1. Anasayfa
 2. Münih Uçak Bileti

Münih Uçak Bileti

Münih Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Münih Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Ülkemiz şehirlerinden İstanbul, İzmir ve Ankara’dan Münih’e direkt uçuş mevcuttur. İstanbul’dan Münih’e gün içerisinde 7 adet sefer yapılmaktadır. Ülkemizden Münih’e uçan uçak firmaları şöyledir: Türk Hava Yolları, Pegasus, SunExpress, Corendon, Condor. Münih için uçak biletini en ucuza bulabileceğiniz aylar ise: Haziran, Temmuz ve Ekim aylarıdır. Bunun yanında Ocak, Mart, Nisan ayları Münih’e gidiş için hiç doğru bir zaman değildir zira bilet fiyatları bu aylarda tavan yapmaktadır. Uçak biletinizi sitemiz üzerinden online olarak gitmeden 45-50 gün öncesinde alırsanız, uçak biletinizi oldukça ucuza alma fırsatını yakalarsınız.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Münih’e Nasıl Gidilir?
 2. Münih’teki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Münih’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Münih Hakkında
 5. Münih Ne Yenir?
 6. Münih Nerede Yenir
 7. Münih Gezilecek Yerler
 8. Münih Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Münih'te Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Münih'teki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Münih'te Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Münih Otel Tavsiye

Münih’teki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Münih’te Münih Franz Josef Strauss Havalimanı adında bir adet havalimanı bulunur. Münih seyahatinizi gerçekleştirmek için online uçak biletinizi aldınız mı? Eğer henüz almadıysanız sitemize girip Münih uçak bileti şeklinde aratarak kısa sürede Münih uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Münih Franz Josef Strauss Havalimanı

1992 yılında kurulan bu havalimanı Bavyera eyaletinin Münih kentine hizmet veren havalimanıdır. Şehir merkeziyle arasındaki mesafe 28 kilometredir. Almanya’nın en işlek ikinci havalimanı olmakla beraber Avrupa’nın en işlek sekizinci havalimanıdır. Bu havaalanının mimarisi bir tasarım harikası olarak ele alınmaktadır. Münih Franz Josef Strauss Havalimanı’ndan Münih şehir merkezine gitmek için şu vasıtaları kullanabilirsiniz:

Tren, şehir merkezine ulaşımın en kolay yoludur. Tren olarak şehir merkezine ulaşımda kullanacağınız tren hattı ise S-Bahn tren hattıdır. Havaalanı ve şehir içi tren kullanımlarını kapsayan bir kart mevcut bu kartı ekonomik olması açısından beş kişiye kadar ortak kullanımla değerlendirebiliyorsunuz. Bu S-Bahn trenleri ise kısaca banliyö treni olarak da çevrilebilir. Tren ile havaalanından şehir merkezine yaklaşık 40 dakikalık bir yolculukla ulaşmanız mümkündür.

Taksi ile bu 28 kilometrelik yolu oldukça konforlu bir şekilde kat edebilirsiniz. Havalimanı çevresindeki taksi duraklarına giderek buradan bir taksiye binebilirsiniz.

Araç kiralayarak da Münih Franz Josef Strauss Havalimanı’ndan Münih şehir merkezine ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Araç kiralamak için havalimanı çevresinde bulunan Alamo, Hertz ve Enterprise gibi araç kiralama ofislerine gidebilirsiniz. Kiraladığınız araç ile şehir merkezine doğru giderken A9 yolunu kullanabilirsiniz.

Münih’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Münih genel olarak ılıman bir iklime sahiptir ve bol yağış alır. Yağışları genellikle yaz yağışları olarak kendini gösterir. Buna rağmen en çok yağışı genellikle Haziran ayında alır. Bu şehrin en kurak dönemi Şubat ayında yaşanmaktadır. En sıcak olduğu ay Temmuz ayıdır ve yıllık sıcaklık ortalaması 17,4 derecedir. En soğuk olduğu ay ise Ocak ayıdır ve yıllık sıcaklık ortalaması -1,8 derecedir. Genel olarak yazları sıcak ve yağışlı geçer; kışları ise oldukça kurak ve soğuk geçmektedir. Nem oranı oldukça azdır. Münih’i ziyaret için en uygun ay ise Ekim ayıdır. En ucuz uçak biletlerini bulabileceğiniz aylarda sitemiz üzerinden online olarak uçak biletinizi alabilirsiniz.

Münih Hakkında

Münih, Avrupa Birliği’nin en büyük on ikinci şehridir. Almanya’nın Bavyera (Bayern) eyaletinin en büyük şehri ve başkentidir ve aynı zamanda Hamburg ve Berlin’den sonra Almanya’nın en büyük şehridir. Münih adı eski dilde “keşişlerin yeri” anlamına gelmektedir ve buna bağlı alarak şehrin armasında bir rahip simgesi bulunmaktadır. Siyah ve altın sarısı şehrin resmi renkleridir. Şehri tanımlayan slogan önceleri “Die Weltstadt mit Herz.” idi. Bu sloganın anlamı: ‘Yürekli dünya şehri’dir. Fakat son zamanlarda bu motto değişikliğe uğrayarak “München mag dich.” olmuştur. Bu sloganın anlamı ise: ‘Münih seni seviyor’dur. Ülkenin en önemli finansal kaynaklarından biri olan bu şehrin, 2017 yılında yapılan sayıma göre nüfusu 1,4 milyondur. Hitler dönemi savaşta oldukça fazla zarar gören bir şehirdir ancak savaştan sonra yapılan restorasyon çalışmalarında yapıların tarihi bir görüntüye uygun olacak şekilde inşa edilmesine önem verilmiştir. Yani restorasyonla da olsa tarihi dokunun korunduğu bir şehirdir ve bu dokuyu yansıtmayı en iyi şekilde başaran ikinci şehirdir Almanya’da. Eğer Münih’i ziyaret etmek istiyorsanız makalemizin devamını okumadan önce uçak biletinizi almanızı tavsiye ederiz, ne kadar erken o kadar ucuz uçak bileti!

Münih Ne Yenir?

Kendine özgü bir damak tadı vardır Münih’in. Mutfağı genellikle et yemekleri ağırlıklıdır. Dana ve domuz eti ön planda olan et türleridir ancak bunun yanında tavşan, sülün ve geyik eti gibi et çeşitlerine de rastlamak mümkündür. Münih uçak biletinizi sitemizden alarak hazır ettiyseniz tatmanız için size tavsiye ettiğimiz şu lezzetlere bir göz atmanızı isteriz:

1. Münchner Weisswurst

Münchner Weisswurst

Münchner Weisswurst adı verilen özel bir sosisleri vardır. Bu sosis sabah kahvaltılarının vazgeçilmez tadıdır. Bunun yanında bu sosislere biranın yanında bir öğleden sonra veya akşam saati de rastlayabilirsiniz.

2. Alabalık

Alabalık

Alabalık çeşitleri de oldukça yaygındır ve etin dışında en çok tükettikleri şey de deniz ürünleridir bunlara blau denmektedir. Deniz ürünlerinden ise en çok alabalık tüketilmektedir. Özellikle akşam yemeğinde farklı bir teknikle pişirilen alabalıktan mutlaka yemelisiniz.

3. Obatzda

Obatzda

Obatzda, Münih’in ünlü peyniridir. Özellikle kahvaltıda bu eşsiz ve özel peyniri mutlaka tatmalısınız. Bu peynirin yapımında ana malzeme olarak sadece süt kullanılmamış, bunun yanında kırmızı toz biber, bira ve karabiber gibi ürünler de kullanılmış.

Münih Nerede Yenir

Uçak bileti almak için çok zahmette bulunacağınız halde, online uçak bileti almak için hiç uğraşmazsınız. Evinizde 7/24 fark etmez sitemize girerek online uçak biletinizi alabilirsiniz. Münih uçak bileti hazırsa, size tavsiyemiz olan şu Münih restoranlarına bir göz atmanızı isteriz:

1. Ratskeller

Ratskeller

Ratskeller, Alman mutfağına özgü lezzetlerin tümünü bulabileceğiniz restorandır. Fast food tarzı Alman yemeğinden ana öğün niteliğindeki yemeklere kadar her şeyi burada bulabilirsiniz. Tarihi bir dokusu da olan bu restoranda Alman mimarisinin eşsiz bir örneğini görme şansını yakalarsınız. Çünkü bu restoranın tasarımı tam bir Alman mimarisidir.

2. Andy's Krablergarten

Andy's Krablergarten

Andy's Krablergarten adlı restoranda da Alman mutfağının eşsiz yemeklerini bulabilirsiniz. Ancak burası daha çok fast food tarzı bir restorandır. Bu nedenle de özellikle akşam yemeği için değil de öğle yemeği için tercih edilmektedir. Yemeğinizin hızlı bir şekilde servis edilmesini istiyorsanız oldukça kalabalık ancak bu kalabalığa rağmen oldukça hızlı Andy’s Krablergarten restoranına gidebilirsiniz.

3. My Simit

My Simit

My Simit ise bir Türk restoranıdır. Burası daha çok sabah gelebileceğiniz bir kahvaltı restoranıdır. Kendinizi evinizdeymiş gibi hissetmek ve doyasıya serpme kahvaltı yapmak için bu kahvaltı restoranına gidebilirsiniz. Ayrıca burası bir Türk işletmesi olduğu için de memleket havasını burada hissedeceksiniz.

Münih Gezilecek Yerler

Münih uçak biletini online uçak bileti şeklinde almayı tercih ederek hem paranızdan hem zamanınızdan tasarruf edebilirsiniz. Münih’e kadar gitmişken mutlaka gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler ise şuralardır:

Asam Kilisesi

Asam Kilisesi

Asam Kilisesi, Barok mimari üslubuyla inşa edilmiş şahsi bir kilisedir. Cosmas ve Egid Asam kardeşler bu kiliseyi inşa etmiştir. Mimari yapısının güzelliğinden dolayı görülmeye değer bir dini mekandır. Manevi açıdan da Münih halkı için oldukça değerli bir kilisedir.

Odeonsplatz

Odeonsplatz

Odeonsplatz, tarihte Nazilerin toplanıp törenlerini yaptığı meydan olarak ün salmıştır. Günümüzde de siyasi mitingler genellikle bu meydanda yapılmaktadır. Pahalı markaların olduğu caddeye açılması ise en büyük ünlerinden biridir. Çevresinde üç tane anıt bulunmaktadır: Residenz, Feldherrnhalle, Siegestor.

Altes Rathaus

Altes Rathaus

Altes Rathaus, günümüzde Oyuncak Müzesi olarak kullanılmakta olan binadır. Bu bina, 15. Yy’da inşa edilmiştir ve önceleri Belediye Binası olarak kullanılmaktadır. Renkli mimarisinden dolayı Münih’teki en güzel binalardan biri kabul edilmektedir. Aslında burada gördüğünüz bina orijinal bina değildir. Yıllar boyunca yapılan savaşlardan ve şartlardan dolayı zarar görmüş eski Belediye Binası daha sonra onarılmış ve bu müzeye çevrilmiştir. Yine de eskiden moderne geçişte harika bir iştir.

Münich Residenz

Münich Residenz

Münich Residenz, devasa bir bahçeye ve 130 odaya sahip olan bir saraydır. Bu saray 1918 yılına kadar Bavyera Krallığı tarafından kullanılmıştır. 1385 yılında bir kale olarak inşa edilmeye başlanmıştır. Yani aslı bir saray değil Orta Çağ’da bir kaledir. 1508 yılında saraya dönüştürülmüştür. Günümüzde içerideki mimari dokudan dolayı sanat müzesi olarak kullanılmaktadır.

Münih Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Turistik yerlerde ve Avrupa’da olduğu üzere Münih’te gece hayatı renkli şehirlerden biridir. Özellikle hafta sonu geceleri fazlasıyla kalabalık olmaktadır. Hafta içi bir nebze daha sakindir hafta sonlarına göre. Bu sebeplerden dolayı ise her bütçeye göre eğlence mekanları bulunmaktadır Münih’te. Eğer Münih uçak biletinizi sitemizden alarak hazır ettiyseniz, Münih’e gittiğinizde uğramanızı tavsiye ettiğimiz şu mekanlara bir göz atmanızı isteriz:

1. Neuraum

Neuraum

Neuraum, ilk başta gidip dıştan baktığınızda stadyum sanacağınız, bir gece kulübüne göre devasa büyüklükte olan bir mekandır. Oldukça büyük bir eğlence alanı imkanı sunan bu gece kulübünde büyük konserler gerçekleştirilmektedir. Dans ve müzik burada hiç bitmez!

2. Paradiso Tanzbar

Paradiso Tanzbar

Paradiso Tanzbar ise daha tenha bir yerde ama oldukça kaliteli bir şekilde eğlenmek isteyenlerin adresidir. Oturma alanı imkanı da sunan bu gece kulübü, daha az kalabalıktır ve canlı müzik etkinlikleri olduğunda daha yerel grupları ağırlamaktadır. Eğer özel olarak arkadaşlarınızla gidip bir yerde eğlenmek isterseniz Paradiso Tanzbar’ı tercih edebilirsiniz.

3. Night Club Bayerischer Hof

Night Club Bayerischer Hof

Night Club Bayerischer Hof, aradığınız çeşitli alkollü içecekleri bulabileceğiniz mekandır. Burada harika kokteyllerin tadına doyasıya bakabilirsiniz. Hem de oldukça uygun fiyata! Mekan olarak ise loş ve büyük bir alanı vardır. Seyahatiniz sırasında kafa dinlemek isterseniz buraya gelebilirsiniz.

Münih'te Alışveriş - Ne Alınır?

Münih, Almanya’nın en ünlü moda merkezlerinden biridir Münih. Önemli bazı sokaklarında bu konuda oldukça ünlü mağazalar bulabileceksinizdir. Bu sokaklar: Residenzstasse, Maximillianstrasse, Theatinerstrasse, Kaufingerstrasse ve Neuerstrasse olarak sıralanabilir. Aynı zamanda Münih’ten sevdikleriniz için birçok hediyelik eşya, ev eşyası, teknolojik aletler, özel üretim porselen takımlar ve özel üretim dekoratif eşyalar bulabilirsiniz. Bunlar için bu saydığımız caddelerde gezinmek yeterlidir. Burada hem hediyelik eşya, hem teknolojik eşya hem de tasarım ürünler bulabilirsiniz. Elisabetmarkt ise Münih’te kaldığınız süre boyunca meyve sebze alışverişinizi yapabileceğiniz yerdir. Viktualienmarkt ise Münih’in en ünlü pazarıdır. Bu pazarda Alman biralarını tadabilir, pazardaki eğlencelere katılabilir ve Fransız-İtalyan menşeili şaraplardan tadabilir, sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

Münih'te Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Sitemiz üzerinden online ucuz uçak bileti alabilmek için en az 50 gün önceden almanız gerekir. Aynı zamanda havaalanından kalkan otobüsleri kaçırmamak için dikkatli olmalısınız. Sıcak iklim özelliklerine sahip olmasına rağmen ne zaman soğuk havanın sizi vuracağını bilemezsiniz, yanınızda her zaman uzun kollu birkaç parça kıyafet bulundurmalısınız.

Münih Otel Tavsiye

Münih uçak biletinizi almayı son dakikaya mı bıraktınız? Pahalıya alacağım diye hiç endişelenmeyin! Son dakikada da olsanız Münih uçak biletinizi en ucuza sitemizden alabilirsiniz. Münih’te konaklamanız için size tavsiyemiz olan oteller ise şuralardır:

Arthotel Münich

Arthotel Münich

Arthotel Münich, oldukça canlı bir yer olan Ludwigsvorstadt bölgesinde bulunan bir oteldir. Bu otel ailenizle gidebileceğiniz temiz otellerden biridir. Aynı zamanda evcil hayvan bulundurmanıza da olanak sağlamaktadır. Bu otelin gecelik fiyatları ise oldukça uygundur.

Hotel Concorde

Hotel Concorde

Hotel Concorde, Altstadt-Lehel bölgesinde bulunan bir oteldir. Bu otelin havaalanı servisi bulunmaktadır ve oldukça güzel yemekleri olan bir restoranı vardır. Bir diğer avantajı ise eğer evcil hayvanınızla geliyorsanız bu hotel de evcil hayvanınızı kabul edecektir. Bu hotelde odaların geceliği oldukça pahalıdır.

Schwabinger Wahrheit by Geisel

Schwabinger Wahrheit by Geisel

Schwabinger Wahrheit by Geisel, Schwabing-Freimann bölgesinde yer almaktadır. Bu otelde Fitness, Spa ve Sağlık merkezi hizmetleri bulunmaktadır. Ayrıca otelde evcil hayvan bulundurabilirsiniz. Odaların geceliği ise oldukça uygundur. Aile odaları da mevcuttur.

Hotel Kreis Residenz München

Hotel Kreis Residenz München

Hotel Kreis Residenz München, Trudering-Riem bölgesinde bulunan otelin transfer ve havaalanı servisi hizmetleri mevcuttur. Park yeri, engelli müşteriler için olanakları vardır. Aynı zamanda bu otele de evcil hayvanlarınızla gelebilirsiniz. Odaların gecelik ücreti ise ortalama düzeydedir. Eğer rahat edebileceğiniz, güvenli ve ferah odalara sahip bir otel arıyorsanız burası tam size göre!

Bu önerdiğimiz oteller dışında Münih turistik bir şehir olduğu için her türden, her fiyattan bir mekân bulmak mümkündür. Yani kendi cebinize göre olabilecek yeri rahatlıkla seçebilirsiniz, otel skalası oldukça gelişmiştir.

Valencia