1. Anasayfa
  2. Malatya Uçak Bileti

Malatya Uçak Bileti

Malatya Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Malatya Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Malatya Erhaç Havalimanı’na direkt veya bir aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinden Malatya şehrine direkt uçuş mevcuttur. Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus hava yollarının Malatya Erhaç Havalimanı’na sık seferi bulunmaktadır. İstanbul şehri ile Malatya şehri arası uçakla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir. Ankara şehri ile Malatya şehri arası ise yaklaşık 1 saat 7 dakika sürmektedir. 

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Malatya'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Malatya Hakkında
  3. Malatya Ne Yenir?
  4. Malatya Nerede Yenir
  5. Malatya Gezilecek Yerler
  6. Malatya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Malatya'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Malatya'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Malatya Otel Tavsiye

Malatya'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Malatya şehrine ve çevresindeki bölgelere Malatya Erhaç Havalimanı hizmet vermektedir.

Malatya Erhaç Havalimanı

Malatya il sınırları içerisinde bulunan Malatya Erhaç Havalimanı, sivil-askeri kategoride bir havaalanıdır. İlk olarak 1941 yılında Battalgazi ilçesinde hizmete açılmış olup daha sonra, 1984 yılında Akçadağ ilçesine taşınmıştır. Malatya şehir merkezine 34 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Dış hatlar ve iç hatlar olmak üzere iki adet terminali bulunmaktadır. Türk Hava Yolları, Pegasus ve SunExpress hava yolları Malatya Erhaç Havaalanı’na sık sefer düzenlemektedir. Malatya Erhaç Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için üç vasıta bulunmaktadır:

Havaş otobüsleri, uçakların sefer saatlerine bağlı olarak sefer düzenlemektedir. Havaş otobüsleri, Terminal kapısının önünden kalkmaktadır. Havaş otobüsleri ile şehir merkezine trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 45 dakikada ulaşabilirsiniz. Havaş otobüsleri MAŞTİ, Çevre Yolu ve Sivas Caddesi güzergahında gitmektedir. 

Taksi ile de şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Taksiler Malatya Havalimanı’nda 24 saat hizmet vermektedir. Taksi ile şehir merkezine ulaşımı tercih ederseniz terminal çıkışında 24 saat hizmet veren taksileri bulabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine olan ulaşımınızda yaklaşık 80 lira ücret ödemek durumundasınız.

Kiralayacağınız araç vasıtası ile de Malatya Erhaç Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Enterprise ve Avis gibi Malatya Erhaç Havalimanı’nda bulunan araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. 

Sitemizden online olarak ucuz uçak bileti bulmanız mümkün, Uçak biletinizi sitemizden kolayca satın alabilirsiniz. 

Malatya'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Malatya şehri yerlileri ana malzemesinin kayısı olduğu birçok ürün üretmişlerdir. Bunlardan en çok şaşırtanı ise kayısıdan yapılan piyanodur. Malatya şehri ziyaretinizde kayısıdan yapılmış olan kozmetik ürünleri, çikolataları ve çayı gördüğünüzde şaşırmayın. Hızlı ve kolay şekilde uçak biletinizi sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz