1. Anasayfa
  2. Marsilya Uçak Bileti

Marsilya Uçak Bileti

Marsilya Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Marsilya Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Türkiye’den Marsilya’ya direkt uçuş ile gitmek istiyorsanız İstanbul’dan uçuşunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İstanbul-Marsilya arası direkt uçuş ise yaklaşık 3 saat 25 dakika sürmektedir. Diğer şehirlerden ise bir aktarmalı şekilde Marsilya’ya gidebilirsiniz. Türkiye-Marsilya arası uçuşunuzu bu güzergahta sık sefer düzenleyen Pegasus ve Türk Hava Yolları şirketleri aracılığıyla sağlayabilirsiniz.

Türkiye-Marsilya güzergahında gerçekleşecek uçuşunuz için en uygun online uçak biletlerini sitemizden alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Marsilya'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Marsilya Hakkında
  3. Marsilya Ne Yenir?
  4. Marsilya Nerede Yenir
  5. Marsilya Gezilecek Yerler
  6. Marsilya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Marsilya'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Marsilya'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Marsilya Otel Tavsiye

Marsilya'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Fransa’nın en kalabalık 2. şehri olan Marsilya’da uluslararası uçuşlara ev sahipliği yapan tek havalimanı Marseille Provence Havalimanı’dır. Marsilya’ya gitmek için online uçak biletinizi alıp seyahate başladığınızda varış noktanız Marseille Provence Havalimanı olacaktır.

Marseille Provence Havalimanı

Marseille Provence Havalimanı, Fransa’nın en işlek beşinci havalimanı olma özelliğindedir. 1934 yılında hizmet vermeye başlamıştır ve hizmet vermeye başladığı tarihten bu yana Avrupa’nın en işlek havalimanları listesinde hızla yükselmiştir. Marseille Provence Havalimanı, Marsilya şehir merkezinin kuzeybatısında kalmaktadır ve şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık 23 kilometredir. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için ise şu vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Havalimanı servisi ile şehir merkezine hem uygun fiyata hem de doğrudan ulaşabilirsiniz. BlaBlaBus adı verilen servislere havalimanı içerisinden binebilirsiniz. Bu servis otobüsleriyle aktarma yapmadan yaklaşık 20 dakika içerisinde şehir merkezinin otobüs durağı olan Gare Routiere Saint-Charles durağına ulaşabilirsiniz.

Tren ile de Marseille Provence Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak mümkün. Havalimanına indikten sonra trene binmek için yaklaşık 30-35 dakika yürüyüp Vitrolles Aeroport Marseille Provence durağına gitmeniz gerekmektedir. Bu durağa geldikten sonra 879659 numaralı trene binerek yaklaşık 19-20 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinde olmak için inmeniz gereken durak ise Gare de Marseille-Saint-Charles durağıdır.

Taksi ile kolaylıkla havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı etrafında taksileri bulabilir ve trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 23-30 dakika arasında şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de havalimanından Marsilya şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı içerisinde yer alan Enterprise ve ACE gibi araç kiralama şirketlerinin Marseille Provence Havalimanı ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Marsilya şehir merkezine havalimanından en kısa sürede ulaşım için ise A55 yolunu kullanabilirsiniz.

Marsilya'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Marsilya, suç oranı yüksek bir şehirdir. Bu nedenle özellikle geceleri oldukça dikkatli olmalısınız. Kentte gece saatlerinde sıklıkla polis sireni duyduğunuzda da şaşırmamalısınız.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz