1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Raleigh Uçak Bileti

Raleigh Durham Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Tucker House
  2. Mordecai Historic Park
  3. Kuzey Koralina Eyaleti Meclis Binası
  4. Kuzey Koralina Tarih Müzesi
  5. Pullen Park

1. Tucker House

Tucker House, Raleigh’de bulunan tarihi evdir. 19. Yüzyıldan kalma evlerin bulunduğu tarihi Oakwood semtinde yer alan bu evde Raleigh mimarisini ve tarihini hissedebilirsiniz. Bu semtte yer alan en ünlü ev Tucker House’tur. Tabi siz diğer evleri de ziyaret edebilirsiniz.

Tucker House

2. Mordecai Historic Park

Mordecai Historic Park’ı Raleigh’e gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz. Çünkü 19. Yüzyıldan kalma birçok tarihi ev buradadır. Aynı zamanda ABD’nin 17. Cumhurbaşkanı olan Andrew Johnson’un doğduğu evin bulunduğu bölge de burasıdır. 1785’te inşa edilen Mordecai Evi de yine Mordecai Historic Park içerisinde yer almaktadır.

Mordecai Historic Park

3. Kuzey Koralina Eyaleti Meclis Binası

Kuzey Koralina Eyaleti Meclis Binası, Raleigh kentinin düzgün ve tarihi mimarisinin bir örneğidir. Binanın inşası 1840 yılında tamamlanmıştır ve bir zamanlar Kuzey Koralina Eyalet Hükümeti’ne ev sahipliği yapan bina şu anda içerisinde yalnızca valiliği barındırmaktadır. Raleigh ziyaretinizde birçok ziyaretçi tarafından fotoğraflanan binanın siz de fotoğrafını çekebilir, tarihi dokusunu hissedebilirsiniz.

Kuzey Koralina Eyaleti Meclis Binası

4. Kuzey Koralina Tarih Müzesi

Kuzey Koralina Tarih Müzesi’ni, Raleigh ve genel olarak Kuzey Koralina’nın tarihi hakkında bilgi edinmek için mutlaka gezip görmelisiniz. Bir müzeler şehri olan Raleigh’in en ünlü müzesi burasıdır. Arkeolojik kazılarda bulunan birçok önemli tarihi eser burada sergilenmektedir.

Kuzey Koralina Tarih Müzesi

5. Pullen Park

Pullen Park’ı müzeleriyle olduğu kadar parklarıyla da ünlü olan Raleigh’in doğa güzelliğine şahit olmak istiyorsanız ziyaret etmelisiniz. Pullen Park’ın önemli bir özelliği de Kuzey Koralina’daki ilk halka açık park olmasıdır.

Pullen Park

Daha Fazlasını Keşfet!

Raleigh Durham Nerede Yenir

Raleigh Durham Nerede Yenir

Raleigh’de ne yiyeceğime karar verdim, Raleigh uçak biletim de hazır fakat nerede yemek yiyeceğimi henüz bilmiyorum diyenlerden misiniz? O halde size tavsiyemiz olan şu restoranlara bir göz atın:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Raleigh Durham Otel Tavsiye

Raleigh Durham Otel Tavsiye

Raleigh uçak biletinizi henüz almadınız mı? O halde son dakikaya kadar en uygun fiyatlı online uçak biletlerini sizlere sunan sitemizden Raleigh uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz. Raleigh’de konaklamanız için size tavsiyemiz olan oteller şöyledir:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Raleigh'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Raleigh'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Raleigh'de festival ve önemli günlere halk yoğun ilgi gösterir. Seyahat planınızı yaparken Raleigh'deki festival tarihlerine bakmak isterseniz sizin için bir liste hazırladık:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Raleigh’de Alışveriş - Ne Alınır?

Raleigh’de Alışveriş - Ne Alınır?

Raleigh’de alışveriş yapmak istiyorsanız Thieves Market Antique Mall antikacı dükkanını ziyaret edebilirsiniz. Çeşit çeşit çikolataları tatmak ve sevdiklerinize de almak isterseniz Videri Chocolate Factory adındaki çikolata fabrikasını ziyaret edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Raleigh Durham Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Raleigh Durham Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Raleigh’de her müzik tarzına hitap eden bir eğlence mekânı bulabilirsiniz. Caz kulüpleri, blues kulüpleri bunun birkaç örneğidir. Size tavsiyemiz olan mekanlara göz atmadan önce, sadece iki dakikanızı ayırarak online uçak biletinizi sitemizden alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Size tavsiyemiz olan Raleigh mekanları ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Raleigh Durham Ne Yenir?

