1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Paris Uçak Bileti

Paris Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Eyfel Kulesi
  2. Notre Dame Katedrali
  3. Louvre Müzesi
  4. Şanzelize Caddesi
  5. Versay Sarayı

1. Eyfel Kulesi

Eyfel Kulesi, adeta Fransa’nın simgesi haline gelmiş ve Paris denilince akla gelen ilk yerdir. Oldukça gösterişli olan ve Paris şehir merkezinin tam ortasında yer alan Eyfel Kulesi, 300 metre uzunluğundadır. Yapım aşamasında da hayli ilginç olaylar yaşanan Eyfel Kulesi aslında 1889 yılında gerçekleştirilecek olan Expo Fuarı’nın giriş kapısı olarak düşünülmüş. Daha sonra ise hayli ilgi gören bu kule, yapımı tamamlandıktan sonra dünya çapında ilgi görmeye başlamış. Paris’i ayaklarınızın altında hissetmek istiyorsanız; Paris’in, aşkın ve romantizmin simgesi olan tarihi Eyfel Kulesi’ne mutlaka çıkmalısınız.

Eyfel Kulesi

2. Notre Dame Katedrali

Notre Dame Katedrali, yaklaşık 900 yıl önce inşa edilmiş tarihi ve manevi değeri yüksek olan bir yapıdır. Fransız mimarisinin eşsiz yanlarını görebileceğiniz, iki minareye sahip olan bu katedral; sadece Paris için değil ülke genelinde dini anlamda en önemli yapıdır. Paris’e kadar gitmişken Notre Dame Katedrali’nin dokusunu hissetmeli, manevi olarak ne kadar değerli bir yapı olduğunu görmelisiniz.

Notre Dame Katedrali

3. Louvre Müzesi

Louvre Müzesi, birçok önemli özelliği sayesinde turistlerin odak noktası haline gelmiş olan yerdir. Louvre Sarayı’nın bulunduğu alan içerisine kurulan Louvre Müzesi’nin en önemi özelliği sadece Fransa’nın değil dünyanın en büyük sanat müzesi olmasıdır. Bu önemli müzenin içerisinde 35 bine yakın sanat eseri sergilenmektedir. Leonardo Da Vinci’nin önemli bir eseri olan Mona Lisa, bu müze içerisinde sergilenmektedir. Louvre Müzesi’nin içinde yer alan eserler kadar dış tasarımının da sizi etkileyeceğini şimdiden söylemeliyiz.

Louvre Müzesi

4. Şanzelize Caddesi

Şanzelize Caddesi, Paris’in ve hatta Fransa’nın en güzel bulvarı olarak anılan yerdir. Yürümekten oldukça keyif alacağınız Şanzelize Caddesi üzerinde önemli yürüyüşler, kutlamalar ve törenler yapılmaktadır. Paris’e gittiğinizde canınız akşam saatlerinde dışarı çıkıp biraz yürümek çektiyse, rengarenk ışıklarla donatılan Şanzelize’de yürümeyi tercih edebilirsiniz.

Şanzelize Caddesi

5. Versay Sarayı

Versay Sarayı, Fransız mimarisinin çok merak edilen saray tarzını yansıtan en önemli binadır. Yapımı 400 yıl önce başlamış olan Versay Sarayı,ilk olarak Fransız şatosu şeklinde inşa edilmiştir. Şimdi ise büyüklüğüyle ve şıklığıyla dikkat çeken bu mimari harikası sarayın içi müze olarak kullanılmaktadır. Fransız sarayı görmek için Versay Sarayı’na doğru giderken yüzlerce metre boyunca uzanan bahçesinin yürüyüş yoluna da bayılacaksınız.

Versay Sarayı

Daha Fazlasını Keşfet!

Paris Nerede Yenir

Paris Nerede Yenir

Paris’te ne yiyeceğinize karar verdiniz mi? O zaman sıra geldi Paris’te bu lezzetleri nerede tadacağınıza! Paris’te gittiğinizde uğramanızı tavsiye ettiğimiz restoranlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Paris Otel Tavsiye

Paris Otel Tavsiye

Seyahatinizi planladığınız tarihler için gidiş dönüş Paris uçak biletiniz hazırsa sıra geldi Paris’e gittiğinizde nerede konaklayacağınıza! Paris’teki onlarca otel içerisinden sizin için seçtiğimiz Paris otelleri şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Paris'teki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Paris'teki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Paris’te Alışveriş - Ne Alınır?

Paris’te Alışveriş - Ne Alınır?

Paris’te alışveriş yapmak isterseniz; Champs Elysees Caddesi’ne ve Boulevard Haussman bölgesine gidebilirsiniz. Paris’ten dönmeden önce sevdikleriniz için elma şarabı başta olmak üzere Fransız şaraplarından ve çeşitli parfümlerden almayı unutmayın!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Paris Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Paris Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Paris’in ışıltısı ve canlılığı elbette gece hayatı konusunda da devam ediyor. Siz de Paris’in eğlenceli gece hayatı içerisinde olmak isterseniz, tek yapmanız gereken sitemizden Paris varışlı online uçak bileti almak! Paris’e gittiğinizde uğramanızı ısrarla tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Paris Ne Yenir?

Paris Ne Yenir?

Paris, Avrupa ve özellikle Fransız yemek kültürü konusunda önde gelen bir şehirdir. Tam da Fransa’nın başkentinde Fransız mutfağına özgü eşsiz lezzetleri tatmak istemez misiniz? O halde Paris varışlı online uçak biletinizi sitemizden fazla zamanınızı kaybetmeden hemen alın ve Fransız mutfağını yakından tanıyın! Paris’in adeta bir temsilcisi olduğu o meşhur lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Paris’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Paris’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Paris’te yalnızca şu iklim tipinin özellikleri görülüyor diyemeyiz. Çünkü Paris’te iki farklı iklim tipinin de etkileri görülmektedir. Bunlardan birincisi okyanussal iklim, diğeri ise kırsal iklimdir. Paris etkisi altında olduğu bu iklim özelliklerine göre, Paris’in en sıcak olduğu ay temmuz ayıdır. Bu ayda sıcaklık ortalaması 25 derecedir. En az yağış da yine sıcaklığın fazla olduğu bu aydadır. Kış ayları ise Paris’te fazla soğuk geçmemektedir. Paris’in en serin olduğu ay diyebileceğimiz ocak ayında aylık sıcaklık ortalaması 6 derecedir. Paris’te en fazla yağış ise kış ve ilkbahar aylarında gözlenmektedir.

Paris’e gitmek için en ideal zaman hangi mevsimler diye sorarsanız, cevabımız yaz ve sonbahar ayları olacaktır. Bu aylarda en ucuza Paris uçak biletini nereden alabilirim diye sorarsanız, cevabımız sitemize bakmanız olacaktır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Paris Hakkında

Paris Hakkında

Avrupa kıtasının gözde ülkelerinden biri olan Fransa’nın başkenti olma özelliğindeki Paris şehri, Dünya mirası listesinde yer alan ihtişamlı ve köklü bir şehirdir. Daha çok romantik bir şehir olarak bilinen Paris’e Aşk Şehri, Işık Şehri ve Romantik Şehir takma adları verilmektedir. Birçok özelliğiyle öne çıkan Paris, öncelikle önemli bir moda ve sanat kentidir. Fransa politikasının kalbinin attığı yer de yine başkent Paris’tir. Romantik şehir Paris’in başkent olmasına rağmen fazla kalabalık bir şehir olmadığını belirtmeliyiz. Şehrin 2020 nüfus sayımına göre nüfusu 2 milyon 148 bin civarındadır. Paris’in tıklım tıklım olmasının sebebi şehre gelen turist yoğunluğudur. Öyle ki Paris, dünya çapında en çok turisti ağırlayan şehir olma özelliğindedir. Paris’in denize kıyısı bulunmamaktadır. Fakat şehrin ortasından geçen Sen Nehri, şehrin manzarasını daha da eşsiz bir hale getirmektedir. 

Aşkın ve romantizmin şehri Paris’e seyahat etmek istiyorsanız, daha fazla vakit kaybetmeden online uçak biletinizi sitemizden hemen alın!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Paris Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz