1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Phuket Uçak Bileti

Puket Nerede Yenir

04 Aralık 2021 18:20
  1. Baan Rim Pa
  2. Mom Tris Kitchen
  3. The Vegan Table
  4. Thong Dee - The Kathu Brasserie

1. Baan Rim Pa

Baan Rim Pa, adlı restoran yerel Tayland yemeklerini denemek için oldukça ideal bir yer. Bu restoran Patong’da bulunmaktadır. moo ping&khao niao adlı yemeğin en iyi burada yapıldığını söyleyebiliriz. Yerel lezzetler konusunda oldukça başarılı olan bu restorana uğramayı unutmayın.

Baan Rim Pa

2. Mom Tris Kitchen

Mom Tris Kitchen, yerel tatları ve aynı zamanda dünya mutfağından yiyecekleri bulabileceğiniz bir mekan. Bir çok lezzete ev sahipliği yapan bu restoran turistlerin de en çok tercih ettiği yerlerden birisi. Öyle ki pek çok mutfakta şehrin en iyisi konumunda yer almaktadır.

Mom Tris Kitchen

3. The Vegan Table

The Vegan Table, genellikle yerel yemekler yerine dünya mutfağından vegan seçenekle pizza yiyebileceğiniz bir yer olsa da Phuket’in en ünlü mekanlarından biri. İtalyan mutfağının esintilerini hissedebileceğiniz, şık dekorasyonuyla yemeğinizi büyük bir iştahla yiyebileceğiniz hoş mekanlardan.

The Vegan Table

4. Thong Dee - The Kathu Brasserie

Thong Dee - The Kathu Brasserie, hem Asya hem de Tayland mutfağından tatları bulabileceğiniz bir mekandır. Yerel mutfağa daha çok hitap etse de Asya mutfağının esintilerini de her zaman hissedebilirsiniz. Özellikle bazen iki mutfağın karışımı “şefin spesiyali” yemekleri de oldukça meşhurdur.

Thong Dee - The Kathu Brasserie

Daha Fazlasını Keşfet!

Puket Otel Tavsiye

Puket Otel Tavsiye

Phuket şehrinin her bölgesinde konaklama imkanı mevcuttur. Çok turist çeken bir yer olduğu için çeşitli fiyat aralığında oteller bulunmaktadır ayrıca otel skalası da oldukça geniştir. Kalacak yer sorun değil, yalnızca bütçenize göre değişiyor. Uçak biletinizi önceden alarak otel rezervasyonu konusunda sorun yaşamamak için sitemizden uçak biletinizi hızlıca alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Phuket'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Phuket'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Phuket'te Alışveriş - Ne Alınır?

Phuket'te Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş için özel ve yerel olan eşyalar tercih ediyorsanız Phuket sizin için bir alışveriş cenneti. Dünyaca ünlü markalara da ev sahipliği yapması dışında yerel halkın üretip sattığı şeylerin oldukça ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Biraz pahalı bir şehir olsa da buradan birkaç parça eşya almadan gitmek neredeyse imkansız. Şehir merkezinde alışveriş yapabileceğini dükkanlar varsa da bunların yanı sıra Patong, Kata, Karon gibi sahillerin de merkezinde el yapımı eşyalar, deri, mücevher, antika ve tay ipeği gibi hediyelik eşyaları bulup alabilirsiniz. Bunlar dışında AVM’leri de gezmek, dolaşmak ve alışveriş yapmak istiyorum derseniz şehir merkezinde Central Festival ve Patong’daki Jungceylon en çok tercih edilen ve mağaza sayısı olarak en büyük olan AVM’lerdir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Puket Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Puket Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Tayland içerisinde gece hayatı en parlak şehirlerin başını Phuket çeker belki de. Neon ışıklar, şatafatlı gösteriler, go-go barlar ve daha niceleri... Phuket şehri özellikle bu yönüyle turistlerin ilgisini canlı tutmayı başarabilmiştir. Her yaştan ve her zevkten kişiye hitap edebilmesi ise buradaki mekanların her zaman tercih edilmesinin etkenlerinden biridir. Siz de burada olmak istiyorsanız uçak biletinizi sitemizden online olarak alıp yolculuğa hazırlanmaya başlayabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Puket Gezilecek Yerler

Puket Gezilecek Yerler

Şehirde gezilecek tonlarca yer vardır. Hepsini anlatmaya ne kalemimiz ne de ömrümüz yeter. O nedenle sizler için en gidilesi, en çok merak edilen yerleri kısaca şöyle özetledik;

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Puket Ne Yenir?

Puket Ne Yenir?

Dışarıdan oldukça etkilenmiş bir yemek kültürüne sahiptirler. Birçok ulusun katkısıyla kendilerine bir damak tadı bulmuş Phuketlilerin en önemli yerel tat özellikleri ise acıyı, tatlıyı, baharatlıyı ve ekşiyi aynı anda kullanarak yaptıkları yemeklerdir. Türk kültüründe olduğu gibi ana yemek sayılan yemeklerin yanında daima pilav –ya da makarna- vardır. Yemek kültürü olarak sizi en çok mutlu edebilecek şey ise sokak yemekleri! Tayland, sokaklarının her köşesinde yemek tezgahlarıyla gösterilmeye alışık bir ülkedir zira bu durum böyledir. Günün her saatinde tezgahların ardında sokak yiyecekleri satan birilerine rastlamanız işten bile değildir. Ve bir restoranda yediğiniz yemeklerden çok çok daha güzeldir bu yemekler. Mutlaka denenmesi gereken şey Phuket’in sokak yiyecekleridir. Eğer Phuketteki yemekleri yemek isterseniz hemen ucuz uçak biletinizi sitemizden online olarak alın, hem ekonomik yolculuk yapın hem de o ettiğiniz kârı yemeğe çevirin.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Phuket’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Phuket’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Tropikal Muson İklimi bölgesi olan Phuket, Ekvator’a yakınlığından dolayı oldukça nemlidir. Bu nem oranı yüksekliği ise yıllık sıcaklık farklarının çok düşük olmasına sebep olmaktadır. Sıcaklıklar yıl içrisinde 25-32 derece arasında değişmektedir. Aynı zamanda Muson klim bölgesi olduğu için yıllık yağış miktarı da oldukça yüksektir; Mayıs, Eylül ve Ekim ayları adanın en çok yağış aldığı aylardır. Adayı ziyaret etmek için en uygun zamanlar Kasım-Şubat arası zamandır. Tatile çıkmanın dönemi mi olurmuş demeyin, iklim bilgisine dikkat edin yoksa tatiliniz tatil olmaktan çıkabilir. Tıpkı uçak bileti aldığınız sitelere dikkat etmeniz gerektiği gibi sitemizdeki ucuz uçak bileti fiyatlarını gördükten sonra üzülmemek için uçak biletinizi sitemizden online olarak almayı ihmal etmeyin.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Phuket Hakkında

Phuket Hakkında

Tayland’ın en eski şehirlerinden biri olan Phuket aynı zamanda ülkenin turistik başkenti sayılır. Her yıl binlerce turist çeken bu şehir bilinenin aksine Phuket Adası’nın güneydoğusunda yer almaktadır. Aynı zamanda başkent olan Bangok’la arasında 800 kilometre bulunmaktadır ve başkentin güneyinde yer alır. Ada 49 kilometre uzunluğundadır bu sebeple bir adada olduğunuzu hissetmezsiniz bile. Aynı zamanda Tayland’ın eyaletlerinden biridir. Phuket'in nüfusu 350 bini aşkındır. Tayland’ın başkenti olan Phuket’in resmi dili Tayca’dır. Şehrin para birimi ise Tayland Bahtı’dır. Şehir içerisinde döviz alabileceğiniz yerler mevcuttur ancak kendinizi riske atmamak adına şehre gitmeden önce de döviz alabilirsiniz. Gitmek demişken, Phuket’e uçak biletinizi aldınız mı? Eğer hala uçak biletiniz yoksa sitemiz üzerinden online olarak uçak biletinizi alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Phuket Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz