçak Bileti

Raleigh Durham Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Raleigh Durham Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Raleigh’e Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Türkiye üzerinden Ukrayna Hava Yolları, American Airlines, Türk Hava Yolları ve Swiss hava yollarını kullanabilirsiniz. Türkiye’de İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir gibi büyükşehirlerinden Raleigh’e uçuş seferi düzenlenmektedir. En kısa Türkiye- Raleigh seferi 35 saat 20 dakika sürmektedir. En kısa süren sefer İstanbul’dan Raleigh’e olan seferdir. 

Raleigh uçak biletinizi henüz almadıysanız online sistem üzerinden almayı tercih ederek uçak biletinizi ucuza getirebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Raleigh’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Raleigh Hakkında
  3. Raleigh Durham Ne Yenir?
  4. Raleigh Durham Nerede Yenir
  5. Raleigh Durham Gezilecek Yerler
  6. Raleigh Durham Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Raleigh’de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Raleigh'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Raleigh Durham Otel Tavsiye

Raleigh'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Raleigh kentine hizmet veren bir tane havaalanı vardır. Raleigh varışlı online uçak biletinizi aldığınızda kentte varacağınız ilk nokta Raleigh-Durham Uluslararası Havaalanı’dır.

Raleigh - Durham Uluslararası Havaalanı

Raleigh - Durham Uluslararası Havaalanı Durham- Chapel Hill ve Raleigh şehirleri üçgeninin tam ortasında bulunmaktadır. Raleigh, Durham, Morrisville ve Kuzey Coralina Araştırma Üçgeni bölgesine hizmet vermektedir. Raleigh- Durham Uluslararası Havaalanı, Morrisville kentinin merkezine yaklaşık 7 km uzaklıktadır. Yoğun bir yolcu trafiği olan bu havaalanını yılda yaklaşık 10 milyon yolcu ziyaret etmektedir. Üç pisti olan havaalanı, 5 bin dönümlük arazi üzerine yapılmıştır. Bölgenin ilk havaalanı 1929 yılında şehrin güneyinde yapılmıştı, bu havaalanının ismi Raleigh Belediye Havaalanı idi. Daha sonra Raleigh ve Durham şehirleri arasında daha büyük bir havaalanı inşa etmek amaç edinildi. Böylece Raleigh- Durham kentlerinin arasında bulunan yeni Raleigh- Durham Havaalanı Eastern Airlines havayolunun uçuşuyla 1943 yılında açıldı. ABD’nin çoğu şehrine sıklıkla sefer düzenleyen Raleigh- Durham Uluslararası Havaalanı iki yolcu terminaline ve üç piste sahiptir. Siz de online olarak sitemiz üzerinden uygun fiyata uçak biletinizi hızlıca alarak Raleigh kentine seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Raleigh- Durham Uluslararası Havaalanı’na ulaştıktan sonra Raleigh şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve kiralayacağınız araç vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezi ile havaalanı arası mesafe ise 19 kilometredir. Raleigh-Durham Uluslararası Havaalanı’ndan Raleigh şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Otobüs, Raleigh-Durham Uluslararası Havaalanı’ndan Raleigh şehir merkezine gitmenin toplu taşıma seçeneğidir. Eğer toplu taşıma aracıyla şehir merkezine ulaşmak isterseniz yolculuğunuz ortalama 35 dakika sürecektir. Triangle Transit Hattının 100 numaralı otobüsleri ile bu seferi gerçekleştirebilirsiniz.

Taksi ile Raleigh Havaalanı’ndan şehir merkezine gitmek isterseniz havaalanında birçok taksi bulabilirsiniz. Şehir merkezine taksi ile yolculuğunuz trafik yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 20- 25 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak şehir merkezine gitmeyi tercih ederseniz havaalanındaki terminallerde bulunan araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine giderken I-40 E yolunu kullanırsanız yolculuğunuz daha kısa sürecektir.

Raleigh’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Raleigh’de toplu taşıma fazla gelişmiş değildir. Toplu taşımaya ihtiyacınız olduğunda bu sizi şaşırtmasın. Geniş yolları bulunan bu şehirde yaşayanların çoğu araba sahibidir. Raleigh, yüzölçümü bakımından küçük bir şehirdir. Gezilecek alan azdır. ABD’nin diğer şehirlerini gördüyseniz gezilecek alan bakımından bu küçük ama eğlenceli şehirde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz