1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Phuket Uçak Bileti

Puket Nerede Yenir

28 Ocak 2021 19:34
  1. Baan Rim Pa
  2. Mom Tris Kitchen
  3. The Vegan Table
  4. Thong Dee - The Kathu Brasserie

1. Baan Rim Pa

Baan Rim Pa, adlı restoran yerel Tayland yemeklerini denemek için oldukça ideal bir yer. Bu restoran Patong’da bulunmaktadır. moo ping&khao niao adlı yemeğin en iyi burada yapıldığını söyleyebiliriz. Yerel lezzetler konusunda oldukça başarılı olan bu restorana uğramayı unutmayın.

Baan Rim Pa

2. Mom Tris Kitchen

Mom Tris Kitchen, yerel tatları ve aynı zamanda dünya mutfağından yiyecekleri bulabileceğiniz bir mekan. Bir çok lezzete ev sahipliği yapan bu restoran turistlerin de en çok tercih ettiği yerlerden birisi. Öyle ki pek çok mutfakta şehrin en iyisi konumunda yer almaktadır.

Mom Tris Kitchen

3. The Vegan Table

The Vegan Table, genellikle yerel yemekler yerine dünya mutfağından vegan seçenekle pizza yiyebileceğiniz bir yer olsa da Phuket’in en ünlü mekanlarından biri. İtalyan mutfağının esintilerini hissedebileceğiniz, şık dekorasyonuyla yemeğinizi büyük bir iştahla yiyebileceğiniz hoş mekanlardan.

The Vegan Table

4. Thong Dee - The Kathu Brasserie

Thong Dee - The Kathu Brasserie, hem Asya hem de Tayland mutfağından tatları bulabileceğiniz bir mekandır. Yerel mutfağa daha çok hitap etse de Asya mutfağının esintilerini de her zaman hissedebilirsiniz. Özellikle bazen iki mutfağın karışımı “şefin spesiyali” yemekleri de oldukça meşhurdur.

Thong Dee - The Kathu Brasserie

Puket hakkında daha fazla şey keşfet!

Puket Otel Tavsiye

Puket Otel Tavsiye

Phuket şehrinin her bölgesinde konaklama imkanı mevcuttur. Çok turist çeken bir yer olduğu için çeşitli fiyat aralığında oteller bulunmaktadır ayrıca otel skalası da oldukça geniştir. Kalacak yer sorun değil, yalnızca bütçenize göre değişiyor. Uçak biletinizi önceden alarak otel rezervasyonu konusunda sorun yaşamamak için sitemizden uçak biletinizi hızlıca alabilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Phuket'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Phuket'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Puket Gezilecek Yerler

Puket Gezilecek Yerler

Şehirde gezilecek tonlarca yer vardır. Hepsini anlatmaya ne kalemimiz ne de ömrümüz yeter. O nedenle sizler için en gidilesi, en çok merak edilen yerleri kısaca şöyle özetledik;

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Puket Ne Yenir?

Puket Ne Yenir?

Dışarıdan oldukça etkilenmiş bir yemek kültürüne sahiptirler. Birçok ulusun katkısıyla kendilerine bir damak tadı bulmuş Phuketlilerin en önemli yerel tat özellikleri ise acıyı, tatlıyı, baharatlıyı ve ekşiyi aynı anda kullanarak yaptıkları yemeklerdir. Türk kültüründe olduğu gibi ana yemek sayılan yemeklerin yanında daima pilav –ya da makarna- vardır. Yemek kültürü olarak sizi en çok mutlu edebilecek şey ise sokak yemekleri! Tayland, sokaklarının her köşesinde yemek tezgahlarıyla gösterilmeye alışık bir ülkedir zira bu durum böyledir. Günün her saatinde tezgahların ardında sokak yiyecekleri satan birilerine rastlamanız işten bile değildir. Ve bir restoranda yediğiniz yemeklerden çok çok daha güzeldir bu yemekler. Mutlaka denenmesi gereken şey Phuket’in sokak yiyecekleridir. Eğer Phuketteki yemekleri yemek isterseniz hemen ucuz uçak biletinizi sitemizden online olarak alın, hem ekonomik yolculuk yapın hem de o ettiğiniz kârı yemeğe çevirin.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Phuket Uçak Bileti