1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Nürnberg Uçak Bileti

Nürnberg Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Nuremberg Kalesi
  2. Albrecht Dürer’s House
  3. Eski Kent
  4. St. Lorenz
  5. Neues Museum Nürnberg

1. Nuremberg Kalesi

Nuremberg Kalesi, Nürnberg’in gezilip görülmesi gereken yerlerinin başında gelir. 11. Yüzyılda inşa edilmiş olan bu kale 1000 yıldır dimdik ayakta durmaktadır. İnşa edildiği tarihte İmparatorluk Kalesi adıyla inşa edilmiştir ve o dönemde Nürnberg topraklarında egemen olan Roma İmparatorluğu’nun gücünü simgelemekteydi. Nuremberg Kalesi’nin içerisinde bir de Roma dönemi eşyalarını sergileyen müze bulunmaktadır.

Nuremberg Kalesi

2. Albrecht Dürer’s House

Albrecht Dürer’s House, Nürnberg’de yaşamış olan dünyaca ünlü Albert Dürer’in sonradan müze haline getirilmiş olan evidir. Nürnberg’in merkezi bir noktasında yer alan bu eve kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu müzeye gittiğinizde ünlü ressamın yaşantısını, sanatını icra ettiği atölyesini görebilirsiniz.

Albrecht Dürer’s House

3. Eski Kent

Eski Kent, Nürnberg’in tarihini tüm canlılığıyla görebileceğiniz yerdir. Geçmişte oldukça önemli bir yer olan Eski Kent, şimdi Nürnberg’in tarihi evlerini görmek isteyenlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Eski Kent, günümüzde birçok festivale de ev sahipliği yapan alandır.

Eski Kent

4. St. Lorenz

St. Lorenz, Nürnberg’deki en ihtişamlı yapılardan biridir. Bu kadar ihtişamlı olması da doğaldır çünkü sadece yapımı 200 sene sürmüştür. Kilise olarak yapılan St. Lorenz’i, o zaman Nürnberg şehrinde egemen olan Roma-Germen imparatoru IV. Charles yaptırtmıştır. 2. Dünya Savaşı’nda yaralar alsa da ihtişamlı yapısından hiçbir şey kaybetmeyen bu kiliseyi Nürnberg’e gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

St. Lorenz

5. Neues Museum Nürnberg

Neues Museum Nürnberg, özellikle sanatseverlerin mutlaka gidip görmesi gereken müzedir. Burada sanatın hiç bilmediğiniz farklı kollarına ait eserleri de görebilirsiniz. Doğu Avrupa’da sanatın icra etmiş ve etmekte olan birçok sanatçının eseri bu müzede sergilenmektedir.

Neues Museum Nürnberg

Nürnberg hakkında daha fazla şey keşfet!

Nürnberg’de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Nürnberg’de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Nürnberg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Nürnberg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Nürnberg’in gece hayatı Almanya’nın hemen hemen her kentinde olduğu gibi oldukça canlıdır. Kendine has bir eğlence tarzı geliştiren bu şehirde eğlenmek istiyorsanız Nürnberg varışlı uçak biletinizi sitemizden hızlıca alabilirsiniz. Nürnberg’e gittiğinizde uğramanızı tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Nürnberg Uçak Bileti