1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Münih Uçak Bileti

Münih Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Asam Kilisesi
  2. Odeonsplatz
  3. Altes Rathaus
  4. Münich Residenz
  5. Marien Platz
  6. Maximilian Caddesi
  7. Alman Teknoloji Müzesi

1. Asam Kilisesi

Asam Kilisesi, Barok mimari üslubuyla inşa edilmiş şahsi bir kilisedir. Cosmas ve Egid Asam kardeşler bu kiliseyi inşa etmiştir. Mimari yapısının güzelliğinden dolayı görülmeye değer bir dini mekandır. Manevi açıdan da Münih halkı için oldukça değerli bir kilisedir.

Asam Kilisesi

2. Odeonsplatz

Odeonsplatz, tarihte Nazilerin toplanıp törenlerini yaptığı meydan olarak ün salmıştır. Günümüzde de siyasi mitingler genellikle bu meydanda yapılmaktadır. Pahalı markaların olduğu caddeye açılması ise en büyük ünlerinden biridir. Çevresinde üç tane anıt bulunmaktadır: Residenz, Feldherrnhalle, Siegestor.

Odeonsplatz

3. Altes Rathaus

Altes Rathaus, günümüzde Oyuncak Müzesi olarak kullanılmakta olan binadır. Bu bina, 15. Yy’da inşa edilmiştir ve önceleri Belediye Binası olarak kullanılmaktadır. Renkli mimarisinden dolayı Münih’teki en güzel binalardan biri kabul edilmektedir. Aslında burada gördüğünüz bina orijinal bina değildir. Yıllar boyunca yapılan savaşlardan ve şartlardan dolayı zarar görmüş eski Belediye Binası daha sonra onarılmış ve bu müzeye çevrilmiştir. Yine de eskiden moderne geçişte harika bir iştir.

Altes Rathaus

4. Münich Residenz

Münich Residenz, devasa bir bahçeye ve 130 odaya sahip olan bir saraydır. Bu saray 1918 yılına kadar Bavyera Krallığı tarafından kullanılmıştır. 1385 yılında bir kale olarak inşa edilmeye başlanmıştır. Yani aslı bir saray değil Orta Çağ’da bir kaledir. 1508 yılında saraya dönüştürülmüştür. Günümüzde içerideki mimari dokudan dolayı sanat müzesi olarak kullanılmaktadır.

Münich Residenz

5. Marien Platz

Marien Platz, Münih’in en ünlü caddesidir. 1158 yılında Münih kurulmuştur. Bu zamanlarda bu şehir kurulduğunda bu sokak suçluların cezalandırıldığı ve idam edildiğini caddeydi. Günümüzde kafeleriyle ve gezilip görülebilecek yerleriyle cıvıl cıvıl bir meydandır. Bu caddede Bakire Meryem Heykeli (1658) bulunmaktadır. Altes Rathaus (Eski Belediye Binası), Neues Rathaus (Yeni Belediye Binası), St. Peters Kilisesi bu caddede bulunmaktadır.

Marien Platz

6. Maximilian Caddesi

Maximilian Caddesi, Münih’e gittiğinizde mutlaka gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz önemli bir caddedir. Tarihi yapısından çok alışveriş olanaklarıyla insanı çeken bu caddedeki orijinal mağazalar, ucuzdan pahalıya olanaklar sıralanmıştır. Bu sebeple listeye girmeye hak kazanmıştır.

Maximilian Caddesi

7. Alman Teknoloji Müzesi

Alman Teknoloji Müzesi, dünyadaki en büyük bilim ve araştırma müzesidir. 1903 yılında kurulmuştur. Tarihi yapılara ve eşyalara da yer veren müzenin yetişkinler için ayrı çocuklar için ayrı bölümü bulunmaktadır. Müze 09.00-17.00 arası açıktır. Tavsiyemiz bu müzeye bir gününüzü ayırmanız yönündedir. Bu yerlerin hepsini gezmek için ilk adımı atmanız sadece birkaç tık uzağınızda, hemen sitemiz üzerinden uçak biletinizi alın, yerinizi ayırtın!

Alman Teknoloji Müzesi

Münih hakkında daha fazla şey keşfet!

Münih Otel Tavsiye

Münih Otel Tavsiye

Münih uçak biletinizi almayı son dakikaya mı bıraktınız? Pahalıya alacağım diye hiç endişelenmeyin! Son dakikada da olsanız Münih uçak biletinizi en ucuza sitemizden alabilirsiniz. Münih’te konaklamanız için size tavsiyemiz olan oteller ise şuralardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Münih'teki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Münih'teki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Münih Uçak Bileti