1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Raleigh Uçak Bileti

Raleigh Durham Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Tucker House
  2. Mordecai Historic Park
  3. Kuzey Koralina Eyaleti Meclis Binası
  4. Kuzey Koralina Tarih Müzesi
  5. Pullen Park

1. Tucker House

Tucker House, Raleigh’de bulunan tarihi evdir. 19. Yüzyıldan kalma evlerin bulunduğu tarihi Oakwood semtinde yer alan bu evde Raleigh mimarisini ve tarihini hissedebilirsiniz. Bu semtte yer alan en ünlü ev Tucker House’tur. Tabi siz diğer evleri de ziyaret edebilirsiniz.

Tucker House

2. Mordecai Historic Park

Mordecai Historic Park’ı Raleigh’e gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz. Çünkü 19. Yüzyıldan kalma birçok tarihi ev buradadır. Aynı zamanda ABD’nin 17. Cumhurbaşkanı olan Andrew Johnson’un doğduğu evin bulunduğu bölge de burasıdır. 1785’te inşa edilen Mordecai Evi de yine Mordecai Historic Park içerisinde yer almaktadır.

Mordecai Historic Park

3. Kuzey Koralina Eyaleti Meclis Binası

Kuzey Koralina Eyaleti Meclis Binası, Raleigh kentinin düzgün ve tarihi mimarisinin bir örneğidir. Binanın inşası 1840 yılında tamamlanmıştır ve bir zamanlar Kuzey Koralina Eyalet Hükümeti’ne ev sahipliği yapan bina şu anda içerisinde yalnızca valiliği barındırmaktadır. Raleigh ziyaretinizde birçok ziyaretçi tarafından fotoğraflanan binanın siz de fotoğrafını çekebilir, tarihi dokusunu hissedebilirsiniz.

Kuzey Koralina Eyaleti Meclis Binası

4. Kuzey Koralina Tarih Müzesi

Kuzey Koralina Tarih Müzesi’ni, Raleigh ve genel olarak Kuzey Koralina’nın tarihi hakkında bilgi edinmek için mutlaka gezip görmelisiniz. Bir müzeler şehri olan Raleigh’in en ünlü müzesi burasıdır. Arkeolojik kazılarda bulunan birçok önemli tarihi eser burada sergilenmektedir.

Kuzey Koralina Tarih Müzesi

5. Pullen Park

Pullen Park’ı müzeleriyle olduğu kadar parklarıyla da ünlü olan Raleigh’in doğa güzelliğine şahit olmak istiyorsanız ziyaret etmelisiniz. Pullen Park’ın önemli bir özelliği de Kuzey Koralina’daki ilk halka açık park olmasıdır.

Pullen Park

Raleigh Durham hakkında daha fazla şey keşfet!

Raleigh Durham Nerede Yenir

Raleigh Durham Nerede Yenir

Raleigh’de ne yiyeceğime karar verdim, Raleigh uçak biletim de hazır fakat nerede yemek yiyeceğimi henüz bilmiyorum diyenlerden misiniz? O halde size tavsiyemiz olan şu restoranlara bir göz atın:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Raleigh'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Raleigh'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Raleigh'de festival ve önemli günlere halk yoğun ilgi gösterir. Seyahat planınızı yaparken Raleigh'deki festival tarihlerine bakmak isterseniz sizin için bir liste hazırladık:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Raleigh Uçak Bileti