1. Anasayfa
  2. Minsk Uçak Bileti

Minsk Uçak Bileti

Beyaz Rusya Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Beyaz Rusya Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ülkemizden Minsk’e direkt uçuş bulunmuyor, aktarmalı uçuşlar yaparak bu şehre ulaşabilirsiniz. İstanbul ve İzmir’den Minsk’e gitmek için bir aktarma yapmanız gerekmektedir. Bu bir aktarmalı uçuşlarda uçuş süresi; İstanbul-Minsk arası 9 saat ve İzmir-Minsk arası 11,5 saat sürecektir. Antalya, Ankara, Samsun ve Adana gibi diğer şehirlerimizden ise iki aktarma yaparak Minsk’e ulaşabilirsiniz. Bu güzergahlarda, Minsk’e en çok sefer düzenleyen hava yolu şirketleri; Pegasus, SkyUp Hava Yolları ve LOT Polish Airlines hava yollarıdır.

Bu yılki tatilinizi Minsk’te mi değerlendirmek istiyorsunuz? O halde uçak biletinizi şimdiden alarak, uçuşunuzu en uygun fiyata getirmiş olun!

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Minsk’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Minsk Hakkında
  3. Beyaz Rusya Ne Yenir?
  4. Beyaz Rusya Nerede Yenir
  5. Beyaz Rusya Gezilecek Yerler
  6. Beyaz Rusya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Minsk’te Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Minsk'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Beyaz Rusya Otel Tavsiye

Minsk'teki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Şehir merkezine daha yakın bir konumda bulunan Minsk 1 Havalimanı’nın 2015 yılında resmen kapatılmasının ardından Minsk’e yapılacak uluslararası uçuşları karşılayan tek havalimanı, Minsk 2 Ulusal Havalimanı olmuştur. Minsk için alacağınız uçak biletinizin varış noktası bu havalimanı olacaktır.

Minsk 2 Ulusal Havalimanı

Minsk 2 Ulusal Havalimanı, 1982 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Minsk’e gelen uluslararası uçuşları karşılayan bu havalimanının yolcu yoğunluğu, yıllara göre giderek artmaktadır. En son 2018 yılında 4 milyon 536 bin civarında yolcu bu havalimanını kullanmıştır. Şehir merkezine uzak bir yerinde konumlanmış olan Minsk 2 Ulusal Havalimanı’nın Minsk şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 42 kilometredir. Minsk 2 Ulusal Havalimanı’ndan Minsk şehir merkezine gitmek için şu vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Otobüs, aktarmalı olarak da olsa en uygun fiyata sizi şehir merkezine ulaştıracak olan aracıdır. Minsk 2 Ulusal Havalimanı’ndan otobüse binmek için öncelikle Nacyianaĺny aeraport Minsk durağına gitmeniz gerekiyor. Buradan 300e numaralı Centraĺny, Bus Terminal otobüsüne bineceksiniz. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından, Centraĺny, Bus Terminal durağında ineceksiniz. Bu duraktan sonra Central Bus Terminals durağına gidip 115 e numaralı Tubdyspansier otobüsüne bineceksiniz. Bu otobüsle yapacağınız yaklaşık beş dakikalık yolculuğun ardından, şehir merkezine sadece 1 dakika yürüme mesafesi uzaklığında olan Lienina St durağında ineceksiniz.

Taksi ise sizi toplu taşıma mücadelesiyle şehir merkezine varmaktan kurtaracak aracıdır. Ancak belirtmeliyiz ki havalimanı şehir merkezine uzak bir mesafede yer alıyor, buna bağlı olarak taksi ücretiniz de epey tutacaktır. Taksi ile yolculuğunuz, trafiğe de bağlı olarak 40-50 dakika arası sürecektir.

Kiraladığınız araç ise hem şehir merkezi-havalimanı arası uzak mesafeyi aşmak için hem de seyahatiniz sırasında uzak yerlerde olan gezilecek yerlere gitmek için size avantaj sağlayacak olan aracıdır. Hertz ve Avis gibi uluslararası araç kiralama şirketlerinin Minsk 2 Ulusal Havalimanı’ndaki ofislerinden veya yine havalimanında olan yerel araç kiralama ofislerinden bütçenize uygun aracı kiralayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezi yönüne doğru giderken size önerimiz, E30/M1 yolunu kullanmanız. Çünkü bu yol sizin için kestirme yol olacaktır.

Minsk’te Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Minsk’in dünyanın en güvenilir şehirlerinden biri olduğunu biliyor muydunuz? Bu şehirde hırsızlık, gasp, yaralama gibi olaylar nadiren görülmektedir. Bu sayede Minsk’e gittiğinizde seyahatinizi güvenle ve rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz