1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Marsilya Uçak Bileti

Marsilya Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Vieux Port
  2. Notre-Dame de la Garde
  3. Le Panier
  4. Frioul Takımadaları

1. Vieux Port

Vieux Port veya diğer adıyla Old Port of Marseille, Marsilya’nın tarihi liman bölgesidir. Marsilya’nın liman kenti olarak oluşumunun başladığı bu eski liman bölgesi şu anda şehrin en kalabalık olduğu bölgelerden biri. Marsilya’nın denizcilik tarihini ve doğal güzelliğini yakından görmek isterseniz Vieux Port bölgesini ziyaret etmelisiniz. Bu bölgeye geldiğinizde St Jean ve St Nicolas kalelerini de gezebilirsiniz.

Vieux Port

2. Notre-Dame de la Garde

Notre-Dame de la Garde, Marsilya’nın en gösterişli yapısıdır. Şehrin en yüksek tepesi üzerine 1853-1864 yıllarında inşa edilmiş olan bu yapı, geçmişte bazilika yani kral sarayı olarak kullanılmaktaymış. Şimdi ise önemli bir Katolik hac yeri olmuştur. Şehrin manzarasını şehrin en önemli ve gösterişli yapısında görmek isterseniz Notre-Dame de la Garde’ye gitmelisiniz.

Notre-Dame de la Garde

3. Le Panier

Le Panier, Marsilya’nın eski şehir bölgesidir. Marsilya’nın tarihi dokusunu hissetmek istiyorsanız gitmeniz gereken ilk yer kesinlikle Le Panier olmalı. La Panier, tarih kokan dar yolları ve bu yolların kenarındaki Fransız mimarisi ile yapılmış tarihi evleriyle birçok ziyaretçinin göz bebeği olmuş bir bölgedir.

Le Panier

4. Frioul Takımadaları

Frioul Takımadaları, Marsilya’da bir doğa gezisi yapmak istiyorsanız size tavsiyemiz olan yerdir. Dört ayrı adadan oluşan Frioul Takımadaları, birçok gezilecek yeri de içerisinde barındırıyor. Bu adaları gezmeye başladığınızda birçok tarihi yapıyı görebilir ve birçok aktiviteye katılabilirsiniz. Şehrin hemen karşısında yer alan Frioul Takımadaları’na feribot ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Frioul Takımadaları

Marsilya hakkında daha fazla şey keşfet!

Marsilya'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Marsilya'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Marsilya’nın eşsiz festivalleriyle eğlenceye hazır mısınız? İşte o benzersiz festivaller!

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Marsilya Uçak Bileti