1. Anasayfa
 2. Nürnberg Uçak Bileti

Nürnberg Uçak Bileti

Nürnberg Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Nürnberg Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Nürnberg’e Türkiye’den direkt, bir aktarmalı ve iki aktarmalı uçuş yaparak gidebilirsiniz. Nürnberg’e direkt uçuşu olan şehirler Antalya, İstanbul, Adana ve İzmir’dir. Antalya Nürnberg arası uçuş süresi ortalama 3 saat 15 dakika, Adana Nürnberg arası 3 saat 40 dakika, İstanbul Nürnberg arası 2 saat 50 dakika ve İzmir Nürnberg arası 2 saat 55 dakika sürmektedir. Türkiye’deki diğer şehirlerden ise bir veya iki aktarma yaparak Nürnberg’e gidebilirsiniz. Nürnberg’e sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Corendon, Türk Hava Yolları, Sun Express ve Pegasus’tur. 

Bulunduğunuz şehirden Nürnberg’e en hızlı şekilde ulaşım için uçakla gitmeyi tercih edebilirsiniz. Uçak biletimi en hızlı nasıl alırım diye düşünüyorsanız, online sistem üzerinden almayı tercih edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Nürnberg’e Nasıl Gidilir?
 2. Nürnberg’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Nürnberg’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Nürnberg Hakkında
 5. Nürnberg Ne Yenir?
 6. Nürnberg Nerede Yenir
 7. Nürnberg Gezilecek Yerler
 8. Nürnberg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Nürnberg’de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Nürnberg’de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Nürnberg’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Nürnberg Otel Tavsiye

Nürnberg’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Nürnberg’e ve çevresindeki bölgelere hizmet vermekte olan bir uluslararası havalimanı vardır. Uçak biletinizi alıp Nürnberg’e gitmek için yola çıktığınızda ulaşacağınız havalimanı, Nürnberg Havalimanı’dır.

Nürnberg Havalimanı

Nürnberg Havalimanı, 1955 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Bavyera Eyaleti’ndeki uluslararası uçuşlar için kullanılan en büyük havalimanları sıralamasında ikinci sıradadır. Nürnberg Havalimanı, Nürnberg şehir merkezinin kuzey tarafında kalmaktadır ve şehir merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Nürnberg Havalimanı’ndan Nürnberg şehir merkezine ulaşım için ise dört vasıta vardır:

Metro ile Nürnberg Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım en kolayıdır. Havalimanından şehir merkezine giden U2 hattını kullanarak yaklaşık 13 dakikada ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz. U2 hattı metroları 10 dakikada bir havalimanından kalkmaktadır. 

Otobüs ile de şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Havalimanı içerisindeki otobüs durağı Terminal 1’in önündedir. Bu duraktan kalkan 32 ve 33 nolu otobüslerle şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi ile de yol kısa olduğu için hem fazla ücret ödemeden hem de toplu taşıma bekleme derdi olmadan şehir merkezine gidebilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 15-20 dakika sürecektir. Taksi ücreti ise yaklaşık 18-20 Euro arası tutmaktadır.

Araç kiralayarak da ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Enterprise, Budget ve Europcar Nürnberg Havalimanı içerisinde bulunan bazı araç kiralama ofisleridir. Havalimanından şehir merkezine araçla gidebileceğiniz en kestirme yol ise Erlanger Str./B4 yoludur. Bu yol üzerinden yaklaşık 15-18 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Nürnberg’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Nürnberg’de karasal iklim tipinin özellikleri görülmektedir. Yaz ayları ılıman ve sıcak geçmektedir. Nürnberg’in en sıcak olduğu ay, temmuz ayıdır. Sıcaklığına paralel olarak da en fazla yağış yine bu ayda görülmektedir. Temmuz ayı ortalama sıcaklığı 24 derecedir. Kış ayları ise oldukça soğuk geçer. Fakat kış aylarında, yaz aylarında olduğundan daha az yağış görülür. Nürnberg’in en soğuk olduğu ay ise ocak ayıdır. Bu ayda sıcaklık ortalaması 2 derecedir. Nürnberg’e gitmek için en ideal zaman ise ilkbahar aylarından nisan, mayıs ve sonbahar aylarından eylül, ekim aylarıdır.

Nürnberg’de sonbahar ayları bir başka geçmektedir. Nürnberg’in manzarası asıl bu aylarda ortaya çıkmaktadır. Bu eşsiz anları kaçırmamak için online uçak biletinizi hemen alın ve Nürnberg’e seyahatinizi gerçekleştirin.

Nürnberg Hakkında

Nürnberg, Almanya’da Bavyera eyaleti sınırları içerisinde yer alan bir şehirdir. Almanya’nın önemli kentleri ile komşudur. Batısında Stuttgart ve güneyinde Münih yer alır. Nürnberg şehrini bu kadar önemli kılan şey, öncelikle tarihidir. Nazi döneminde önemli bir rol oynayan Nürnberg şehri, Adolf Hitler’in en sevdiğim şehir şeklinde nitelendirdiği şehirdir. Tarihinin izlerini koruyabilen bir şehir olan Nürnberg, birçok tarihi kaleye ve yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Son nüfus sayımına göre nüfusu, 530 bine yaklaşmıştır. Bu nüfusuyla Almanya’nın en kalabalık 14. şehri olmuştur. Nürnberg’in Türkiye ile arasında ise bir saatlik zaman farkı vardır. Nürnberg, Türkiye saatine göre bir saat geridedir. 

Almanya’nın en gelişmiş kentlerinden olan Nürnberg’e gitmek için uçak biletinizi ucuza almayı beklemeyin! Sitemizde her zaman için en uygun fiyatlı uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Nürnberg Ne Yenir?

Nürnberg’de bizde olduğu gibi fazla zahmetli yöresel yemekler yoktur. Daha çok sokak lezzetleri ve çabuk hazırlanabilen yemekler sıklıkla tüketilmektedir. Nürnberg’e gittiğinizde yiyebileceğiniz lezzetler ise şunlardır:

1. Kasespatzle

Kasespatzle

Kasespatzle, bir tür makarnadır. Makarna şeklinde yapılan hamurlar pişirilip peynirle birlikte fırında tekrar pişirilmeye bırakılarak hazırlanmaktadır. Oldukça doyurucu olan bu yemeği Nürnberg’e gittiğinizde tercih edebilirsiniz.

2. Sauerbraten

Sauerbraten

Sauerbraten, akşam yemeği için size tavsiyemiz olan bir et yemeğidir. Sauerbraten alışılagelmiş et yemeklerinden farklı olarak şaraba yatırılarak hazır hale getirilmektedir. Sauerbraten yemeği için genellikle dana, kuzu veya domuz eti kullanılmaktadır.

3. Brezel

Brezel

Brezel ise bir tür sokak lezzetidir. Sokak başlarındaki satıcılardan veya pastanelerden alabileceğiniz brezel, bir çeşit krakerdir. Eğer çok acıktıysanız bu brezel krakerlerinden atıştırabilirsiniz.

Nürnberg Nerede Yenir

Nürnberg’de hangi restorana güvenebileceğiniz de tabi ki önemlidir. Nürnberg’de lezzetli bir yemek yemek istiyorsanız size tavsiyemiz olan şu restoranlara göz atabilirsiniz:

1. Zum Albrecht Dürer Haus

Zum Albrecht Dürer Haus

Zum Albrecht Dürer Haus bir Alman restoranıdır. Burada Alman mutfağına özgü birçok lezzeti bulabilirsiniz. Nürnberg’in canlı denilebilecek bir meydanı üzerinde bulunduğundan bu restoran gün içerisinde birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Bu restoranda şarapta bekletilerek hazırlanan birçok et çeşidinin tadına bakabilirsiniz.

2. Ha Long

Ha Long

Ha Long, ev yemeği tarzında yemek yemek isterseniz ilk tercihiniz olmalı. Burada yemeğinizi Alman mutfağı usulü yiyebilirsiniz. Üstelik küçük ve samimi bir yer olduğu için bu restoranı çok seveceğinizi düşünüyoruz.

3. Indochine Sushi Nürnberg

Indochine Sushi Nürnberg

Indochine Sushi Nürnberg, Nürnberg’deki ünlü sushi restoranıdır. Bu restoranda sushi yediğinizde adeta Japon mutfağının buraya taşındığını hissedebilirsiniz. Sushi dışında uzak doğu yemek kültürüne ait birçok lezzeti de yine bu restoranda bulabilirsiniz.

Nürnberg’de nerede yemek yiyeceğinizi de kararlaştırdıysanız uçak biletinizi sitemizden ucuza alarak, artırdığınız parayı seyahatinize harcayabilirsiniz.

Nürnberg Gezilecek Yerler

Nürnberg, Almanya’nın gezilip görülmesi gereken en önemli şehirlerinden biridir. Nürnberg şehrini gezmek için uçak biletinizi sitemizden alabilir ve en az 2 gününüzü ayırarak Nürnberg şehrinin önemli yerlerini gezebilirsiniz. Nürnberg’e gittiğinizde mutlaka gezip görmeniz gereken yerler ise şuralardır:

Nuremberg Kalesi

Nuremberg Kalesi

Nuremberg Kalesi, Nürnberg’in gezilip görülmesi gereken yerlerinin başında gelir. 11. Yüzyılda inşa edilmiş olan bu kale 1000 yıldır dimdik ayakta durmaktadır. İnşa edildiği tarihte İmparatorluk Kalesi adıyla inşa edilmiştir ve o dönemde Nürnberg topraklarında egemen olan Roma İmparatorluğu’nun gücünü simgelemekteydi. Nuremberg Kalesi’nin içerisinde bir de Roma dönemi eşyalarını sergileyen müze bulunmaktadır.

Albrecht Dürer’s House

Albrecht Dürer’s House

Albrecht Dürer’s House, Nürnberg’de yaşamış olan dünyaca ünlü Albert Dürer’in sonradan müze haline getirilmiş olan evidir. Nürnberg’in merkezi bir noktasında yer alan bu eve kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu müzeye gittiğinizde ünlü ressamın yaşantısını, sanatını icra ettiği atölyesini görebilirsiniz.

Eski Kent

Eski Kent

Eski Kent, Nürnberg’in tarihini tüm canlılığıyla görebileceğiniz yerdir. Geçmişte oldukça önemli bir yer olan Eski Kent, şimdi Nürnberg’in tarihi evlerini görmek isteyenlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Eski Kent, günümüzde birçok festivale de ev sahipliği yapan alandır.

St. Lorenz

St. Lorenz

St. Lorenz, Nürnberg’deki en ihtişamlı yapılardan biridir. Bu kadar ihtişamlı olması da doğaldır çünkü sadece yapımı 200 sene sürmüştür. Kilise olarak yapılan St. Lorenz’i, o zaman Nürnberg şehrinde egemen olan Roma-Germen imparatoru IV. Charles yaptırtmıştır. 2. Dünya Savaşı’nda yaralar alsa da ihtişamlı yapısından hiçbir şey kaybetmeyen bu kiliseyi Nürnberg’e gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Nürnberg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Nürnberg’in gece hayatı Almanya’nın hemen hemen her kentinde olduğu gibi oldukça canlıdır. Kendine has bir eğlence tarzı geliştiren bu şehirde eğlenmek istiyorsanız Nürnberg varışlı uçak biletinizi sitemizden hızlıca alabilirsiniz. Nürnberg’e gittiğinizde uğramanızı tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şuralardır:

RESI Nürnberg

RESI Nürnberg

RESI Nürnberg, Nürnberg’deki en özel tasarımlı gece kulüplerinin başında yer almaktadır. İlk bakışta bu mekan size hayli küçük gelebilir. Ama içine girdiğinizde bu büyük gece kulübünde kaybolabilirsiniz. RESI Nürnberg’de eğlencenin hiç bitmediğini de mekanın içine girdiğinizde anlayacaksınız.

World of Nightlife

World of Nightlife

World of Nightlife, Nürnberg’deki bir diğer büyük gece kulübüdür. Çoğu önemli konserler bu gece kulübünde gerçekleşmektedir. Almanya’nın yerli gruplarını da yine bu gece kulübünde dinleyebilirsiniz. Ancak World of Nightlife gece kulübünde yalnızca nakit para ile ödeme yapabileceğiniz konusunda sizi uyarmalıyız.

Irish Castle Pub

Irish Castle Pub

Irish Castle Pub, Nürnberg’de en çok tercih edilen pubların başında yer almaktadır. Bu mekanda sadece içki içerek vakit geçirmek yerine bar oyunları oynayabilirsiniz. Karaoke aktivitenizi de yine Irish Castle Pub’ta gerçekleştirebilirsiniz. Tabi siz yalnızca içkinizi içip arkadaşlarınızla sohbet etmek isterseniz de yine gitmenizi tavsiye ettiğimiz mekan Irish Castle Pub’tır.

Ludwigs Bar& Cafe

Ludwigs Bar& Cafe

Ludwigs Bar& Cafe, Nürnberg’de açılmış olan en eski barlardan biridir. Bu barda aradığınız çoğu alkollü içeceği bulabilirsiniz. Nürnberg şehrinde sıklıkla tüketilen ve Almanya’ya özgü bir içki olan jagermeister içkisini de yine Ludwigs Bar’da bulabilirsiniz. Dilerseniz iç mekanda dilerseniz de açık hava kısmında oturabilirsiniz.

Nürnberg’de Alışveriş - Ne Alınır?

Nürnberg’de alışveriş yapmak isterseniz ilk gitmeniz gereken yerler Karalinenstrabe, BreiteFrauentor ve Kaiserstrasse caddeleri olacaktır. Nürnberg’den sevdiklerinize jagermeister adlı içkiden ve Almanya’da yöresel sayılan el yapımı oyuncak bebeklerden alabilirsiniz.

Nürnberg’de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Nürnberg festivallerinden yeni haberiniz olduysa ve katılmak istiyorsanız, son dakikada en ucuz uçak biletini sitemizden alarak Nürnberg’in eğlenceli festivallerini kaçırmamış olursunuz.

Tümünü Göster

Nürnberg’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Nürnberg’de çok sayıda Türk yaşamaktadır. Bu nedenle Nürnberg’i gezerken Türkçe bir konuşma duyarsanız şaşırmamalısınız. Nürnberg’de kullanılan para birimi Euro’dur. Bu nedenle döviz bürosunda Türk liranızı Euro para birimine dönüştürmeniz gerekmektedir.

Nürnberg Otel Tavsiye

Öncelikle şunu söyleyelim ki Nürnberg’de otel fiyatları, Türkiye’dekine göre pahalıdır. Size tavsiyemiz olan otellere göz atarak kendiniz ve bütçeniz için en uygun oteli seçebilirsiniz.

1. A&O Hotel

A&O Hotel

A&O Hotel, Nürnberg’deki en uygun fiyatlı otellerden biridir. Aradığınız çoğu hizmeti bu otelde bulamasanız da eğer uzun süre Nürnberg’de kalacaksanız ve otele çok fazla para harcamak istemiyorsanız sizin için ideal otel A&O Hotel olacaktır. Odaları ise modern ve sürekli olarak temizlenen odalardır.

2. Best Western Hotel Nürnberg

Best Western Hotel Nürnberg

Best Western Hotel Nürnberg, 3 yıldızlı bir oteldir, Spa, havuz gibi hizmetler bu otelde mevcut olmasa da size ev rahatlığında geniş odalarda konaklama imkanı sunmaktadır. Nürnberg Havalimanı’na ise arabayla sadece 15 dakikalık mesafede yer alan bu otele, havalimanına inince kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bir gecelik ücreti ise diğer otellere göre ortalama düzeydedir.

3. Sheraton Carlton Nürnberg

Sheraton Carlton Nürnberg

Sheraton Carlton Nürnberg, Nürnberg’deki en lüks otellerden biridir. 5 yıldız statüsünde yer alan bu otelde havuz, spa ve jakuzi hizmetleri de bulunmaktadır. Bir gecelik ücreti ise Nürnberg’deki diğer otellere göre oldukça pahalıdır.

Nürnberg’de neler yapacağınızı, neler yiyeceğinizi, nerelerde eğleneceğinizi ve nerede konaklayacağını ayarladıysanız online uçak biletinizi de alarak seyahate hazır hale gelebilirsiniz.

Valencia