1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Paris Uçak Bileti

Paris Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Eyfel Kulesi
  2. Notre Dame Katedrali
  3. Louvre Müzesi
  4. Şanzelize Caddesi
  5. Versay Sarayı

1. Eyfel Kulesi

Eyfel Kulesi, adeta Fransa’nın simgesi haline gelmiş ve Paris denilince akla gelen ilk yerdir. Oldukça gösterişli olan ve Paris şehir merkezinin tam ortasında yer alan Eyfel Kulesi, 300 metre uzunluğundadır. Yapım aşamasında da hayli ilginç olaylar yaşanan Eyfel Kulesi aslında 1889 yılında gerçekleştirilecek olan Expo Fuarı’nın giriş kapısı olarak düşünülmüş. Daha sonra ise hayli ilgi gören bu kule, yapımı tamamlandıktan sonra dünya çapında ilgi görmeye başlamış. Paris’i ayaklarınızın altında hissetmek istiyorsanız; Paris’in, aşkın ve romantizmin simgesi olan tarihi Eyfel Kulesi’ne mutlaka çıkmalısınız.

Eyfel Kulesi

2. Notre Dame Katedrali

Notre Dame Katedrali, yaklaşık 900 yıl önce inşa edilmiş tarihi ve manevi değeri yüksek olan bir yapıdır. Fransız mimarisinin eşsiz yanlarını görebileceğiniz, iki minareye sahip olan bu katedral; sadece Paris için değil ülke genelinde dini anlamda en önemli yapıdır. Paris’e kadar gitmişken Notre Dame Katedrali’nin dokusunu hissetmeli, manevi olarak ne kadar değerli bir yapı olduğunu görmelisiniz.

Notre Dame Katedrali

3. Louvre Müzesi

Louvre Müzesi, birçok önemli özelliği sayesinde turistlerin odak noktası haline gelmiş olan yerdir. Louvre Sarayı’nın bulunduğu alan içerisine kurulan Louvre Müzesi’nin en önemi özelliği sadece Fransa’nın değil dünyanın en büyük sanat müzesi olmasıdır. Bu önemli müzenin içerisinde 35 bine yakın sanat eseri sergilenmektedir. Leonardo Da Vinci’nin önemli bir eseri olan Mona Lisa, bu müze içerisinde sergilenmektedir. Louvre Müzesi’nin içinde yer alan eserler kadar dış tasarımının da sizi etkileyeceğini şimdiden söylemeliyiz.

Louvre Müzesi

4. Şanzelize Caddesi

Şanzelize Caddesi, Paris’in ve hatta Fransa’nın en güzel bulvarı olarak anılan yerdir. Yürümekten oldukça keyif alacağınız Şanzelize Caddesi üzerinde önemli yürüyüşler, kutlamalar ve törenler yapılmaktadır. Paris’e gittiğinizde canınız akşam saatlerinde dışarı çıkıp biraz yürümek çektiyse, rengarenk ışıklarla donatılan Şanzelize’de yürümeyi tercih edebilirsiniz.

Şanzelize Caddesi

5. Versay Sarayı

Versay Sarayı, Fransız mimarisinin çok merak edilen saray tarzını yansıtan en önemli binadır. Yapımı 400 yıl önce başlamış olan Versay Sarayı,ilk olarak Fransız şatosu şeklinde inşa edilmiştir. Şimdi ise büyüklüğüyle ve şıklığıyla dikkat çeken bu mimari harikası sarayın içi müze olarak kullanılmaktadır. Fransız sarayı görmek için Versay Sarayı’na doğru giderken yüzlerce metre boyunca uzanan bahçesinin yürüyüş yoluna da bayılacaksınız.

Versay Sarayı

Paris hakkında daha fazla şey keşfet!

Paris'teki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Paris'teki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Paris Uçak Bileti