1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Marsilya Uçak Bileti

Marsilya Uçak Bileti

Marsilya hakkında harika bir gezi rehberi hazırladık!

6 Eylül 2020 Pazar
 1. Genel Bilgiler / Hakkında
 2. Havalimanları
 3. Nasıl gidilir?
 4. Ne zaman gidilir?
 5. Ne yenilir, ne içilir?
 6. Ünlü restoranlar
 7. Gezilecek yerler
 8. Eğlence / Gece hayatı
 9. Alışveriş
 10. Festival / Önemli günler
 11. Önemli bilgiler / Püf noktalar
 12. Konaklama

Marsilya Hakkında

Marsilya kenti, Fransa’nın güneybatı tarafında yer alan önemli bir liman kentidir. Akdeniz’in bir kolu olan Balear Denizi’nin kıyısında yer alan Marsilya; bu, deniz kıyısında olma özelliği sayesinde yüzyıllar içinde gelişerek dünya çapında önemli bir liman kenti haline gelmiştir. Kentin ekonomisi de yoğun olarak liman ticaretine dayalıdır. Marsilya, tarihte de önemli bir liman kenti olma özelliğini korumuştur. Fransa’nın tarihi kentlerinden biri olma özelliğindeki Marsilya’nın bir liman kenti olarak kuruluşu ise MÖ 6. Yüzyıla kadar gitmektedir. Kurulduğu tarihten bu yana zaman içinde genişlemiş, kent olarak önemini daha da artırmış ve nüfusu da günden güne hızla artmıştır. Bugüne gelindiğinde ise Marsilya’nın nüfusu 862 bine yaklaşmıştır. Bu nüfusu ile Marsilya, Fransa’nın Paris’ten sonra en kalabalık 2. şehri olmuştur. Marsilya’da ülkenin resmi dili olan Fransızca konuşulmaktadır. Para birimi olarak ise Euro kullanılmaktadır.

Avrupa’nın en büyük limanlarından birine sahip olan ve göz kamaştıran Marsilya’ya gitmek için uçak biletinizi aldınız mı? Eğer henüz uçak biletinizi almadıysanız ve uçak biletinizi kolaylıkla almak istiyorsanız online uçak bileti almayı tercih edebilirsiniz.

Marsilya'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Fransa’nın en kalabalık 2. şehri olan Marsilya’da uluslararası uçuşlara ev sahipliği yapan tek havalimanı Marseille Provence Havalimanı’dır. Marsilya’ya gitmek için online uçak biletinizi alıp seyahate başladığınızda varış noktanız Marseille Provence Havalimanı olacaktır.

Marseille Provence Havalimanı

Marseille Provence Havalimanı, Fransa’nın en işlek beşinci havalimanı olma özelliğindedir. 1934 yılında hizmet vermeye başlamıştır ve hizmet vermeye başladığı tarihten bu yana Avrupa’nın en işlek havalimanları listesinde hızla yükselmiştir. Marseille Provence Havalimanı, Marsilya şehir merkezinin kuzeybatısında kalmaktadır ve şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık 23 kilometredir. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için ise şu vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Havalimanı servisi ile şehir merkezine hem uygun fiyata hem de doğrudan ulaşabilirsiniz. BlaBlaBus adı verilen servislere havalimanı içerisinden binebilirsiniz. Bu servis otobüsleriyle aktarma yapmadan yaklaşık 20 dakika içerisinde şehir merkezinin otobüs durağı olan Gare Routiere Saint-Charles durağına ulaşabilirsiniz.

Tren ile de Marseille Provence Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak mümkün. Havalimanına indikten sonra trene binmek için yaklaşık 30-35 dakika yürüyüp Vitrolles Aeroport Marseille Provence durağına gitmeniz gerekmektedir. Bu durağa geldikten sonra 879659 numaralı trene binerek yaklaşık 19-20 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinde olmak için inmeniz gereken durak ise Gare de Marseille-Saint-Charles durağıdır.

Taksi ile kolaylıkla havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı etrafında taksileri bulabilir ve trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 23-30 dakika arasında şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de havalimanından Marsilya şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı içerisinde yer alan Enterprise ve ACE gibi araç kiralama şirketlerinin Marseille Provence Havalimanı ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Marsilya şehir merkezine havalimanından en kısa sürede ulaşım için ise A55 yolunu kullanabilirsiniz.

Marsilya'ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Marsilya’ya direkt uçuş ile gitmek istiyorsanız İstanbul’dan uçuşunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İstanbul-Marsilya arası direkt uçuş ise yaklaşık 3 saat 25 dakika sürmektedir. Diğer şehirlerden ise bir aktarmalı şekilde Marsilya’ya gidebilirsiniz. Türkiye-Marsilya arası uçuşunuzu bu güzergahta sık sefer düzenleyen Pegasus ve Türk Hava Yolları şirketleri aracılığıyla sağlayabilirsiniz.

Türkiye-Marsilya güzergahında gerçekleşecek uçuşunuz için en uygun online uçak biletlerini sitemizden alabilirsiniz.

Marsilya'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Marsilya’da özelikleri görülen iklim tipi Akdeniz iklimidir. Bu iklim tipinin gereği kış ayları Marsilya’da ılık ve yağışlı geçmektedir. En serin ay ocak ayıdır ve bu ayda dahi sıcaklık ortalaması 6 derecedir. Yaz ayları ise Marsilya’da sıcak ve kurak şekilde geçmektedir. Temmuz ve ağustos ayları Marsilya’nın en sıcak olduğu aylardır ve bu aylarda sıcaklık ortalaması 23 derecedir. Marsilya’nın kent gezisi için en uygun hava durumunda olduğu zamanlar ise ilkbahar ve yaz aylarıdır.

Akdeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Marsilya’ya gitmek için online uçak biletinizi aldınız mı? Eğer henüz Marsilya varışlı bir online uçak biletiniz yoksa sitemizden hızlıca ve en ucuza alabilirsiniz.

Marsilya'da Yemek - Restoran - Ne Yenilir Ne İçilir?

Marsilya, ünlü bir Akdeniz ve Fransa kenti olduğundan yöresel mutfağında da Akdeniz ve Fransız mutfaklarını birleştirmiş ve kendine özgü bir mutfak yaratmıştır. Fransız ve Akdeniz mutfaklarına özgü yemekleri en lezzetli haliyle nerede yerim diye düşünüyorsanız online uçak biletinizi Marsilya varışlı almanızı öneririz. Marsilya’da tatmadan dönmemeniz gereken lezzetler ise şunlardır:

Tümünü Göster

Marsilya'daki Ünlü Restoranlar - Hangi Restoranlara Gidilir?

Marsilya varışlı online uçak biletiniz hazır ettikten sonra Marsilya’da ne yiyeceğinize de karar verdiyseniz sıra geldi nerede yemek yiyeceğinize. Size tavsiyemiz olan ünlü Marsilya restoranları ise şöyle:

Tümünü Göster

Marsilya'da Gezilecek Yerler - Ne Yapılır? - Önemli Yerler

Avrupa’nın liman başkenti Marsilya tüm güzellikleriyle sizi bekliyor! Marsilya uçak biletinizi sitemizden hemen alın ve Marsilya macerasına bir an önce başlayın. Marsilya’ya gittiğinizde mutlaka gezip görmeniz gereken yerler ise şuralardır:

Tümünü Göster

Marsilya'da Gece Hayatı - Bar - Eğlence

Marsilya’nın kendine has bir eğlence hayatı vardır. Geçmiş yıllarda daha sakin bir şehir olan Marsilya’da yakın zamanda birçok yeni mekan açılmış ve kısa sürede ilgi toplamıştır. Marsilya’da doyasıya eğlenmeniz için size, mekan tavsiyelerimiz ise şöyledir:

Tümünü Göster

Marsilya'da Alışveriş - Ne Alınır?

Marsilya’da alışveriş için Rue Paradis, Rue de la Tour ve Rue de Rome caddelerini tercih edebilirsiniz. Marsilya’dan ne alınır sorusuna verebileceğimiz ilk cevap ise tabi ki çok çeşitli Marsilya sabunlarıdır.

Akdeniz’in inci kentlerinden Marsilya’ya gitmek için online uçak biletinizi sitemizden hızlıca alabilirsiniz.

Marsilya'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Marsilya’nın eşsiz festivalleriyle eğlenceye hazır mısınız? İşte o benzersiz festivaller!

Tümünü Göster

Marsilya'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Marsilya, suç oranı yüksek bir şehirdir. Bu nedenle özellikle geceleri oldukça dikkatli olmalısınız. Kentte gece saatlerinde sıklıkla polis sireni duyduğunuzda da şaşırmamalısınız.

Marsilya'da Nerede Kalınır? - Konaklanması Tavsiye Edilen Bölgeler

Marsilya varışlı online uçak biletinizi sitemizden temin ettikten sonra Marsilya’da nerede kalırım, hangi otellere güvenebilirim araştırmasına girdiyseniz; size tavsiyemiz olan şu otellere bakabilirsiniz:

Tümünü Göster
Valencia