1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Phuket Uçak Bileti

Puket Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Plajları
  2. Adalar
  3. Tapınaklar
  4. Phuket Town

1. Plajları

Plajları, Adada toplam 41 plaj bulunmaktadır. Özellikle dünyaca ünlü plajlara sahip olan Phuket’te sahiller beyaz kum yönünden oldukça zengindir ve tertemiz, bakmaya doyamayacağınız denizi tatilcilerin uğrak noktası olma sebeplerinden en önemlisidir. Patong Sahili, Kata Sahili, Karon Sahili, Surin Sahili, Kamara Sahili, Bangtao Sahili, Mai Khao Sahili, Nai Harn Sahili, Panwa Sahili, Banana Sahili gidip tadını çıkarabileceğiniz sahillerden bazılarıdır.

Plajları

2. Adalar

Adalar, Phuket City’nin etrafında kimi büyük kimi küçük olmak üzere 39 tane ada bulunmaktadır. Bu adalara ulaşım oldukça kolaydır. Özellikle dalış yapan kişiler için uğrak bir noktadır. Adaların bazılarında 5 yıldızlı lüks oteller bulunmaktadır. Phang Nga Bay, Phi Phi Adaları, Similians, Kah Racha Yai & Noi Adaları, Mercan Adası Koh Hay görülmesi gereken bazı adalardandır.

Adalar

3. Tapınaklar

Tapınaklar, Nüfusunun çoğunluğu Budist olan Phuket’ye Budist tapınaklarının yanında Taoist tapınaklar da vardır. Ada içerisinde 30 tane Budist tapınak vardır ve bunlara Wat ismi verilmiştir. Wat Chalong, Big Buddha, Wat Khao Rang, Wat Sri Soonton, Wat Phra Nang Sang, Wat Phra Thong ve Wat Suwan Khuha bu tapınakların en önemlileridir.

Tapınaklar

4. Phuket Town

Phuket Town, Adanın eski şehir merkezidir. Soi Romanee, China Inn Cafe, Mansions, Thai Hua Müzesi, Chinpracha Evi, Downtown Market, Khao Rang Seyir Noktası, Saphan Hin görülmesi gereken yerlerdendir.

Phuket Town

Puket hakkında daha fazla şey keşfet!

Puket Nerede Yenir

Puket Nerede Yenir

Phuket'in birbirinden farklı ve yöresel yemeklerini saydık. Peki bu yemekleri nerede yiyebilirsiniz? Sizin için Phuket'te ünlü restoranlar hangileridir, araştırdık. Phuket'te gidebileceğiniz bazı restoranlar şöyle:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Puket Otel Tavsiye

Puket Otel Tavsiye

Phuket şehrinin her bölgesinde konaklama imkanı mevcuttur. Çok turist çeken bir yer olduğu için çeşitli fiyat aralığında oteller bulunmaktadır ayrıca otel skalası da oldukça geniştir. Kalacak yer sorun değil, yalnızca bütçenize göre değişiyor. Uçak biletinizi önceden alarak otel rezervasyonu konusunda sorun yaşamamak için sitemizden uçak biletinizi hızlıca alabilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Phuket'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Phuket'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Puket Ne Yenir?

Puket Ne Yenir?

Dışarıdan oldukça etkilenmiş bir yemek kültürüne sahiptirler. Birçok ulusun katkısıyla kendilerine bir damak tadı bulmuş Phuketlilerin en önemli yerel tat özellikleri ise acıyı, tatlıyı, baharatlıyı ve ekşiyi aynı anda kullanarak yaptıkları yemeklerdir. Türk kültüründe olduğu gibi ana yemek sayılan yemeklerin yanında daima pilav –ya da makarna- vardır. Yemek kültürü olarak sizi en çok mutlu edebilecek şey ise sokak yemekleri! Tayland, sokaklarının her köşesinde yemek tezgahlarıyla gösterilmeye alışık bir ülkedir zira bu durum böyledir. Günün her saatinde tezgahların ardında sokak yiyecekleri satan birilerine rastlamanız işten bile değildir. Ve bir restoranda yediğiniz yemeklerden çok çok daha güzeldir bu yemekler. Mutlaka denenmesi gereken şey Phuket’in sokak yiyecekleridir. Eğer Phuketteki yemekleri yemek isterseniz hemen ucuz uçak biletinizi sitemizden online olarak alın, hem ekonomik yolculuk yapın hem de o ettiğiniz kârı yemeğe çevirin.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Phuket Uçak Bileti