1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
 4. Palo Alto Uçak Bileti

Palo Alto Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

04 Aralık 2021 18:20
 1. Palo Alto Budist Tapınağı Obon Festivali (Ağustos)
 2. Palo Alto Sanat Festivali (Ağustos)
 3. Mountain View Sanat ve Şarap Festivali (Eylül)
 4. Los Altos Sonbahar Festivali (Eylül)
 5. Salsa Festivali - Redwood City (Eylül)
 6. Mountain View Oktoberfest (Ekim)
 7. Menlo Summerfest (Temmuz)
 8. July Müzik Festivali (Temmuz)

1. Palo Alto Budist Tapınağı Obon Festivali (Ağustos)

Ağustos'ta iki gün gerçekleşen bu festival Palo Alto'nun en popüler etkinliklerinden. Bu etkinlik boyunca Budizme dair detaylı bilgi edinebilir, yeni kültürlerle ve geleneklerle tanışabilirsiniz. Obon Festivali, ataların ruhlarını onurlandırmak için düzenlenir. Festival boyunca Budist Tapınağı'nda çeşitli konuşmalar gerçekleştirilir. Ayrıca Obon Festivali'ne özel olarak ortaya çıkan bir dans da yapılır.

Palo Alto Budist Tapınağı Obon Festivali

2. Palo Alto Sanat Festivali (Ağustos)

Palo Alto Sanat Festivali her yıl Ağustos ayında düzenlenir. University Ave üzerinde gerçekleşen festivalde tüm caddenin bir sanat eserine dönüştüğünü söylemek mümkün. Etkinlik sırasında caddenin her noktasına sokak resimleri çizilir. Bu festivale her yıl 150 binin üstünde ziyaretçi geldiğini söylemek mümkün. Siz de bu festivale katılmak ve University Ave'yi en renkli halinde görmek isterseniz Ağustos'ta Palo Alto'ya gelebilirsiniz.

Palo Alto Sanat Festivali

3. Mountain View Sanat ve Şarap Festivali (Eylül)

Mountain View'de gerçekleşen festival, Kaliforniya'nın en ünlü etkinlikleri arasında sayılıyor. Festival boyunca sanata ve şaraba doyacağınızı söyleyebiliriz. Şenlik alanında açılan stantlardan çeşitli ürünler alabilir, hem eğlenip hem de hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Mountain View Sanat ve Şarap Festivali Eylül ayında gerçekleşiyor. Eylül'de Palo Alto'ya gelmeyi düşünüyorsanız bu festivali kaçırmamanızı öneririz.

Mountain View Sanat ve Şarap Festivali

4. Los Altos Sonbahar Festivali (Eylül)

Los Altos Sonbahar Festivali ile sonbaharın gelişi coşkuyla kutlanıyor. Eylül ayında düzenlenen bu festival çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmakta. Festival boyunca korolar sahne alıyor, dans gösterileri düzenleniyor ve yaratıcı atölyeler açılıyor. Burada açılan stantlardan el yapımı hediyelikler alabilir, yerel satıcılara destek olabilirsiniz. Los Altos Sonbahar Festivali'ne her sene katılmak isteyeceksiniz.

Los Altos Sonbahar Festivali

5. Salsa Festivali - Redwood City (Eylül)

Redwood City'de düzenlenen Salsa Festivali oldukça renkli geçiyor. Salsa Festivali boyunca çiftler dans etme ve eğlenme fırsatı buluyor. Bu festivale katılarak nasıl salsa yapacağınızı öğrenebilir, yeni arkadaşlıklar edinerek keyifli bir gezi geçirebilirsiniz. Salsa Festivali Eylül ayında gerçekleşiyor ve tüm Kaliforniya'dan katılım alıyor. Siz de bu güzel dans etkinliğine katılarak Palo Alto seyahatinizi unutulmaz hale getirebilirsiniz.

Salsa Festivali - Redwood City

6. Mountain View Oktoberfest (Ekim)

Dünyaca ünlü bira festivali Oktoberfest, Mountain View'da da düzenleniyor. Bu festivale katılarak farklı biralardan tadabilir, gerçek Oktoberfest deneyimini yaşayabilirsiniz. Ekim'de gerçekleşen bu festivale kesinlikle katılmanızı öneriyoruz. Ekim Palo Alto'yu ziyaret etmek için de uygun bir zaman. Bu yüzden Oktoberfest'e katılmamak için hiçbir sebebiniz yok. Festivalim tam tarihini resmi siteden öğrenebilirsiniz.

Mountain View Oktoberfest

7. Menlo Summerfest (Temmuz)

Menlo Summerfest, Palo Alto gezinizde katılabileceğiniz bir etkinlik. Bu festival Temmuz ayında düzenleniyor ve toplamda iki gün sürüyor. Festival süresince pek çok kişi stant açar ve el yapımı ürünlerin satışı yapılır. Ayrıca açılan stantlardan soğuk yiyecek ve içecekler de alabilir, eğlencenin tadını serinleyerek çıkarabilirsiniz. Festival, ismini de aldığı Menlo Park'ta gerçekleşiyor.

Menlo Summerfest

8. July Müzik Festivali (Temmuz)

July Müzik Festivali, ismini düzenlendiği ay olan Temmuz'dan (July) alıyor. Palo Alto'nun en dinamik festivallerinden olan July Müzik Festivali genellikle gençler tarafından rağbet görüyor. Palo Alto'ya Temmuz'da gelmeye karar verirseniz July Müzik Festivali'ne de bilet almanızı tavsiye ederiz. Gerçekten çok eğlenceli geçen bu festivali seveceğinize ve tekrar tekrar gelmek isteyeceğinize eminiz.

July Müzik Festivali

Daha Fazlasını Keşfet!

Palo Alto Nerede Yenir?

Palo Alto Nerede Yenir?

Geziniz sırasında deneyebileceğiniz pek çok restoran bulunuyor. Palo Alto'da farklı kültürler bir arada yaşamakta. Meksika, Latin ve Orta Doğu gibi konseptlerde hizmet veren restoranları burada deneyebilirsiniz. Tabii ki Amerika'nın kendi kültüründen yemekler sunan restoranları da burada bulabilirsiniz. 

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Palo Alto Otel Tavsiye

Palo Alto Otel Tavsiye

Palo Alto’da genellikle yaz dönemlerinde oteller aşırı yoğun olabilir. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak için erkenden rezervasyonunuzu yaptırmanızı öneririz. Palo Alto'da bulunan çoğu otelin El Camino Real bölgesinde toplandığını görebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Palo Alto Alışveriş - Ne Alınır?

Palo Alto Alışveriş - Ne Alınır?

Burada alışveriş yapabileceğiniz birçok alışveriş merkezi ve küçük butik bulunuyor. Palo Alto'dayken Hillsdale Shopping Center, Serra Mall ve Midtown Shopping Center'a uğrayabilirsiniz. Bunun yanı sıra organik tarım ürünleri satılan pazarlara da uğramanızı öneririz. Bunlar arasında California Avenue Farmer's Market ve Sigona's Farmers Market'i sayabiliriz. Ferah ve temiz sokaklarıyla Palo Alto'da alışveriş yapmaktan büyük keyif alacaksınız.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Palo Alto Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Palo Alto Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Palo Alto, eğlenceden ziyade bilim ve eğitim alanında gelişmiş bir yer. Bu nedenle burada eğlenmek için çok fazla alternatif olduğunu söyleyemeyiz. Yine de bir bardak bira veya bir kadeh şarap içerek sohbet edebileceğiniz bazı mekanlar bulunuyor. Palo Alto'nun eğlence mekanlarını öğrenmek için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Palo Alto Gezilecek Yerler

Palo Alto Gezilecek Yerler

Palo Alto küçük ama görmeye değer bir yer. Üstelik burası küçük olduğundan her yeri daha rahat ve hızlı gezebilirsiniz. Palo Alto'da çeşitli müzeler ve doğa koruma alanları bulunuyor. Ayrıca gezebileceğiniz bahçeler ve parklar da var.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Palo Alto Ne Yenir?

Palo Alto Ne Yenir?

ABD mutfağından sevilen lezzetleri Palo Alto gezinizde deneyebilirsiniz. Kozmopolit bir yapıya sahip olan Palo Alto'da çeşitli kültürlerin mutfakları da bir arada yaşamaya devam ediyor. Özellikle Çin ve genel olarak Asya yemekleri burada sıklıkla tüketiliyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Palo Alto Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Palo Alto Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Burada kış mevsimi ılık ve bol yağışlı geçer, sıcaklıklar genelde 4 derecenin altına düşmez. Yazları ise bol güneşli olmakla beraber oldukça sıcak ve kuraktır. Yaz aylarında hava 32-33 dereceye kadar çıkabilir. Ayrıca yazları Palo Alto neredeyse hiç yağış almaz. Bölgenin iklimi için Akdeniz iklimine benzediği söylenebilir.

Palo Alto'da plajları ziyaret etmeyi planlıyorsanız sıcak yaz aylarını önerebiliriz. Bunaltıcı sıcaklıklardan korunmak için Haziran daha uygun bir seçenek olabilir.

Palo Alto'nun kültürel noktalarını gezmek istiyorsanız Ekim ayında gitmenizi öneririz. Ekim'de Palo Alto yüksek sıcaklıklardan daha serin havalara geçiş yapar. Böylelikle rahatça gezmeniz ve etrafı keşfetmeniz için uygun koşullar sağlanmış olur. Ekim'de az da olsa yağış görüldüğünden bavulunuza bir yağmurluk da atmanızı tavsiye ediyoruz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Palo Alto Hakkında

Palo Alto Hakkında

ABD'de Kaliforniya eyaletinde yer alan Palo Alto, sahil şeridinde bulunan küçük bir yerleşim yeri. Burası aynı zamanda San Francisco Körfez Bölgesi'nde konumlanan 101 şehirden birisi. İsmi İspanyolcada 'uzun ağaç' veya 'uzun çubuk' anlamına gelen Palo Alto'nun nüfusuysa yaklaşık 70 bin kişiden oluşuyor.

Palo Alto'nun ilk yerleşimcileri Amerika yerlileri olan Ohlonelerdi. Bölgedeki doğal kaynakların bolluğu Ohlonelerin kaliteli bir yaşam sürmesini sağlamıştı. 1769'a gelindiğinde Don Gaspar de Portola burayı keşfetti. Kaşif, adamlarıyla beraber 'El Palo Alto' yani 'Uzun Çubuk' isimli ağacın yanında kamp kurdu. Bugün bu ağaç Palo Alto'nun simgesi olarak kabul ediliyor.

Palo Alto'nun en büyük özelliği teknoloji alanında gelişmiş bir yer olması. Burası teknoloji alanında devasa yatırımlar yapan şirketlere ev sahipliği yapıyor. Söz konusu şirketler sayesinde Palo Alto özellikle uzay, iletişim ve elektronik sanayi alanında gelişme fırsatı bulmuş. Palo Alto için Silikon Vadisi’nin göbeği diyebiliriz. Özellikle ABD'deki Çinli nüfusu bu nedenle Palo Alto'da yoğunluk gösteriyor.

Suç oranının yok denecek kadar az olması da çeşitli alanlardaki yatırımcılar için bir cazibe unsuru.

Burası turistik geziler için de ideal bir destinasyon. Palo Alto'da pek çok gezilecek ve görülecek yer var. Bölge özellikle nefes kesici doğa manzaralarıyla biliniyor. Bunun yanında heykel ve mimari yapılar gibi beşeri eserler de Palo Alto'nun ilgi çekici detaylarından. Ayrıca Palo Alto'da bulunan Stanford Üniversitesi buraya dünyanın dört bir yanından öğrenci gelmesini sağlıyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Palo Alto Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz