1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Minsk Uçak Bileti

Beyaz Rusya Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Victory Square yani Zafer Meydanı
  2. Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi
  3. Belarus Modern Milli Kütüphanesi
  4. Merkez Botanik Bahçeleri

1. Victory Square yani Zafer Meydanı

Victory Square yani Zafer Meydanı; şehrin kalabalığını hissedebileceğiniz, şehrin adeta kalbinin attığı yerdir. Minsk’in simgesel yerlerinden olan Zafer Meydanı, şehrin önemli yerleri olan Zakharau Caddesi ve Bağımsızlık Caddesi’nin birleştiği yerde bulunmaktadır. Meydanın ortasında, 38 metre yüksekliğinde olan ve 2. Dünya Savaşı sırasında şehit düşmüş askerlere adanmış bir anıt vardır. Sadece Zafer Anıtı değil, Zafer Meydanı’nda birçok tarihi yer ve gezip görmeniz gereken birçok kültürel yer vardır. Bu sayede de bu meydana şehrin kalbinin attığı yer adını verebiliriz.

Victory Square yani Zafer Meydanı

2. Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi

Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi, Minsk’in tarihinde önemli bir dönüm noktası olan ve şehri gezerken halen etkilerini görebileceğiniz bir tarihi olay olan Nazi İşgalini konu edinen müzedir. Bu müzede, Nazilerin Minsk’i işgal etmesinin ardından şehirdeki halkın bu işgale karşı mücadelesini sanki oradaymış gibi yaşayabilirsiniz. Bu büyük ve mücadeleyi kapsamlı bir şekilde yansıtan müzede yer alan direniş koleksiyonunda 142 binden fazla eşya, eser bulunmaktadır. Minsk için manevi değeri büyük olan Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi’ni şehrin tarihini anlamak açısından mutlaka gezip görmelisiniz.

Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi

3. Belarus Modern Milli Kütüphanesi

Belarus Modern Milli Kütüphanesi, şehrin en dikkat çeken yapılarından bir tanesidir. Oldukça yenilikçi bir şekilde tasarlanmış bu büyük kütüphane, birçok özelliği sayesinde Minsk’in gezilecek yerleri arasında ön planda olmayı başarıyor. Belarus Modern Milli Kütüphanesi’nin en önemli ilk özelliği, Rusça kaynakların çokluğu açısından dünyadaki üçüncü kütüphane olma özelliğindedir. Bir diğer önemli özelliği ise Belarus’taki en büyük kütüphane olmasıdır. Belarus Modern Milli Kütüphanesi’nin binası, yalnızca kütüphane olarak kullanılmakla kalmayıp aynı zamanda sanat galerisi ve medya merkezi olması sayesinde bu tarz etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

Belarus Modern Milli Kütüphanesi

4. Merkez Botanik Bahçeleri

Merkez Botanik Bahçeleri, şehrin gürültüsünden kaçıp bir oh be diyebileceğiniz yerdir. Sizi Minsk’in eşsiz doğasıyla buluşturacak olan bu yerde, farklı çeşitlerdeki yaklaşık 15 bin bitkiyi görme şansını yakalarsınız. 93 hektarlık geniş bir alana yayılmış olan Merkez Botanik Bahçeleri, ulusal hazine kabul edilip özellikle korunmaktadır. Minsk seyahatiniz sırasında şehirde kafanızı dinleyebileceğiniz ve doğa keşfine çıkabileceğiniz en iyi yerin burası olduğunu söyleyebiliriz.

Merkez Botanik Bahçeleri

Daha Fazlasını Keşfet!

Beyaz Rusya Nerede Yenir

Beyaz Rusya Nerede Yenir

Belarus mutfağının bu eşsiz lezzetlerini mutlaka denemeliyim diyorsanız, Minsk uçak biletinizin sitemizde sizi beklediğini hatırlatmak isteriz. Peki ben Minsk’e gittiğimde nerede yemek yerim diye soracak olursanız sizin için hazırladığımız şu listemize bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Beyaz Rusya Otel Tavsiye

Beyaz Rusya Otel Tavsiye

Minsk uçak biletiniz hazır mı? Eğer uçak biletinizi henüz almadıysanız, online uçak bileti almayı tercih ederek uçak bileti almak için uğraşacağınız zamanınızdan tasarruf edebilirsiniz. Minsk’te konaklamanız için size önerimiz olan otelleri şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Minsk'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Minsk'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Minsk macerasına hazır mısınız? Minsk’in festivallerini, fuarlarını ve önemli günlerini de bu macera içine katmalısınız. Minsk uçak biletinizi de yılda bir kez gerçekleşen bu günlere göre almanızı tavsiye ederiz. Minsk’te kaçırmamanız gereken o günleri şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Minsk’te Alışveriş - Ne Alınır?

Minsk’te Alışveriş - Ne Alınır?

Minsk’te alışveriş yapmak isterseniz Zafer Meydanı çevresinde bulunan küçük alışveriş yerlerine ve Galileo Mall, Galleria Minsk alışveriş merkezlerine gidebilirsiniz. Minsk’ten sevdiklerinize Belarus çikolatalarından ve burada çok yaygın olan keten kumaştan yapılmış kıyafetlerden veya eşyalardan alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Beyaz Rusya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Beyaz Rusya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Minsk’te eğlencenin bir sınırı olmadığını söyleyebiliriz. Belarus’un siyasi anlamda merkezi olduğu gibi eğlence anlamında da merkezi hiç şüphesiz Minsk’tir. Bu şehri gece boyu bitmeyen enerjisine bayılacaksınız. Peki ben hangi mekanlara gitmeliyim diye soranlar için öneri mekanlar listemizi çoktan oluşturduk:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Beyaz Rusya Ne Yenir?

Beyaz Rusya Ne Yenir?

Minsk, Beyaz Rusya mutfağının önemli bir temsilcisidir. Beyaz Rusya mutfağı ise çevresindeki ülkelerin mutfaklarından etkilenmiştir. Rus mutfağının, Polonya mutfağının ve Ukrayna mutfağının Belarus mutfağına etkisi büyüktür. Şimdi size Minsk mutfağının eşsiz yemeklerini sıralayacağız. Ama ondan önce, ucuz online uçak biletlerini sitemizde bulabileceğinizi ve sadece iki dakikanızı ayırarak sitemizden güvenle alabileceğinizi hatırlatmak istedik. Minsk’e gittiğinizde tatmanız gereken o eşsiz lezzetler şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Minsk’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Minsk’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Minsk’te bize çok da uzak olmayan bir iklim tipi olan karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Minsk’te kış ayları oldukça çetin geçer. Öyle ki en soğuk ay olan ocak ayında termometre sıklıkla -12 derece ve altını göstermektedir. Kar yağışı ise kış aylarında dondurucu soğuklarla birlikte görülmektedir. Yaz ayları ise çok sıcak geçmez. Yaz ayları tam ideal sıcaklıkta, ne çok serin ne de aşırı derecede soğuk geçer. En sıcak diyebileceğimiz ay olan temmuz ayında aylık sıcaklık ortalaması 27 derecedir. Yağış ise her mevsimde görülmekle birlikte en çok nisan, temmuz ve eylül aylarında görülmektedir. Minsk seyahati için en ideal aylar ise mayıs, haziran ve ağustos aylarıdır. 

Minsk seyahati için en ideal aylarda en ucuz uçak biletini nerede bulabilirim diye kara kara düşünmeyi bırakın! Hemen sitemizi ziyaret edin!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Minsk Hakkında

Minsk Hakkında

Minsk; Polonya, Litvanya, Letonya, Rusya ve Ukrayna ülkelerinin arasında yer alan Belarus’un başkenti olma özelliğindeki şehridir. Ülkeye göre konumu olarak Minsk, Belarus topraklarının orta kesiminde yer almaktadır. Bu şehrin en önemli özelliği birçok tarihi olaya sahne olmuş bir şehir olmasıdır. Özellikle tarihte Nazilerin şehri işgal etmesi, üzerinden çok zaman geçmesine rağmen şehirde hala izini görebileceğiniz bir olaydır. Şu anda Beyaz Rusya adıyla da bilinen Belarus’un siyasetinin kalbinin attığı yer olan Minsk’te son nüfus sayımına göre 1 milyon 982 bin civarında kişi yaşamaktadır. Şehirde iletişim kurabileceğiniz diller ise ülkenin yerli dili olan Belarusçanın yanında Rusçadır. Yıl içinde birçok turisti ağırlayan bu şehirde, evrensel dil olan İngilizceyle de birçok kişiyle anlaşabilirsiniz. Minsk’e gitmeden önce Türk Liranızı dönüştürmeniz gereken para birimi ise Belarus rublesidir.

Bu sene tatil rotanız kuzey taraflarına doğruysa Minsk’e mutlaka uğramalısınız. Minsk uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alabilir ve online uçak bileti almayı tercih ettiğiniz için oldukça ucuza getirebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Minsk Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz