1. Anasayfa
 2. Muğla Uçak Bileti

Muğla Uçak Bileti

Muğla Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Muğla Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Muğla uçak bileti almayı planlıyorsanız Biletbak size yardımcı olabilir. Muğla için en ucuz uçak biletini güvenli ödeme garantisiyle temin edebilirsiniz.

Uçak biletinizi almaya karar verdiyseniz aklınıza takılan başka sorular da olabilir. Muğla'ya aktarmasız uçuşların olup olmadığı pek çok gezginin merak ettiklerinden. Bu konuda içiniz rahat olabilir. Muğla'ya Türkiye’nin birçok şehrinden direkt uçuşlar düzenleniyor. Özellikle İstanbul, Ankara ve Adana'dan rahatlıkla aktarmasız bilet bulabilirsiniz. Muğla'ya çok sayıda aktarmasız sefer bulunsa da bazı şehirlerden yola çıkarken bir aktarma yapmanız gerekebilir. Kimi zaman yola çıkılacak gün ve saate göre de hava yolları firmaları aktarmalı uçuş düzenleyebilir.

Çeşitli destinasyonlar için Muğla'ya varış süreleri ve aktarma durumları şu şekilde:

 • İstanbul-Muğla: 1 saat 10 dakika (Aktarmasız)
 • Ankara-Muğla: 1 saat 20 dakika (Aktarmasız)
 • Adana-Muğla: 1 saat 30 dakika (Aktarmasız) / 5 saat (Aktarmalı)
 • Samsun-Muğla: 4 - 10 saat arası (Aktarmalı)
 • Gaziantep-Muğla: 2 saat (Aktarmasız) / 3 - 6 saat arası (Aktarmalı)
 • İzmir-Muğla: 4 - 5 saat arası (Aktarmalı)

Muğla havalimanlarına en sık sefer düzenleyen hava yolları firmaları ise Pegasus ve Türk Hava Yolları.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Muğla Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 2. Muğla Hakkında
 3. Muğla Ne Yenir?
 4. Muğla Nerede Yenir?
 5. Muğla Gezilecek Yerler
 6. Muğla Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 7. Muğla Alışveriş - Ne Alınır?
 8. Muğla Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 9. Muğla Otel Tavsiye

Muğla Havalimanları Hakkında Bilgiler

Ege'nin mücevheri Muğla’ya ve çevresindeki bölgelere hizmet veren iki havalimanı bulunuyor. Bu havalimanları Milas-Bodrum Havalimanı ve Dalaman Havalimanı olarak sıralanabilir. Muğla'da gitmeyi planladığınız beldeye göre bu havalimanları arasında tercih yapabilirsiniz.

Muğla Milas-Bodrum Havalimanı

Milas-Bodrum Havalimanı sadece sivil yolcu taşımacılığı için hizmet veriyor. 1997 yılında açılan havalimanı Türkiye’nin yolcu trafiği en yoğun olan havalimanları arasında bulunuyor. Milas ile Bodrum ilçeleri arasına inşa edilen havalimanının Muğla merkezine uzaklığı ise 88 kilometre.

Milas-Bodrum Havalimanı’ndan merkeze ulaşım için dört vasıta mevcut:

Havaş servisleri ile Milas - Bodrum Havalimanı’ndan Muğla merkezine gidebilirsiniz. Havaş servislerinin saatleri havalimanına inen uçak seferlerine göre düzenlenir.

Servislerin gidiş rotası ise şu durakları takip eder: Bodrum Milas Havalimanı - Güvercinlik - Otogar.

Havaş servisleri ile Bodrum-Milas Havalimanı’ndan Muğla merkezine ortalama 45 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Servislerin bilet bedeli ise 23 lira.

Otobüs ile Milas-Bodrum Havalimanı’ndan kolayca merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanından Muğla Belediyesi'ne ait olan Muttaş otobüslerine binebilirsiniz. Bu otobüsler uçak iniş saatine göre havalimanından şehir merkezine servis düzenler. Ücretleri gideceğiniz yere göre değişen otobüsleri iç hatlar terminalinin önünde bulabilirsiniz.

Taksi ile hızlı bir şekilde gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler yolcu çıkış kapılarının önünde bulunur. Fakat havalimanı ve merkez arası uzaklık çok olduğundan bu seçenek biraz pahalı olabilir. Merkeze gitmek için ortalama olarak 350-450 lira ödemeniz gerekmekte.

Araç kiralamak da merkeze ulaşmak için tercih edebileceğiniz alternatiflerden. Havalimanında Avis, Enterprise ve Garenta firmalarının ofislerini görebilirsiniz.

Muğla Milas-Bodrum Havalimanı'ndan Milas'a veya Bodrum'a şu vasıtalarla ulaşabilirsiniz:

Havalimanı transfer hizmetlerini kullanarak Milas'a veya Bodrum'a gidebilirsiniz. Yolculuğunuza başlamadan önce Tavport internet sitesine giderek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Araç kiralama seçeneğini kullanarak da bu iki güzel ilçeye ulaşabilirsiniz. Araç kiralamaya karar verirseniz aracınızı ilçelerde gezmek için de kullanabilirsiniz. Havalimanındaki Avis, Enterprise ve Garenta firmalarından aracınızı kiralayabilirsiniz.

Taksi kullanmak pek çok yolcunun tercihi oluyor. Taksi ile Milas'a 20 dakikada 90 lira karşılığında ulaşabilirsiniz. Bodrum'a gidecekseniz yolculuğunuz 40 dakika sürer ve yaklaşık 175 lira tutar.

Otobüs kullanarak Bodrum Otogar'a ulaşabilirsiniz. Muttaş belediye otobüsleri havalimanında iç hatların önünde bekler.

Muğla Dalaman Havalimanı

Dalaman Havalimanı, 1989 yılında hizmete giren ve hem askeri, hem de sivil havacılık için kullanılan bir havalimanı. Uluslararası bir havalimanı olan Muğla Dalaman Havalimanı’nın yolcu trafiği de oldukça yoğun. Muğla’nın Dalaman ilçesinde yer alan havalimanının Muğla merkezine uzaklığı 94 kilometre. Dalaman Havalimanı’ndan ulaşım için dört vasıta mevcut:

Havaş otobüsleri ile Dalaman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havaş servisleri uçak iniş saatinden 25 dakika sonra hareket eder. Havaş otobüsleri ile Marmaris ve Fethiye ilçelerine gidebilirsiniz. Marmaris için Havaş bileti ücreti 25 lirayken Fethiye için 23 liradır.

Otobüs ile Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris, Ortaca, Bodrum Otogar, Fethiye Otogar ve Köyceğiz’e gidebilirsiniz. Muttaş (belediye otobüsleri) iç hatlardan kalkar.

Taksi ile Dalaman Havalimanı’ndan şehrin istediğiniz bölgesine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı ve merkez arası 83 kilometre olduğundan ortalama 1 buçuk saatte merkeze varabilirsiniz. Taksi ücreti ise bu durumda yaklaşık 400 lira tutar.

Araç kiralayarak da Dalaman Havalimanı’ndan Muğla'nın istediğiniz noktasına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanında Budget, Garenta ve Enterprise firmaları bulunuyor.

Muğla Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Muğla tatil bölgesi olduğundan oldukça pahalı bir şehir. Burada neredeyse her şeyin fiyat turistlere göre ayarlanır. Kendinizi bu duruma göre ayarlamanız ve bütçenizi belirlemeniz gerekebilir. Ayrıca kredi kartı kabul etmeyen küçük işletmeler olabileceğinden mutlaka nakit taşımanızı öneririz.

Muğla'ya kısa süreliğine geliyorsanız her şeyi gezi planına dahil etmeniz oldukça zor. Bu yüzden araba kiralamak sizi toplu taşımanın sınırlarından ve beklemekten kurtarabilir. Bir diğer alternatif olan taksiyse ekonomik bir tercih olmayabilir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz