1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Münih Uçak Bileti

Münih Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Asam Kilisesi
  2. Odeonsplatz
  3. Altes Rathaus
  4. Münich Residenz
  5. Marien Platz
  6. Maximilian Caddesi
  7. Alman Teknoloji Müzesi

1. Asam Kilisesi

Asam Kilisesi, Barok mimari üslubuyla inşa edilmiş şahsi bir kilisedir. Cosmas ve Egid Asam kardeşler bu kiliseyi inşa etmiştir. Mimari yapısının güzelliğinden dolayı görülmeye değer bir dini mekandır. Manevi açıdan da Münih halkı için oldukça değerli bir kilisedir.

Asam Kilisesi

2. Odeonsplatz

Odeonsplatz, tarihte Nazilerin toplanıp törenlerini yaptığı meydan olarak ün salmıştır. Günümüzde de siyasi mitingler genellikle bu meydanda yapılmaktadır. Pahalı markaların olduğu caddeye açılması ise en büyük ünlerinden biridir. Çevresinde üç tane anıt bulunmaktadır: Residenz, Feldherrnhalle, Siegestor.

Odeonsplatz

3. Altes Rathaus

Altes Rathaus, günümüzde Oyuncak Müzesi olarak kullanılmakta olan binadır. Bu bina, 15. Yy’da inşa edilmiştir ve önceleri Belediye Binası olarak kullanılmaktadır. Renkli mimarisinden dolayı Münih’teki en güzel binalardan biri kabul edilmektedir. Aslında burada gördüğünüz bina orijinal bina değildir. Yıllar boyunca yapılan savaşlardan ve şartlardan dolayı zarar görmüş eski Belediye Binası daha sonra onarılmış ve bu müzeye çevrilmiştir. Yine de eskiden moderne geçişte harika bir iştir.

Altes Rathaus

4. Münich Residenz

Münich Residenz, devasa bir bahçeye ve 130 odaya sahip olan bir saraydır. Bu saray 1918 yılına kadar Bavyera Krallığı tarafından kullanılmıştır. 1385 yılında bir kale olarak inşa edilmeye başlanmıştır. Yani aslı bir saray değil Orta Çağ’da bir kaledir. 1508 yılında saraya dönüştürülmüştür. Günümüzde içerideki mimari dokudan dolayı sanat müzesi olarak kullanılmaktadır.

Münich Residenz

5. Marien Platz

Marien Platz, Münih’in en ünlü caddesidir. 1158 yılında Münih kurulmuştur. Bu zamanlarda bu şehir kurulduğunda bu sokak suçluların cezalandırıldığı ve idam edildiğini caddeydi. Günümüzde kafeleriyle ve gezilip görülebilecek yerleriyle cıvıl cıvıl bir meydandır. Bu caddede Bakire Meryem Heykeli (1658) bulunmaktadır. Altes Rathaus (Eski Belediye Binası), Neues Rathaus (Yeni Belediye Binası), St. Peters Kilisesi bu caddede bulunmaktadır.

Marien Platz

6. Maximilian Caddesi

Maximilian Caddesi, Münih’e gittiğinizde mutlaka gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz önemli bir caddedir. Tarihi yapısından çok alışveriş olanaklarıyla insanı çeken bu caddedeki orijinal mağazalar, ucuzdan pahalıya olanaklar sıralanmıştır. Bu sebeple listeye girmeye hak kazanmıştır.

Maximilian Caddesi

7. Alman Teknoloji Müzesi

Alman Teknoloji Müzesi, dünyadaki en büyük bilim ve araştırma müzesidir. 1903 yılında kurulmuştur. Tarihi yapılara ve eşyalara da yer veren müzenin yetişkinler için ayrı çocuklar için ayrı bölümü bulunmaktadır. Müze 09.00-17.00 arası açıktır. Tavsiyemiz bu müzeye bir gününüzü ayırmanız yönündedir. Bu yerlerin hepsini gezmek için ilk adımı atmanız sadece birkaç tık uzağınızda, hemen sitemiz üzerinden uçak biletinizi alın, yerinizi ayırtın!

Alman Teknoloji Müzesi

Daha Fazlasını Keşfet!

Münih Nerede Yenir

Münih Nerede Yenir

Uçak bileti almak için çok zahmette bulunacağınız halde, online uçak bileti almak için hiç uğraşmazsınız. Evinizde 7/24 fark etmez sitemize girerek online uçak biletinizi alabilirsiniz. Münih uçak bileti hazırsa, size tavsiyemiz olan şu Münih restoranlarına bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Münih Otel Tavsiye

Münih Otel Tavsiye

Münih uçak biletinizi almayı son dakikaya mı bıraktınız? Pahalıya alacağım diye hiç endişelenmeyin! Son dakikada da olsanız Münih uçak biletinizi en ucuza sitemizden alabilirsiniz. Münih’te konaklamanız için size tavsiyemiz olan oteller ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Münih'teki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Münih'teki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Münih'te Alışveriş - Ne Alınır?

Münih'te Alışveriş - Ne Alınır?

Münih, Almanya’nın en ünlü moda merkezlerinden biridir Münih. Önemli bazı sokaklarında bu konuda oldukça ünlü mağazalar bulabileceksinizdir. Bu sokaklar: Residenzstasse, Maximillianstrasse, Theatinerstrasse, Kaufingerstrasse ve Neuerstrasse olarak sıralanabilir. Aynı zamanda Münih’ten sevdikleriniz için birçok hediyelik eşya, ev eşyası, teknolojik aletler, özel üretim porselen takımlar ve özel üretim dekoratif eşyalar bulabilirsiniz. Bunlar için bu saydığımız caddelerde gezinmek yeterlidir. Burada hem hediyelik eşya, hem teknolojik eşya hem de tasarım ürünler bulabilirsiniz. Elisabetmarkt ise Münih’te kaldığınız süre boyunca meyve sebze alışverişinizi yapabileceğiniz yerdir. Viktualienmarkt ise Münih’in en ünlü pazarıdır. Bu pazarda Alman biralarını tadabilir, pazardaki eğlencelere katılabilir ve Fransız-İtalyan menşeili şaraplardan tadabilir, sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Münih Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Münih Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Turistik yerlerde ve Avrupa’da olduğu üzere Münih’te gece hayatı renkli şehirlerden biridir. Özellikle hafta sonu geceleri fazlasıyla kalabalık olmaktadır. Hafta içi bir nebze daha sakindir hafta sonlarına göre. Bu sebeplerden dolayı ise her bütçeye göre eğlence mekanları bulunmaktadır Münih’te. Eğer Münih uçak biletinizi sitemizden alarak hazır ettiyseniz, Münih’e gittiğinizde uğramanızı tavsiye ettiğimiz şu mekanlara bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Münih Ne Yenir?

Münih Ne Yenir?

Kendine özgü bir damak tadı vardır Münih’in. Mutfağı genellikle et yemekleri ağırlıklıdır. Dana ve domuz eti ön planda olan et türleridir ancak bunun yanında tavşan, sülün ve geyik eti gibi et çeşitlerine de rastlamak mümkündür. Münih uçak biletinizi sitemizden alarak hazır ettiyseniz tatmanız için size tavsiye ettiğimiz şu lezzetlere bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Münih’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Münih’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Münih genel olarak ılıman bir iklime sahiptir ve bol yağış alır. Yağışları genellikle yaz yağışları olarak kendini gösterir. Buna rağmen en çok yağışı genellikle Haziran ayında alır. Bu şehrin en kurak dönemi Şubat ayında yaşanmaktadır. En sıcak olduğu ay Temmuz ayıdır ve yıllık sıcaklık ortalaması 17,4 derecedir. En soğuk olduğu ay ise Ocak ayıdır ve yıllık sıcaklık ortalaması -1,8 derecedir. Genel olarak yazları sıcak ve yağışlı geçer; kışları ise oldukça kurak ve soğuk geçmektedir. Nem oranı oldukça azdır. Münih’i ziyaret için en uygun ay ise Ekim ayıdır. En ucuz uçak biletlerini bulabileceğiniz aylarda sitemiz üzerinden online olarak uçak biletinizi alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Münih Hakkında

Münih Hakkında

Münih, Avrupa Birliği’nin en büyük on ikinci şehridir. Almanya’nın Bavyera (Bayern) eyaletinin en büyük şehri ve başkentidir ve aynı zamanda Hamburg ve Berlin’den sonra Almanya’nın en büyük şehridir. Münih adı eski dilde “keşişlerin yeri” anlamına gelmektedir ve buna bağlı alarak şehrin armasında bir rahip simgesi bulunmaktadır. Siyah ve altın sarısı şehrin resmi renkleridir. Şehri tanımlayan slogan önceleri “Die Weltstadt mit Herz.” idi. Bu sloganın anlamı: ‘Yürekli dünya şehri’dir. Fakat son zamanlarda bu motto değişikliğe uğrayarak “München mag dich.” olmuştur. Bu sloganın anlamı ise: ‘Münih seni seviyor’dur. Ülkenin en önemli finansal kaynaklarından biri olan bu şehrin, 2017 yılında yapılan sayıma göre nüfusu 1,4 milyondur. Hitler dönemi savaşta oldukça fazla zarar gören bir şehirdir ancak savaştan sonra yapılan restorasyon çalışmalarında yapıların tarihi bir görüntüye uygun olacak şekilde inşa edilmesine önem verilmiştir. Yani restorasyonla da olsa tarihi dokunun korunduğu bir şehirdir ve bu dokuyu yansıtmayı en iyi şekilde başaran ikinci şehirdir Almanya’da. Eğer Münih’i ziyaret etmek istiyorsanız makalemizin devamını okumadan önce uçak biletinizi almanızı tavsiye ederiz, ne kadar erken o kadar ucuz uçak bileti!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Münih Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz