1. Anasayfa
 2. Raleigh Uçak Bileti

Raleigh Uçak Bileti

Raleigh Durham Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Raleigh Durham Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Raleigh’e Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Türkiye üzerinden Ukrayna Hava Yolları, American Airlines, Türk Hava Yolları ve Swiss hava yollarını kullanabilirsiniz. Türkiye’de İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir gibi büyükşehirlerinden Raleigh’e uçuş seferi düzenlenmektedir. En kısa Türkiye- Raleigh seferi 35 saat 20 dakika sürmektedir. En kısa süren sefer İstanbul’dan Raleigh’e olan seferdir. 

Raleigh uçak biletinizi henüz almadıysanız online sistem üzerinden almayı tercih ederek uçak biletinizi ucuza getirebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Raleigh’e Nasıl Gidilir?
 2. Raleigh'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Raleigh’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Raleigh Hakkında
 5. Raleigh Durham Ne Yenir?
 6. Raleigh Durham Nerede Yenir
 7. Raleigh Durham Gezilecek Yerler
 8. Raleigh Durham Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Raleigh’de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Raleigh'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Raleigh’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Raleigh Durham Otel Tavsiye

Raleigh'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Raleigh kentine hizmet veren bir tane havaalanı vardır. Raleigh varışlı online uçak biletinizi aldığınızda kentte varacağınız ilk nokta Raleigh-Durham Uluslararası Havaalanı’dır.

Raleigh - Durham Uluslararası Havaalanı

Raleigh - Durham Uluslararası Havaalanı Durham- Chapel Hill ve Raleigh şehirleri üçgeninin tam ortasında bulunmaktadır. Raleigh, Durham, Morrisville ve Kuzey Coralina Araştırma Üçgeni bölgesine hizmet vermektedir. Raleigh- Durham Uluslararası Havaalanı, Morrisville kentinin merkezine yaklaşık 7 km uzaklıktadır. Yoğun bir yolcu trafiği olan bu havaalanını yılda yaklaşık 10 milyon yolcu ziyaret etmektedir. Üç pisti olan havaalanı, 5 bin dönümlük arazi üzerine yapılmıştır. Bölgenin ilk havaalanı 1929 yılında şehrin güneyinde yapılmıştı, bu havaalanının ismi Raleigh Belediye Havaalanı idi. Daha sonra Raleigh ve Durham şehirleri arasında daha büyük bir havaalanı inşa etmek amaç edinildi. Böylece Raleigh- Durham kentlerinin arasında bulunan yeni Raleigh- Durham Havaalanı Eastern Airlines havayolunun uçuşuyla 1943 yılında açıldı. ABD’nin çoğu şehrine sıklıkla sefer düzenleyen Raleigh- Durham Uluslararası Havaalanı iki yolcu terminaline ve üç piste sahiptir. Siz de online olarak sitemiz üzerinden uygun fiyata uçak biletinizi hızlıca alarak Raleigh kentine seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Raleigh- Durham Uluslararası Havaalanı’na ulaştıktan sonra Raleigh şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve kiralayacağınız araç vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezi ile havaalanı arası mesafe ise 19 kilometredir. Raleigh-Durham Uluslararası Havaalanı’ndan Raleigh şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Otobüs, Raleigh-Durham Uluslararası Havaalanı’ndan Raleigh şehir merkezine gitmenin toplu taşıma seçeneğidir. Eğer toplu taşıma aracıyla şehir merkezine ulaşmak isterseniz yolculuğunuz ortalama 35 dakika sürecektir. Triangle Transit Hattının 100 numaralı otobüsleri ile bu seferi gerçekleştirebilirsiniz.

Taksi ile Raleigh Havaalanı’ndan şehir merkezine gitmek isterseniz havaalanında birçok taksi bulabilirsiniz. Şehir merkezine taksi ile yolculuğunuz trafik yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 20- 25 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak şehir merkezine gitmeyi tercih ederseniz havaalanındaki terminallerde bulunan araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine giderken I-40 E yolunu kullanırsanız yolculuğunuz daha kısa sürecektir.

Raleigh’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Raleigh’e ılıman ve sıcak bir iklim hakimdir. Raleigh’de çokça yağışlar görülmekte, kurak aylarda bile yağış miktarı fazladır. Yıllık ortalama sıcaklığı 15 derece civarındadır. En soğuk ay ocak ayıdır, ocak ayı ortalama sıcaklığı ise 4 derece civarındadır. En soğuk aylarda bile minimum sıcaklık yaklaşık -1 derecedir. Yağış en fazla yaz ve bahar aylarında görülmektedir. Bahar aylarının istisnası nisan ayıdır. Nisan ayında yağış miktarı diğer bahar aylarına göre daha düşüktür. Raleigh’i gezmek için bahar aylarından nisan ayını tercih ederseniz Raleigh’in bahar ayındaki muhteşem doğasına şahit olabilirsiniz. Raleigh’e gitmek için yağış miktarının az olduğu ve ortalama sıcaklığın 15 derece olduğu eylül, ekim ve kasım aylarını da tercih edebilirsiniz.

Raleigh uçak biletinizi en ucuza almak için sitemizden uçak biletinizi almanızı tavsiye ederiz. Böylece hem maddi açıdan hem de zaman açısından tasarruf etmiş olursunuz.

Raleigh Hakkında

Raleigh, Amerika Birleşik Devletleri’nin bir eyaleti olan Kuzey Koralina eyaletinin merkezi olma özelliği taşımaktadır. Kuzey Koralina eyaletinin nüfus olarak en yoğun ilçelerinden biri olan Wake ilçesinin idari merkezidir. Raleigh ‘City of Oaks’yani Meşeler Şehri adıyla anılmaktadır. Şehre bu takma adın verilmesinin sebebi şehrin caddelerinde çok sayıda meşe ağacının bulunmasıdır. Şehir meşe ağacı ile o kadar özdeşleşmiştir ki şehrin bayrak ve mühründe meşe ağacı figürü vardır. Şehir parkları ve geniş yolları ile ünlüdür. ABD’nin en kalabalık 42. şehri olma özelliği taşımaktadır. Nüfusu 2012 yılı itibarı ile 450 bine yaklaşmıştır. Raleigh; Durham, Chapel Hill ve Wilson kentlerine komşu konumdadır. Düzenli ve sakin bir şehir yapısı olan Raleigh, yaklaşık 230 yıllık bir geçmişe sahiptir. Kuzey Koralina eyaletinin başkenti olan bu şehir 1792 yılında kurulmuştur. Raleigh 5 üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan en eski olanı 1857 yılında kurulan William Peace Üniversitesi’dir. Oldukça donanımlı ve popüler olan Kuzey Koralina Eyalet Üniversitesi de Raleigh’de bulunmaktadır. Yaklaşık 50 bin öğrenci bu şehirde öğrenim görmektedir. Raleigh, müzeleriyle ünlü bir şehirdir. Bu şehri gezerken çok sayıda müze görebilirsiniz. Zengin bir kültürel mirası olan bu kentin en ünlü müzelerinden biri Kuzey Coralina Sanat Müzesi’dir. Raleigh’in merkezi de tarihi dokusuyla şehre gelenleri büyülemektedir. Oldukça düzenli ve dikkat çeken yapıları olan bu şehir merkezinde 1900 yılında yapılmış olan Presbyterian kilisesi, Raleigh Kent Müzesi, 1874 yılında yapılmış olan posta binası ve 1907 yılında yapılan Mason Tapınağı dikkat çekmektedir. Şehir ABD’nin diğer şehirlerine göre daha uygun, ucuz bir şehirdir. Raleigh- Durham, 2017 yılı raporuna göre ABD’nin yaşanacak en iyi yirmi metropol şehri arasında 7. sıradadır. Şehrin para birimi ise Amerikan dolarıdır.

Raleigh Durham Ne Yenir?

Raleigh’de dünya mutfağından birçok lezzeti tadabilirsiniz. Meksika, İtalyan, Çin, Hint ve Tayland mutfağından pek çok lezzet Raleigh’de buluşmuştur. Raleigh uçak biletim hazır, gittiğimde hangi lezzetleri yiyebilirim diye araştırıyorum diyorsanız size tavsiyemiz olan şu lezzetlere bir göz atmanızı isteriz:

1. Hamburger

Hamburger

Hamburger, Kuzey Koralina’nın ve genel olarak ABD’nin milli yiyeceği kabul edilmektedir. Ancak Raleigh’e geldiğinizde yiyeceğiniz hamburger ile şimdiye kadar yedikleriniz arasında büyük farklar bulacağınızı şimdiden söyleyelim.

2. Deniz mahsulleri

Deniz mahsulleri

Deniz mahsulleri ise şehrin vazgeçilmez yemek malzemeleridir. Karidesten aradığınız her çeşitte balığa kadar tüm deniz ürünlerini Raleigh’de bulabilirsiniz. Okyanus balıklarının ve okyanus deniz ürünlerinin de bu şehirde olduğunu şimdiden söyleyelim.

3. Biftek

Biftek

Biftek; özellikle akşam yemeğinde tercih etmenizi istediğimiz, adeta yöreselleşmiş bir lezzettir. Raleigh’i gezerken de sadece biftek üzerine açılmış birçok restoran görebilirsiniz.

Raleigh Durham Nerede Yenir

Raleigh’de ne yiyeceğime karar verdim, Raleigh uçak biletim de hazır fakat nerede yemek yiyeceğimi henüz bilmiyorum diyenlerden misiniz? O halde size tavsiyemiz olan şu restoranlara bir göz atın:

Cortez Seafood and Cocktail

Cortez Seafood and Cocktail

Cortez Seafood and Cocktail, şehrin ünlü deniz mahsulleri restoranıdır. Deniz mahsullerinde size eşsiz lezzetler sunan Raleigh’e gittiğinizde mutlaka lezzetli balıklarının tadına bakmalısınız. Lezzetli balığın adresi de şüphesiz bu restorandır. Cortez Seafood and Cocktail’in ferah mekanına da en az yemeklerinin lezzeti kadar bayılacaksınız.

Bida Manda

Bida Manda

Bida Manda, bir Amerikan haber web sitesi olan Business Insider tarafından Şehrin En İyi Restoranı seçilmiştir. Ülke genelinde oldukça ünlü olan bu restoranda kaliteli yemekleri şık sunumlar halinde yiyebilirsiniz. Bida Manda restoranı ünlü Blount caddesinde bulunmaktadır ve mükemmellik sertifikasına sahiptir.

Dino’s Capri Restaurant

Dino’s Capri Restaurant

Dino’s Capri Restaurant’ı Raleigh’te farklı bir dünya mutfağı görmek istiyorsanız ziyaret edebilirsiniz. İtalyan yemekleri için bu restoranı ziyaret edebilirsiniz. Sıcak ve samimi olan bu restorana bayılacaksınız.

Firebirds Wood Fired Grill

Firebirds Wood Fired Grill

Firebirds Wood Fired Grill, Raleigh’de en iyi biftek nerede yenir sorunuza verebileceğimiz ilk cevaptır. Raleigh, biftek restoranlarıyla da ünlü bir şehirdir. En ünlü biftek restoranı ise hiç şüphesiz Firebirds Wood Fired Grill’dir.

Raleigh Durham Gezilecek Yerler

Amerika’nın güneyinin incisi Raleigh’e gitmek için siz de sabırsızlanmıyor musunuz? Uzun zamandır bunu bekliyordum diyorsanız Raleigh varışlı online uçak biletinizi hemen alın! Raleigh’e vardığınızda mutlaka görmenizi istediğimiz yerler ise şuralardır:

Tucker House

Tucker House

Tucker House, Raleigh’de bulunan tarihi evdir. 19. Yüzyıldan kalma evlerin bulunduğu tarihi Oakwood semtinde yer alan bu evde Raleigh mimarisini ve tarihini hissedebilirsiniz. Bu semtte yer alan en ünlü ev Tucker House’tur. Tabi siz diğer evleri de ziyaret edebilirsiniz.

Mordecai Historic Park

Mordecai Historic Park

Mordecai Historic Park’ı Raleigh’e gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz. Çünkü 19. Yüzyıldan kalma birçok tarihi ev buradadır. Aynı zamanda ABD’nin 17. Cumhurbaşkanı olan Andrew Johnson’un doğduğu evin bulunduğu bölge de burasıdır. 1785’te inşa edilen Mordecai Evi de yine Mordecai Historic Park içerisinde yer almaktadır.

Kuzey Koralina Eyaleti Meclis Binası

Kuzey Koralina Eyaleti Meclis Binası

Kuzey Koralina Eyaleti Meclis Binası, Raleigh kentinin düzgün ve tarihi mimarisinin bir örneğidir. Binanın inşası 1840 yılında tamamlanmıştır ve bir zamanlar Kuzey Koralina Eyalet Hükümeti’ne ev sahipliği yapan bina şu anda içerisinde yalnızca valiliği barındırmaktadır. Raleigh ziyaretinizde birçok ziyaretçi tarafından fotoğraflanan binanın siz de fotoğrafını çekebilir, tarihi dokusunu hissedebilirsiniz.

Kuzey Koralina Tarih Müzesi

Kuzey Koralina Tarih Müzesi

Kuzey Koralina Tarih Müzesi’ni, Raleigh ve genel olarak Kuzey Koralina’nın tarihi hakkında bilgi edinmek için mutlaka gezip görmelisiniz. Bir müzeler şehri olan Raleigh’in en ünlü müzesi burasıdır. Arkeolojik kazılarda bulunan birçok önemli tarihi eser burada sergilenmektedir.

Raleigh Durham Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Raleigh’de her müzik tarzına hitap eden bir eğlence mekânı bulabilirsiniz. Caz kulüpleri, blues kulüpleri bunun birkaç örneğidir. Size tavsiyemiz olan mekanlara göz atmadan önce, sadece iki dakikanızı ayırarak online uçak biletinizi sitemizden alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Size tavsiyemiz olan Raleigh mekanları ise şuralardır:

1. Boxcar Bar

Boxcar Bar

Boxcar Bar’ı eğlenceli aktiviteler yapmak ve oyun oynamak istediğiniz bir gece kulübü arıyorsanız ziyaret edebilirsiniz. Özellikle arkadaşlarınızla bir yerde eğlenmek isterseniz burası tam size göre. Bar oyunlarının Raleigh’teki tek adresinin de burası olduğunu söyleyebiliriz.

2. Drink Drank Drunk

Drink Drank Drunk

Drink Drank Drunk, Raleigh’in ünlü şarap barıdır. Lezzetli şarapların tadına bakmak istiyorsanız, daha önce hiç tatmadığınız şaraplardan içmek istiyorsanız size ilk önerimiz bu bara gitmenizdir. Bu barın nostaljik mekanına da bayılacaksınız.

3. Capitol VIP Night Club

Capitol VIP Night Club

Capitol VIP Night Club, doyasıya eğlenebileceğiniz, her an dolup taşan gece kulübüdür. Birçok ünlü dj, burada konser vermektedir ve eğlence burada sabahın ilk ışıklarına kadar sürmektedir. Kalabalıkta eğlenmek isteyenler burayı özellikle tercih etmelidir.

Raleigh’de Alışveriş - Ne Alınır?

Raleigh’de alışveriş yapmak istiyorsanız Thieves Market Antique Mall antikacı dükkanını ziyaret edebilirsiniz. Çeşit çeşit çikolataları tatmak ve sevdiklerinize de almak isterseniz Videri Chocolate Factory adındaki çikolata fabrikasını ziyaret edebilirsiniz.

Raleigh'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Raleigh'de festival ve önemli günlere halk yoğun ilgi gösterir. Seyahat planınızı yaparken Raleigh'deki festival tarihlerine bakmak isterseniz sizin için bir liste hazırladık:

Tümünü Göster

Raleigh’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Raleigh’de toplu taşıma fazla gelişmiş değildir. Toplu taşımaya ihtiyacınız olduğunda bu sizi şaşırtmasın. Geniş yolları bulunan bu şehirde yaşayanların çoğu araba sahibidir. Raleigh, yüzölçümü bakımından küçük bir şehirdir. Gezilecek alan azdır. ABD’nin diğer şehirlerini gördüyseniz gezilecek alan bakımından bu küçük ama eğlenceli şehirde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Raleigh Durham Otel Tavsiye

Raleigh uçak biletinizi henüz almadınız mı? O halde son dakikaya kadar en uygun fiyatlı online uçak biletlerini sizlere sunan sitemizden Raleigh uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz. Raleigh’de konaklamanız için size tavsiyemiz olan oteller şöyledir:

1. Aloft Raleigh - Durham Airport Brier Creek

Aloft Raleigh - Durham Airport Brier Creek

Aloft Raleigh - Durham Airport Brier Creek, havaalanı yakınında bir otelde konaklamak isterseniz tercih edebileceğiniz bir oteldir. Çünkü bu otel havaalanına sadece 3 kilometre uzaklıktadır. Güncel olarak bir gecelik ücreti ise ortalama düzeydedir. Bu otelde sizi rahatsız edebilecek tek şey uçak sesidir.

2. Ramada by Wyndham Raleigh

Ramada by Wyndham Raleigh

Ramada by Wyndham Raleigh de havaalanına oldukça yakın bir oteldir. Havaalanına indiğinizde hemen gidip dinlenme ihtiyacı duyarsanız bu konforlu oteli tercih edebilirsiniz. Ramada by Wyndham Raleigh, havaalanına sadece 6 kilometre uzaklıktadır. Gecelik ücreti ise Raleigh’in diğer otellerine göre ortalamadır.

3. Aloft Raleigh

Aloft Raleigh

Aloft Raleigh, eğer şehir merkezinde bir otelde konaklamak isterseniz tercih edebileceğiniz bir oteldir. . North Carolina Eyalet Üniversitesi’ne sadece iki dakika mesafede bulunan bu otel, Raleigh’in gezilip görülmesi gereken yerlerine de oldukça yakındır. Birçok imkanından yararlanabileceğiniz bu otelin gecelik ortalama ücreti ise bir tık pahalıdır.

Valencia