Raleigh Durham Ne Yenir?

Raleigh’de dünya mutfağından birçok lezzeti tadabilirsiniz. Meksika, İtalyan, Çin, Hint ve Tayland mutfağından pek çok lezzet Raleigh’de buluşmuştur. Raleigh uçak biletim hazır, gittiğimde hangi lezzetleri yiyebilirim diye araştırıyorum diyorsanız size tavsiyemiz olan şu lezzetlere bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Raleigh’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Raleigh’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Raleigh’e ılıman ve sıcak bir iklim hakimdir. Raleigh’de çokça yağışlar görülmekte, kurak aylarda bile yağış miktarı fazladır. Yıllık ortalama sıcaklığı 15 derece civarındadır. En soğuk ay ocak ayıdır, ocak ayı ortalama sıcaklığı ise 4 derece civarındadır. En soğuk aylarda bile minimum sıcaklık yaklaşık -1 derecedir. Yağış en fazla yaz ve bahar aylarında görülmektedir. Bahar aylarının istisnası nisan ayıdır. Nisan ayında yağış miktarı diğer bahar aylarına göre daha düşüktür. Raleigh’i gezmek için bahar aylarından nisan ayını tercih ederseniz Raleigh’in bahar ayındaki muhteşem doğasına şahit olabilirsiniz. Raleigh’e gitmek için yağış miktarının az olduğu ve ortalama sıcaklığın 15 derece olduğu eylül, ekim ve kasım aylarını da tercih edebilirsiniz.

Raleigh uçak biletinizi en ucuza almak için sitemizden uçak biletinizi almanızı tavsiye ederiz. Böylece hem maddi açıdan hem de zaman açısından tasarruf etmiş olursunuz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Raleigh Hakkında

Raleigh Hakkında

Raleigh, Amerika Birleşik Devletleri’nin bir eyaleti olan Kuzey Koralina eyaletinin merkezi olma özelliği taşımaktadır. Kuzey Koralina eyaletinin nüfus olarak en yoğun ilçelerinden biri olan Wake ilçesinin idari merkezidir. Raleigh ‘City of Oaks’yani Meşeler Şehri adıyla anılmaktadır. Şehre bu takma adın verilmesinin sebebi şehrin caddelerinde çok sayıda meşe ağacının bulunmasıdır. Şehir meşe ağacı ile o kadar özdeşleşmiştir ki şehrin bayrak ve mühründe meşe ağacı figürü vardır. Şehir parkları ve geniş yolları ile ünlüdür. ABD’nin en kalabalık 42. şehri olma özelliği taşımaktadır. Nüfusu 2012 yılı itibarı ile 450 bine yaklaşmıştır. Raleigh; Durham, Chapel Hill ve Wilson kentlerine komşu konumdadır. Düzenli ve sakin bir şehir yapısı olan Raleigh, yaklaşık 230 yıllık bir geçmişe sahiptir. Kuzey Koralina eyaletinin başkenti olan bu şehir 1792 yılında kurulmuştur. Raleigh 5 üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan en eski olanı 1857 yılında kurulan William Peace Üniversitesi’dir. Oldukça donanımlı ve popüler olan Kuzey Koralina Eyalet Üniversitesi de Raleigh’de bulunmaktadır. Yaklaşık 50 bin öğrenci bu şehirde öğrenim görmektedir. Raleigh, müzeleriyle ünlü bir şehirdir. Bu şehri gezerken çok sayıda müze görebilirsiniz. Zengin bir kültürel mirası olan bu kentin en ünlü müzelerinden biri Kuzey Coralina Sanat Müzesi’dir. Raleigh’in merkezi de tarihi dokusuyla şehre gelenleri büyülemektedir. Oldukça düzenli ve dikkat çeken yapıları olan bu şehir merkezinde 1900 yılında yapılmış olan Presbyterian kilisesi, Raleigh Kent Müzesi, 1874 yılında yapılmış olan posta binası ve 1907 yılında yapılan Mason Tapınağı dikkat çekmektedir. Şehir ABD’nin diğer şehirlerine göre daha uygun, ucuz bir şehirdir. Raleigh- Durham, 2017 yılı raporuna göre ABD’nin yaşanacak en iyi yirmi metropol şehri arasında 7. sıradadır. Şehrin para birimi ise Amerikan dolarıdır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Raleigh Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz