1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Marsilya Uçak Bileti

Marsilya Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:19
  1. Vieux Port
  2. Notre-Dame de la Garde
  3. Le Panier
  4. Frioul Takımadaları

1. Vieux Port

Vieux Port veya diğer adıyla Old Port of Marseille, Marsilya’nın tarihi liman bölgesidir. Marsilya’nın liman kenti olarak oluşumunun başladığı bu eski liman bölgesi şu anda şehrin en kalabalık olduğu bölgelerden biri. Marsilya’nın denizcilik tarihini ve doğal güzelliğini yakından görmek isterseniz Vieux Port bölgesini ziyaret etmelisiniz. Bu bölgeye geldiğinizde St Jean ve St Nicolas kalelerini de gezebilirsiniz.

Vieux Port

2. Notre-Dame de la Garde

Notre-Dame de la Garde, Marsilya’nın en gösterişli yapısıdır. Şehrin en yüksek tepesi üzerine 1853-1864 yıllarında inşa edilmiş olan bu yapı, geçmişte bazilika yani kral sarayı olarak kullanılmaktaymış. Şimdi ise önemli bir Katolik hac yeri olmuştur. Şehrin manzarasını şehrin en önemli ve gösterişli yapısında görmek isterseniz Notre-Dame de la Garde’ye gitmelisiniz.

Notre-Dame de la Garde

3. Le Panier

Le Panier, Marsilya’nın eski şehir bölgesidir. Marsilya’nın tarihi dokusunu hissetmek istiyorsanız gitmeniz gereken ilk yer kesinlikle Le Panier olmalı. La Panier, tarih kokan dar yolları ve bu yolların kenarındaki Fransız mimarisi ile yapılmış tarihi evleriyle birçok ziyaretçinin göz bebeği olmuş bir bölgedir.

Le Panier

4. Frioul Takımadaları

Frioul Takımadaları, Marsilya’da bir doğa gezisi yapmak istiyorsanız size tavsiyemiz olan yerdir. Dört ayrı adadan oluşan Frioul Takımadaları, birçok gezilecek yeri de içerisinde barındırıyor. Bu adaları gezmeye başladığınızda birçok tarihi yapıyı görebilir ve birçok aktiviteye katılabilirsiniz. Şehrin hemen karşısında yer alan Frioul Takımadaları’na feribot ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Frioul Takımadaları

Daha Fazlasını Keşfet!

Marsilya Nerede Yenir

Marsilya Nerede Yenir

Marsilya varışlı online uçak biletiniz hazır ettikten sonra Marsilya’da ne yiyeceğinize de karar verdiyseniz sıra geldi nerede yemek yiyeceğinize. Size tavsiyemiz olan ünlü Marsilya restoranları ise şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Marsilya Otel Tavsiye

Marsilya Otel Tavsiye

Marsilya varışlı online uçak biletinizi sitemizden temin ettikten sonra Marsilya’da nerede kalırım, hangi otellere güvenebilirim araştırmasına girdiyseniz; size tavsiyemiz olan şu otellere bakabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Marsilya'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Marsilya'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Marsilya’nın eşsiz festivalleriyle eğlenceye hazır mısınız? İşte o benzersiz festivaller!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Marsilya'da Alışveriş - Ne Alınır?

Marsilya'da Alışveriş - Ne Alınır?

Marsilya’da alışveriş için Rue Paradis, Rue de la Tour ve Rue de Rome caddelerini tercih edebilirsiniz. Marsilya’dan ne alınır sorusuna verebileceğimiz ilk cevap ise tabi ki çok çeşitli Marsilya sabunlarıdır.

Akdeniz’in inci kentlerinden Marsilya’ya gitmek için online uçak biletinizi sitemizden hızlıca alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Marsilya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Marsilya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Marsilya’nın kendine has bir eğlence hayatı vardır. Geçmiş yıllarda daha sakin bir şehir olan Marsilya’da yakın zamanda birçok yeni mekan açılmış ve kısa sürede ilgi toplamıştır. Marsilya’da doyasıya eğlenmeniz için size, mekan tavsiyelerimiz ise şöyledir:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Marsilya Ne Yenir?

Marsilya Ne Yenir?

Marsilya, ünlü bir Akdeniz ve Fransa kenti olduğundan yöresel mutfağında da Akdeniz ve Fransız mutfaklarını birleştirmiş ve kendine özgü bir mutfak yaratmıştır. Fransız ve Akdeniz mutfaklarına özgü yemekleri en lezzetli haliyle nerede yerim diye düşünüyorsanız online uçak biletinizi Marsilya varışlı almanızı öneririz. Marsilya’da tatmadan dönmemeniz gereken lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Marsilya'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Marsilya'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Marsilya’da özelikleri görülen iklim tipi Akdeniz iklimidir. Bu iklim tipinin gereği kış ayları Marsilya’da ılık ve yağışlı geçmektedir. En serin ay ocak ayıdır ve bu ayda dahi sıcaklık ortalaması 6 derecedir. Yaz ayları ise Marsilya’da sıcak ve kurak şekilde geçmektedir. Temmuz ve ağustos ayları Marsilya’nın en sıcak olduğu aylardır ve bu aylarda sıcaklık ortalaması 23 derecedir. Marsilya’nın kent gezisi için en uygun hava durumunda olduğu zamanlar ise ilkbahar ve yaz aylarıdır.

Akdeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Marsilya’ya gitmek için online uçak biletinizi aldınız mı? Eğer henüz Marsilya varışlı bir online uçak biletiniz yoksa sitemizden hızlıca ve en ucuza alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Marsilya Hakkında

Marsilya Hakkında

Marsilya kenti, Fransa’nın güneybatı tarafında yer alan önemli bir liman kentidir. Akdeniz’in bir kolu olan Balear Denizi’nin kıyısında yer alan Marsilya; bu, deniz kıyısında olma özelliği sayesinde yüzyıllar içinde gelişerek dünya çapında önemli bir liman kenti haline gelmiştir. Kentin ekonomisi de yoğun olarak liman ticaretine dayalıdır. Marsilya, tarihte de önemli bir liman kenti olma özelliğini korumuştur. Fransa’nın tarihi kentlerinden biri olma özelliğindeki Marsilya’nın bir liman kenti olarak kuruluşu ise MÖ 6. Yüzyıla kadar gitmektedir. Kurulduğu tarihten bu yana zaman içinde genişlemiş, kent olarak önemini daha da artırmış ve nüfusu da günden güne hızla artmıştır. Bugüne gelindiğinde ise Marsilya’nın nüfusu 862 bine yaklaşmıştır. Bu nüfusu ile Marsilya, Fransa’nın Paris’ten sonra en kalabalık 2. şehri olmuştur. Marsilya’da ülkenin resmi dili olan Fransızca konuşulmaktadır. Para birimi olarak ise Euro kullanılmaktadır.

Avrupa’nın en büyük limanlarından birine sahip olan ve göz kamaştıran Marsilya’ya gitmek için uçak biletinizi aldınız mı? Eğer henüz uçak biletinizi almadıysanız ve uçak biletinizi kolaylıkla almak istiyorsanız online uçak bileti almayı tercih edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Marsilya Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz