1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Minsk Uçak Bileti

Beyaz Rusya Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Victory Square yani Zafer Meydanı
  2. Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi
  3. Belarus Modern Milli Kütüphanesi
  4. Merkez Botanik Bahçeleri

1. Victory Square yani Zafer Meydanı

Victory Square yani Zafer Meydanı; şehrin kalabalığını hissedebileceğiniz, şehrin adeta kalbinin attığı yerdir. Minsk’in simgesel yerlerinden olan Zafer Meydanı, şehrin önemli yerleri olan Zakharau Caddesi ve Bağımsızlık Caddesi’nin birleştiği yerde bulunmaktadır. Meydanın ortasında, 38 metre yüksekliğinde olan ve 2. Dünya Savaşı sırasında şehit düşmüş askerlere adanmış bir anıt vardır. Sadece Zafer Anıtı değil, Zafer Meydanı’nda birçok tarihi yer ve gezip görmeniz gereken birçok kültürel yer vardır. Bu sayede de bu meydana şehrin kalbinin attığı yer adını verebiliriz.

Victory Square yani Zafer Meydanı

2. Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi

Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi, Minsk’in tarihinde önemli bir dönüm noktası olan ve şehri gezerken halen etkilerini görebileceğiniz bir tarihi olay olan Nazi İşgalini konu edinen müzedir. Bu müzede, Nazilerin Minsk’i işgal etmesinin ardından şehirdeki halkın bu işgale karşı mücadelesini sanki oradaymış gibi yaşayabilirsiniz. Bu büyük ve mücadeleyi kapsamlı bir şekilde yansıtan müzede yer alan direniş koleksiyonunda 142 binden fazla eşya, eser bulunmaktadır. Minsk için manevi değeri büyük olan Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi’ni şehrin tarihini anlamak açısından mutlaka gezip görmelisiniz.

Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi

3. Belarus Modern Milli Kütüphanesi

Belarus Modern Milli Kütüphanesi, şehrin en dikkat çeken yapılarından bir tanesidir. Oldukça yenilikçi bir şekilde tasarlanmış bu büyük kütüphane, birçok özelliği sayesinde Minsk’in gezilecek yerleri arasında ön planda olmayı başarıyor. Belarus Modern Milli Kütüphanesi’nin en önemli ilk özelliği, Rusça kaynakların çokluğu açısından dünyadaki üçüncü kütüphane olma özelliğindedir. Bir diğer önemli özelliği ise Belarus’taki en büyük kütüphane olmasıdır. Belarus Modern Milli Kütüphanesi’nin binası, yalnızca kütüphane olarak kullanılmakla kalmayıp aynı zamanda sanat galerisi ve medya merkezi olması sayesinde bu tarz etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

Belarus Modern Milli Kütüphanesi

4. Merkez Botanik Bahçeleri

Merkez Botanik Bahçeleri, şehrin gürültüsünden kaçıp bir oh be diyebileceğiniz yerdir. Sizi Minsk’in eşsiz doğasıyla buluşturacak olan bu yerde, farklı çeşitlerdeki yaklaşık 15 bin bitkiyi görme şansını yakalarsınız. 93 hektarlık geniş bir alana yayılmış olan Merkez Botanik Bahçeleri, ulusal hazine kabul edilip özellikle korunmaktadır. Minsk seyahatiniz sırasında şehirde kafanızı dinleyebileceğiniz ve doğa keşfine çıkabileceğiniz en iyi yerin burası olduğunu söyleyebiliriz.

Merkez Botanik Bahçeleri

Beyaz Rusya hakkında daha fazla şey keşfet!

Minsk'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Minsk'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Minsk macerasına hazır mısınız? Minsk’in festivallerini, fuarlarını ve önemli günlerini de bu macera içine katmalısınız. Minsk uçak biletinizi de yılda bir kez gerçekleşen bu günlere göre almanızı tavsiye ederiz. Minsk’te kaçırmamanız gereken o günleri şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Minsk Uçak Bileti