1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Raleigh Uçak Bileti

Raleigh Durham Nerede Yenir

04 Aralık 2021 18:20
  1. Cortez Seafood and Cocktail
  2. Bida Manda
  3. Dino’s Capri Restaurant
  4. Firebirds Wood Fired Grill

1. Cortez Seafood and Cocktail

Cortez Seafood and Cocktail, şehrin ünlü deniz mahsulleri restoranıdır. Deniz mahsullerinde size eşsiz lezzetler sunan Raleigh’e gittiğinizde mutlaka lezzetli balıklarının tadına bakmalısınız. Lezzetli balığın adresi de şüphesiz bu restorandır. Cortez Seafood and Cocktail’in ferah mekanına da en az yemeklerinin lezzeti kadar bayılacaksınız.

Cortez Seafood and Cocktail

2. Bida Manda

Bida Manda, bir Amerikan haber web sitesi olan Business Insider tarafından Şehrin En İyi Restoranı seçilmiştir. Ülke genelinde oldukça ünlü olan bu restoranda kaliteli yemekleri şık sunumlar halinde yiyebilirsiniz. Bida Manda restoranı ünlü Blount caddesinde bulunmaktadır ve mükemmellik sertifikasına sahiptir.

Bida Manda

3. Dino’s Capri Restaurant

Dino’s Capri Restaurant’ı Raleigh’te farklı bir dünya mutfağı görmek istiyorsanız ziyaret edebilirsiniz. İtalyan yemekleri için bu restoranı ziyaret edebilirsiniz. Sıcak ve samimi olan bu restorana bayılacaksınız.

Dino’s Capri Restaurant

4. Firebirds Wood Fired Grill

Firebirds Wood Fired Grill, Raleigh’de en iyi biftek nerede yenir sorunuza verebileceğimiz ilk cevaptır. Raleigh, biftek restoranlarıyla da ünlü bir şehirdir. En ünlü biftek restoranı ise hiç şüphesiz Firebirds Wood Fired Grill’dir.

Firebirds Wood Fired Grill

Daha Fazlasını Keşfet!

Raleigh Durham Otel Tavsiye

Raleigh Durham Otel Tavsiye

Raleigh uçak biletinizi henüz almadınız mı? O halde son dakikaya kadar en uygun fiyatlı online uçak biletlerini sizlere sunan sitemizden Raleigh uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz. Raleigh’de konaklamanız için size tavsiyemiz olan oteller şöyledir:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Raleigh'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Raleigh'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Raleigh'de festival ve önemli günlere halk yoğun ilgi gösterir. Seyahat planınızı yaparken Raleigh'deki festival tarihlerine bakmak isterseniz sizin için bir liste hazırladık:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Raleigh’de Alışveriş - Ne Alınır?

Raleigh’de Alışveriş - Ne Alınır?

Raleigh’de alışveriş yapmak istiyorsanız Thieves Market Antique Mall antikacı dükkanını ziyaret edebilirsiniz. Çeşit çeşit çikolataları tatmak ve sevdiklerinize de almak isterseniz Videri Chocolate Factory adındaki çikolata fabrikasını ziyaret edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Raleigh Durham Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Raleigh Durham Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Raleigh’de her müzik tarzına hitap eden bir eğlence mekânı bulabilirsiniz. Caz kulüpleri, blues kulüpleri bunun birkaç örneğidir. Size tavsiyemiz olan mekanlara göz atmadan önce, sadece iki dakikanızı ayırarak online uçak biletinizi sitemizden alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Size tavsiyemiz olan Raleigh mekanları ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Raleigh Durham Gezilecek Yerler

Raleigh Durham Gezilecek Yerler

Amerika’nın güneyinin incisi Raleigh’e gitmek için siz de sabırsızlanmıyor musunuz? Uzun zamandır bunu bekliyordum diyorsanız Raleigh varışlı online uçak biletinizi hemen alın! Raleigh’e vardığınızda mutlaka görmenizi istediğimiz yerler ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Raleigh Durham Ne Yenir?

Raleigh Durham Ne Yenir?

Raleigh’de dünya mutfağından birçok lezzeti tadabilirsiniz. Meksika, İtalyan, Çin, Hint ve Tayland mutfağından pek çok lezzet Raleigh’de buluşmuştur. Raleigh uçak biletim hazır, gittiğimde hangi lezzetleri yiyebilirim diye araştırıyorum diyorsanız size tavsiyemiz olan şu lezzetlere bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Raleigh’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Raleigh’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Raleigh’e ılıman ve sıcak bir iklim hakimdir. Raleigh’de çokça yağışlar görülmekte, kurak aylarda bile yağış miktarı fazladır. Yıllık ortalama sıcaklığı 15 derece civarındadır. En soğuk ay ocak ayıdır, ocak ayı ortalama sıcaklığı ise 4 derece civarındadır. En soğuk aylarda bile minimum sıcaklık yaklaşık -1 derecedir. Yağış en fazla yaz ve bahar aylarında görülmektedir. Bahar aylarının istisnası nisan ayıdır. Nisan ayında yağış miktarı diğer bahar aylarına göre daha düşüktür. Raleigh’i gezmek için bahar aylarından nisan ayını tercih ederseniz Raleigh’in bahar ayındaki muhteşem doğasına şahit olabilirsiniz. Raleigh’e gitmek için yağış miktarının az olduğu ve ortalama sıcaklığın 15 derece olduğu eylül, ekim ve kasım aylarını da tercih edebilirsiniz.

Raleigh uçak biletinizi en ucuza almak için sitemizden uçak biletinizi almanızı tavsiye ederiz. Böylece hem maddi açıdan hem de zaman açısından tasarruf etmiş olursunuz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Raleigh Hakkında

Raleigh Hakkında

Raleigh, Amerika Birleşik Devletleri’nin bir eyaleti olan Kuzey Koralina eyaletinin merkezi olma özelliği taşımaktadır. Kuzey Koralina eyaletinin nüfus olarak en yoğun ilçelerinden biri olan Wake ilçesinin idari merkezidir. Raleigh ‘City of Oaks’yani Meşeler Şehri adıyla anılmaktadır. Şehre bu takma adın verilmesinin sebebi şehrin caddelerinde çok sayıda meşe ağacının bulunmasıdır. Şehir meşe ağacı ile o kadar özdeşleşmiştir ki şehrin bayrak ve mühründe meşe ağacı figürü vardır. Şehir parkları ve geniş yolları ile ünlüdür. ABD’nin en kalabalık 42. şehri olma özelliği taşımaktadır. Nüfusu 2012 yılı itibarı ile 450 bine yaklaşmıştır. Raleigh; Durham, Chapel Hill ve Wilson kentlerine komşu konumdadır. Düzenli ve sakin bir şehir yapısı olan Raleigh, yaklaşık 230 yıllık bir geçmişe sahiptir. Kuzey Koralina eyaletinin başkenti olan bu şehir 1792 yılında kurulmuştur. Raleigh 5 üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan en eski olanı 1857 yılında kurulan William Peace Üniversitesi’dir. Oldukça donanımlı ve popüler olan Kuzey Koralina Eyalet Üniversitesi de Raleigh’de bulunmaktadır. Yaklaşık 50 bin öğrenci bu şehirde öğrenim görmektedir. Raleigh, müzeleriyle ünlü bir şehirdir. Bu şehri gezerken çok sayıda müze görebilirsiniz. Zengin bir kültürel mirası olan bu kentin en ünlü müzelerinden biri Kuzey Coralina Sanat Müzesi’dir. Raleigh’in merkezi de tarihi dokusuyla şehre gelenleri büyülemektedir. Oldukça düzenli ve dikkat çeken yapıları olan bu şehir merkezinde 1900 yılında yapılmış olan Presbyterian kilisesi, Raleigh Kent Müzesi, 1874 yılında yapılmış olan posta binası ve 1907 yılında yapılan Mason Tapınağı dikkat çekmektedir. Şehir ABD’nin diğer şehirlerine göre daha uygun, ucuz bir şehirdir. Raleigh- Durham, 2017 yılı raporuna göre ABD’nin yaşanacak en iyi yirmi metropol şehri arasında 7. sıradadır. Şehrin para birimi ise Amerikan dolarıdır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Raleigh Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz