1. Anasayfa
  2. Nürnberg Uçak Bileti

Nürnberg Uçak Bileti

Nürnberg Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Nürnberg Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Nürnberg’e Türkiye’den direkt, bir aktarmalı ve iki aktarmalı uçuş yaparak gidebilirsiniz. Nürnberg’e direkt uçuşu olan şehirler Antalya, İstanbul, Adana ve İzmir’dir. Antalya Nürnberg arası uçuş süresi ortalama 3 saat 15 dakika, Adana Nürnberg arası 3 saat 40 dakika, İstanbul Nürnberg arası 2 saat 50 dakika ve İzmir Nürnberg arası 2 saat 55 dakika sürmektedir. Türkiye’deki diğer şehirlerden ise bir veya iki aktarma yaparak Nürnberg’e gidebilirsiniz. Nürnberg’e sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Corendon, Türk Hava Yolları, Sun Express ve Pegasus’tur. 

Bulunduğunuz şehirden Nürnberg’e en hızlı şekilde ulaşım için uçakla gitmeyi tercih edebilirsiniz. Uçak biletimi en hızlı nasıl alırım diye düşünüyorsanız, online sistem üzerinden almayı tercih edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Nürnberg’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Nürnberg Hakkında
  3. Nürnberg Ne Yenir?
  4. Nürnberg Nerede Yenir
  5. Nürnberg Gezilecek Yerler
  6. Nürnberg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Nürnberg’de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Nürnberg’de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Nürnberg Otel Tavsiye

Nürnberg’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Nürnberg’e ve çevresindeki bölgelere hizmet vermekte olan bir uluslararası havalimanı vardır. Uçak biletinizi alıp Nürnberg’e gitmek için yola çıktığınızda ulaşacağınız havalimanı, Nürnberg Havalimanı’dır.

Nürnberg Havalimanı

Nürnberg Havalimanı, 1955 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Bavyera Eyaleti’ndeki uluslararası uçuşlar için kullanılan en büyük havalimanları sıralamasında ikinci sıradadır. Nürnberg Havalimanı, Nürnberg şehir merkezinin kuzey tarafında kalmaktadır ve şehir merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Nürnberg Havalimanı’ndan Nürnberg şehir merkezine ulaşım için ise dört vasıta vardır:

Metro ile Nürnberg Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım en kolayıdır. Havalimanından şehir merkezine giden U2 hattını kullanarak yaklaşık 13 dakikada ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz. U2 hattı metroları 10 dakikada bir havalimanından kalkmaktadır. 

Otobüs ile de şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Havalimanı içerisindeki otobüs durağı Terminal 1’in önündedir. Bu duraktan kalkan 32 ve 33 nolu otobüslerle şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi ile de yol kısa olduğu için hem fazla ücret ödemeden hem de toplu taşıma bekleme derdi olmadan şehir merkezine gidebilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 15-20 dakika sürecektir. Taksi ücreti ise yaklaşık 18-20 Euro arası tutmaktadır.

Araç kiralayarak da ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Enterprise, Budget ve Europcar Nürnberg Havalimanı içerisinde bulunan bazı araç kiralama ofisleridir. Havalimanından şehir merkezine araçla gidebileceğiniz en kestirme yol ise Erlanger Str./B4 yoludur. Bu yol üzerinden yaklaşık 15-18 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Nürnberg’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Nürnberg’de çok sayıda Türk yaşamaktadır. Bu nedenle Nürnberg’i gezerken Türkçe bir konuşma duyarsanız şaşırmamalısınız. Nürnberg’de kullanılan para birimi Euro’dur. Bu nedenle döviz bürosunda Türk liranızı Euro para birimine dönüştürmeniz gerekmektedir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz