1. Anasayfa
 2. Muğla Uçak Bileti

Muğla Uçak Bileti

Muğla Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Muğla Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Muğla havalimanlarına Türkiye’nin birçok şehrinden direkt uçuşla ulaşabilirsiniz. Diğer şehirlerden ise bir aktarma ile Muğla’ya gidebilirsiniz. Muğla’ya İstanbul, Ankara ve Adana şehirlerinden sık sık direkt uçuş bulunmaktadır. Muğla havalimanlarına sık sefer düzenleyen hava yolları ise Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır. İstanbul ile Muğla arası uçakla ortalama 1 saat 5 dakika sürmektedir. Ankara ile Muğla arası ise uçakla ortalama 40 dakika sürmektedir.

Zamanın durduğu şehir olan Muğla’ya en hızlı şekilde gitmek için ucuz uçak bileti arıyorsanız, sitemizden temin edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Muğla'ya Nasıl Gidilir?
 2. Muğla’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Muğla’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Muğla Hakkında
 5. Muğla Ne Yenir?
 6. Muğla Nerede Yenir
 7. Muğla Gezilecek Yerler
 8. Muğla Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Muğla’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Muğla'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Muğla'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Muğla Otel Tavsiye

Muğla’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Muğla’ya ve çevresindeki bölgelere hizmet veren iki havalimanı bulunmaktadır: Milas-Bodrum Havalimanı ve Dalaman Havalimanı.

Milas-Bodrum Havalimanı

Milas-Bodrum Havalimanı, sivil kategoride bir havalimanıdır. 1997 yılında inşa edilmiş olan bu havalimanı, Türkiye’nin yolcu trafiği en yoğun olan havalimanlarından biridir. Muğla Milas-Bodrum Havalimanı, Milas ile Bodrum ilçeleri arasında yer almaktadır ve Muğla’nın şehir merkezine 88 kilometre uzaklıktadır. Milas-Bodrum Havalimanı’ndan Muğla şehir merkezine ulaşım için dört vasıta mevcuttur:

Havaş servisleri ile Milas Havalimanı’ndan Muğla şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havaş servisleri havalimanına inen uçak seferlerine göre servis düzenlemektedir. Havaş servislerinin gidiş yolu ise Bodrum Milas Havalimanı, Güvercinlik ve otogar şeklindedir. Havaş servisleri ile Bodrum-Milas Havalimanı’ndan Muğla şehir merkezine ortalama 45 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Havaş servislerinin bilet ücreti ise 23 liradır.

Otobüs ile Milas-Bodrum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Muttaş otobüsleri, Muğla belediyesine ait otobüslerdir ve uçak iniş saatine göre havalimanından şehir merkezine servis düzenlemektedir. Muttaş otobüsleri, İç Hatlar’ın olduğu yerden hareket etmektedir. Ücretleri ise gideceğiniz yere göre değişmektedir.

Taksi ile hızlı bir şekilde gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksileri yolcu çıkış kapılarının önünde bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da Milas-Bodrum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Avis, enterprise ve garenta araç kiralama ofisleri, Milas-Bodrum Havalimanı’nın içerisinde bulunan bazı araç kiralama ofisleridir.

Muğla Dalaman Havalimanı

Dalaman Havalimanı, 1989 yılında havalimanı olarak hizmete girmiş asker/sivil kategoride bir havalimanıdır. Uluslararası bir havalimanı olan Muğla Dalaman Havalimanı’nın yolcu trafiği de oldukça yoğundur. Dalaman Havalimanı, Muğla’nın Dalaman ilçesinde yer almaktadır ve Muğla şehir merkezine uzaklığı 94 kilometredir. Dalaman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için dört vasıta mevcuttur:

Havaş otobüsleri ile Dalaman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havaş servisleri, uçak iniş saatinden 25 dakika sonra hareket etmektedir. Havaş otobüsleri Marmaris ve Fethiye ilçelerine gitmektedir. Marmaris için havaş bileti ücreti 25 liradır. Fethiye için havaş bileti ücreti 23 liradır.

Otobüs ile Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris, Ortaca, Bodrum Otogar, Fethiye Otogar ve Köyceğiz’e gidebilirsiniz. Muttaş havalimanı otobüsleri, iç hatların olduğu yerden kalkmaktadır.

Taksi ile Dalaman Havalimanı’ndan şehrin istediğiniz bölgesine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Araç kiralayarak da Dalaman Havalimanı’ndan şehrin istediğiniz noktasına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Muğla’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Muğla’ya Akdeniz ikliminin özellikleri hakimdir. Kış ayları ılık ve yağışlı olan Muğla’da en soğuk ay ocak ayıdır. Ocak ayında sıcaklık en fazla -10 dereceye kadar düşmektedir. Kış aylarında çok fazla yağmur görülmektedir. Yaz ayları ise oldukça sıcak geçen Muğla’da en sıcak ay temmuz ayıdır. Temmuz ayında sıcaklık 42 dereceye kadar çıkabilmektedir. En az yağış ise yaz aylarında olmaktadır. Muğla’ya gitmek için en ideal aylar yaz aylarıdır. Tatil bölgesi olan Muğla’da yaz aylarında hem denize girebilirsiniz hem de yağış bu aylarda az olduğu için yağmura yakalanma olasılığınız daha düşüktür.

Tatil için bavullarınız hazırsa Muğla uçak biletinizi hemen almanızı öneririz. Tatil cenneti Muğla’ya her dönemde ucuz uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Muğla Hakkında

Muğla, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan bir şehrimizdir. Akdeniz Bölgesi ile komşu olan Muğla’nın topraklarının bir kısmı da Akdeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Muğla’nın Ege Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır. Muğla şehrinin ismi, Selçuklu zamanında bu bölgeyi fethetmiş olan Muğlu Bey’den gelmektedir. Önce Muğlu olan şehrin ismi telaffuz ile değişerek Muğla olmuştur. Muğla şehrinin nüfusu ise güncel olarak 970 bine yaklaşmıştır. Muğla birçok doğa güzelliğine de ev sahipliği yapmaktadır. Ölüdeniz, Saklıkent Kanyonu ve Kabak Koyu bu doğa güzelliklerinin başında yer almaktadır. Tatil cenneti Muğla’ya ucuz uçak biletinizi online ortamda hızlıca alabilirsiniz. Muğla, en eski yerleşim yerlerinden biridir ve Medler, Persler, Büyük İskender ve Roma İmparatorluğu gibi önemli uygarlıklar Muğla’ya egemen olmuşlardır. Muğla, 1391 yılında Osmanlı Devleti’nin egemenliği altına girmiştir. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra ise İtalyanlar bu bölgeyi işgal etmiştir. Milli Mücadele döneminde önemli bir direniş gösteren Muğla, 1921 yılında işgalden kurtulmuştur. 2014 yılında ise Muğla, büyükşehir unvanını almıştır. Birçok ünlü tatil beldesine ev sahipliği yapan Muğla, şehre gelenler tarafından zamanın durduğu yer şeklinde övülmektedir. Muğla şehrinin simgesi ise turizmin başkenti olan Bodrum ilçesidir. Muğla şehrine 1992 yılında kurulmuş olan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi hizmet vermektedir. 

Güzel bir tatil yapmak istiyorsanız ilk tercihiniz olabilecek Muğla’ya vakit kaybetmeden gitmek istiyorsanız online uçak biletinizi sitemizden alarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Muğla Ne Yenir?

Muğla Ege Bölgesi’nin ünlü lezzetlerinin toplandığı bir şehrimizdir. Muğla’ya gittiğinizde tatmanız gereken lezzetler şunlardır:

Çökertme Kebabı

Çökertme Kebabı

Çökertme kebabı, Muğla’nın ünlü kebabıdır. Türkiye’nin her bölgesine ün salmış bu kebabı ana malzemeleri ise patates, dana eti, tereyağı ve yoğurttur. Üzerine özel bir sos dökülerek servis edilen çökertme kebabını Muğla’ya gittiğinizde tatmanızı öneririz.

Milas Çaykaması

Milas Çaykaması

Milas çaykaması, ismini Muğla’nın bir ilçesinden alan yöresel bir hamur işidir. Zeytinyağlı ve lor peynirli yapılan bu hamur işi fırında üstü kızarana kadar pişirilerek servis edilmektedir.

Bodrum Mantısı

Bodrum Mantısı

Bodrum mantısı, Muğla’ya özgü bir hamur yemeğidir. Bildiğimiz mantıdan katlanma biçimi ve hamurların yağda kızartılması yönüyle ayrılmaktadır. Üzerine tereyağı ve yoğurt dökülerek servis edilen Bodrum mantısını Muğla’ya gittiğinizde tatmanızı öneririz. 

Muğla Saraylısı

Muğla Saraylısı

Muğla saraylısı, bu şehre özgü bir tatlıdır. Muğla’da kız istemeye giderken götürülen Muğla saraylısı tatlısı baklavaya benzese de tatlının şekli baklavadan farklıdır. 

Bunların dışından Muğla’ya gittiğinizde sündürme, Milas Köfte, ve kabak çiçeği dolması lezzetlerini de tadabilirsiniz.

Muğla Nerede Yenir

Muğla’da tadı damağınızda kalacak yöresel yemekleri tatmak için tercih edebileceğiniz bazı restoranlar ise şunlardır:

Muğla Lokantası

Muğla Lokantası

Muğla Lokantası, Muğla’ya gelen ziyaretçilerin sıklıkla tercih etti bir lokantadır. Tarihi bir mekan içerisinde bulunan Muğla Lokantası merkez ilçesine bağlı İsmet İnönü Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Muğla Mutfağı

Muğla Mutfağı

Muğla Mutfağı, Muğla’nın yöresel yemeklerinin tadına bakabileceğiniz bir restorandır. Muğla Mutfağı restoranı merkez ilçesine bağlı Ülker Sokak üzerinde yer almaktadır.

Yayla Restoran

Yayla Restoran

Yayla Restoran, bahçe alanında da yemek yiyebileceğiniz bir restorandır. Bu samimi restoran merkez ilçesine bağlı Orhaniye Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Körfez Restoran

Körfez Restoran

Körfez Restoran, Muğla’da lezzetli deniz ürünlerini yiyebileceğiniz bir restorandır. Deniz kenarında bulunan bu restoran bodrum ilçesine bağlı Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Akşam yemeği için canınız bir Muğla lezzeti çektiyse iştahınız kaybolmadan online Muğla uçak biletinizi alarak akşam yemeğinizi Muğla’da yiyebilirsiniz.

Muğla Gezilecek Yerler

Ege’nin incisi Muğla’ya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerer ise şuralardır:

Muğla Müzesi

Muğla Müzesi

Muğla Müzesi, antik kentlerde yapılan arkeolojik kazılarda bulunmuş heykellerin ve tarihi eserlerin sergilendiği müzedir. 1994 yılında açılmış olan bu müze merkez ilçesine bağlı eski Postahane Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Knidos Antik Kenti

Knidos Antik Kenti

Knidos Antik Kenti, tarihte bilim ve mimari alanlarda gelişmiş şehirlerden biridir. Afrodit tapınağı da bu antik kentin içerisinde yer almaktadır. Knidos Antik Kenti Datça ilçesinde bulunmaktadır.

Bodrum Kalesi

Bodrum Kalesi

Bodrum Kalesi, yaklaşık 600 yıllık bir geçmişi olan tarihi bir kaledir. Bodrum’un simgesi haline gelmiş bu kale Bodrum ilçesine bağlı Çarşı Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Sedir Adası

Sedir Adası

Sedir Adası, tatil için tercih edebileceğiniz yerlerden biridir. Diğer adı Kleopatra Adası olan bu adada antik tiyatro ve Kedrai Antik Kenti de bulunmaktadır. Sedir Adası, Ula ilçesinde yer almaktadır.

Muğla valizinizi hazırladıktan sonra dahi ucuza Muğla uçak biletinizi sitemizden hızlıca alabilirsiniz.

Muğla Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Muğla özellikle tatil bölgesi olması nedeniyle gece hayatı konusunda ün salmış bir şehrimizdir. Muğla’nın gece hayatının tadını çıkarmak istiyorsanız uğrayabileceğiniz bazı mekanlar ise şunlardır:

Terrace Bar

Terrace Bar

Terrace Bar, hem açık hava barı olması nedeniyle hem de Muğla’da güneşin batışını izleyebileceğiniz en iyi barlardan biri olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Terrace Bar, Merkez ilçesine bağlı Şehit Özden Aşınmaz Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Kum Saati Lounge Bar

Kum Saati Lounge Bar

Kum Saati Lounge Bar, lezzetli kokteylleri sayesinde ve işlek bir yerde olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Kum Saati Lounge Bar, Fethiye ilçesine bağlı 45. Sokak üzerinde yer almaktadır.

Kule Rock City Bar

Kule Rock City Bar

Kule Rock City Bar, bu mekana has müziği dinleyerek içkinizi yudumlayabileceğiniz bir bardır. Tasarımıyla da ziyaretçilerin ilgisini çeken bu bar, Bodrum ilçesine bağlı Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Baba Geyik Muhabbeti

Baba Geyik Muhabbeti

Baba Geyik Muhabbeti, Muğla’nın popüler gece kulüplerinin başında yer almaktadır. Baba Geyik Muhabbeti, Merkez ilçesine bağlı İsmet İnönü Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Zamanın durduğu şehir Muğla’yı görmek ve gece hayatının tadını çıkarmak için ucuza Muğla uçak bileti arıyorsanız sitemize göz atabilirsiniz.

Muğla’da Alışveriş - Ne Alınır?

Muğla’da alışveriş yapmak isterseniz Rüya Park ve Festiva alışveriş merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Alışveriş için eski Muğla çarşılarına da gidebilirsiniz. Muğla’dan sevdikleriniz için bu şehre özgü bakır işlemelerden ve el dokuması halı ve kilimlerden alabilirsiniz.

Muğla'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Muğla tatil bölgesi olmasının da etkisiyle oldukça pahalı bir şehirdir. Muğla’da ürünlerin parası, yiyeceklerin parası veya herhangi bir şekilde para konusu geçtiğinde bu pahalılığa şaşırmamalısınız.

Muğla Otel Tavsiye

Muğla’da şehir merkezinde ve ilçelerinde konaklamak için pek çok seçenek bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

Muğla Hotel

Muğla Hotel

Muğla Hotel, 5 yıldızlı bir oteldir. Havuz ve spa hizmetleri bulunan bu otel, Menteşe ilçesine bağlı Kötekli Mahallesi’nde yer almaktadır. Muğla Saat Kulesi’ne 5 kilometre uzaklıkta bulunan Muğla Hotel’in bir gecelik ücreti ise ortalama 370 liradır.

Sea Side Beach Otel

Sea Side Beach Otel

Sea Side Beach oteli, Muğla’da sıklıkla tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biridir. Havuz ve spor salonu hizmetleri de sunan bu otel, Bodrum ilçesine bağlı Hurma Sokak üzerinde yer almaktadır. Bodrum Kulesi’ne 9 kilometre mesafede yer alan Sea Side Beach otelinin bir gecelik ücreti ise ortalama 215 liradır.

Eskici Hostel Bodrum

Eskici Hostel Bodrum

Daha uygun fiyatlı bir yerde konaklamak isterseniz Eskici Hostel Bodrum otelini tercih edebilirsiniz. Eskici Hostel Bodrum, Bodrum ilçesine bağlı Papatya sokak üzerinde yer almaktadır ve Halikarnas Mozolesi’ne arabayla 10 dakikalık mesafede yer almaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 80 liradır.

Dove Apart Otel

Dove Apart Otel

Dove Apart Otel, 3 yıldızlı bir oteldir. Havuz ve ücretsiz kahvaltı servisi olan bu otel Fethiye ilçesine bağlı Foça bölgesinde yer almaktadır. Dove Apart Otel’in bir gecelik ücreti ise ortalama 150 liradır.

Online Muğla uçak biletinizi alıp otelinizi ayarladıktan sonra artık Muğla’ya seyahat etmeye hazırsınız!

Valencia