1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gezilecek Yerler
 4. Palo Alto Uçak Bileti

Palo Alto Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
 1. Stanford Üniversitesi
 2. Stanford Alışveriş Merkezi
 3. Cantor Sanat Merkezi
 4. The Stanford Dish
 5. Baylands Doğa Koruma Alanı
 6. Elizabeth F. Gamble Bahçesi
 7. Hewlett Packard Garajı
 8. Stanford Sineması
 9. Palo Alto Sanat Merkezi
 10. Amerikan Mirası Müzesi
 11. Pearson-Arastradero Doğal Koruma Alanı
 12. Hoover Kulesi
 13. Stanford Memorial Kilisesi
 14. Çocuk Müzesi ve Hayvanat Bahçesi
 15. The Foster

1. Stanford Üniversitesi

Stanford Üniversitesi'ne her yıl eğitim için binlerce öğrenci geliyor. Üstelik bu öğrenciler sadece ABD'den değil, başka ülkelerden de burayı özellikle tercih ediyor. Palo Alto'ya ziyarete geldiğinizde dünyaca ünlü bu üniversiteyi de gezebilirsiniz. Üniversitenin devasa kampüsü ve geniş kütüphanesi sizi mest edecek.

Stanford Üniversitesi

2. Stanford Alışveriş Merkezi

Açık hava alışverişlerini seviyorsanız ve Palo Alto'dan hediyelik almak istiyorsanız bu alışveriş merkezine uğramalısınız. Dünyanın pek çok markasının hizmet verdiği bu alışveriş merkezini yerli yabancı çok sayıda turist ziyaret ediyor. Yerel ürünleri de bulabileceğiniz bu merkezde güzel bir yemek bile yiyebilirsiniz.

Stanford Alışveriş Merkezi

3. Cantor Sanat Merkezi

Cantor Sanat Merkezi, dünyanın her yerinden sanatseverleri ağırlıyor. Bu ünlü müzenin rehberleri de oldukça bilgili ve işinde uzman. Cantor Sanat Merkezi'nin en güzel yanlarından biri de girişin tamamen ücretsiz olması.

Cantor Sanat Merkezi

4. The Stanford Dish

Doğa gezilerinden hoşlanıyorsanız The Sandford Dish tam size göre bir gezi noktası. Bisikletinizi kapıp efsane manzaralar eşliğinde harika bir tur için buraya gelebilirsiniz. Doğanın renklerinin bin bir tonunu The Standford Dish'te görebilirsiniz.

The Stanford Dish

5. Baylands Doğa Koruma Alanı

Baylands Doğa Koruma Alanı, San Francisco Körfezi'ni de içine alıyor. Burada 2.000 dönümlük bir bataklık da bulunuyor. Bataklık habitatını incelemek isterseniz buraya gelebilirsiniz. Baylands Doğa Koruma Alanı'nda yürüyüş patikası da var. Patikada bisiklet de sürebilirsiniz.

Baylands Doğa Koruma Alanı

6. Elizabeth F. Gamble Bahçesi

Elizabeth F. Gamble Bahçesi Palo Alto'nun Eski Şehir bölgesinde bulunuyor. Bu parka giriş tamamen ücretsiz. Halka açık olan Elizabeth F. Gamble Bahçesi, tarihi bir alan üzerinde bulunuyor. Burası Procter & Gamble'in kurucusu olan Frances Gamble'ın torunu Elizabeth'in adını taşımakta. Parkta güzel bir yürüyüşe çıkabilir, çeşitli ağaç ve bitki türlerini görebilirsiniz.

Elizabeth F. Gamble Bahçesi

7. Hewlett Packard Garajı

Klasik bir garajın neden önemli olduğunu merak edebilirsiniz. Burası, Palo Alto teknolojisinin öncülerinden Hewlett ve Packard'ın şirketleri Fortune 500'ı kurduğu yer. Bu garaj için Silikon Vadisi'nin doğduğu yer de denilebilir. Palo Alto merkezinin güney kısmında yer alan garaj Ulusal Tarihi Yerler listesinde de bulunuyor.

Hewlett Packard Garajı

8. Stanford Sineması

Stanford Sineması'nın tarihi 1925 yılına kadar gidiyor. Burayı Palo Alto merkezinde rahatlıkla bulabilirsiniz. 1987 yılına gelindiğinde sinema salonu bir restorasyon geçirdi. Bugün Stanford Tiyatrosu'nda genellikle 20'li ve 30'lu yıllardan Hollywood filmleri oynatılıyor.

Stanford Sineması

9. Palo Alto Sanat Merkezi

Palo Alto Sanat Merkezi, Rinconada Halk Kütüphanesi'nin hemen yanında bulunuyor. Burada Palo Alto'nun yerel sanatçılarının eserleri görülebilir. Aynı şekilde ABD genelinden de pek çok sanatçının eseri burada sergileniyor. Sanat Merkezi'nin bahçesinde geniş bir heykel sergisi de var.

Palo Alto Sanat Merkezi

10. Amerikan Mirası Müzesi

Amerikan Mirası Müzesi'nde 200 yüzyıllık teknolojik gelişim gözler önüne seriliyor. Burası Palo Alto'nun en kapsamlı teknoloji müzelerinden. Müzede teknolojik aletlerden geçmişten günümüze deterjan ambalajlarına kadar her şey sergileniyor. Müze aynı zamanda çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapmakta. Müzeyi Homer Caddesi'nde bulabilirsiniz.

Amerikan Mirası Müzesi

11. Pearson-Arastradero Doğal Koruma Alanı

Pearson-Arastradero Doğal Koruma Alanı güney kesimlerde yer alıyor. Burası Palo Alto'da ziyaret edebileceğiniz doğal güzelliklerden birisi. Park 600 dönümlük bir ormanlık arazi üstüne kurulmuş. Burada bisiklet turuna çıkabilir, at binebilir, koşu ve yürüyüş yapabilirsiniz.

Pearson-Arastradero Doğal Koruma Alanı

12. Hoover Kulesi

Hoover Kulesi, güzel Palo Alto manzarasını seyretmek için tercih ediliyor. Kule Stanford Üniversitesi kampüsünün içinde yer almakta. Kulenin güzel mimarisi de burayı ilgi çekici yapan detaylardan. Hoover Kulesi'nin tarihi 1942 yılına kadar dayanıyor.

Hoover Kulesi

13. Stanford Memorial Kilisesi

Standford Memorial Kilisesi güzel duvar ve tavan süslemeleri ile dikkat çekiyor. Kilisenin dış cephesi de bu güzel süslemelerden kendi payına düşeni almış gibi. Stanford Memorial Kilisesi, Stanford Üniversitesi kampüsünde yer alıyor.

Stanford Memorial Kilisesi

14. Çocuk Müzesi ve Hayvanat Bahçesi

Palo Alto'da yer alan Çocuk Müzesi ve Hayvanat Bahçesi'ne de mutlaka uğrayın. Özellikle geziye çocuklarıyla çıkanlar burayı çok sevecekler. Hayvanat bahçesi bölümünde pek çok farklı hayvan görülebilir. Müze ve hayvanat bahçesi Middlefield Yolu'nda bulunuyor.

Çocuk Müzesi ve Hayvanat Bahçesi

15. The Foster

The Foster ziyaret edebileceğiniz sanat galerilerinden. Burası Commercial Caddesi'nde kapılarını açıyor. The Foster, küçük bir galeri olmakla beraber sadece tek bir sanatçının, Tony Foster'ın eserlerini sergiliyor. Tony Foster sulu boya tekniğiyle çalıştığından burada birbirinden güzel sulu boya resimleri görebilirsiniz.

The Foster

Daha Fazlasını Keşfet!

Palo Alto Nerede Yenir?

Palo Alto Nerede Yenir?

Geziniz sırasında deneyebileceğiniz pek çok restoran bulunuyor. Palo Alto'da farklı kültürler bir arada yaşamakta. Meksika, Latin ve Orta Doğu gibi konseptlerde hizmet veren restoranları burada deneyebilirsiniz. Tabii ki Amerika'nın kendi kültüründen yemekler sunan restoranları da burada bulabilirsiniz. 

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Palo Alto Otel Tavsiye

Palo Alto Otel Tavsiye

Palo Alto’da genellikle yaz dönemlerinde oteller aşırı yoğun olabilir. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak için erkenden rezervasyonunuzu yaptırmanızı öneririz. Palo Alto'da bulunan çoğu otelin El Camino Real bölgesinde toplandığını görebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Palo Alto Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Palo Alto Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Palo Alto kendine has bazı festivallere ve özel günlere sahip. Bu festivallere katılarak Palo Alto ve ABD kültürünü daha yakından görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Ayrıca özel etkinliklere katılmak gezinizi dolu dolu geçirmek için harika bir yöntem. Palo Alto'da hangi festivallere katılabileceğinizi listemizde bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Palo Alto Alışveriş - Ne Alınır?

Palo Alto Alışveriş - Ne Alınır?

Burada alışveriş yapabileceğiniz birçok alışveriş merkezi ve küçük butik bulunuyor. Palo Alto'dayken Hillsdale Shopping Center, Serra Mall ve Midtown Shopping Center'a uğrayabilirsiniz. Bunun yanı sıra organik tarım ürünleri satılan pazarlara da uğramanızı öneririz. Bunlar arasında California Avenue Farmer's Market ve Sigona's Farmers Market'i sayabiliriz. Ferah ve temiz sokaklarıyla Palo Alto'da alışveriş yapmaktan büyük keyif alacaksınız.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Palo Alto Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Palo Alto Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Palo Alto, eğlenceden ziyade bilim ve eğitim alanında gelişmiş bir yer. Bu nedenle burada eğlenmek için çok fazla alternatif olduğunu söyleyemeyiz. Yine de bir bardak bira veya bir kadeh şarap içerek sohbet edebileceğiniz bazı mekanlar bulunuyor. Palo Alto'nun eğlence mekanlarını öğrenmek için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Palo Alto Ne Yenir?

Palo Alto Ne Yenir?

ABD mutfağından sevilen lezzetleri Palo Alto gezinizde deneyebilirsiniz. Kozmopolit bir yapıya sahip olan Palo Alto'da çeşitli kültürlerin mutfakları da bir arada yaşamaya devam ediyor. Özellikle Çin ve genel olarak Asya yemekleri burada sıklıkla tüketiliyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Palo Alto Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Palo Alto Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Burada kış mevsimi ılık ve bol yağışlı geçer, sıcaklıklar genelde 4 derecenin altına düşmez. Yazları ise bol güneşli olmakla beraber oldukça sıcak ve kuraktır. Yaz aylarında hava 32-33 dereceye kadar çıkabilir. Ayrıca yazları Palo Alto neredeyse hiç yağış almaz. Bölgenin iklimi için Akdeniz iklimine benzediği söylenebilir.

Palo Alto'da plajları ziyaret etmeyi planlıyorsanız sıcak yaz aylarını önerebiliriz. Bunaltıcı sıcaklıklardan korunmak için Haziran daha uygun bir seçenek olabilir.

Palo Alto'nun kültürel noktalarını gezmek istiyorsanız Ekim ayında gitmenizi öneririz. Ekim'de Palo Alto yüksek sıcaklıklardan daha serin havalara geçiş yapar. Böylelikle rahatça gezmeniz ve etrafı keşfetmeniz için uygun koşullar sağlanmış olur. Ekim'de az da olsa yağış görüldüğünden bavulunuza bir yağmurluk da atmanızı tavsiye ediyoruz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Palo Alto Hakkında

Palo Alto Hakkında

ABD'de Kaliforniya eyaletinde yer alan Palo Alto, sahil şeridinde bulunan küçük bir yerleşim yeri. Burası aynı zamanda San Francisco Körfez Bölgesi'nde konumlanan 101 şehirden birisi. İsmi İspanyolcada 'uzun ağaç' veya 'uzun çubuk' anlamına gelen Palo Alto'nun nüfusuysa yaklaşık 70 bin kişiden oluşuyor.

Palo Alto'nun ilk yerleşimcileri Amerika yerlileri olan Ohlonelerdi. Bölgedeki doğal kaynakların bolluğu Ohlonelerin kaliteli bir yaşam sürmesini sağlamıştı. 1769'a gelindiğinde Don Gaspar de Portola burayı keşfetti. Kaşif, adamlarıyla beraber 'El Palo Alto' yani 'Uzun Çubuk' isimli ağacın yanında kamp kurdu. Bugün bu ağaç Palo Alto'nun simgesi olarak kabul ediliyor.

Palo Alto'nun en büyük özelliği teknoloji alanında gelişmiş bir yer olması. Burası teknoloji alanında devasa yatırımlar yapan şirketlere ev sahipliği yapıyor. Söz konusu şirketler sayesinde Palo Alto özellikle uzay, iletişim ve elektronik sanayi alanında gelişme fırsatı bulmuş. Palo Alto için Silikon Vadisi’nin göbeği diyebiliriz. Özellikle ABD'deki Çinli nüfusu bu nedenle Palo Alto'da yoğunluk gösteriyor.

Suç oranının yok denecek kadar az olması da çeşitli alanlardaki yatırımcılar için bir cazibe unsuru.

Burası turistik geziler için de ideal bir destinasyon. Palo Alto'da pek çok gezilecek ve görülecek yer var. Bölge özellikle nefes kesici doğa manzaralarıyla biliniyor. Bunun yanında heykel ve mimari yapılar gibi beşeri eserler de Palo Alto'nun ilgi çekici detaylarından. Ayrıca Palo Alto'da bulunan Stanford Üniversitesi buraya dünyanın dört bir yanından öğrenci gelmesini sağlıyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Palo Alto Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz